Jump to content
Wizja TV

TVP3 dawniej

Recommended Posts

TVP 3 wraca? Heh, faajnie! :D Tylko jak to powiedział BTV - Trójka pewnie nie będzie taka sama jak kiedyś (choć w ostatnich latach to było głównie wstępne wejście do TVP Info). Ciekawe, czy będzie też nadawać satelitarnie (pamiętam, że Polsatowi nie chciało się kupować tego kanału do oferty i trzeba było łapać naziemnie :P ). Ciekaw też jestem, czy zrobią wersję HD, i jak to będzie ogółem wyglądać w 16:9. Zastanawiająca też jest jakość, czym TVP w wersjach SD swoich kanałów nie emanuje od około 2006-tego roku.

Ale jajo :shock: Nie wierzę :!: TVP3 jednak wraca :jupi::brawo: Mam tylko nadzieję, że to będzie taka TVP3 z serialami i filmami :) A Info pozostanie, czy won :?:

Oczywiście że pozostanie - celem włączenia TVP3 jest odłączenie pasm lokalnych od TVP Info

Tu chodzi o rozdzielenie pasm regionalnych od TVP Info, które od teraz będzie 24-godzinnym kanałem informacyjnym. Jeśli się nie mylę, nazwa TVP3 Regiony to tylko ogólna nazwa kanałów regionalnych, więc chyba nie będzie TVP3 samego w sobie, tylko np. TVP3 Katowice, TVP3 Rzeszów itd.

Guest Anonymous

Mam nagrany z TVP 3 (Lublin) - jeszcze takie logo jakby złożona litera „z”

Jakiś film dokumentalny

Guest Anonymous

TUTAJ ZAPPY Z TEGOŻ KANAŁU

iepniiifcdr4_t.jpg

FILM DOKUMENTALNY Z TVP REGIONALNEJ

xo4aryludixb_t.jpg

Kolejny film, tym razem o śmigłowcach;)

g8fbb8ssnepx_t.jpg

Jakiś TELEDYSK EMITOWANY W PRZERWIE

pt6lwzuj9ie1_t.jpg

Ten sam film

dkk3qhewotnc_t.jpg

jw.

Kolejne zappy:

http://files.tinypic.pl/i/00424/43mtffy6j4q0.bmp

TELEKURIER

mrk382w6jbn8_t.jpg

Nie wiem co to jakis film tvp-poltel 1997

0urcqgio60ce_t.jpg

Dokument o lotniczych rekordach

Guest Anonymous

a takze fragment zapowiedzi:

http://www.youtube.com/watch?v=IRI9ApMRJTA

POSIADAM TEŻ OK 2 godzinny nagrania z tego kanału;)

SZUKAM FILMÓW VHS WIEC JAK BY KTOS MÓGŁ NIECH DA ZNAĆ!!!!!!!!

To musi być 2000 rok...

TO jest możliwe..

Nie że to jest możliwe, ale na pewno. ,,Telekurier'' zaczęli emitować bodaj w styczniu 2000 roku właśnie w TVP Regionalnej.

Guest Anonymous

Już wiem nagranie pochodzi z czasu między dniem 2 lutego 2000 a 1 pażdziernika 2000. :D

Wiesz może do kiedy było obecne to logo??

No mówię że to logo było do 1 pażdziernika 2000.

Do tego - nie piszemy czterech postów pod rząd, ale to już ,,działka'' moderatorów.

Guest Anonymous

nie wiedziałem-nowy jestem, a twoja odpowiedz na yt zobaczyłem potym jak napisałem ten post z pytaniem :D

dzięki za info :brawo:

W TVP 3 moim ulubionym programem był program zatytułowany "Od niedzieli do niedzieli".

Ten program był tak zabawny tak samo jak czołówka.

I powiem więcej chcę żeby telewizja choć raz przypomniała któryś odcinek ONDN.

''Telewizję objazdową'' pamiętam i uwielbiałem oglądać ten program. W ramach ciekawostki powiem, że wystąpiłem wraz z matką w programie ''Od niedzieli do niedzieli'' w 2004 roku. Pani redaktor przeprowadzała tzw. ''sondę uliczną'' do tego programu w Szczecinie i pytała mnie i moją matkę (nie pamiętam o co konkretnie pytała).

A moim ulubionym programem w TVP3 był "Telewizja objazdowa".

Moim zdaniem lepszy był jego poprzednik czyli emitowany na żywo program "Telewizja Regionów" prowadzony przez Miłkę Skalską i dziennikarza z wybranego ośrodka regionalnego - taki program mogli teraz śmiało reaktywować na antenie TVP Regionalnej.

Co do "Od niedzieli do niedzieli" to przypomniała mi się zwrotka piosenki (z czołówki programu) która była śpiewana przez grających w programie dwóch aktorów z Pogotowia Teatralnego - brzmiała ona tak:

Od niedzieli do niedzieli - pół miliona sekund dzieli a w każdej zawsze coś się zdarza.

Tam się wali, tam się pali, kogoś diabli głos podali, ktoś na kogoś gorzko się obraża

Refren z kolei zaczynał się zdaniem:

Co tu robić, co tu brać ? Dziennikarski nosie radź...

Zwrotki były śpiewane na zmianę po zdaniu przez dwóch występujących w programie aktorów a refren i 2 powtórzenia drugiej zwrotki wspólnie.

Z tego co pamiętam w pierwszym logo programu był piorun :D

Ja pamiętam, jak byłem mały to na TVP 3 Poznań codziennie oglądałem serial animowany "Traktor Tom". Teleskop, czyli wiadomości regionalne stał się moim ulubionym serwisem informacyjnym.

Największymi programami w TVP 3 były: Kurier, Telekurier i Regiony kultury.

Te trzy pozycje pojawiły się na samym początku nadawania tej stacji ale bardzo lubiłem kurier jak i telekurier.

Był jeszcze zespół trzech podstawowych programów publicystycznych (Gość Dnia, Rozmowa Dnia oraz Echa Dnia) oraz informacyjno-rozrywkowe podsumowanie tygodnia w programie "Od niedzieli do niedzieli" :)

No Teleplotki były całkiem niezłym programem podobnie jak cotygodniowy program informacyjny "Od niedzieli do niedzieli" z pamiętną piosenką czołówkową oraz krótkimi scenkami Pogotowia Teatralnego złożonego z duetu aktorów.

No, wtedy TVP3 był niezły z tych swoich programów, był taki jakby "ogólno-informacyjno-publicystyczno-regionalny" :D :jupi: :brawo: Teraz to nawet obecna TVP Regionalna jest stacją tylko publicystyczno-regionalną, bo za dużo programów publicystycznych i społecznych, a w dodatku nadają jeszcze dokumenty i jakieś tam kilka seriali :read:

Szkoda, że na razie nikt nie ma żadnych odcinków "Od niedzieli do niedzieli" :( Ale za to pamiętam zieloną oprawę z 2006 roku i czerwoną z samego końca nadawania.

Jeśli chodzi o ''Od niedzieli do niedzieli'' to doskonale pamiętam ten program, bo był robiony przez TVP Szczecin i nawet miałem przyjemność wystąpić w tym programie - to było w 2004 roku. Szkoda, że nie ma odcinków tego programu w internecie bo chętnie bym siebie zobaczył sprzed laty.

Ja też chętnie bym je zobaczył - ponieważ Kisielowi zapadła w pamięć piosenka używana w czołówce programu :D

EDIT: Na YT jest już kompilacja wszystkich opraw Regionalnej Trójki z różnych lat:

Muszę stwierdzić pewien błąd - ponieważ oprawa 2004-2006 była tak naprawdę od 21 marca 2005 a do tej pory emitowano białą oprawę z 3 dynamicznymi kwadratami i logiem stacji pod nimi. Co do tej zielonej - to zapadła mi najbardziej w pamięć :D Tę ostatnią oprawę też pamiętam, bo oglądałem TVP3 i na naziemnej i na n-ce :smile:

• Upvote 1