Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat było przyzwolenie na tego typu praktyki splitterowo / sharingowe i teraz nie ma się co dziwić, że klienci są niezadowoleni. Wydali kasę na sprzęt, który teraz odejdzie do lamusa.

To nie jest mocny argument. Zauważam, że choć powoli, to jednak systematycznie Cyfra+ a teraz również nc+ wprowadzali i nadal wprowadzają dekodery, które same za siebie mówią. Mówią tak głośno, że już wszyscy o tym wiedzą.

I wystarczyłaby odrobina wyobraźni, by nie iść w zaparte. I przez chwilę pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomyślałem.

Masz rację, z tym, że reguł nie zmienia się w czasie gry (umowy).

Przy przedłużaniu umowy uprzejmy pan zapewniał mnie, że nic się nie zmieni i będę mógł oglądać na dotychczasowym sprzęcie (obiecywał wszystko, bylebym tylko przedłużył umowę).

A teraz okazuje się, że nikt niczego nie obiecywał, a w ogóle to jesteśmy (prawie) złodziejami.

To kto tu jest nie w porządku. Kto tu kogo oszukał/naciągnął/okradł?

Mogli to powiedzieć przy przedłużaniu umów, tylko wtedy stracili by od razu kilka(dziesiąt/set) tysięcy klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mieli coś powiedzieć, skoro cały czas dedykują swoje dekodery. Przedłużający są w lepszej sytuacji, bo cały czas mają dekodery w bezpłatnym użytkowaniu i bez tak zwanej aktywacji. Zakup innego dekodera, to Twój świadomy wybór. Nikt z dawniejszej Cyfry+ i obecnej nc+ tego nie polecał. Poza tym wielu posiada też do MR drugi dekoder również w bezpłatnym użytkowaniu. Są wyjątki, którym nie udało się tego wynegocjować. Trudno.

Zatem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przyzwolenie, to nadal Twój wybór. A dekoder dedykowany zawsze możesz dobrać.

Poza tym nc+ domniemywa, że wcześniej mogłeś wejść w posiadanie dekodera dedykowanego, które były sprzedawane dla abonentów na własność. W każdym bądź razie pobrana sama karta z automatu nie upoważniała do zakupu, jakiegokolwiek

z dekoderów z drugiej ręki lub innych na wolnym rynku. To dalej był Twój świadomy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomy wybór? korzystając lata z usług c+ nikt nigdy mnie nie informował, że własny sprzęt działać nie będzie, mało tego: do splitterów sami polecali pace, przy migracji również podkreślali, że wsio budiet OK, więc uczciwi nie są, to że akurat jestem zadowolony i mam to co chciałem, poza tym wiem co jest grane, nie dotyczy szarego abonenta: tych się ZAWSZE próbuje oszukać i naciągnąć nie tylko na kiepski sprzęt, ale i na niepotrzebne im pakiety.

Przeżyłem z nimi kilka wypowiedzeń i wielotygodniowe negocjacje, by się nieźle orientować jak strzygą uczciwych i zakładających podobną tezę w stos do operatora klientów.

nc+ obok orange to najbardziej nieuczciwy i chciwy z koncernów medialnych i przypominam: siedli na [beep]ie dopiero po nieoczekiwanej reakcji w internecie na swój "debiut"!

Nasłuchałem się już przy narodzinach tej marki jak to "klient ich okrada" nie korzystając z ich sprzętu, czy też używając splittera - więc dziś się pytam: dlaczego okradają Was wszystkich karząc płacić za setkę [beep]owatych kanałów, gdy zależy jedynie każdemu na kilku? Strzygą wszystkich na co dzień i nie rozumiem wielu zachwytów, czy wręcz potępiania / zawiści, tym co chcą się dać mniej okraść, czy korzystać z usług jak im pasuje.

Właśnie historia nc+ powinna uczyć, że solidarna niezgoda na dyktowane jednostronnie warunki ma sens!

Proszę nie pisać przy okazji o "wyborze", czy możliwości rezygnacji: to samo się dzieje na każdym polu, gdzie rządzą monopoliści /zmowy wychodzą na jaw po wielu latach.../: mamy coraz mniej do gadania, albo wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są uczciwi, bo gdybyś napisał do nich emaila czy zadzwonił to zawsze była informacja, że nie gwarantują działania na własnym sprzęcie czy splitterze ! Mam taką informację z dwóch lat wcześniej na emailu, że splittery są legalne, ale nie ma gwarancji ich działania. Zawiści tu nie ma tylko biznes czyli chcą sprzedawać więcej swoich płatnych multiroomów i umów oraz znajdzie się także Klient który lubi płacić za wynajęcie dekodera, a to też są dochody dla firmy, to nie jest cartias. Nie chcesz to nie kupuj, masz wybór, to ty decydujesz jakiego operatora wybierasz... Monopolu na sat jeszcze nie ma, ale jak Polsat kupi NC+ to wtedy będzie, ale to w przyszłości, moim zdaniem niedalekiej :)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy cyfrowej telewizji satelitarnej przygotowują się i nas do wprowadzenia dekorów bez żadnych kart kodowych .Testy takiego sprzętu już się odbyły i wyniki są zadowalające. Czekają na próby z internetem satelitarnym z takiego dekodera,ale z tym jest problem ,internet następnej nowej generacji ,jedni chcą już ,inni że jeszcze nie teraz i chcą wydoić ludzi tym co jest ,bez inwestowania w nowe technologie i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są zadawalające, ale szyfrowanie bez karty odbywa się tylko na płaszczyźnie firmware dekodera, więc jest to trochę mało, po za tym lobby firm zajmujących się kodowaniem jest duże, więc raczej to nie przejdzie, choć mogło by to być ekonomicznie dobre dla platform bo trochę tańsze lecz bardziej ryzykowne i część pieniążków trzeba by przeznaczać na aktualizacje firmware via sat.. Są plusy, są minusy, moim zdaniem sensu nie ma tym dużego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1

 

Ja nie mam takich informacji ani w poczcie, ani ustnej, co do monopolu powiedziałbym co innego: najwięksi gracze mają tę samą ofertę /nc+ i UPC wręcz ten sam kapitał/, a zasady [beep]a w klienta, czy umilania mu życia również podobne, zawiść wynika z wielu wypowiedzi na forum, to że dla operatorów jest business to oczywiste, jednak wielu zapomina, że musimy się sztywno dostosować do podobnych ofert na rynku, które nie są pod klienta, a po to, żeby z klienta wydusić ile się da.

Skoro myślisz inaczej: spróbuj wybrać uczciwą cenę prądu, czy kupić za uczciwą cenę benzynę...

...być może jednego nie kumam: może tu głównie urzędują sprzedawcy czarodziejskich usług nc+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniose się do wypowiedzi niektórych forumowiczów, którzy zostali rzekomo oszukani przez konsuli przy przedłużeniu umowy.

 

No cóż, to nie tylko praktyka w nc+. Niestety wielu konsultantów, najczęściej z łapanki, nie siedzi tam dla zabicia czasu a dla zarobku. Każda przedłużona umowa to prowizja dla konsula i z tego żyją. Więc co zrozumiałe, ale nie etyczne, wciskają ludziom kit byle przedłużyli umowę. Nawet mogą powiedzieć, że splittery będą jeszcze działać 5 lat, trzeba mieć głowę na karku i nie słychać naciągaczy tylko doinformować się choćby z tego forum, a nie będzie potem lamentu i płaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi własnymi dekoderami jest " trochę " nie jasna sprawa, a właściwie trzeba to nazwać ściemą. Będąc nowym abonentem można było (przynajmniej 2 tygodnie temu) wziąść samą kartę na pakiet start+. Po miesiącu podnieść pakiet do universe+ dobrać dodatki i dodatkową kartę. Przedłużając umowę nadal można mieć same karty. Teraz się okazuje że nc+ gwarantuje odbiór tylko na sprzęcie przez siebie oferowanym. Do sedna, dlaczego nc+ oszukuje abonentów i np. przy zawieraniu/przedłużaniu umów nie mówi otwarcie : Jest możliwość przedłużenia ALE MUSI pani/pan mieć sprzęt od nas bo inaczej NIE BĘDZIE MOŻLIWY poprawny odbiór. Dobrze wiedzą że jak by tak powiedzieli to dziś byli by historią. Już raz "Polacy nie zrozumieli oferty i 300 tyś pooooszło :) teraz już tego błędu nie popełnią i próbują załatwić to po cichu. Testowali 2/10 jaki był tego efekt sami wiecie używając ich dekoderów :) testują 3/10 a skończy się na 4/10. Jest to firma jak każda nastawiona na maksymalny zysk. Właśnie miałem tel. czy chce od nich dekoder hd za 0,- pln, spytałem : A jest jakiś przymus że muszę wziąść żeby odbierać ofertę. Nie, nie musi pan jak ma pan swój. :) Chyba ktoś kombinuje tylko kto ...... Abonenci dzielący sygnał (spliter) i płacący regularnie, czy firma mówiąca że tylko ich dekodery ale jak masz swój to też dobrze :D Boją się czy Polacy zrozumieli ofertę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak sam sobie zaprzeczasz. Najpierw psocisz, że:

Teraz się okazuje że nc+ gwarantuje odbiór tylko na sprzęcie przez siebie oferowanym. Do sedna, dlaczego nc+ oszukuje abonentów i np. przy zawieraniu/przedłużaniu umów nie mówi otwarcie: Jest możliwość przedłużenia ALE MUSI pani/pan mieć sprzęt od nas bo inaczej NIE BĘDZIE MOŻLIWY poprawny odbiór.

i za chwilę sam dodajesz, że:

Właśnie miałem tel. czy chce od nich dekoder hd za 0,- pln, spytałem : A jest jakiś przymus że muszę wziąć żeby odbierać ofertę. Nie, nie musi pan jak ma pan swój.

I właśnie kto tu kombinuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero płaczu: osobiście mam jeszcze drugą kartkę odebraną przed migracją: wszystko działa idealnie tak jak chciałem i na czym chciałem, jednak na forum wytyczono ciężkie działa kwalifikując ludzi o własnych preferencjach do grona złodziei, a to nie fair!

Nie zmienia to faktu, że nc+ to zgraja naciągaczy i "trzeba mieć głowę na karku", by z nimi rozmawiać... jednak to kiepskie usprawiedliwienie i nie powód by tych mniej obrotnych potępiać.../forum sat kurier jak i inne aż pękają w szwach od opisów nieuczciwych praktyk platformy nc+.../

 

merytorycznie: u mnie do tej pory ok! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jaśniej! Mam najmniej powodów, aby bronić lub stawać po stronie nc+ Ale też nie lubię, jak obwinia się lub odsądza się od czci i wiary jedną stronę. Jeśli samemu nie jest się w porządku.

Przecież od dawien dawna wiadomo, że korzystając z dekodera niededykowanego nie odbierzemy żadnych VOD-ów. Ale w tej sprawie cicho sza. I co dziwne! Że nikomu ze spliterowców, to nie przeszkadza. I nie podnosi tej kwestii. Twierdząc jednocześnie, że ceni sobie wolność. Jaka to wolność, skoro nie może skorzystać z pełnej oferty operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma trochę wiedzy i swój dekoder jest złodziejem i oszustem. Jak korzystasz se sprzętu platformy i płacisz 150,- jesteś wtedy szanowanym abonentem :) Tak długo jak się płaci nie małe pieniądze jest się potencjalną ofiarą złapaną na umowie. I tu nc+ robi sobie poligon, kto się da oszukać a kto nie.

 

@bogdan425, dlatego nc+ nie lubi osób świadomych oni lubią "szanowanych abonentów" którzy zapłacą za vod a ani razu z niego nie skorzystają. Jak się upierasz przy umowie że nie chcesz tego nawet za darmo, bo nie będziesz z tego korzystał bo nie masz jak. To od razu wiadomo że jesteś złodziejem i oszustem bo nie rozumiesz ich oferty. Na co oni mówią że jak nie ma pan możliwości tego wykorzystania to i tak włączą a pan po prostu nie będzie z tego korzystał. Paletki opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan - nie każdemu jest potrzebne jakieś VOD. Niektórym wystarcza tylko telewizja w klasycznej postaci. Abonenci ze sprzętem niededykowanym to abonenci mający pojęcie o technice satelitarnej i doskonale wiedzący, czego po takim sprzęcie mogą, a czego nie mogą się spodziewać. Brak VOD wybrali ŚWIADOMIE i z pewnością nie żałują swojego wyboru.

 

Dla mnie dekoder niededykowany ma dużo większe korzyści i zalety niż jakieś VOD :!: Dobry dekoder niededykowany to:

 

- Nieszyfrowane nagrywanie, możliwość zarchiwizowania sobie dowolnych nagrań na dowolnym nośniku i odtwarzania nagrań na dowolnym sprzęcie, a nie tylko na dekoderze, na którym zostały nagrane. Nie do pomyślenia w ŻADNYM dekoderze dedykowanym.

 

- Operator nie uszczęśliwia mnie denerwującym spamem w trakcie oglądania ciekawego programu. O co chodzi z tym spamem? A o to: viewtopic.php?f=6&t=34973

 

- Możliwość ustawienia listy kanałów według swojego gustu. Owszem, drobiazg, ale cieszy. Możliwość natychmiastowego dodania sobie do listy jakiegoś kanału FTA, który się pojawi na satelicie (np. MCM Pop, o który teraz abonenci z dedykami się upominają, a abonenci z niededykami mają go już dawno).

 

Po stokroć wolę to, niż jakieś tam VOD :!: No ale każdy może mieć inne potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Wiem, że się Wam koledzy narażę tym co poniżej. Ale chcę tak na chłodno ocenić sytuację.

 

1. nC+ jako firma komercyjna ma prawo zmienić zasady w trakcie "gry" takie ich prawo.

2. Jeżeli te zmiany łamią zawarte umowy mamy prawo wypowiedzieć te umowy bez konsekwencji.

3. Proszę wskażcie gdzie oficjalnie Kowalski ze spliterem został nazwany przez nC+ złodziejem.

4. Jeżeli nie ma takiego wskazania to dlatego, że to tylko na forach jakieś ludki tak piszą a inni czują się urażeni i spirala się nakręca.

5. Rozmawiałem z ludźmi mającymi splitery ( 3 x TV, salon, sypialnia, dziecięcy ) nikt nie miał żadnych problemów.

6. Mam dwa Cameleony w dwóch PVR, jak dotąd żadnych problemów z własnym sprzętem.

7. Jak dotąd nikt z nC+ nie odmówił prawa do korzystania z własnego sprzętu.

8. Gdyby nC+ oferowała do dwóch Cameleonów dodatkowy trzeci tuner do VOD to chętnie bym skorzystał.

 

To tyle. Proszę rozważcie fakty bo póki co to nic się nie dzieje poza kilkoma problemami z odbiorem w trakcie testów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej- ... iz-nc-plus

 

FAQ: CZY MOGĘ ODBIERAĆ PROGRAMY NC+ BEZ DEKODERA LUB NA DEKODERZE INNYM NIŻ DEKODER NC+?

TAK, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że dany dekoder obsługuje system kodowania Nagra Media Access lub posiada slot CI (Common Interface) na moduł dostępu warunkowego CAM. Urządzenie to po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując z kartą abonencką umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania. Jednak w pełni poprawne działanie karty abonenckiej jest zagwarantowane tylko w przypadku dekoderów sprzedawanych lub wynajmowanych przez nc+.

 

Myślę, że potraficie czytać............

 

Gwarancja działania jest tylko na dekodery NC+ i tyle w temacie, ale nie oznacza to że zaraz zablokują inne, na tą chwilę komunikacja z cameleonami będzie przyspieszona, mniejsza liczba ECM co oznacza że nieoryginalny multiroom jak splittery przestanie działać wkrótce.. Nikt z NC+ nie dawał gwarancji działania nieoryginalnych splitterów... Nikt tutaj nigdy nie pisał, że ktoś jest złodziejem. Splittery są legalne, ale ich działanie nie jest gwarantowane... Brak działania nieoryginalnych splitterów lub dekoderów innych niż NC+ nie upoważnia do rozwiązania umowy.

 

TVN jest powiązane z właścicielem NC+, więc w ich listach kanałów są na pierwszych pozycjach, a każdy numer pozycji ma swoją cenę, to jest biznes niestety, więc listy kanałów są układane tak jak są..

Lista kanałów NC+ na dekoderach od Orange (Funpack z pakietami NC+) jest już ułożona inaczej, bo tutaj operatorem jest Orange, a NC+ dostarcza tylko pakiety..

 

Nie ma co panikować, sam używam Ferdka HD i sobie chwalę, bo wolę mieć swoją listę kanałów, tak długo jak będzie działać z kartą NC+ tak długo będę go używał.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masło maślane :

- Jak dotąd nikt z nC+ nie odmówił prawa do korzystania z własnego sprzętu

- CZY MOGĘ ODBIERAĆ PROGRAMY NC+ BEZ DEKODERA LUB NA DEKODERZE INNYM NIŻ DEKODER NC+ : TAK, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że dany dekoder obsługuje system kodowania Nagra Media Access lub posiada slot CI

- Jednak w pełni poprawne działanie karty abonenckiej jest zagwarantowane tylko w przypadku dekoderów sprzedawanych lub wynajmowanych przez nc+

 

Trzeba czekać na rozwój wydarzeń związanych z "ecm" Śmieszne sytuacje miały miejsce jak dekodery sprzedawane lub wynajmowane przez nc+ się blokowały w czasie testów licznika ecm. Gdzie dodzwonienie się na infolinie graniczyło z cudem a jak się udało to można było usłyszeć że problem leży po stronie abonenta. Pewnie że nie ma co panikować. Jestem tylko ciekaw sytuacji osób z samymi dwoma kartami używającymi swój sprzęt PVR niezależny. Czy w sytuacji utrudnienia poprawnego odbioru sygnału nc+ zaproponuje swój sprzęt PVRx2 za 0,- tak jak to mają teraz posiadacze dwóch kart. Lub rozwiązanie umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie rok 2000 jak cyfra ścigała wszystkich tych ktorzy sprzedawali pionki po 700 zeta do przeróbek bo był do swego czasu najlepszy sprzęt. Wtedy nikt nie zmuszał nikogo by używać tylko ich a były przecież Kenwoody też

a puścili pare jak się dobrać do serwisu wysyłanie/ściaganie z pamięci flash i tunerki poszły w góre 2x .

 

A teraz jest odwrotnie wciskają sprzęt bo jest przejście z dvb-s mpeg2 na dvb-s2 mpeg4.

 

teraz zobaczymy co będą proponować na święta bo już się świeta zaczeły w reklamach BZW i Robert już nagrali swoje reklamy.

 

@Woocash czy korzystasz z dedyka? bo widzę że masz 24msc umowe i mr? ale masz też Xspeeda LX1 na linuchu.

 

 

 

dodam że oszukiwanie i robienie z klienta idiote przez konsultanta w moim przypadku też było umawiałem się na dany pakiet z danymi dodatkami i dana ceną a potem konsultantka cytuje co innego no ale i tak działąło to co miało dzialać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...