Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie: Czy po wyłączeniu nadawania analogowego telewizji w Polsce, osoby posiadające telewizor przystosowany tylko do odbioru analogowego, będą zwolnione z płacenia abonamentu?

Ktoś coś wie, coś słyszał o wykładni przepisów w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ci, którzy rezygnują z płacenia abonamentu to tak całkowicie, czy tylko z telewizyjnego, a zostają przy radiowym, zamiast radiowo-telewizyjnego? Bo patrząc po stacjach Polskiego Radia, radiowych i jednej telewizyjnej, to warto płacić abonament radiowy, gdyż te właśnie stacje prezentują prawdziwe publiczne radio i telewizję. A oferta jest ogólnie dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Co raz więcej osób przychodzi do mnie z wezwaniami do zapłaty w ciągu 7 dni pieniędzy z tytułu nie uregulowane abonamentu RTV .Najpierw poczta wysyłała łagodne upomnienia teraz ostrzejsze listy - wiecie coś może więcej na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na uniknięcie płacenia tak zwanego abonamentu, jest wyrejestrowanie odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Tak, czy owak jednak, jeśli ktoś ma jakieś zaległości w tych opłatach, to nie uniknie ich uregulowania.

 

Tak więc trzeba płakać i ... płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że abonament powinien być płacony w zamian za dostęp do całej oferty. Punkt dystrybucyjny TVP jest z Astry, więc tam powinny być dostępne wszystkie kanały.

Obojętne czy FTA, czy z kart (dostępnych po zapłacie abonamentu). Btw.. na Słowacji z abonamentu zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na uniknięcie płacenia tak zwanego abonamentu, jest wyrejestrowanie odbiorników radiowych i telewizyjnych.

 

Nie pamiętam żebym rejestrował jakiś telewizor. Ani kiedykolwiek płacił abonament ;) zresztą mój telewizor chyba nie jest przystosowany do odbioru telewizji publicznej bo kręcąc anteną we wszystkie strony nie udało mi się go do tego zmusić. I dlatego mam telewizję satelitarną, w której to jest zestaw kanałów kodowanych nadawanych przez operatorów w zamian za stałą miesięczną opłatę którą oczywiście uiszczam. Oczywiście pakiet kanałów na satelicie nic wspólnego z telewizją publiczną nie ma, jako że płacąc abonament RTV uzyskiwało by się do nich dostęp (logiczne, prawda ?) a tak się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niki" czyli tak TVP Sport nie jest opłacany z abonamentu zapewne kanały TVP HD ,Seriale również - dziwne bo ten ostatni kanał zawiera seriale które były częściowo finansowane z abonamentu ,którzy płacili wszyscy ludzie ,a nie wszyscy mogą oglądać .Bardzo uczciwie ze strony TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania28, tak na moje wyczucie, to publiczna w ogóle nie powinna mieć prawa do działalności komercyjnej, jako że wypełnia zadania, jakie stawia przed nią konstytucyjne ciało, czyli KRRiT i powinna być finansowana jedynie z budżetu i tak zwanego abonamentu RTV.

 

Jeśli TVP ma zamiar bawić się w komercję za nasze pieniądze, to trzeba poprawić ustawę i przekształcić ją w tv komercyjną, co zresztą byłoby chyba z korzyścią i dla niej samej i dla ewentualnych odbiorców ich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 - zgadzam się z Tobą w 100% .W uczciwym Państwie TVP nie powinna być faworyzowana wobec innych grup .Skoro edukacja,zdrowie,obronność jest finansowana z budżetu państwa to media powinny być również .W ogóle wydaje mi się ,że TVP powinna się jasno określić czy jest nadawcą publicznym czy komercyjnym .Jak na razie gra na "dwa fronty" część programów dostarcza dla prywatnych platform cyfrowych,oferując je po bardzo korzystnych( skandalicznie niskich) cenach.Następnie te platformy handlują tymi samymi programami TVP oferując je po bardzo zawyżonych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna się jasno określić czy jest nadawcą publicznym czy komercyjnym

 

Mamy kapitalizm. Nie ma przedsiębiorstw niekomercyjnych. Mogą być dotowane, mogą być charytatywne ale wszystkie są komercyjne. Partie, sejm, rząd, samorząd - to wszystko ludzie na stanowiskach a stanowiska są po to żeby zarabiać kasę. Publiczne to mogą być toalety. TVP nie musi się określać bo wystarczy ją włączyć i chłonąć publiczną misję krzewienia oświaty o podpaskach, proszkach do prania i syropach na kaszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonik79, zajrzyj do ustaw, w tym do tej najważniejszej, bo zasadniczej i sam ustal, jaka powinna być telewizja publiczna, a jaka jest w istocie.

 

My tu właśnie ubolewamy nad tym, że każe się nam wszystkim płacić podatki na rzecz telewizji, która jest ustawowo publiczna, a tak naprawdę, jak to słusznie zauważyłeś komercyjna i to aż do obrzydzenia.

 

Dlatego powinno się zmienić zapisy ustawowe, by to, co i tak jest komercyjne, przestało udawać twór, jakim już od dawien dawna nie jest, ponieważ pozory nie są nam do niczego potrzebne i to w dodatku za nasze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonik 79 - chyba dziki kapitalizm ,jeżeli TVP jest komercyjna podobnie jak TVN ,Polsat to dlaczego tylko ta pierwsza jest dotowana w postaci przymusowego abonamentu ? narusza to podstawową zasadę ZASADĘ RÓWNOŚCI .Jeżeli przedsiębiorstwo jest komercyjne musi samo na siebie zarobić ,dlaczego zagraniczne stacje telewizyjne ,radiowe,wytwórnie płytowe ,filmowe nie są dotowane z publicznej zbiórki pieniędzy ? ,bo właśnie na tym komercja polega ,a to co się w Polsce dzieje to nawet trudno jest sklasyfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wiem jak z grubsza powinna wyglądać telewizja publiczna, gdyż mam dostęp do programów publicznych z niemiec. Na reklamę naprawdę trudno tam trafić, gdyż całkowity dozwolony czas reklamy to 20min dziennie, zaś po godzinie 20 oraz w niedziele i święta reklam nie ma w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to bardzo inteligentny i pracowity naród ,chociaż może nie bardzo lubiany miałam tam okazję bywać .Pamiętam w 1999 r kupiłam tam kilkanaście płyt CD z ambitną muzyką kosztowały po 9,99DM a u nas wtedy ponad 50 zł , zawsze się zastanawiałam jak to jest,że tam się opłaca a w Polsce się nie opłaca podobnie jest z kanałami telewizyjnymi tam od zatrzęsienia i wszystko za darmo ,a u nas kilka i już patrzą co by tu jeszcze zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...