Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,a proszę coś więcej napisać, a czy ten dekoder jest znacznie lepszy od arrivy ? Jak tak to prostym językiem co ma lepszego? Wiem że pewnie denerwuje was takimi pytaniami ale jestem nowicjuszem w tych sprawach. Po co on ma wejścia na 2 karty?

A spliter divisio czym się różni od wirelinka. ? Dlaczego ten polecacie? Proszę o glebsza wypowiedz

Szkoda się pchać w splintery. Nie wiadomo kiedy na stałe odpali NC+ na stałe licznik ,może rok ,może za trzy tygodnie .

Jak chcesz NC+ to szukaj karty z tunerów BSKA lub BSLA i tunera z E2 lub zainteresuj się CP również z tunerem E2. Reszta u wujka google :twisted:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eltech.net.pl/do-pobrania/

 

310_Fast SCAN_NC+ SMART.bin HD 310PL_ncplus.bin

 

Czy ktoś podpowie który plik to odpowiedni soft do Opticum x310 umożliwiający obsługę karty cameleon oraz jak to wgrać (nie widzę nic w instrukcji) ? Na standardowym sofcie nie działa.

 

Przy okazji zapytam - ten nowy limit 2 dekodery to na każdą jedną kartę ? Aktualnie posiadam 2 cameleony i 4 dekodery, na jednym Sagemiemcom HD jedna karta, na drugiej działa splitter atmel (small albo big - jeden z tych) połączony z dwoma Arivami i Sagemem sd. Przy okazji - ten splitter działa dobrze i nic nie zacina, wcześniej pod jakimś tańszym nie dało się oglądać bez gubienia uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to prawda z tymi licznikami. Fakt, że wcześniej chodziło u mnie 5 dekoderów z jednej karty bez problemu.Niestety zeszła mi się wymiana 2 dekoderów z sd na HD oraz dodanie 1 nowego po czym na dwóch nowych wyskakiwało "kanał zakodowany". Czy ktoś ma starą konfigurację na, której zaczęło mu wyskakiwać kanał zakodowany. Dodam, że problem rozwiązałem u siebie i wydaje mi się, że jedne dekodery mniej tolerują dłuższe odstępu w odpytywaniu inne bardziej.Fakt jest taki, że coś kombinują. Na razie znalazłem rozwiązanie jeśli ktoś ma starą konfigurację proszę napisać na forum jak się ona zachowuje z niby licznikiem ECM. Jeśli faktycznie to licznik to zaczynam się powoli obawiać i nie wiem czy przedłużać umowę, a jestem już chyba z 9 lat z cyfrą. Czekam na odpowiedzi i opis konfiguracji i momentu pojawienia się problemów. Jeżeli ktoś się do mnie zgłosi opiszę co należy zrobić, aby rozwiązać problem "kanał zakodowany"(przynajmniej u mnie to podziałało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem licznik jesli jest na 0100 to na sagemcom 87 i 83 mamy zacinanie.Jeśli mamy 2 głowice i oglądamy 2 kanały jest ok jak nagrywamy np 3-i4 mamy czarno na okolo 40sekund.Rożnie testują ramki czasowe.Być może teraz na tyle ustawiono ze sagemcomy nie tną?nie mam na teraz juz ich boxa by spr.Ale  napewno mam licznik na 2 kartach bo nie da się podzielić na 3ci kanał.

 

To że miało być od 1.10 2015 to były daty na szkoleniach dla APS ale też nic pewnego.Obecnie procedury są jasne:dzwoni /przychodzi klient że tnie sprawdzamy co ma i proponujemy cayman.Ale z tego co słysze ograniczyli testy do 100?300tyś kart.Więc można uznac że licznika nie ma.

 

U mnie wariowały orginalne sagemcomy. Nie wiem co będzie wiem co jest 0100 +licznik kwestia czasu.A testować mogą ile chcą;)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

mam bardzo dziwną sytuacje stary spliter mam już 8 lat i co jakiś czas na jednym z trzech telewizorów wyskoczył napis "obraz zakodowany " wyjmowałem  kartę z dekodera wkładałem i wszystko działało aż do zeszłego tygodnia wszystkie przestały chodzić zakupiłem nowy spliter z nowymi kartami taki http://allegro.pl/show_item.php?item=5309177204i lipa podpinam jeden telewizor działa podpinam drugi ok 20s blokuje sygnał na telewizorach wszelakie kombinacje i nic każdy jeden idzie ale jak podpinam kolejny to ścina

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik ECM--->>patrz forum.Dopadło cię i żaden splitter nic nie da:)

 

PS zaraz odezwą się fanboye i sprzedawcy splitterów że licznika nie ma.Ale gwarantuję że licznik jest i przy 3tv jak u ciebie mam to samo nie zależnie czy splitter czy domowy multiroom via lan..Na 2tv jest ok na 3juz zwisy.Można to prosto sprawdzić wsadzając kartę 0100 do dekodera sagemcom 83 lub 87.Po Cyfrze+.( będzie cieło = licznik)

Mam 2 karty i mam identyczne objawy.Możesz dzwonić na infolinię że ci zacina na sagemcomie ( nawet jeśli go nie masz) i może po zgłoszeniu technicznym usuną cię z puli testowej.

Edytowane przez kaspian0007
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie po coś wprowadzono licznik ? By nie działało na wiecej niż 2 głowice( tudzież 2 dekodery 1 glowicowe) I by NC+ abonament kasowało za oficjalny Multiroom. Ja splitter bym oddał bo to nie ma sensu inwestycje w takie coś 150zł na ulicy nie lezy. Możesz dzwonić i jak wyżej napisałem powiedzieć że ci zacina na sagemcomie 87( nawet jak go nie masz.)Może usuną cię z puli testowej licznika.( mnie się nie udało i licznik  na dobre mam od Października zeszłego roku.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...