Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogieło ich? Mozna z trgo powodu slac wypowiedzenia, ewen czy jeśli tego nie akceptuje moge z automatu rozwiąć umowe? Jak by nie patrzeć zmiana oplat w trakcie umowy z ich winy, z[beep]y jak dorzuca to kazdemu do abonamentu to mają niezłą kase...

Slij wypowiedzenie, a po drodze z poczty troche lodu kup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy po zakończeniu umowy w czternastodniowym okresie czasu na zdanie dekodera istnieje możliwość jej reaktywowania, ale wzięcia zamiast dekodera modułu CI? Wiem, że moduł jest dostępny tylko dla nowych umów. Taka umowa jednak technicznie jest w pewien sposób nowa, bo zawierana po wygaśnięciu starej.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ta

 

Zauważyłem dziś taki zapis w zakładce moje płatności - "Informujemy, że od 02.01.2018 r. do kwoty przelewu będzie doliczana opłata za obsługę e-płatności w wysokości 0,75 zł." Od dawna to jest tam umieszczone? Pytam z czystej ciekawości.

ja też mam taką informację. I teraz pytanie jak to rozumieć. Bo jak dla mnie jest to informacja że za obsługę e-płatności dodają opłatę. Czyli jeśli płacisz z poziomu NC+ to wtedy płacisz ekstra. Jeśli płacisz przelew ze swojego konta to nie masz opłat żadnych. 

Ale napisałem do NC+ w tej sprawie i czekam na odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumieć dokładnie tak jak napisali, czyli przy e-płatności kwota będzie automatycznie powiększana o prowizję. Tak jest wszędzie, nie wiedziałem że w NC+ nie było do tej pory bo preferuję przelewy zdefiniowane :) Chyba nie sądzisz, że do przelewu będą doliczać prowizję za e-płatność? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy po zakończeniu umowy w czternastodniowym okresie czasu na zdanie dekodera istnieje możliwość jej reaktywowania, ale wzięcia zamiast dekodera modułu CI? Wiem, że moduł jest dostępny tylko dla nowych umów. Taka umowa jednak technicznie jest w pewien sposób nowa, bo zawierana po wygaśnięciu starej.

 

Istnieje możliwość reaktywowania z wymianą na inny model dekodera. Moduł CI tylko przy nowych umowach, a w tym przypadku nie jest to nowa umowa, a wznowienie obecnej na innych warunkach, z tym samym nr abonenta. 

 

Jak oddasz dekoder i podpiszesz z warunkami z ulotki to będzie to wówczas nowa umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście, że tak, zgodnie z prawem od umowy zawartej na odległość możesz odstąpić, najlepiej zwrócić cały sprzęt do punktu. :)

Zresztą w punktach jest teraz promocja, że można zawrzeć umowę i zrezygnować do końca miesiąca, lepiej poczekaj kilka dni i weź w punkcie, o ile jeszcze będzie taka promocja.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za odpowiedź. Mam małą zagwozdkę w związku z rzekomą nowa ofertą od 07.11. Chciałbym kupić ich ofertę teraz, ale jeżeli po 07.11 oferta będzie lepsza to po prostu bym zrezygnował i kupił z nowej oferty.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam możliwość nabycia, bądź podpisania (cesja umowy) na abonament NC+ na karcie Cameleon Cyfry+. Wtedy mam możliwość oglądania na własnym dekoderze. Stąd moje pytanie: wtedy jestem abonentem NC+ tylko z kartą po Cyfrze+? Oczywiście nie zgadzam się na wymianę tej karty. Umowa chyba na samą kartę, bez dekodera.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ nie może wysłać innej karty, bo nie mają innej możliwości zapewnienia abonentowi oglądania na własnym dekoderze oprócz karty Cameleon nieparowanej. Wszystko inne co mają Conax i Nagra jest parowana, a Ja nie chcę widzieć na oczy ich pudeł.

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nc+ abonentowi posiadającemu kartę Cameleon i swój własny, niezależny tuner może wysłać nową kartę oraz właśnie "pudło", z którym ta karta jest sparowana. I abonent nic nie będzie mógł zrobić.

Tyle tutaj w tym temacie. Od dyskusji na ten temat jest inny, odpowiedni wątek w tym dziale forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem, tylko pozwolę sobie jeszcze dopisać, że jeżeli tak zrobią to muszą się liczyć że stracą abonentów, bo ten się wkurzy i jak kogoś będzie stać, zerwie umowę, bądź zrobi to tak, że nie będzie musiał płacić kary - ludzie są różni, ewentualnie poczeka do końca umowy i do widzenia NC+ i wasze parowane pudła. To też niech biorą pod uwagę i dobrze się zastanowią, zanim będą chcieli faktycznie te karty zablokować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczący ofert platformy nc+ dla nowych abonentów jest już tutaj: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/9774-oferty-dla-nowych-abonent%C3%B3w-nc/

Proszę zatem ewentualną dalszą dyskusję w tej kwestii kontynuować w tamtym właśnie wątku.

 

Jestem wieloletnim abonentem n, ale teraz kończy mi się stara umowa i mam zamiar zawrzeć nową, a starą zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...