Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Może głupie pytanie, i padało tu wielokrotnie, ale nie będę czytał 136 stron wątku, sorki. ?

Chcę zrezygnować z umowy z Canal+, minimalny okres umowy kończy mi się 30 czerwca. We wzorze wypowiedzenia, który znalazłem jest napisane "... iż nie zamierzam kontynuować umowy o abonament zawartej w dniu XXX". Gdzie znaleźć tę informację kiedy zawarłem umowę? Jest to potrzebne do niekontynuowania umowy?

Wzór mam taki, to wypełnię całe i wyślę na adres jaki tam pisze i będzie git? 30 czerwca będę wolny? ?

A, i są jakieś pułapki na które ludzie często się łapią, zapomną zwrócić jakiejś [beep]ółki i przez to duża kara dowalona albo coś? Mam nadzieję, że mam te wszystkie pudełka itd.aq1R0YO.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to możesz sobie sam napisać proste pismo, że rezygnujesz z umowy z końcem okresu na jaki była zawarta... ;-) Podstawowe dane i podpis - sprawa załatwiona. :)

Po zakończeniu umowy masz bodajże 14 dni na zwrot dekodera z kartą, pilota i zasilacza. 

Najprościej złożyć wypowiedzenie w salonie. Tam Ci sami powinni wydrukować pismo z systemu, które wystarczy podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam – to mój debiut na forum…  z uwagi na leciwy wiek, trudno mi niektóre sprawy ogarnąć a nadal sprawa dotyczy zakończenia korzystania z usług w CanalPlus.

Mam u nich skromniutki pakiet, (bo w moim wieku mam już skromne wymagania) - pakiet Comfort+ z 151 kanałami - który kończy się 30 czerwca.

Pisaliście o tym ale przepraszam - na starość człowiek robi się coraz bardziej tępy… i nadal nie rozumiem..

 

Ponieważ jeszcze nie jestem zdecydowany czy go przedłużę, proszę o wyjaśnienie czy moja umowa terminowa wygaśnie 30 czerwca… czy też Operator może ją automatycznie podtrzymać na innych warunkach, poza termin zakończenia umowy.

 

Pytam dlatego że kiedyś w różnych mediach informowano że na podstawie decyzji UOKiK zabroniono Operatorom stosowania takich praktyk - tzn umowa terminowa wygasa w końcu terminu na który została zawarta i bez woli strony nie wolno jej przedłużać… a z różnych innych opinii na forach, wynika ze jednak obowiązuje wypowiedzenie – stąd moje zdezorientowanie…

 

A zatem pytanie – czy mam absolutny obowiązek wysyłać im osobną rezygnacje z dalszych usług?

 

Jeśli tak, to kiedy i  w jakiej najprostszej formie wymówić oraz jaka jest ewentualna podstawa prawna  żądania wymawiania dotychczasowej umowy terminowej bo wymawianie umowy terminowej która się sama zakończyła wydaje mi się nieco kuriozalne. Co się stanie jak odeślę im sprzęt a nie wyślę papierka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wypowiesz umowy terminowej przekształci się ona w umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem i kilka złotych droższym abonamentem. Skoro umowa do końca czerwca to do końca maja należy ją wypowiedzieć.Listownie, poprzez ICA lub w punkcie sprzedaży..

Jak im wyślesz sprzęt bez papierka nadal będziesz związany umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45

Jeśli chcesz zrezygnować to wypowiedzenie jest niezbędne.  W przypadku braku tego pisma i odrzuceniu ofert przedłużających umowę, przychodzisz na czas nieoznaczony i płacisz nieco wyższy abonament do czasu rezygnacji pisemnej.

Sprzętu nie odsyłasz. Po zakończeniu umowy terminowej bądź bezterminowej, masz 2 tygodnie ma zdanie sprzętu w APS.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia, wyślę im wymówienie.

Jako człowiek stary, u[beep]liwy i mający dużo czasu, nagłośnie gdzie się da temat -  "wymogu  wypowiadania umowy terminowej która dobiegła końca"  ... przecież jasno widać że Operator oszukańczo z góry zakłada ze ktoś tego nie zrobi i będzie pretekst skasowania go conajmniej za kolejny miesiąc.

Napiszę do Mediów, UOKiK, UKE oraz do kilku zaprzyjaźnionych Posłów bo jednak taka praktyka wydaje mi się nienormalna, naruszająca równowagę stron które zawarły umowę kupna/sprzedaży usługi.

Udało mi się już w paru przypadkach, w różnych sprawach, złamać monopol i kuriozalne wymogi korporacji.

Dziękuję , Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45 Niestety jest to częsta praktyka, ale w umowie jest zapisane, że w przypadku niezłożenia wypowiedzenia przechodzi ona na czas nieokreślony, jeśli ktoś nie czyta umów to sam jest sobie winien. Kiedyś miałem CP i w przypadku niewypowiedzenia z automatu przedłużali na 12 miesięcy, nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mając od kilku lat umowę na jeden abonament podpisać przy przedłużaniu umowę na drugi taki sam tylko, że pod innym adresem? Chodzi mi o sytuację, że np ktoś mieszka w domu rodzinnym i się np wyprowadza do nowego mieszkania i chciałby tam również zamontować talerz i oglądać PC+, ale żeby tamten nowy abonament był podpięty pod tą samą umowę (tak żeby zachować zniżki, a nie być traktowanym jako zupełnie nowy abonent). Da się coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą umowę się da, możesz mieć do kilku umów na różne adresy. Natomiast każda kolejna umowa to inny numer abonenta i nr konta do wpłaty także zniżki Ci nie przejdą. Nowa umowa wg nowych ofert z cennika, chyba że dobierasz pakiet Comfort to jest on w fajniej promocji 12m za darmo 12m normalnie płatnej, tylko też aby taki prezent dostać musisz obecną umowę przedłużyć nie wcześniej jak 60 dni, a także musi ona być zawarta na pakiet minimum comfort z wyłączeniem niektórych tanich ofert typu Comfort za 14,99; 19.99 i podobne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.05.2020 o 13:38, Mikizncplus napisał:

Nowa umowa wg nowych ofert z cennika, chyba że dobierasz pakiet Comfort to jest on w fajniej promocji 12m za darmo 12m normalnie płatnej, tylko też aby taki prezent dostać musisz obecną umowę przedłużyć nie wcześniej jak 60 dni, a także musi ona być zawarta na pakiet minimum comfort z wyłączeniem niektórych tanich ofert typu Comfort za 14,99; 19.99 i podobne :)

Czy ta promocja na drugą umowę jeszcze obowiązuje? Dalej jest warunek do 60 dni od podpisania/przedłużenia pierwszej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli mam od wielu lat C+ i jestem teraz np. w połowie drogi ostatniego 2-letniego przedłużenia, to co się stanie w razie wypowiedzenia umowy?

 

Jakąś utratę zniżek mi policzą czy muszę opłacić w pełni comiesięczny abonament aż do końca tego 2-letniego przedłużenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Kończy mi się umowa z C+ pod koniec sierpnia.

Czy dobrze rozumiem, że jeśli nie wyślę teraz wypowiedzenia i nie podpiszę później proponowanych warunków przez C+ przejdę na umowę na czas nieokreślony?

I czy dobrze rozumiem, że to będzie dla mnie korzystne rozwiązanie, bo....

1. Chcę zejść z pakietu Extra+Canal++11 sports+multiroom (obecnie za 69zł) do pakietu Comfort bez dodatków - co nie jest możliwe w przypadku negocjacji nowej umowy, a podczas umowy na czas nieokreślony jest możliwe?

2. Mogę trzymać 2xCameleon tak długo aż dojdzie do obowiązkowej wymiany kart i po prostu wtedy złożę wypowiedzenie na miesiąc przed?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...