Skocz do zawartości

CANAL+ VOD


waldi123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Chciałbym poruszyć problem VOD od CANAL+ - jakość materiałów jest bardzo słaba - ten sam film na satelicie w porównaniu do internet VOD to przepaść w jakości. W HD jak i w 4K dla mnie na TV QLED 65 cali materiału na C+ VOD jest słaba - postrzepione krawędzi - obraz niewyraźny. Ten sam film na satelicie jest o wiele lepszej jakości. Wolę nagrać film z satelity w HD jak i w 4K, odtworzyć z dekodera niż oglądać piksele w CANAL+VOD

Inna sytuacja jest na HBO GO oraz Netflix - jakość materiałów nawet HD jest piękna - wyraźny obraz, dobra rozdzielczość i bitrate.

 

Porównałem np film DeadPOOL 2 - z internetu VOD - jakość marna, słaby HDR - z dekodera 4K - jakby inny film  

Czy zarządzający Platformą Canal+ tego nie widzą.

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmelc chyba nie macie porównania z cp go na evoboxsach :D tam jest szmelc :P ale tak jak piszesz serwery trzeba jeszcze utrzymać i tu też może być ograniczenie.....zobaczymy jak sprawa będzie wyglądała po pełnym rebrandingu softu może będzie podobnie jak z aplikacją netfliksa i będzie identyczna na dekoderach i na android tv i może będziemy korzystać z francuskich serwerów..... wtedy byłoby lepiej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ircios napisał:

Może jak C+ VOD będzie za odpowiednią opłatą, to PC+ będzie stać na serwery o większej pojemności, aby materiał VOD był w odpowiedniej jakości. Sam nie raz rezygnowałem z VOD bo jakość szmelc. 

 

Ja mam już VOD w pakiecie ,  jak mam to chciałbym z tego korzystać , ale w tej jakości to ja dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wilos napisał:

Chciałbym poruszyć problem VOD od CANAL+ - jakość materiałów jest bardzo słaba - ten sam film na satelicie w porównaniu do internet VOD to przepaść w jakości. W HD jak i w 4K dla mnie na TV QLED 65 cali materiału na C+ VOD jest słaba - postrzepione krawędzi - obraz niewyraźny. Ten sam film na satelicie jest o wiele lepszej jakości. Wolę nagrać wfilm z satelity w HD jak i w 4K i go odtworzyć niż oglądać piksele w CANAL+VOD

Inna sytuacja jest na HBO GO oraz Netflix - jakość materiałów nawet HD jest piękna - wyraźny obraz, dobra rozdzielczość i bitrate.

 

Czy zarządzający Platformą Canal+ tego nie widzą.

 

Kilka razy zwracałem na to uwagę. Jest to największy szmelc jaki "marketingowi spece" w nc+ wymyślili.  Połowa biedy jak to jest z satelity ale po co ZAPYCHAĆ Dysk takimi pozycjami w śmieciowej jakości skoro każdy nawet mało rozgarnięty abonent może sobie sam nagrać to samo z satelity w nieporównywalnie lepszej jakości HD.

Nawet abonenci z gorszymi tv się na to nie nabiorą. Jest to EWIDENTNY  przykład sztucznego pompowania oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kingofsouth napisał:

Kolekcja jest przydatna, ale ta 4K.

Jeszcze jakby tam było więcej filmów z tych dwóch wytwórni + koncerty.

A tak to bida z nędza ;)

 

No i co z tego jak jest beznadziejnej jakości - porównaj sobie film czy koncert z CANAL+4K a odtworzony z VOD 4K - masakra. Jak zobaczyłem to już wiecej nie będę z tego korzystał. Tylko nagrywał z satelity bezpośrednio.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda leży jak zwykle gdzieś pośrodku..... oglądałem serial "Rekruci" w 4K z VOD i przy takim serialu jakość mi nie przeszkadzała, natomiast już przy "Miasta rytm" chciałoby się trochę więcej... Prawda jest jednak taka, że jak coś się przegapi w TV to można to na spokojnie obejrzeć w HD przez internet. Oczy i uszy nie krwawią. Jeśli ktoś kiedyś próbował obejrzeć cokolwiek w Cyfrowy Polsat Go na najlepszym dekoderze konkurencji to wie, że się nie da... Niemniej dziwi mnie to "rozdwojenie jaźni, bo niby czemu na dekoderach nie mamy dostępnych w pełni funkcjonalnych serwisów VOD Ipla/Player+? Wystarczyłoby w takim playerze zrobić strefę C+ dostępną tylko po zalogowaniu się danymi abonenta... A tak mamy de facto podwójne serwisy z tą samą treścią, które różnią się jedynie wyglądem strony i potem się dziwią, że serwery nie wyrabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP GO ma ładnie 1080p ale jak odpalasz na telefonie lub komputerze. Aplikacja CP GO wgrana do dekoderów CP, w tym do Evobox to porażka pod względem jakości dźwięku. Tak samo skopany jest dźwięk w HBO GO (w dekoderach CP). Dziwię się że CP nie widzi tego problemu, a jest tak od samego początku jak mam Evo.

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesadzacie, jeszcze do niedawna większość materiałów w VOD była w kiepskim SD, teraz praktycznie w każdym mamy HD, może nie jest to Full HD ale do przyzwoitego oglądania, gdy np. zapomnieliśmy obejrzeć dany serial w TV albo szukamy filmu na niedzielne popołudnie, to w zupełności wystarcza. Nadal na satelicie jest mnóstwo kanałów w jakości kaset VHS i jakoś też nikt nie narzeka, a na VOD jest naprawdę nieźle. Poza tym przy tej jakości materiały odtwarzają się poprawnie, w miarę płynnie, kto wie czy przy wyższej jakości nie pojawiały by się problemy z odtwarzaniem?

Zresztą jak już ktoś kupił sobie za duży telewizor i ogląda go ze zbyt bliska, to nawet i kanały HD nie są zbyt piękne. Pozostają wtedy 2 wyjścia, albo polować na filmy w Canal+ 4K i nagrywać je na dysk, albo pokombinować w ustawieniach TV, nowoczesne telewizory mają wiele opcji "wygładzania obrazu" więc może warto się tym pobawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiej roszczeniowej postawy. Jak się cofniemy jakies 3-4 lata wstecz to nie dość że jakość obrazu w serwisach VOD w połowie nie była taka jak dzisiaj to jeszcze abstra[beep]ąc od jakości - tam nie było co oglądać, serwis CANAL+ VOD to było 5 filmów na krzyż a HBO GO też było odchudzone w stosunku do tego co mamy dzisiaj.

A co do jakości to założę się, że jest wybrana najbardziej optymalna opcja akceptowalna przez ogromną większość widzów. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiemy pod uwagę ze już wszędzie mamy w VOD 4K to fakt brak porządnego HD jest niestety powodem do wstydu.

Czy akceptowalne jest to co oferują?Wątpię skoro ludzie mający HBO oglądają Grę o Tron na Torrencie. ;)

Pamiętam, gdy zaczynał Netflix i oferował HD, jakiego w Polsce nie miał nikt. I do dziś nie ma.

Teraz popatrzmy na C+ VOD... Gdy zapomniałem obejrzeć premiery w C+, chciałem ja obejrzeć w HD w VOD, a tam była wersja SD.

Od roku nie mam nc+, więc nie wiem, czy to się zmieniło, ale w Polsce zamiast wykorzystać technologię i oferować najlepszą możliwą jakość, oferuje się komedię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jupiter napisał:

Nie rozumiem takiej roszczeniowej postawy.

A ja nie rozumiem takiego zacofania technologicznego wśród jednych z najbogatszych nadawców i operatorów, którzy powinni to pchać do przodu i napędzać bardziej rynek, a nie stać w miejscu lub się wlec jak ślimak.

 

To już n wprowadzała o wiele większą świeżość i rewolucyjność na polskim rynku, niż nc+/CANAL+ ze swoim 4K, które średnio im coś idzie. A to było blisko 15 lat temu, gdzie z dostępnością do pewnych rzeczy było trudniej, również pod względem finansowym dla zwykłych Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...