Skocz do zawartości

Plazmy czy LED do 3D?


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie tutaj nie ma się nawet co zastanawiać tylko brać jakiegoś LED'a Full HD. Takie plazmy 1024x768 to były dobrym wyborem kilka lat temu, teraz mamy znacznie więcej kanałów i kontentu w HD, więc jest to bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że większość osób chyba nie widziała obrazu z plazmy na oczy, w cenie do 2 tyś jakość plazmy bije wszystkie lcd na głowę oczywiście kupując droższe modele gdzie elektronika maskuje niedoróbki technologi lcd ta różnica się zaciera . Kolejna sprawa co wy chcecie oglądać w pełnym hd skoro żaden program nie jest i szybko się nie zanosi żeby był chyba że bluray, nawet playstation 4 na początek nie będzie miał gier w pełnym hd. Oczywiście można sobie kupić telewizor 4k tylko jaki sens, i nie piszcie głupot że 1024 * 760 to nie jest hd 1366*760 w lcd spowodowane jest inną technologią i oglądając telewizję z odległości 2 metrów nikt nie jest wstanie rozróżnić hd a full hd, chyba że ogląda telewizję z 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzieś wyczytałem, że rozdzielczość pionowa linii 768 to już jest HD

To nie jest HD. HD to ściśle określona rozdzielczość, a nie pobożne życzenia plazmowców.

 

1024x768 nie jest i nigdy nie będzie rozdzielczością HD. Rozumiem zapał fanatyków, ale takie zaklinanie rzeczywistości jest po prostu śmieszne.

O ile porównanie 1920x1080 LCD/LED vs 1920x1080 plazma ma sens, tak mówienie, że 1024x768 jakkolwiek może dorównać LCD/LED przy źródle w 1080i czy 1080p to trzeba żyć w jakiejś alternatywnej rzeczywistości albo kupić omyłkowo taką plazmę i za wszelką cenę jej bronić. Co najwyżej można porównywać 1280x720/1366x768 vs 1024x768, ale 1920x1080? Szanujmy się. :lol:

 

A kolega powyżej chyba przeoczył, że 1024x768 to fizycznie (przy normalnych proporcjach piksela) aspekt 4:3 i w związku z tym panoramiczne plazmy o takiej rozdzielczości używają prostokątnych pikseli.. A materiały źródłowe w HD zawsze są w proporcjach 16:9 przy normalnych, kwadratowych wymiarach pikseli (1280x720, 1366x768 i 1920x1080 to wszystko fizycznie 16:9). Także nie ma żadnego czary-mary. Rozumiem, że tu wskoczy argument, że amerykańscy naukowcy dowiedli, że dla ludzkiego oka istotna jest tylko ilość linii poziomych, tak tak.. 8) O ile do SD to 1024x768 to naturalnie bardzo dobry wybór, tak mówienie, że przy HD ktoś nie zobaczy różnicy to wytykanie komuś ślepoty. :wink:

 

Tak jak mówiłem, zajadły plazmowiec jest w stanie zacząć udowadniać, że nawet przy hipotetycznej plazmie 640x480 widziałby więcej szczegółów niż na LCD 1920x1080, bo linie, bo naturalne kolory, bo technologia [tu wstawić inne subiektywne argumenty].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gidyja za link do benchmark.pl. Z tego artykułu z 2008 roku (trochę stary), wynika że rozdzielczość 1024:768 zalicza się do standardu HDTV. Wybór jest raczej między plazmami http://www.agito.pl/telewizor-panasonic-42-plazmowy-tx-p42x60e-405-831947.html?utm_content=831947&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie, http://www.agito.pl/telewizor-samsung-43-ps-43f4500-405-760992.html, a LCD http://www.agito.pl/telewizor-panasonic-39-led-tx-l39b6e-405-831790.html, albo ten LCD chociaż już przydrogi http://www.agito.pl/telewizor-panasonic-42-led-tx-l42b6e-405-875496.html. Źródło sygnału to w większości NC+, ewentualnie DVD albo divx/xvid. Żadnych konsol ani blue-ray-i. Czy w NC+ jakiś kanał nadaje w pełnym full hd? I interesuje mnie bardzo dobra jakość obrazu, także w filmach sd w nc+. Mój poprzedni 5 albo 6 letni padnięty pół kineskop (z krótszą lampą kineskopu), miał problem z obrazem w starych filmach. Okropnie smużył. Pamiętam było to bardzo widoczne po przejściu z poprzedniego standardowego kineskopa. Nawet dzwoniłem w tej sprawie do samsunga. Ale nie umięli pomóc. Po jakichś 2-3 miesiącach się przyzwyczaiłem. Tak więc czy jak 95% źródłem sygnału będzie nc+, to czy w stacjach hd będzie różnica na korzyść LCD? W stacjach SD na pewno wygra plazma. A w hd? Mogę na dekoderze pace sprawdzić, w jakiej jakości nadają poszczególne stacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza plazma jest za ok 1400zł, aby dorównać LED-em do tej jakości, trzeba kupić go za ok 3500zł.

Czyli LED-y poniżej dajmy 2500zł to jak by to nazwać "skrzynki wyświetlające obraz", ale z telewizorem nie mają nic wspólnego. :D

 

Wszystkie polskie stacje HD nadają w 1080i, a Full HD to jest 1080p, taki sygnał jest tylko na BLURAY-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale niepokojąca mnie kwestia. To czy na kanałach HD w NC+ czasem nie wygra któryś z LCD które podałem (1920:1080). Gwarantujecie mi, że równie pięknie będzie to wyglądać na tych plazmach co podałem z rozdzielczościami 1024:768? W sd wiem że na pewno plazma wygra. Używa tu ktoś takiej plazmy z rozdzielczością 1024:768?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł jest okropnie nieaktualny, jako że jak się okazuje w tej dziedzinie 5 lat, to całe wieki. ;)

 

@bogdan425, mam jakąś ewidentną awersję do telewizorów plazmowych, szczególnie po przeczytaniu p i e r d y l i o n a artykułów na temat przysłowiowej wyższości Świąt Wielkiej Nocy, nad Świętami Bożego Narodzenia, dlatego trzymam się od tego sprzętu na bezpieczną odległość.

Natomiast kupiłem nie tak dawno Sonego serii w9 w słusznym rozmiarze, którego nie zamieniłbym na żadną plazmę.

 

@amigo007, 1024x768, to rozdzielczość ekstremalnie małych monitorów, nawet monitorowe 19". mają rozdzielczość 1280x1024, dlatego sięganie po takie rozwiązania w telewizorach, uważam za nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś jakąś plazmę, czy masz tylko awersję po przeczytaniu artykułów? Ewentualnie mam taki model. Tylko prawdę mówiąc przyduży, źle kojarząca się marka LG. Za to full hd. Ale też budżet większy o prawie 450zł niż panas. http://www.redcoon.pl/B481124-LG-ELECTRONICS-50PN6500_TV-Plazmowe?refId=ceneo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na swe piękne oczy od pyty plazm, ale mnie ta technologia kompletnie nie przekonuje.

 

Lubię przede wszystkim rzeczy dobre, więc telewizor, to dla mnie spory wydatek, ale nie mógłbym spokojnie używać drogiej plazmy o sporej przekątnej, myśląc podczas oglądania programów o wypalaniu się elementów statycznych obrazu (powidoki), albo podczas seansu świetlistych filmów (dużo jasnych scen), myśleć o tym, że licznik EE kręci się w tym samym czasie nienaturalnie szybko.

 

Nie mam jakiegoś węża w kieszeni, ale mam problem z wyrzucaniem kasy.

 

edit:

Jeżeli nie zraża Cię powyższe i nie masz za wiele pieniędzy na zakup tv, to kup tego LG, nie powinieneś żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój padnięty kineskop, pobierał 185w. Czytałem że plazmy to ŚREDNIO 100w. Dla mnie ok. A z tym wypalaniem, to czytałem że była to w większości przypadłość starych modeli. Teraz jest ponoć ok. To jak brać plazmę panasa 1024:768, a może dorzucać te 450zł do plazmy lg full hd (choć nie wiem czy uzbieram). Albo tańsze LCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak uśredniony apetyt na EE, szczególnie w telewizorach plazmowych, a wszystko zależy co oglądasz na ekranie, bo jeśli ponure horrory, kręcone w piwnicy, to pewnie zużycie będzie poniżej nominalnego, deklarowanego przez producenta urządzenia.

 

Poza tym, ta wartość 100W, to nie wiem dla jakich przekątnych? :D

 

Jak kupuję dobry samochód, to nie liczę mu spalania, bo to idiotyzm, ale już przy zakupie telewizora zaglądam w specyfikację, bo u mnie domownicy lubią sobie pooglądać, a to ja płacę rachunki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, ja tam lubię konkrety i jeśli chodzi o plazmę, to mówię np. o takim urządzeniu: http://www.hdtv.com.pl/forum/t/84055/011_P1420980.JPG .

 

W9 o przekątnej 55" też niestety musi spożywać EE, więc cudów nie ma, ale ... :D

 

http://www.sony.pl/support/pl/product/K ... ifications

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego, sądzisz że jak ktoś kupi takiego byka, to na rok czy dwa?

Zresztą, jak chcesz, to możesz go jeszcze nabyć: http://www.audioplaza.pl/Samsung_PS64E8 ... /5478/#sot .

Kupując więc takiego żarłoka, ma się za swoje na długi czas.

 

Do modelu mojego tv masz linka powyżej sony-w9. ;) (coś nieuważnie czytasz ten wątek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 8000PLN. To kwota znaczna. Nawet dla mnie. Choć kineskopowca kiedyś miałem za 6500PLN. Powiedzmy plazma za pół tej ceny, to na jak długo wystarczy na prąd do samego telewizora? Złóżmy, że za pięć lat, z racji postępu technologicznego przyjdzie go wymienić? Nie żal będzie tych wydanych pieniędzy? Nie znam tego soniaka. Wypowiadać się na podstawie czytanek nie będę. Ale obejrzę go sobie w sklepie. To może wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem znacznie więcej, jako że kupowałem zaraz po premierze tych tv w salonach sony-center, ale nie o to chodzi, bo ja nie tak liczę pieniądze. ;)

 

Raz wydane, są wydane, ale elementem drażniącym i to co miesiąc, są rachunki za EE. :)

 

Jeden g ó w n i a r z* w jednym, drugi w drugim pokoju, a każdy ma blaszanego potwora z GPU w trybie SLI, co pochłania za sztukę cica 400-500W, a specjalnie się nie ograniczają czasowo i o zamianie tego c h o l e r s t w a* na gamingowe laptopy nie chcą nawet słyszeć (będę musieli się dokładać do rachunku).

Jakbym jeszcze do tego dodał taką jak w linku plazmę samsunga, to musiałbym łykać uspokajające pigułki, a to niedobre na wątrobę i żołądek.

 

To już wolę podrażniać te organy dobrym trunkiem. ;)

______________________________________________

*- Co jest z tymi skryptami forum, nie przesadzacie aby z tym cenzurowaniem delikatnych zwrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz, bo jutro idę do neonetu. W ich gazetce znalazłem ten tv. W cenie do 1500zł warto wybrać tego Panasonica? A z tymi rozdzielczościami, wyczytałem że z odległości ok 2,5 metra nie będzie widocznej różnicy w hd ready a full hd. I że tak na prawdę to nie rozdzielczość jest w telewizorze najważniejsza. Pewne "skalowanie" widać dopiero z bliskiej odległości. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak. Dodatkowo, zapytam jeszcze. Po padnięciu starego kineskopa samsung. Mam teraz jako tv (poprzez hdmi w nc+) podłączony, swój całkiem dobry monitor. Lg IPS 236V-PN. Ma on matrycę IPS. I już kilka razy zaobserwowałem w filmach gdzie jest mocno ciemno, że prawie nic nie widać. Nawet jak ustawię jasność na maxa. Na kineskopie pamiętam, w tym samym filmie coś tam więcej było widać. A na tym ledzie prawie kompletna ciemność. Czy to tylko przypadłość mojego monitora, który nie jest telewizorem? Jednak jest on trochę lepszy, ma tą matrycę IPS i nie najgorsze kąty widzenia. Czy to jednak wady technologi LCD/LED. Czy na telewizorze LED za te około 1500zł obraz będzie tak samo ciemny w niektórych filmach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tanie odmiany IPS (do 1500PLN) - nie nadają się do filmów. Dlaczego? - Dlatego, że srebrzą, nawet gdy patrzy się siedząc na wprost. Jest to cecha, która dyskwalifikuje tanie matryce IPS, srebrzenia nie widać na IPS przy świetle dziennym, ale kto w dzień ogląda filmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...