Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dzisiaj dziwną rzecz na mojej umowie. Jak ja zawierałem 2 lata temu to Universal Channel miałem gwarantowany. W październiku 2017 włączyłem +miesiąca (paczka Canal+). Teraz na aneksie umowy kanał Universal Channel jest już z jedyneczką, czyli niegwarantowany, czyli nie będę mógł wypowiedzieć umowy w styczniu. Toż to paranoja i chyba jakiś żart! Co ma jedno wspólnego z drugim?

Edytowane przez Barti
Poprawiono liczne literówki w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój dziadek ma problem. Miał zaległość przez 3 miesiące i w dniu 01.11 wyłączyli mu sygnał. Opłaciłam zaległość za niego, poszłam z nim do salonu i wznowiliśmy umowę. Niestety na jego koncie pokazuje, że ma do zapłaty aż 200zł. Czy to kara? Jak spłaciłam zaległość to było 0. Dlaczego jest kara jeśli wznowiliśmy umowę? Jak tą karę czy opłatę anulować teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w APSie, infolinii czy jakimś czacie bo tutaj wprost informacji Ci nikt nie udzieli co jest na Twoim koncie.

 

e: A gdzie ta informacja o zaległości? Może to rachunek sprzed 1.11.2017 i nie zwróciłaś uwagi na datę?

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nurtuje mnie taki oto problem. We wrześniu ubiegłego roku przedłużałem umowę z nc+ na okres 2 lat. Gdzie termin zakończenia jej to 31 grudnia 2018. I tak widnie ten termin na moim koncie w moje nc+. W aneksie z września 2016 roku mam wymieniony kanał Universal Channel HD jako kanał gwarantowany - aneks opiewał na pakiet Extra+ z Canal+. W kwietniu tego roku dokonałem upgrade'u tej umowy przez zmianę pakietu Extra+ z Canal+ na pakiet VIP+ Max gdzie termin zakończenia umowy pozostał bez zmian czyli 31.12.2018. jednak w wykazie kanałów gwarantowanych w pakiecie VIP+Max kanał Universal Channel HD nie jest już gwarantowany. Pytanie: czy w przypadku wycofania kanału Universal Channel z końcem roku będę mógł wypowiedzieć umowę bez płacenia kary umownej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wally79, dziabolek7 ma rację. Dokonując jak to nazwałeś "upgrade'u", wyraziłeś zgodę na nowy regulamin w tym właśnie zmianę kanałów gwarantowanych. A co za tym idzie, kanał UCH możesz mieć niegwarantowany. Aczkolwiek błędy i pomyłki się zdarzają. Zadzwoń i się upewnij. Zapamiętaj godzinę połączenia (ewentualnie samemu nagraj rozmowę), w razie jakby jednak był problem z wypowiedzeniem i chcieliby Cię skubnąć na kasę :).

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Riddick1500 Ale po co dzwonić? Skoro oni mają [beep] w systemie informatycznym to jeśli się sami wystawili to ja postaram się coś na tym ugrać. A nie wydaje mi się żeby się ze mną nie dogadali skoro mam pakiet VIP+MAX. Dzwoniąc do nich tylko sam sobie zaszkodzę bo raz że rozmowa jest nagrywana, a dwa konsul mi powie że to pomyłka co tym samym sprawie ukręci łeb. A tak to ja mam podkładkę i w każdym sądzie wygram z nimi. Bo regulamin mówi że wypowiadać umowę na skutek usunięcia kanału z oferty można dopiero po jego usunięciu przez okres 30 dni. A jak ja użyję argumentu że nc+ złamało w tym momencie zapisu regulaminu to kto jest na prawie? Ba! Operator w tym momencie jawnie wprowadził abonenta w błąd! Będę chciał się z nimi dogadać bo nie spieszno mi do konkurencji :)

Edytowane przez wally79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim sądzie, jaki regulamin? Oj widzę tu bujną fantazję :). Nastąpiła zwykła pomyłka i tyle w temacie usłyszysz od NC+. Natomiast regulamin mówi że wypowiadać umowę z racji usunięcia kanału gwarantowanego można do 30dni od dostania o tym fakcie powiadomienia, a to z kolei dostaje się mniej więcej na 30 dni przed usunięciem kanału w tym konkretnym wypadku. A w twoim wypadku chodzi o fakt czy to pismo nie jest pomyłką z automatu, bo skoro w kanałach gwarantowanych nie masz już UCH to chyba sam rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam taką o to sytuację, że kończy mi się umowa 31.12. 2017, wysłałem wypowiedzenie w listopadzie. Z NC+ żaden konsultant nie dzwoni z żadną propozycją więc, jeśli wycofam wypowiedzenie to umowa zostanie zapewne przedłużona. I teraz tak, czy koszt miesięczny od stycznia będzie wynosił tyle ile jest w zakładce "prognoza płatności" w Moje NC+? Na jaki czas zostaje przedłużona umowa i jakie są warunki wypowiedzenia tej umowy jeśli będę chciał zakończyć współpracę z NC+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Brat na stronie NC+ zamówił jako nowy abonent pakiet Start+ za 19,99 zł i opłatą za mediaboxa 5 zł. Cena aktywacji dekodera 0 zł.

 

Na maila przysłali wzór umowy i tam jest jakaś opłata w wysokości 9,99, czyli tak jakby cena aktywacji dekodera poza rabatem. Trzeba będzie kurierowi zapłacić te 9,90 zł? Czy może to jest  po prostu błąd w tym potwierdzeni i jednak nie będzie trzeba płacić tego 9,90 zł i aktywacja będzie za darmo?

 

Bez_tytu_u.png

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...