Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisałam umowę pod koniec sierpnia i do końca września powinnam mieć HBO. Pod koniec września zadzwoniłam, aby mi HBO wyłączyli. Zgłoszenie zostało przyjęte, a ja dzisiaj przeglądam kanały, patrze, a HBO świeci :) Ja już osobiście nie mam siły walczyć z tym nc+. Walczyłam kilka tygodni z nc+GO, a tu kolejny kwiatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie i krótkie pytanko. Kiedyś w cyfrze+ jak się zmieniało adres zamieszkania i spółdzielnia nie zgodziła się na instalację anteny satelitarnej to się dostawało pokwitowanie i można było bez okresu wypowiedzenia zakończyć umowę. Czy teraz w nc+ też jest taka możliwość?

Lub ewentualnie, jeśli nie potrzebuję przy montażu wiercenia dziur w ścianach i antena będzie przymocowana do poręczy na balkonie i przez okno będzie szła przejściówka, to nie potrzebuję zgody właścicieli? Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. 3 miesięczny okres wypowiedzenia jest wtedy, gdybyś chciał rozwiązać umowę bez podania przyczyny:

Każda ze stron może rozwiązać Umowę bez podania przyczyn z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna się w pierwszym dniu Okresu rozliczeniowego następującego po dniu złożenia wypowiedzenia. Wypowiedzenia, należy dokonać pisemnie listem poleconym lub poprzez osobiste doręczenie drugiej stronie Umowy z zastrzeżeniem, iż osobiste doręczenie Dostawcy usług może nastąpić w siedzibie Dostawcy usług lub u Autoryzowanych Przedstawicieli, których lista znajduje się na stronie internetowej Dostawcy usług. Abonent ma obowiązek niezwłocznego zwrotu do Autoryzowanych Przedstawicieli, których lista znajduje się na stronie internetowej Dostawcy usług (z zastrzeżeniem, iż nie może nastąpić to później niż w terminie 14 dni od daty rozwiązania umowy) udostępnionego Sprzętu. Z tytułu braku zwrotu, nieterminowego zwrotu, zwrotu Sprzętu uszkodzonego lub zniszczonego, Abonent będzie zobowiązany do uiszczenia na rzecz Dostawcy usług kar w wysokościach określonych w Cenniku, Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji.
I konsekwencje takiego wypowiedzenia w okresie umownym masz w punkcie 5. Można wyciągnąć wniosek, iż przepis ten będzie miał zastosowanie do umów, które przeszły na czas nieoznaczony, czyli wtedy okres wypowiedzenia: 3 miesiące.

===

Nas interesuje ten punkt:

Umowa wygasa wskutek:

1) upływu czasu, na jaki została zawarta, w przypadku Umów zawartych na czas oznaczony w sytuacji, gdy Abonent na 30 dni przed upływem okresu na jaki Umowa została zawarta, zawiadomi pisemnie Dostawcę usług o rezygnacji z korzystania z usług, ze skutkiem na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec okresu

oznaczonego Umowy;

Czyli okres wypowiedzenia umowy na czas oznaczony to 30 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Można wyciągnąć wniosek, iż przepis ten będzie miał zastosowanie do umów, które przeszły na czas nieoznaczony, czyli wtedy okres wypowiedzenia: 3 miesiące.

...)

 

 

Poza przypadkami kiedy pierwotna umowa zawierana była na odległość,bo taka umowa przechodząc na czas nieoznaczony również rozwiązuje się za 1 m-cznym okresem wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już załatwiłem:)

jak by ktoś potrzebował to robi się to tak:

Trzeba na stronie NC+ wejść w "Dokumenty" ( na dole strony) potem w "Płatności" i "Zgoda na fakturę elektroniczną"wydrukować " wypełnić i podpisać , zeskanować, na dole strony NC+ jest "Kontakt z NC+[/color]" kliknąć i na nowej stronie wybrać podświetlone na czerwono "Formularz" - kliknąć wypełnić dodać załącznik i wysłać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie i krótkie pytanko. Kiedyś w cyfrze+ jak się zmieniało adres zamieszkania i spółdzielnia nie zgodziła się na instalację anteny satelitarnej to się dostawało pokwitowanie i można było bez okresu wypowiedzenia zakończyć umowę. Czy teraz w nc+ też jest taka możliwość?

Lub ewentualnie, jeśli nie potrzebuję przy montażu wiercenia dziur w ścianach i antena będzie przymocowana do poręczy na balkonie i przez okno będzie szła przejściówka, to nie potrzebuję zgody właścicieli? Tak?

Ponawiam pytanie, bo to dla mnie ważne i jeżeli ktoś zna odpowiedź na którąkolwiek część pytania to proszę napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W regulaminie znalazłem tylko taki zapis,ale tyczy się on raczej nowych umów-"Dostawca usług zastrzega sobie możliwość rozwiązania Umowy w terminie 2 dni od dnia jej zawarcia, w przypadku,jeżeli po jej zawarciu okaże się, że nie istnieją warunki techniczne do wykonania Umowy - po uprzednim

złożeniu przez Abonenta oświadczenia o woli rozwiązania Umowy na skutek braku warunków technicznych do jej

wykonania wraz z równoczesnym zwrotem do Autoryzowanych Przedstawicieli".

 

2.Nie wiem jaką masz umowę najmu,ale wydaje się,że TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam o co chodzi, od marca jestem w NC+ a tu taki list:

 

Szanowni Państwo,

 

 

potwierdzamy przyjęcie Państwa rezygnacji z Umowy o Abonament CYFRY+.

Z przykrością przyjęliśmy Państwa decyzję.

 

W trosce o Państwa zadowolenie, przygotowaliśmy ofertę specjalną z

wyjątkowymi rabatami, dzięki której będą Państwo mogli oglądać

programy nc+ tj. połączonych platform CYFRY+ i n.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami pod numerem telefonu: 22 22

00 191

w godzinach: 10.00 - 21.00 (od poniedziałku do soboty).

 

Wierzymy, że nasza propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem i

pozwoli w pełni korzystać z bogatej oferty programowej nowej platformy.

 

nc+ to unikalna i najbogatsza oferta programowa na polskim rynku. Oferuje

najlepsze kanały Premium CANAL+ i HBO, największą ilość kanałów

tematycznych, ponad 50 kanałów w jakości HD i znakomity sport, w tym

wszystkie najważniejsze rozgrywki piłkarskie: Ligę Mistrzów, Ligę

Europy, najlepsze ligi zagraniczne i rodzimą T-Mobile Ekstraklasę.

 

Jeżeli posiadają Państwo telewizor HD, zachęcamy do wymiany dekodera na

dekoder HD, co znacznie poprawi jakość oglądanych programów. Dekoder

mogą Państwo wymienić u najbliższego dystrybutora nc+.

 

 

Z wyrazami szacunku,

Dział Utrzymania Klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...