Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wally79

 Musisz się dopytać w salonie. Ja oddawałem multiroom w trakcie trwania umowy i nie poniosłem kary, jednak oddawałem go tylko po to by zaraz wziąć nowy multiroom z nowym dekoderem. Ale nie zmienia to faktu że z niego rezygnowałem w trakcie umowy. Dodam że jeden APS w moim mieście nie chciał mi tego umożliwić a w drugim nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak długo trwa aktualnie cesja umowy w APS, wystarczy jedna wizyta obu stron  i po jakim czasie będzie to w systemie ?

Chodzi o to aby osoba która przejmie umowę po cesji mogła negocjować przedłużenie umowy której koniec okresu  promocyjnegoi to koniec roku, a już połowa listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że będą tylko z nazwy nie ma znaczenia w tym przypadku. Bardziej chodzi o to czy po zejjściu na pakiet Start+ może zostać multiroom, aktualnie jest za 0 złotych w pakiecie wyższym. Jeśli nie może zostać to też nie problem. W 2 pokojach by były dwa dekodery Sagemcom dsi83 i ewentualne przełożenie karty na czas korzystania. Nie muszą działać jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa kończy mi się 30.11, do tej pory jej nie przedłużyłem, ani nie złożyłem wypowiedzenia. Prognoza finansowa w ICA pokazuje mi, że w grudniu rachunek podskoczy mi o dyszkę. Jak rozumiem ta prognoza już uwzględnia to, że będzie to cena po skończeniu umowy i w kolejnych miesiącach rachunek będzie wyglądał podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość. Jak wszystkim  pewnie wiadomo NC+ weryfikuje swoje zabezpieczenia kart, które polegają na ich parowaniu z dekoderem. Padłem również "ofiarą" ich działalności, jednak mój problem polegał na tym iż byłem w posiadaniu dekodera wynajmowanego od NC+ Pace 500 PVR oraz we własnym zakresie zakupiony Opticum Globo Sloth Calssic Plus z którego korzystałem podczas oglądania Elevenów w innym pokoju. Wyciągałem sobie kartę z dekodera PACE i wkładałem do drugiego i problemu nie było. Ale po ostatniej aktualizacji problem powstał i już nie mogę tak robic ponieważ karta działa tylko w PACE. W umowie mam taki zapis:

 

Cytat

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu
1. Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostępnianego Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej
bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług. Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem
przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji. Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta.
2. Szczegółowe zasady korzystania ze Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta oraz zasady obsługi serwisowej Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta określone są w Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji.
3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca usług każdorazowo poinformuje Abonenta.

 

Zaznaczam iż nikt do mnie nie dzwonił ani  nikt mnie o takim zjawisku nie informował, a w Szczegółowych warunkach korzystania ze Sprzętu jest dekoder: typ mediaBox+

I tutaj mam pytanie do eksperta: czy mam podstawy do wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie jesteś nowy - konto masz tu 6 lat. Przez ten czas można było się zapoznać ze strukturą forum. Proszę umieszczać pytania w odpowiednich miejscach, a nie gdzie popadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak w skrócie.. kiedyś miałem wysoki abonament. Później musiałem go zmniejszyć. Po wysokim abonamencie został mi dekoder 4K, bo wszyscy konsultanci twierdzili,że nie mogę go (oddać)zamienić na dekoder HD. Jest "śmiesznie", bo nie mam w ofercie programów 4K, a za dekoder płacę 15 zł. Macie jakąś radę na taką sytuację ?

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płać do końca umowy a potem ją rozwiąż. Ewentualnie rozwiąż ją od razu i zapłać karę. Innej opcji nie ma. Jak raz zaczniesz płacić za dek to już nie przestaniesz - z drobnymi wyjątkami (podobno) -czasem, baaaaardzo rzadko można było przeczytać, że przy przedłużeniu udawało się zdjąć opłatę za najem. Z tym, że to było kiedyś, nie wiem jak jest teraz. Inna inszość, że Ty masz flagowy dekoder za który na tą,ie napewno niezdejmą opłaty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...