Skocz do zawartości

Stacje radiowe na platformie CANAL+


annaem8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałabym się dowiedzieć, czy mając dekoder platformy nc+, można słuchać polskich i zagranicznych stacji radiowych? Chodzi mi o stacje osiągalne drogą satelitarną. Podłączanie dekodera do internetu i radio internetowe mnie nie interesuje, bo od tego mam komputer. Cyfra+ umożliwiała dostęp do ciekawych stacji radiowych z Polski (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Antyradio, Pin, Chillizet, TokFM i inne) i wielu stacji zagranicznych nadawanych z HotBirda. Czy w dekoderach od nc+ jest możliwość słuchania tych stacji? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Z góry dziękuję za odp.

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder mediaBOX i...JEDYNIE radia drogą internetową tam działają. Sytuacja chyba także dotyczy pozostałych dekoderów produkowanych przez ADB (te, które były dostępne w N-ce). Jak sprawa się ma z pozostałymi dekoderami (od C+) nie wiem (w PACE jest aplikacja "Moje Polskie Radio" ale to jest radio internetowe, dlaczego nie ma tego w Turbodekoderach, nie mam zielonego pojęcia). Dodam, że na mediaBOXie NIE MA "Trójki" ( dlaczego :!::?: ). Dzwoniłem do BOA w tej sprawie i dopytywałem się...konsultant jedynie powiedział, że dostają zapytania w tej sprawie i będą się "starać" by sytuację naprawić.

Można by było do nich napisać większą grupą email z prośbą by pomyśleli nad włączeniem "Trójki" i innych radii z satelity a nie tylko drogą internetową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ADB nie wspiera w pełni stacji radiowych z satelity. Tunery Cyfry+ mają wsparcie dla kanałów radiowych w tym także kanałów radiowych z wieloma ścieżkami audio.

 

Raczej nie należy się spodziewać że będzie satelitarne radio w ADB - nie było nigdy w N nie będzie NC+ - tym bardziej że kodowania conax nie dołączono do paczki radiowej Cyfry+. Ich [beep]skie (via ich forum NC+ które jest tylko Nkowe) tłumaczenie - że to telewizja a nie radio a ponadto jest internet. Beton w ITI jest twardy.

 

Jeśli PR uruchomi przekaz swojego radia na satelicie to abonenci NC+ muszą sobie dokupić kolejne pudełko aby odebrać stacje radiowe - chyba że zadowala ich ten internetowy brzęczyk jaki wciska na siłę NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san ale programy Polskiego Radia są osiągalne via internet ->Moje Polskie Radio . Zatem dziwi mnie polityka NC+ w tym zakresie :/ Sądzę, że na dekoderach ADB POWINNA znaleźć się ta oferta (oczywiście to jest moje pobożne życzenie). Między bogiem a prawdą ile osób będzie słuchało/słucha radia z Watykanu, Turcji, Rumuni bądź Włoch :?:

 

Swoją drogą PR udostępnia całą paczkę swoich stacji na satelicie(Program Pierwszy, Drugi, Trójka i Czwórka). Dziwi mnie zatem fakt, że tak rozbudowane dekodery jak ADB nie obsługują stacji radiowych, które są dostępną tą drogą...dziwne i to bardzo.

 

Mam jedynie cichą nadzieje, że ktoś tam w centrali NC+ zastanowi się załączy na mediaBOXach PR. Pytanie brzmi czy my jako użytkownicy damy radę coś z tym zdziałać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder mediaBOX i... Jak sprawa się ma z pozostałymi dekoderami (od C+) nie wiem (w PACE jest aplikacja "Moje Polskie Radio" ale to jest radio internetowe, dlaczego nie ma tego w Turbodekoderach, nie mam zielonego pojęcia). Dodam, że na mediaBOXie NIE MA "Trójki" ( dlaczego :!::?: ).

 

Pozdrawiam

Na tunerach cyfry jest bardzo duży wybór stacji radiowych nadających drogą SAT. I to są zarówno sat Astra ( polskie Radio Maryja) i HB i cała seria polskich stacji radiowych Od Zetki zaczynając a na radiu publicznym kończąc ( wszystkie programy ogólnopolskie ) . I nie trzeba być podłączony do Internetu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie zatem fakt, że tak rozbudowane dekodery jak ADB nie obsługują stacji radiowych, które są dostępną tą drogą...dziwne i to bardzo.

 

ADB to to tylko dalekowschodni szajs. Najtańszy sprzęt na dodatek wykonany z najpodlejszych jakościowo podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tunerach cyfry jest bardzo duży wybór stacji radiowych nadających drogą SAT. I to są zarówno sat Astra ( polskie Radio Maryja) i HB i cała seria polskich stacji radiowych Od Zetki zaczynając a na radiu publicznym kończąc ( wszystkie programy ogólnopolskie ) . I nie trzeba być podłączony do Internetu..

 

Poza tym, można wyłączyć tv i sobie słuchać radia na tunerze cyfry a na enkowym już się nie da bo po wyłączeniu tv tuner też się "usypia":(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie "przez ampli"? Mam podpięty dekoder cyfrowym kablem do ampli i hdmi do tv

Można podpiąć Tuner -> HDMI -> Ampli -> HDMI -> TV. Jest to bez połączenia tuner -> TV. Ja tak mam. Wadą tego rozwiązania jet to, że podczas oglądania TV amplituner musi być zawsze włączony. No ale dźwięk za to lepszy niż z TV. Wtedy można słuchać radia bez włączania TV. Kabel cyfrowy (SPDIF) też mam podpięty pomiędzy tunerem a ampli aby było DD 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie zatem fakt, że tak rozbudowane dekodery jak ADB nie obsługują stacji radiowych, które są dostępną tą drogą...dziwne i to bardzo.

 

ADB to to tylko dalekowschodni szajs. Najtańszy sprzęt na dodatek wykonany z najpodlejszych jakościowo podzespołów.

 

i darmowe ogrzewanie mieszkania 365 dni w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałabym się dowiedzieć, czy mając dekoder platformy nc+, można słuchać polskich i zagranicznych stacji radiowych? Chodzi mi o stacje osiągalne drogą satelitarną. Podłączanie dekodera do internetu i radio internetowe mnie nie interesuje, bo od tego mam komputer. Cyfra+ umożliwiała dostęp do ciekawych stacji radiowych z Polski (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Antyradio, Pin, Chillizet, TokFM i inne) i wielu stacji zagranicznych nadawanych z HotBirda. Czy w dekoderach od nc+ jest możliwość słuchania tych stacji? Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Z góry dziękuję za odp.

Anka.

 

Dowiadywałem się u konsultanta - nie ma i nie będzie radia satelitarnego. M.in. dlatego jakoś nie spieszno mi do tego ich nowotworu nc+ bo na sprzęcie C+ są na szczęście póki co dostępne i daj boże jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu słuchałem radiowej "Jedynki" w południe. Leci wtedy hejnał z Wieży Mariackiej i patriotyczny kawałek Chopina. Po tym spikier informuje, że słuchamy Polskiego Radia Programu Pierwszego dostępnego na falach długich, lokalnie na UKFie i sateliatrnie na platformie cyfrowej CYFRA+. Ciekawe, czy ten tekst zmienią i usuną informacje o Cyfrze+ i będzie mowa o nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do "Trójki" by poinformować ich o tym, że nie są słyszalni na części dekoderów nc+ (czyt. wszystkie ze stajni ADB). Pan redaktor powiedział mi, że bardzo mu z tego powodu przykro ale ZAWSZE zostaje tradycyjna metoda - UKF :D

Hmm może napiszmy jakąś petycje :?: czy też inne pismo, w którym "uprzejmie" się domagamy dostępu na mediaBOXach (i reszcie turbodekoderach) do całej paczki Polskiego Radia oraz do "Moje Polskie Radio" 8). Bo "lekko" śmieszne jest to iż łaskawie mogę słuchać radia z Rumuni (WTF :?: ) Turcji (WTF :?: ) czy też Grecji (WTF :?: ) a mam ograniczony dostęp do OGÓLNOPOLSKIEGO radia, które zyskuje na słuchalności :jupi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB nie wspiera w pełni stacji radiowych z satelity. Tunery Cyfry+ mają wsparcie dla kanałów radiowych w tym także kanałów radiowych z wieloma ścieżkami audio.

 

Raczej nie należy się spodziewać że będzie satelitarne radio w ADB - nie było nigdy w N nie będzie NC+ - tym bardziej że kodowania conax nie dołączono do paczki radiowej Cyfry+. Ich [beep]skie (via ich forum NC+ które jest tylko Nkowe) tłumaczenie - że to telewizja a nie radio a ponadto jest internet. Beton w ITI jest twardy.

 

Jeśli PR uruchomi przekaz swojego radia na satelicie to abonenci NC+ muszą sobie dokupić kolejne pudełko aby odebrać stacje radiowe - chyba że zadowala ich ten internetowy brzęczyk jaki wciska na siłę NC+.

Na początku w n radio było. Na pewno była trójka zet i rmf ale ile było wszystkich stacji to nie pamiętam. Na pewno były też wysoko na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten tekst zmienią i usuną informacje o Cyfrze+ i będzie mowa o nc+?

 

Nie usuną bowiem platforma NC+ nie ma w swojej ofercie polskich kanałów radiowych z satelity.

Cyfra+ nadal je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem stosowne pytanie stronie PR na na FB odnośnie odbioru Polskiego Radia przez satelitę po fuzji nc+ jakiś tydzień temu ale jakoś nikt jak dotąd nie pofatygował się z odpowiedzią. Biorąc pod uwagę bałagan z kanałami w nc+ (vide Polsat HD) to w PR mogą nawet nic nie wiedzieć, że nc+ nie planuje nadawania radia via sat.

Może jak więcej osób zada podobne pytanie to ruszą się.

https://www.facebook.com/pages/Polskie- ... 39?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, ze niektorze radia nadawane są via sat, a niektóre przez internet. ostatnio miałem awarię internetu i z ciekawości włączyłem na mediabox usługę radio+. niektóre radia działały (PR1 i ZET), a przy próbie uruchomienia innych (np. RMF) pojawiał się komunikat, że nie ma dostępu do internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...