Skocz do zawartości

TVP3 dawniej


Wizja TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tu, bo nie znalazłem odpowiedniego wątku :wink:

Z Wikipedii:

TVP3 (TVP3 Regionalna, pot. Trójka, Program trzeci Telewizji Polskiej lub Regionalna Trójka) – kanał informacyjno-publicystyczny Telewizji Polskiej (TVP), funkcjonujący w latach 2002-2007; "połączona sieć skoordynowanych programów regionalnych tworzonych i rozpowszechnianych przez oddziały terenowe TVP, z pasmem wspólnym".

 

Program TVP3 powstał na bazie TVP Regionalnej, w ramach której ośrodki regionalne TVP, obok własnych pasm regionalnych, nadawały pasmo wspólne. Już jesienią 2000, pasma regionalne posługiwały się logiem TVP3. Nie oznaczało to jeszcze pojawienia się Trzeciego Programu TVP – zabieg ten miał jedynie za zadanie uświadamiać widzom, że "oglądają telewizję regionalną, jedną z dwunastu".

 

3 marca 2002 ruszyła telewizja TVP3, zastępując dotychczasowe programy regionalne w całej Polsce. Była ona traktowana jako jeden program o profilu informacyjno-publicystycznym, z lokalnymi okienkami.

 

6 października 2007 roku kanał TVP3 został zastąpiony przez TVP Info.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP3

 

697px-TVP3_logo.svg.png

 

Pamiętam ten kanał :smile: Szczególnie wiadomości :smile: Zresztą mam nagrany na VHS serial "Wojna domowa" z tej stacji. Wtedy chociaż na coś się przydawała, powtarzając seriale, teraz TVP Info to tylko wiadomości, wiadomości i jeszcze raz wiadomości :| Oczywiście przerywane reklamami :twisted:

Wie ktoś dlaczego zakończyli emisję kanału i zastąpili go TVP Info :?: Na samym początku nie mogłem odboleć zakończenia nadawania przez TVP3

A tu jeszcze sam koniec:

Pod koniec nadawania TVP3, na antenie tejże stacji pojawiło się znacznie więcej serwisów informacyjnych, które nie tylko podawały informacje, ale także transmitowały konferencje prasowe i inne wydarzenia, co było dla niektórych widzów uciążliwe. Trwały one w przybliżeniu 15 minut i były nadawane od godz. 6:00 co pół godziny (w 2002 roku trwały 5 minut i były nadawane co godzinę). Z ramówki TVP3 zniknęły seriale i filmy fabularne oraz animowane. 6 października 2007 roku, o godz. 6:00, TVP3 zakończyła swoje nadawanie na rzecz TVP Info.

Szkoda, naprawdę szkoda tego kanału :(

Jeśli ktoś ma jakieś zapy z tej stacji, proszę o wrzucenie

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto różne materiały i identy z TVP 3

Ident z lat 2005-2007

Materiał żałobny (4-5 kwietnia 2005)

:mrgreen:

 

Jak tylko znajdę moją kartę telewizyjną to pozgrywam z kaset seriale i dodam zapy :D

 

A to archiwalna strona internetowa:

http://web.archive.org/web/200612052332 ... 069.dzialy

Ta jest z dnia 5 października 2007, czyli ostatnich godzin tej stacji :cry:

http://web.archive.org/web/200710051855 ... 069.dzialy

 

Oprawy graficzne:

Stacja wielokrotnie zmieniała swoje barwy: początkowo w niebieskiej oprawie graficznej, następnie zielonej, by ostatecznie na początku 2007 roku zmienić swoje barwy na czerwony z domieszką białego, czyli kolory swojego następcy - TVP Info. Kolory ostatniego oficjalnego loga pozostały jednak w zielonej tonacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te kasety i nie mam nic na nich nagranego poza serialami :cry:

A Łódzkie Wiadomości Dnia na TVP3 pamiętam do dziś, ten nowy "Serwis informacyjny" na TVP Info jest do d :censored: , tylko wałkują jakieś beznadzieje :roll:

A to zap z Telegazety:

e19b14485d3e243b.jpg

A, gdzieś na forum wyczytałem, że teletekst zapisuje się na kasetach VHS :D Mam dwa magnetowidy, jeden to prymitywny JVC HR-P7A, a drugi to super-wypasione Daewoo, niestety, wciąga taśmę :cry: Wie może ktoś jak uruchomić teletekst na magnetowidzie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale, to nie my tego powinniśmy żałować (a jedynie wspominać, i będzie nam smutno) a TVP.



Mogli: zarobić - TVP3 lepsze od TVP INFO | mieć większą oglądalność - w niektórych miastach brakuje kanału lokalnego.

A oni uważali TVP3 jako kanał "ogólny" a teraz powinno być tak: TVP1 - Ogólny, TVP2 - Rozrywkowy, TVP3 - Lokalny + tematyczne.

Jednak TVP nie robot, popełnia błędy. Szkoda że ten kanał już nie powróci (a nawet jeśli tak to nie będzie to ten sam TVP3)

 

240px-TVP3_logo.svg.png

R.I.P TVP3

 

smutny-kr_npwpraw.jpg

Tą buźką opisuje mój smutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba twój smutek został wysłuchany - stacja wraca od 1 września: https://satkurier.pl/news/85931/tvp3-reg ... esnia.html

Teraz mam pewne pytanie do administratorów - czy temat kanału na forum ma być zbudowany od początku czy powstanie on na bazie tego tematu albo tego o tytule "TVP Regionalne" ? Pytam się ponieważ chciałbym się dowiedzieć co zrobimy z tym fantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...