Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast do Irlandii ten Donald chce nas przybliżyć w kwestii abonamentu do Białorusi i Ukrainy. A wszystko podejrzewam że nie z troski o biednych tylko o to że chce różnymi metodami zdobyć władzę nad TVP. Jak się nie uda wymienić zarządu to zagłodzić ich (dotacje z budżetu!) a jak będą jeszcze dychać to sprywatyzować. :lol2: Paru jego kolesiów z dawnego KLD chętnie tanio kupi takiego sztucznego bankruta. Ale to już nie te czasy, nie te metody, takie rzeczy to robili na początku lat 90-tych teraz muszą się wysilić na coś oryginalniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najciekawszym modelem finansowania telewizji publicznej jest taki w którym:

- abonamentu brak

- telewizja publiczna nie może emitować reklam

- telewizje komercyjne odprowadzają procent od reklam na finansowanie telewizji publicznej

 

Poszukiwanie krajów, w których tak jest pozostawiam userom forum.

 

mcg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Płacenie abonamentu miało sens w czasach, kiedy posiadanie odbiornika radiowego i telewizyjnego automatycznie wiązało się z ogladaniem programów TVP, bo po prostu innych nie było. W dzisiejszych czasach uważam to za anachronizm. Jak natomiast rozwiązać problem abonamentu nie mam pojęcia, zresztą chyba nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech TVP sama sobie zapewnia finansowanie. Ten abonement to im jeszcze na niekorzyść działa, bo mało osób go płaci, a przez to reklam nie mogą dawać w trakcie audycji.

Dzięki temu zniesieniu abonementu TVP ma szansę stać się bardziej konkurencyjna, zacznie walczyć o widzów. Ja widzę same korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stacje komercyjne nie mają takiego atutu w postaci abonamentu jak TVP i jakoś dają sobie radę. Dlatego myślę, że TVP zmierza w kierunku powstania czwartej platformy w naszym kraju za którą trzeba będzie płacić i finansowanie rozwiąże się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie abonament RTV to jest atut dla TVP? 300 milionów rocznie jest cały wpływ. Trzeba odliczyć część dla PR i wychodzi na to ze takie TVP ma z abonamentu grosze w porównaniu do tego co stacje komercyjne maja z reklam (przypominam, że taki Polsat Sport ma miesięcznie 30mln z reklam). Więc nie pitol :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W 2007 roku do TVP wpłynęło 515 milionów złotych z łącznej puli 890 milionów złotych wpływów abonamentowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że abonament płaci mniej niż połowa polskich gospodarstw i tylko około 5% firm to wpływy z abonamentu byłyby o wiele, wiele wyższe. A jakie łatwo obliczyć biorąc pod uwagę, że w Polsce jest około 8 milionów gospodarstw domowych + jeszcze firmy. Stacje komercyjne mogą pomarzyć o takim zastrzyku finansowym.

 

Źródło odnośnie wpływu z abonamentu w 2007 roku:

http://www.rp.pl/artykul/98163.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem na antenach "TVP Kultura" i "TVP Historia" reklamy zachęcające do opłacania abonamentu. Jeden z powodów był taki, że większość programów tychże kanałów tematycznych została sponsorowana przez wpływy z abonamentu. Dokładnych szczegółów już nie pamietam, ale było więcej powodów, dla których warto uiszczać te opłaty. Ciekawe, ciekawe, czy na "TVP Sport" również pojawiają się podobne reklamy? W TVP1, TVP2 jakoś jeszcze nie widziałem, może dlatego, że nie zerkam zbyt często na te kanały. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Sport też lecą takie reklamy - widziałem je ok. 5 razy :wink: Co ciekawe - nie było tematyki "z abonamentu finansowane są prawa telewizyjne do największych imprez itd". Pamiętam, że 2 razy leciał spot o filmach - że najlepsze produkcje są kupowane z abonamentu. Moja reakcja na widok tej reklamówki mogła być tylko jedna: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...