Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co było w UK ze Sky, podali do sądu pub który korzystał z oferty greckiego operatora. To samo ma miejsce z operatorami z bliskiego wschodu emitują kanały w języku angielskim a są tańsi niż mający wyłączność w UK na niektóre wydarzenia SKY.

 

Pewnie masz multipleks 1,25kW tak jak u nas. Zasięg 200metrów bo dalej już jest linia energetyczna i zakłóca. W drugą stronę to sieje chyba z 5km! Bo dalej są już góry.

 

Natomiast co do kontroli to jest napisane kto ma to robić -> pracownik Poczty Polskiej, czyli domyślnie listonosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z listonoszem? To nie policjant z nakazem, mogę go grzecznie (lub mniej) wyprosić.

 

Wydaje mi się że jedyne rozwiązanie do wymuszenia opłat to jest standardowe doliczenie każdemu do rachunku za energię elektryczną - jeżeli ktoś nie ma odbiornika to musi to udowodnić (np. zapraszając przedstawiciela poczty czy nie wiem kogo). Tylko czy są podstawy prawne żeby coś takiego wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosze nie mają prawa nic zrobić. Są to martwe niby przepisy niestosowane w ogóle. Byłem kiedyś świadkiem jak osoba skruszona na poczcie chciała zapłacić abonament po tym jak dostała list. Poszła na pocztę gdzie dają druk przelewu który otrzymał z powiastką pracownica oświadczyła mu że doliczy mu odsetki za cały ten okres. Było to dodatkowo 300 lub 400 zł (nie pamiętam dokładnie). Facet podziękował i wyszedł.

Niestety w Polsce póki nie wszyscy będą traktowaniu równo póty nie będzie przyzwolenia społecznego na płacenie abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś nie ma odbiornika to musi to udowodnić (np. zapraszając przedstawiciela poczty czy nie wiem kogo). Tylko czy są podstawy prawne żeby coś takiego wprowadzić?

 

Są podstawy w dokładnie odwrotnym kierunku, dowiedzenie że ma odbiornik spoczywa na organie który zarzuca że osoba podaje fałszywe informacje. W Polsce podstawą prawa jest domniemanie niewinności, zakłada się więc że osoba która wyrejestrowała odbiornik, odbiornika nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejsze rozwiązanie to doliczenie opłat do pakietów TV satelitarnych i kablówek oraz zakodowanie sygnału naziemnego. Teraz już można to zrobić. Kto powiedział że nie można tego kodować? To że telewizja ma być za darmo nie znaczy że odbiór ma być niekodowany.

Operatorzy kablowi i sat płacą tvp bodajeże 6pln jak dobrze pamiętam :D a my jako ludzie kraju ciemnego będziemy płacić 3 razy tyle .......

 

 

ja dodam nie porównujcie innych krajów do naszego ciemnego państwa , tam ludzie maja kanały , ile ich chcą i jakie chcą , we Włoszech spędziłem trochę czasu i tam w ANALOGU miałem z 27 kanałów , nawet MTV ( obecnie jest już dvb-t i docelowo ma być około 60 kanałów otwartych ) tam nie Polska tylko normalny kraj , nie to co u nas złodzieje chcą się na byle czym nachapać , to że posiadam nawet 10 tv i tak im nie zapłacę za coś czego nie oglądam ( w pl) ...........

 

Myślę ,że rozwiązanie jest proste - wystarczy ,że TVP weźmie swoje programy z oferty nadawców prywatnych i wpływy z abonamentu gwałtownie wzrosną :D

Koleżanko i tu bym się zdziwił , bo TVP mogła by i raczej i to pewne iść do pośredniaka ;) ( już kiedyś było podobnie z Polsatem jak brakło tvp ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA wracając do Twojego wątku z platformą SKY to właścicielka pubu korzystająca z greckiej platformy wygrała proces przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości ,zdaniem sędziów takie działanie ogranicza przepływ towarów i usług a do nich należą też karty kodowe i moduły warunku dostępowego ,więc używanie "obcych" platform satelitarnych jest legalne we wszystkich państwach UE

Wracając do tematu abonamentu to TVP jest sama sobie winna porozdawała wszystkie swoje programy prywatnym operatorom ,więc aby je oglądać ludzie podpisują umowy z tymi platformami ,część ludzi wychodzi z założenia ,że skoro płacą operatorowi to dlaczego mają płacić dwa razy za to samo ?

Myślę ,że rozwiązanie jest proste - wystarczy ,że TVP weźmie swoje programy z oferty nadawców prywatnych i wpływy z abonamentu gwałtownie wzrosną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ETS chyba stwierdził swego czasu że parowanie kart z dekoderami również ogranicza konkurencję. A jak to wpływa na Polskę? Raczej nie wpływa bo nikt z polityków i ich znajomych na tym nie zyskuje.

 

Jeśli TVP weźmie swoje kanały z platform cyfrowych a nie zakoduje sygnału naziemnego to wpływy gwałtownie spadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszne są przykłady KRRiT odnośnie ściągalności abonamentu do Wielkiej Brytanii, niech dadzą tyle kanałów co BBC za darmo, niech nadają w HD jak BBC to mogę im płacić ten abonament, aktualnie to rozpacz, wszystko kodują , operatorom SAT wchodzą w tyłek, a do DVB-T dodają Tvp Polonię, ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz Astrę 1 i policz niemieckie kanały, włącz Astrę 2 i policz angielskie kanały. Licz tylko te dobrej jakości. Odpowiedz sobie teraz sam czemu w innych krajach opłaca się opłacać posiadanie telewizora.

 

Twierdzenie że coś byłoby tańsze gdyby wszyscy płacili jest sprzeczne z logiką i polską tradycją. Równie dobrze możesz powiedzieć że jak wszyscy wymienią żarówki na świetlówki to będą mniej płacić. Takim myśleniem możesz wpędzić się w spore kłopoty finansowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP sama nauczyła ludzi nie płacić abonamentu ,czy jest jakiś kanał TVP z NTC niedostępny u dowolnego operatora ? właściwie jaki jest sens wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej skoro i tak prawie wszyscy odbierają kanały TVP z satelity .Dalej się upieram ,że wystarczy odebrać kanały TVP prywatnym operatorom i problem się rozwiąże ,odpadnie argument ,że " przecież płacę operatorowi dlaczego mam płacić dwa razy za to samo" ,TVP mogła by iść jeszcze dalej i swoje kanały HD rozprowadzać jedynie z nadajników naziemnych ,wtedy lansowanie NTC ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy lepszej TVP to najpierw płać a później wymagaj. Nie płacisz nie masz prawa głosu.

Podobnie wygląda sprawa np. gdy się nie zgadzasz w wysokością rachunku telefonicznego, musisz zapłacić a później możesz domagać się w sądzie odszkodowania za niewłaściwe naliczenie opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie abonamentu powinni zrobić tak że :

Masz dostęp do wszystkich kanałów TVP płacisz 100%

masz dostęp do pełnej oferty naziemnej TV płacisz 70%(nie ma tu kilku kanałów )tub płacisz 10% sumy + 20% od każdego MUXA

Odbierasz tylko analogowe programy płacisz 50%

za odbiór z satelity FTA +20%

lub po prostu :

za każdego MUX +20%

za FTA +20

za analog +20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie abonamentu powinni zrobić tak że :

Masz dostęp do wszystkich kanałów TVP płacisz 100%

masz dostęp do pełnej oferty naziemnej TV płacisz 70%(nie ma tu kilku kanałów )tub płacisz 10% sumy + 20% od każdego MUXA

Odbierasz tylko analogowe programy płacisz 50%

za odbiór z satelity FTA +20%

lub po prostu :

za każdego MUX +20%

za FTA +20

za analog +20

 

nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz Astrę 1 i policz niemieckie kanały, włącz Astrę 2 i policz angielskie kanały. Licz tylko te dobrej jakości. Odpowiedz sobie teraz sam czemu w innych krajach opłaca się opłacać posiadanie telewizora. :)

Liczyłem kanały i otrzymałem następujące wyniki , najwięcej DARMOWYCH kanałów mają:

1. Wielka Brytania

2.Niemcy

3.Rosja

4.Turcja

5.Ukraina

6.Francja

7.Hiszpania

8. Włochy

9.Rumunia

10.Polska i Bułgaria

Przeliczyłem tylko z satelity FTA , nie liczyłem naziemnej. Wynika że jesteśmy na poziomie Bułgarii a niżej od Rumuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to trzeba być niespełnym rozumu ,żeby tak robić .Na swojej stronie internetowej TVP doradza co zrobić ,żeby odbierać programy TVP Sport ,Seriale,HD i ludzie tak robią podpisują umowy z prywatnymi operatorami przy okazji dostają pozostałe kanały TVP i resztę dostępną w NTC ,następnie płacą abonament operatorowi - ja problemu nie widzę i się wcale nie dziwię,że jest tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym kraju jest inny rynek medialny, i inne podejście do klienta.

Więc takie porównywanie nie ma żadnego sensu.

A jeśli kogoś boli to że w Polsce jest tak mało stacji FTA, to czas nauczyć się jednego z powyższych 9 języków i przestanie się narzekać.

Przecież intensywna nauka języka obcego w stopniu dobrym trwa niespełna rok, więc nie widzę problemów.

Sam korzystam z 19,2 i 28,2 bo lubię oglądać stacje anglojęzyczne czy niemieckojęzyczne - i to że adresowane są do mieszkańców tych krajów to mi w niczym nie przeszkadza, i nie narzekam na brak polskojęzycznych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z przekazu FTA w satelity, więc jeśli odbiór jest w Polsce to nie widzę podstaw do płacenia abonamentu (np. BBC używa wiązki kierunkowej).

A niby na satelicie jaki kanał nadaje informacje z Radzionkowie, czasem może coś powiedzą na TVS.

Ja korzystam przeważnie z internetu gdy chce coś wiedzieć na temat swego miasta.

 

Abonament płaci się w kraju gdzie się w nim mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Piotr Farfał chciał zastosować wiązkę kierunkową ,aby rozwiązać problem z opłatami licencyjnymi ,ale ktoś "mądry" stwierdził,że zastosowanie wiązki kierunkowej nie jest możliwe w naszym kraju ,gdyż na południu Polski wtedy będzie odbiór niemożliwy.

 

Nie rozumiem pewnej rzeczy dlaczego prywatni operatorzy nie pomogą w ściąganiu abonamentu ,chociaż sami korzystają z dobrodziejstw TVP .Mogli by na przykład umożliwić odbiór programów TVP jedynie osobom regulującym opłacanie abonamentu ,myślę że sposób bardzo skuteczny i prosty technicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...