Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam metodę, żeby więcej ludzi płaciło abonament. Kiedyś była stosowana, ale jakiś czas temu zmienili jakieś przepisy i obecnie jest to niezgodne z prawem. Więc powinni zmienic przepisy jeszcze raz.

 

A teraz konkrety. TVP powinna co roku organizować konkurs z nagrodami. Ale będą mogli wziąć w nim udział tylko ci, który terminowo opłacali abonament RTV. Jak ktoś nie płaci lub zalega z płatnościami - nie weźmie udziału w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konkurs oznacza duże wydatki. Tzn musiałby to być konkurs w którym można by coś naprawdę wielkiego wygrać, nie jakiś telewizor, kino domowe czy coś, a co najmniej jakiś dobry samochód albo dużą sumę pieniężną (co najmniej kilkadziesiąt tysięcy).

Nie wydaje mi się żeby to się im opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O.K., ale zauważ, że mam prąd, mam telewizor i tylko antenę satelitarną i którąś z platform, i co? Nadal mam płacić TVP? Płacę platformie i jeszcze osobno mam płacić TVP? Głupota, już lepiej nie płacić. Publiczna, a płatna? Jak publiczna to darmowa, a nie komercyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeszcze do niedawna byłem zdecydowanym przeciwnikiem likwidacji abonamentu, teraz uważam, że powinien zostać zlikwidowany jak najszybciej. TVP nie spełnia żadnej misji, pieniądze idą zupełnie nie na to, co powinny.

5 argumentów za likwidacją abonamentu:

1) Upolitycznienie

2) Produkcja z publicznych pieniędzy kanałów komercyjnych (TVP Sport)

3) Posunięta do granic wyobrażalności klerykalizacja

4) Horrendalne wynagrodzenia upadłych gwiazd p[beep]rniętych ze stacji komercyjnych

5) Marnowanie publicznych pieniędzy na kontrowersyjne i niepotrzebne produkcje ("Katyń", teraz jakiś film o ks. Popiełuszko???)

 

Najbardziej mnie rozśmieszyło dzisiaj rano, jak oglądałem program p. Cejrowskiego. Przed nim wyemitowano informację, że jest sfinansowany z abonamentu. Była to powtórka starego programu z 2007r. Trochę mi to przypomina sytuację w służbie zdrowia. Płacisz, a i tak jak przychodzi co do czego, g*wno dostajesz. Jak chcesz być zdrowy, musisz się leczyć prywatnie. Tak samo w TVP. Za abonament dostaniesz najwyżej powtórki starych bubli. Jak chcesz zobaczyć coś porządnego, musisz wykupić pakiet premium w prywatnej platformie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
O.K., ale zauważ, że mam prąd, mam telewizor i tylko antenę satelitarną i którąś z platform, i co? Nadal mam płacić TVP? Płacę platformie i jeszcze osobno mam płacić TVP? Głupota, już lepiej nie płacić. Publiczna, a płatna? Jak publiczna to darmowa, a nie komercyjna...

 

Dla mnie to też głupota. Płacić za coś podwójnie, ale jak widać w naszym kraju takich paradoksów jest znacznie więcej... Szkoda słów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie płacimy abonamentu już kilka lat...

No bo nie mamy naziemnej TV tylko Satkę, ostatnio myślałem o DVB-T ale sygnał jest za krótki o kilka kilometrów... Opłacamy w tej chwili Polsat i Cyfrę i co mam jeszcze opłacać TVP?? Za co?? Jak nawet nie mam anteny naziemnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Latami pouczano nas, że procesy polityczne są takie, jak widać w telewizji, nikt się z nikim nie dogaduje za plecami, nie mają znaczenia żadne nieformalne powiązania. Potem fasada demokracji na krótki czas pękła. Polacy zobaczyli, że było wręcz przeciwnie, i zażądali zmiany tego stanu rzeczy. Ale się jej nie doczekali. To, czym karmią nas politycy i media, to znowu w coraz większym stopniu teatr - forsuje się jakieś uchwały i ustawy, składa wnioski, z których nic nie wynika, a krzyku przy tym i emocji, jakby szło o Bóg wie co. Tymczasem to, co ważne, załatwiane jest gdzieś poza zasięgiem naszego wzroku. Przy takiej na przykład ustawie medialnej trąbi się o jakichś poprawkach lewicy, których przyjęcie bądź nie, ma zdecydować o jej głosach - a każdy wie, że i te poprawki, i cała ustawa to tylko wydmuszka, że chodzi o miliardy z cyfryzacji i o władzę nad umysłami telewidzów."

 

Przeczytane w Rzeczpospolitej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Produkcja z publicznych pieniędzy kanałów komercyjnych (TVP Sport)

Sprawa tego kanału to w ogóle jakiś dowcip. Dostępny praktycznie tylko w N-ce, czyli na produkcie z założenia "publicznym" zarabia ITI + opłaty abonamentowe idą od tych, którzy nawet na oczy go nie widzieli. Podobnie jest z Kulturą, tyle że tu "kablarze" głównie korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Olsztynie przynajmniej oferują ten kanał. Więc widzę, że nic się nie zmieniło - nadal MM jest znacznie szybsza od Vectry i UPC jeśli chodzi o wzbogacanie oferty.

 

Niemniej jednak chodziło mi o co innego - a mianowicie o to, że za kanał, który powinien być jak sama nazwa wskazuje "publiczny" płaci się podwójnie, bo jeszcze za samą możliwość odbioru dostaje pieniądze prywaciarz (w tym przypadku MM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna część abonamentu pokrywa koszty trzech, czterech [beep]nych szołów w stylu późnego NRD i dwóch głupawych cykli telenoweli dla kucht. Zauważcie, że nawet te "misyjne" programy nadawane są o pierwszej, drugiej w nocy, i są na ogół, robione przez zewnętrzne firmy, a TVP poprostu je kupuje!

Abonament to relikt komunizmu i najwyższy czas, by go znieść. Może wreście, dzięki jego zniesieniu, stacje telewizyjne przejrzą na oczy. To jest nie do pomyślenia, ażeby zwykły dziennikarz, brał za jeden odcinek programu 3-letnią średnią pensję krajową. Może wreście dzięki temu, skończa się kosmiczne zarobki "panów" telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Abonament RTV mógłby istnieć pod warunkiem łatwego dostępu do kanałów TVP. Żeby oglądać kanały tematyczne TVP ( TVP Kultura, TVP Historia) trzeba mieć zestaw satelitarny, a to jeszcze dla wielu ludzi jest czarna magia. Poza tym nawet nie wszyscy telewidzowie mają dostęp do naziemnej TVP Info (Regionalnej). Przecież nie tak dawno ruszył program TVP Info (Kielce) ze Św. Krzyża.

O niedostępności TVP Sport nawet nie wspomnę. Chociaż z tego co wiem to np. w Ostrowcu Św. w kablówce jest.

Inna sprawa, że abonament jak mówią, płaci się za posiadanie odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Miało może to sens kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, jak była tylko TVP 1 i TVP 2.

Myślę, że abonament mimo wszystko zniosą, powstanie Platforma TVP za którą trzeba będzie płacić podobnie jak w przyszłości za dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej. Jak naprawdę będzie, chyba na razie jeszcze nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...