Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mnie zastanawia w takim razie, czy Abonament RTV jest legalny skoro jak widać mamy 4 punkty które obalają sens jego płacenia.

 

Poza tym zobaczcie:

Abonament RTV - 17 zł (mam 2 kanały TVP1 i TVP2)

Canal + (w promocji -25%) - 21 zł (Canal+, Canal+Film, Canal+Sport, Canal+Sport2)

 

To chyba najlepszy komentarz... To jak porównywać niebo i ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzą czy płacisz abonament RTV

 

Uwaga na listonoszy. Jak pisze "Dziennik Zachodni", za kilka dni do wielu mieszkań mogą zapukać pracownicy Poczty Polskiej, którzy będą sprawdzać czy posiadamy telewizor i czy opłacamy abonament RTV.

 

Z roku na rok spadają przychody z abonamentu RTV, coraz mniej osób go opłaca. Jak zapewnia "Dziennik Zachodni" rzecznik katowickiej Poczty Polskiej, owa akcja to nic nowego, bo nadal obowiązuje stare rozporządzenie. Rzecznik przyznaje, że obecnie trwa burza mózgów jak te kontrole usprawnić.

 

"Dziennik Zachodni" pisze, iż tajemnicą poliszynela jest, że poczta szykuje ofensywę i z nowym rokiem abonamentowi kontrolerzy mają odwiedzić tysiące mieszkań. Na razie na Śląsku brakuje pracowników przeznaczonych do ściągania opłat RTV. Jeśli jednak kontroler przyłapie na niepłaceniu abonamentu zarobi dla poczty blisko 500 zł, a dla siebie 100 zł - pisze dziennik.

 

Żródło: Media2.pl

 

Prosze bardzo, ja telewizor schowam na czas wizyty :D;) Poza tym do mnie nigdy nie przyjda pod pod taka gore jak ja mieszkam to im sie nie bedzie chcialo nawet wyjechac samochodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna się wykręcić, choć można nie płacic. skoro przez lata byli ludzie, którzy nie płacili i nie byli za to karani, to chyba można nie płacić.

Poczta "obiecała" wzmożone akcje od nowego roku, które mają na celu sprawdzenie płatności abonamentu przez mieszkańców. W praniu jest to tak czy inaczej niemal niewykonalne, gdyż wejść do domu bez nakazu nie mogą, a ty bez nakazu wpuszczać nie musisz.

Kwestia formalna. Nie wyobrażam sobie abyś jutro wywalił telewizory, odciął kable antenowe i przeszedł na odbiór "w Twoim" stylu. Sam w domu do niedawna miałem 2 tv + tuner tv w komputerze. Płaciłem 1 abonament i jakoś nikt nie patrzył mi na ręce dlaczego w domu są 3 odbiorniki, masa kabli itp.

Jeśli jest taka możliwość to zakup np. cyfrowy polsat, czaszę, konwerter, dekoder i podłącz go JAKOŚ do komputera i w razie w rżnij głupa, że tv nie masz a czasz wisi, bo ci się nie chce. wątpię by ktoś ci w komputerze sloty pci inwigilował.

 

W chwili obecnej abonament traktowany jest raczej jako podatek a nie abonament. Część nowych klentow polsatu pyta o koniecznosc placenia abonamentu po zakupie CP. Co im odpowiadam? Mówię jedno sugerując drugie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem, żeby zwiększyć ściągalność abonamentu TVP powinna zakodować swój sygnał naziemny. Ludziom, którzy płacili i chcą płacić TVP powinna udostępnić terminale odkodowujące. Czyli TVP powinna stac się podobna do canal plus. Codziennie puszczali by jakieś audycje niekodowane, żeby zachęcic ludzi. Natomiast ci którzy odbieraja TVP w kablówkach i na platformach niepowinni płacić abonamentu RTV, chyba że tylko za odbiór radia. Operatorzy powinni rozliczać się z TVP. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, żeby zwiększyć ściągalność abonamentu TVP powinna zakodować swój sygnał naziemny. Ludziom, którzy płacili i chcą płacić TVP powinna udostępnić terminale odkodowujące. Czyli TVP powinna stac się podobna do canal plus. Codziennie puszczali by jakieś audycje niekodowane, żeby zachęcic ludzi. Natomiast ci którzy odbieraja TVP w kablówkach i na platformach niepowinni płacić abonamentu RTV, chyba że tylko za odbiór radia. Operatorzy powinni rozliczać się z TVP. Takie jest moje zdanie.

 

nie ma nawet takiej mozliwosci prawnej bo tvp musi byc ogolno dostepna. paranoia jest ze musisz placic tvp abonament nawet jesli ich nie ogladasz, wiec nawet gdyby sobie kodowali sygnal to i tak bys musial im placic za sam fakt ze masz telewizor!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z jasnie oswieconych *** z pisu mial nawet taka wizje zeby koncesje wydawac strona internetowym ;) hehehe naszczescie szybko go do szeregu ustawili. ale zamysl maxymalnie roz[beep]any :) chcesz strone w domenie .pl? to tu jest wniosek o przyznanie koncesji błahahahahah

 

Edycja Burli: Wyrzuciłem obraźliwe określenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Abonament RTV nie do ominięcia

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje pobierać abonament RTV wraz z podatkiem dochodowym lub rachunkami za prąd.

 

Mówili, mówili, w końcu zabrali się do pracy: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Telewizją Polską zaczynają pracę nad zmianą zasad naliczania abonamentu. Miesiąc temu prawnicy tych instytucji zebrali się po raz pierwszy, by przedyskutować możliwe warianty zmiany ustawy. Członkowie KRRiT deklarują, że chcą uszczelnić system pobierania abonamentu, co pozwoli na jego obniżenie. źr. interia.pl więcej>>>

No teraz to już rady nie ma abonament płacić trzeba :wink: Najlepszym rozwiązaniem było by jak najszybsze wprowadzanie naziemnej tv cyfrowej i kto by chciał oglądać to by musiał płacić. Co do doliczania abonamentu do rachunku za energie elektryczna to jest to tak, że niektórzy nie oglądają tv (magazyny, sklepy, hale itp. )a płacić muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał TVP Sport na potrzeby sieci kablowych i platform będzie kodowany w systemie NDS. TVP zaczęła udostępniać kablówkom te same karty w NDS (bez odbiorników z NDS, które są bardzo drogie) co dla TVP1, TVP2, TVP3. Jest to przejściowe rozwiązanie, bo później TVP ma stosować inny system dostępu warunkowego - nie wiadomo jaki. wiecej>>> źr. satkurier

Te karty to są tylko dla kablówek. Cena odbiornika NDS to bagatela 6905.00 PLN.

 

zobacz tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki, że post pod postem :D

 

Poczta Polska rozsyła do ludzi listy aby ci uregulowali zaległe wpłaty za abonament RTV. Tak list dostał mój nieżyjący już wujek na którego zarejestrowany był odbiornik. Kwota jaką ma zapłacić wynosi ponad 260 zł. Ciekawym czy jeszcze ktoś z was dostał takie pismo :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę płacił jak poprawia odbiór sygnału na moim terenie a ponadto przestana marnotrawić pieniądze z abonamentu /przykład proszę bardzo ogromne pensje prezesów, zarządu oraz rady nadzorczej/a gdzie dostepnośc do wszystkich kanałów publicznych realizowanych za pieniądze z abonamentu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii prawie wszyscy płacą abonament za RTV bo uważają że tak trzeba...

Nie sądzę. Płacą bo muszą. Agencja od ściagania abo ma bazę danych z wszystkimi adresami w W. Brytanii i nie mają problemu w kilka sekund ustalić kto nie płaci, po kilku pismach ostrzegawczych 99% zaczyna płacić, w przeciwnym wypadku wysyłają inspekcję z odbiornikiem który nawet zza zamkniętych drzwi wykryje fale o charakterystycznych częstotliwościach emitowane przez pracujący telewizor - to wystarczy sądowi żeby wlepić karę do 1,000 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...