Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Posiadam umowę, która jest na wypowiedzeniu. Dziś odbyłem rozmowę z konsultantem na mocy której wysłał mi warunki przedłużenia umowy. Jeśli w terminie 7 dni zaakceptuje warunki przedstawione w mailu umowa zostanie przedłużona o kolejne 24 miesiące. Pytanie: co się stanie gdy nie kliknę w mailu akceptacji tychże warunków w ciągu 7 dni? Obecna umowa powróci do warunków jakie miałem przed złożeniem wypowiedzenia? Jeśli tak, to czy zmuszony będę złożyć powtórnie wypowiedzenie umowy w APS nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie szybkie pytanie dla upewnienia się. Czy jeśli w umowie mam, że w ramach promocji Mistrzowska Piłka otrzymuję dostęp do kanałów Polsat Sport Premium 1 i 2, to dostęp do kanałów Polsat Sport Premium 3-6 będę miał również w momencie kiedy te będą włączane?
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest możliwość zrezygnowania z jakiejś opcji dodatkowej przed terminem na jaki była zadeklarowana? Powiedzmy mam umowę do końca przyszłego roku i do tej umowy dobrałem sobie powiedzmy opcję HBO GO która pierwotnie zakończyć się powinna również z końcem umowy. Rozumiem, że rezygnując teraz zmuszony jestem zapłacić karę za odłączenie tej opcji. Czy ktoś przerabiał już taki temat? Dzwoniłem do nc+ i konsul się uparł że nie może mi odłączyć takiej opcji bo ja zadeklarowałem ją do końca umowy. Czy gość ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 a jak to się ma do zapisu regulaminu w rozdziale IX Rozwiązanie umowy w punkcie 6 czytamy:

Cytat
W  przypadku  przedterminowej  rezygnacji  przez  Abonenta  z usług  z Okresem  gwarantowanego  korzystania,  gdy  z udostępnieniem  przedmiotowych  usług  związane  było  przyznanie  Abonentowi  ulgi  lub w  przypadku  przedterminowej  Dezaktywacji  przez  Dostawcę  usług  przedmiotowych  usług  z przyczyn określonych  w  Umowie,  Regulaminie,  Cenniku,  Szczegółowych  Warunkach,  Warunkach  Promocji,  uzasadniających  wcześniejszą  Dezaktywację,  a leżących  po stronie  Abonenta,  Dostawca  usług  ma prawo żądać od Abonenta kary w wysokości udzielonej Abonentowi ulgi pomniejszonej o proporcjonalną wartość ulgi za okres świadczenia usług od dnia rozpoczęcia korzystania z usług z
Okresem gwarantowanego korzystania do dnia Dezaktywacji usług.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...