Skocz do zawartości

Plazmy czy LED do 3D?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozterkę czy opłaca się jeszcze w ogóle brać telewizory plazmowe, bo podobno już niedługo zakończy się ich produkcja. Czyżby dogoniły je już pod względem jakości obrazu telewizory LED? Czy w oglądaniu obrazu 3D są one lepsze? Jak to wygląda cenowo? Zaznaczam, że szukam telewizora Smart TV z tunerem DVB-S2 i przekątną ponad 50 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kąty na pewno nie będą takie dobre, ze względu na to że plazma po prostu świeci, a LCD blokuje światło, taka zasada. Dynamiczne sceny lepiej będą wyglądać na plazmie. Niestety plazma ma mniejszą wytrzymałość, ale dzisiejsze plazmy na pewno są wytrzymalsze niż te wcześniejsze. Plazmy 50 calowe 3D można kupić za 2,8 tyś, np godnym uwagi jest LG 50PH670S: http://www.neo24.pl/?p=lg_50ph670s&aff_id=101372 albo SAMSUNG PS51E550 http://www.mediamarkt.pl/lublin/telewiz ... mpaign=xml

 

Jak się określisz z budżetem to będzie łatwiej o tym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja ci powiem że bierz plazme 3D. Osobiście mam TV plazmowy a dokładniej LG 50PA6500 co prawda bez 3D ale zakupiony rok temu jakoś przed wakacjami za niecałe 1900zł na promocji w MediaMarkt. Jestem mega zadowolony, wszyscy znajomi co sobie pokupowali super LEDy jakie to nie wypasione sa zawsze pod wrażeniem tego taniego plazmowego TV. Jakość przy treściach 1080p jest po prostu boska a jeszcze lepiej się gra na PS3 i tu jest największym plusem rewelacyjna czerń tego TV LEd ci tego nie da.

 

ktos powie że plazma bierze od [beep]y prądu mam miernik i wygląda to tak. W dzień podczas podczas seansów filmowych wychodzi od 160 do 220Watt zależnie od scen, wieczorem o uaktywnieniu się systemu zmniejszającego zużycie prądu (ekran sie lekko ściemnia) zużycie wynosi ok. 100-140Watt a całkiem w nocy w całkowicie ciemnym pomieszczenie jest to zużycie na poziomie 60-80Watt. I tak niby wiele ale przeliczcie sobie cenę zakupu plazmy a LEDa porównywalnego, różnica w cenie to kilka lat świecenia Plazmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

LCD przełamuje coraz więcej barier, więc głębokie czernie to już nie problem na takich matrycach jak Triluminos, co sprawdziłem osobiście w serii W9 telewizorów SONY, tylko ta cena jest jak na razie dla niektórych nie do przejścia.

 

Przy najwyższych nastawach (800Hz), nie istnieje też na tych wyświetlaczach efekt smużenia.

 

Warto dodać, że są to urządzenia energetycznej klasy A i A+, o zapotrzebowaniu na energię przy nastawach domowych, w pobliżu 60W, więc każda plazma będzie tu daleko w tyle.

 

Zresztą wybierzcie się Panowie do najbliższego salonu Sony Center i sami dotknijcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko taki TV kosztyuje od 7500zł w górę a plazmę 3D dobrej jakości takiej jak ten LED lub lepszej kupisz od 3000zł

zamiast tego LEDa brał bym taki TV http://allegro.pl/plazma-panasonic-tx-p ... 12280.html

Lepszy i tańszy o ponad 2000zł a tre 2000zł to przynajmniej 2 lata pradu

 

Co do samego Smart TV ja specjalnie wybierałem TV bez tego, ponieważ za 200zł kupiłem urządzenie podłączanie pod HDMI z wbudowanych Androidem, lepsza opcja od SamrtTV, do tego zakupiłem myszkęi klawiaturę bezprzewodową i jestem w pełni zadowolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

7,5k kosztuje 46'', ale jak odejmiesz ixperię, to cena robi się zadziwiająco przyjazna, bo ten TV jest sprzedawany razem z drogim smartfonem (2,5k). ;)

 

Zresztą to też kwestia gustu, bo bardziej elegancko mieć wszystko w jednym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam przyjemność współpracować z czasopismem Video i testować różne modele telewizorów. To co widać na przestrzeni lat - telewizory LED/LCD są coraz tańsze, ale dzieje się to kosztem jakości obrazu. Zwłaszcza kąty widzenia w tych najtańszych modelach są bardzo słabe. Dlatego ja bym kupił albo droższy LED albo tańszą plazmę.

Z pewnością taniego telewizora LED nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na taki mały skandalik i zastosowanie w serii w9 Sony matryc VA?

 

Czernie piękne jak oczy Szatana w bezksiężycową noc, ale kąty żałosne, a przecież to flagowa seria Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym roku LG wypuściło jeszcze nowe modele więc o tym ze przestali je produkować bym się nie zgodził, aczkolwiek plazmy są już coraz bardziej dostępne cenowo. No i zwróć uwagę ze w LEDach masz większy wybór. Plazmy mają swoje zalety i wady. Jak np. często grasz na konsoli to warto zainwestować. Czemu nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność współpracować z czasopismem Video i testować różne modele telewizorów. To co widać na przestrzeni lat - telewizory LED/LCD są coraz tańsze, ale dzieje się to kosztem jakości obrazu. Zwłaszcza kąty widzenia w tych najtańszych modelach są bardzo słabe. Dlatego ja bym kupił albo droższy LED albo tańszą plazmę.

Z pewnością taniego telewizora LED nie polecam.

Zgadza się. Plazma za 3 tys będzie świeciła tak jak LED za 5 tys. Tak jest niestety w tanie LED-y nie ma się nawet co pchać. Niby plazmy dobrze świecą ale o dziwo z roku na rok jest ich coraz mniej bo się tak nie sprzedają jak LCD LED. Jak wejdą za parę lat na dobre telewizory OLED to trudno będzie wtedy coś usłyszeć o plazmie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biprotek, było już trochę tych przegranych technologii: TMOS, OLED, SED i nie zapowiada się by producenci mieli przestawiać swoje linie produkcyjne z produkcji paneli LCD i plazmowych na inne.

 

@bogdan425, chiński telewizor, a może też chińskie "auto"? :D

 

Telewizor nie musi być tani, ba, uważam że nawet nie powinien, zresztą zgodnie z zasadą, że tanie nie może być dobre.

 

A zważywszy na to, że TV kupuje się raz na kilka lat, to ta zasada ma tym większy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No LG w swoich OLED ma 4 piksel w matrycy. W standardowych matrycach organicznych każdy piksel składa się 3 subpikseli (Red Green Blue) w matrycach LG zastosowano dodatkowo 4 subpiksel w kolorze białym (White Red Green Blue). Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania kolor biały jest najbardziej zbliżony do wzorca koloru co w znaczący sposób poprawia kontrast , dokładność odwzorowania oraz nasycenie (głębia tonalna) kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwólcie że odświeżę temat. Padł mi jeszcze kineskopowy (taki ze skróconym kineskopem, kupiony jakiś miesiąc przed wejściem LCD) telewizor samsunga. I jako że jest to mocno wymuszony zakup, cena odgrywa dużą rolę. Czy warto wybrać obecnie najtańszą plazmę, czy lepiej LCD fullHD to http://www.agito.pl/telewizor-panasonic-39-led-tx-l39b6e-405-831790.html, albo to http://www.agito.pl/telewizor-panasonic-42-led-tx-l42b6e-405-875496.html. Przewagą tych LCD jest tryb full HD. Plazma ma tylko hd redy, i to tylko 1024:768. Chciałbym jak największą naturalność obrazu. Nie martwi mnie większe zużycie prądu, mój stary tv pobierał 185 watt. Wyczytałem że ta plazma średnio pobiera 100watt. Więc ok. Jednak mam nc+ i dużo kanałów hd (nie wiem czy full hd też), w tym canal plus-y. Czy na takiej plaźmie hd ready, obraz dobrego przekazu hd będzie gorszej jakości niż na LED-zie? Pomóżcie bo jestem mało obeznany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś jeszcze może się wypowiedzieć? Jednak jest przepaść w obsługiwanej rozdzielczości 1920:1080 led do 1024:768 plazma. Czy w takim razie te programy z nc+ w HD będą jednak lepiej wyglądały na LED-zie? Mam monitor ips 23" full hd ze złączem hdmi. I później będę niósł go jako tv do dużego pokoju. I muszę przyznać że kanały hd z bliska (bo mały monitor), wyglądają bardzo dobrze. Te sd tak sobie. Czy na plaźmie 1024:768 kanały hd będą ładnie wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na plaźmie 1024:768 kanały hd będą ładnie wyglądać?

Prawie różnicy nie zauważysz.

Plazma to plazma. W obrazach jest bardziej elastyczna. Panasonic to klasa w klasie. Nie trzeba reklamować. Jest jeszcze jeden aspekt. Oko ludzkie. Jeden lubi to, drugi tamto. LED-y też są niezłe. Ale te z wyższej półki. Nie to, żebym faworyzował jeden albo drugi produkt. Niestety! Sam musisz się zdecydować. Niech no tylko wyznacznikiem nie będzie zużycie prądu. Bo to największa głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu nie ma znaczenia, mój obecny kineskop ma na tabliczce znamionowej 185 watt. A wyczytałem że te plazmy regulują pobór prądu i średnio jest to 100 watt. Więc i tak mniej. Ale chcesz mi powiedzieć, że nie będzie różnicy między 1024:768 a 1920:1080 w programach hd? Na komputerze jest ogromna różnica, że o dużo mniejszej powierzchni roboczej nie wspomnę. Acha i żadnych blurey-i nie będę oglądał itp. Tylko sygnał z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem inaczej. Plazma zdecydowanie lepiej sobie poradzi z obrazem o niższej rozdzielczości niż wypasiony LED. Plazma dawała sobie radę nawet z programami naziemnej telewizji analogowej, czyli z tzw. "druta" na powietrzu. A tak poza tym porównanie obrazu możesz sobie sprawdzić w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że zamawiam przez internet. W mojej mieścinie jest tylko mały sklepik z tv, niewiele tam mają. Wiem też, że nie ma co porównywać rozdzielczości jak w komputerze. Ale mówisz, że nie powinno być dużej róznicy w programach nc+ HD między LED full hd (tymi za około 1,5k pln) a plazmą HD? A te ledy za około 1,5 k to chyba nie jest "wysoka" półka, zresztą tak jak ta plazma co podałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1024x768 to nie jest "plazma HD" :wink:

Mianem HD można umownie nazwać urządzenia o proporcjach obrazu 16:9, obsługujące rozdzielczości 1280x720, 1366x768, 1920x1080.

 

1024x768 niezależnie od marketingu i zapału sympatyków nie jest i nigdy nie będzie standardem HD.

 

Co do "subiektywnych odczuć" i "ładnego obrazu" to stąpaj ostrożnie - były już egzemplarze na forum, które oceniały jakość kanałów HD na telewizorach kineskopowych. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...