Jump to content

Spotkanie z balladą


Recommended Posts

''Spotkanie z balladą'' było to realizowane przez TVP Kraków widowisko estradowo-satyryczne z udziałem publiczności emitowane w latach 1962-1990 i 1993-2006 na antenie TVP2. Twórcą programu był nieżyjący już Michał Bobrowski, a w programie występowali znani aktorzy min Jerzy Stuhr, Katarzyna Zielińska czy Magdalena Walach. Program został zdjęty z emisji w 2006r. ze względu na zły stan zdrowia Michała Bobrowskiego. Obecnie powtórki ''Spotkania z balladą'' są emitowane na antenie TV Puls i Puls 2.

 

Wczoraj wyemitowano na antenie ''Puls 2'' odcinek pt: ''Przekręt'' z 2005r. a tydzień wcześniej wyemitowano odcinek pt: ''Gwiazdka'' z 1995r. w którym akcja działa się na rynku w Krakowie, a w odcinku ''Gwiazdka'' wystąpił też Dariusz Gnatowski (znany z roli Boczka z serialu ''Świat według Kiepskich'').

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wyemitowano odcinki ''Burza w Kopydłowie'' z 2004r. oraz ''Ku Europie!'' z 1993r. w którym wystąpili min ówczesna dziennikarka RMF FM Ewa Drzyzga, Andrzej Grabowski (w roli Górala), Wojciech Młynarski, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski i Alicja Majewska. Jako ciekawostkę podam że w ''Spotkaniu z balladą'' występował także Jacek Brzostyński (pochodzący z Krakowa znany lektor filmowy).

Link to post
Share on other sites

Dla mnie najciekawsze Spotkania z Ballada to te z lat 80 kiedy wystepowal w nichh Kabaret loza 44. Pamietam spotkania w piekle, rzywskie, wsrod ludow slowianskich , na dworcu PKP, w szpitalu , w restauracji . Tych wydan z lat 80 TV Puls chyba nie powtarza....

Link to post
Share on other sites

W piątek Puls 2 wyemitował odcinek pt: ''Szalenie Arystokratyczne Spotkanie z Balladą'' z 1993r. w którym wystąpili min Grupa Rafała Kmity, Jan Kociniak i Wojciech Młynarski. Prowadzący programu Leszek Benke powiedział że jest to 39 ''Spotkanie z Balladą'', według Wikipedii jest to 38 ''Spotkanie z Balladą''.

 

Wczoraj wyemitowano odcinek pt: ''Dożynki w Kopydłowie'' z 1994r.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

TVP Rozrywka wyemituje niepowtarzane dotąd pierwsze ''Spotkania z Balladą'' z lat 70-tych (w których występował wówczas m.in Jerzy Stuhr):

 

25 grudnia - Janosikowe ''Spotkanie z Balladą'' (1974)

26 grudnia - Parapsychologiczne ''Spotkanie z Balladą'' (1975)

28 grudnia - W Pustyni i w Puszczy (1973)

29 grudnia - Kowbojskie ''Spotkanie z Balladą'' (1973)

31 grudnia - Chłopi (1973)

1 stycznia - Japońskie ''Spotkanie z Balladą'' (1973)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Właśnie wyemitowano ostatni z zapowiedzianych "Spotkań z balladą". Szkoda, że tylko 6. Ale to i tak coś. Byłem na wiosnę w TVP Kraków i za przegranie na płytkę zażądano 200zł za każde 60min programu. Uciekł mi tylko "Parapsychologiczy". Jest na torrentach ale troszkę się boję z tego ściągać. Jak i gdzie pisać, żeby wyemitowali następne???

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, cena zaporowa. Poza tym, sterta podań, przyrzeczeń, że nie będę powielał, udostępniał a tak w ogóle to po obejrzeniu zniszczyć. I nośnik i sprzęt. O i tak sukces, że nie przed obejrzeniem zniszczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...