Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w PR gadali, że większość państw europejskich ma coś takiego jak abonament RTV, a ja nie jestem co do tego pewien.

 

Tak nawiasem to nie "w takim formacie" tylko jeśli już to w jakimś porządnym systemie kodowania, teraz mają dobry system i nikt nie ma dostępu do kanałów TVP a Astry, o oczywiście mówię o kanałach zakodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiceprezes TVP: politycy nie wiedzą na co idzie abonament

2007-11-22

- Lepiej zastanowić się nad ściąganiem abonamentu niż go likwidować - powiedział w środę wiceprezes Telewizji Polskiej Sławomir Siwek komentując pomysł polityków Platformy Obywatelskiej, by zlikwidować abonament radiowo- telewizyjny.

 

Więcej: http://www.wirtualnemedia_pl/article/21 ... nament.htm

 

Żródło: wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobno tylko na pewno, nie będzie czegoś takiego jak analogowa telewizja naziemna. Gdyby było wiadomo na co idzie abonament to byłoby ok, ale po co on jeśli chyba ponad połowa Polaków nie płaci z różnych względów- bo za drugi, bo nie wiem na co idzie, bo mi się nie chce etc. Mają tyle kasy z reklam i jeszcze im mało :evil:

 

Wg. mnie PO mówi dobrze, usuńmy abonament RTV.

 

Taki off top mały, gdyby politycy przyszli do mnie na gegre to dowiedzieliby się co jest nie tak przez niech i mieliby porównanie, ja mam na geografii kilka przedmiotów, na polskim mam też historie, bo mam takich nauczycieli, którzy wpajają nam też na swojej lekcji inne przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim, proponowanym przez mnie rozwiązaniu w sprawie płacenia abonamentu?

 

--- Sprawy techniczne

 

Abonament powinien być przyznawany według map zasięgu. Mówimy o czterech programach radiowych, to zróbmy mapę z warstwami I, II, III, IV. Osoba która mieszka na terenie gdzie nie ma żadnych warstw nie płaci abonamentu, osoba która mieszka na terenie gdzie są warstwy I, II, III, IV to płaci odpowiednio 25%, 50%, 75% i 100% abonamentu.

 

Podobnie dla telewizji, gdzie są trzy programy, trzy warstwy zasięgu i odpowiednio do nich abonament 33.33%, 66.67% i 100%.

 

Identycznie dla platform satelitarnych dla TVP 1 i TVP 2, wtedy gdy odbiór naziemny jest niemożliwy lub mocno utrudniony.

 

Odbiór programów po internecie jak i po satelicie w FTA nie będzie wliczany do Abonamentu.

 

--- Przeznaczenie abonamentu

 

Najlepszym wyjściem w sprawie podziału pieniędzy z abonamentu będzie przeniesienie uprawnień z TVP i PR do Ministerstwa Kultury.

Pieniądze będą dzielone na:

- Techniczne: Opłacenie emisji

- Techniczne: Infrastruktura w TVP i PR

- Programowe: Opłacanie produkcji programów radiowych i telewizyjnych

- Programowe: Prawa Autorskie dla filmów, seriali, dokumentów i sportu

Oraz na:

- TVP 1/3 abonamentu

- Polskie Radio 2/3 abonamentu

 

--- Reklamy

 

- Telewizja Polska może emitować reklamy tyle ile chce, ale tylko w przerwie między programami.

- Telewizja Polska nie będzie przerywała programów reklamami dzieląc je na dwa osobne.

- Kontrola ilości reklam w telewizji komercyjnej względem ważności programu. Im ważniejszy tym mniej reklam. (rozwiązanie francuskie)

- Zero reklam w Polskim Radiu prócz regionalnych ośrodków.

 

--- Pozostałe

 

- Ministerstwo Kultury będzie ściśle kontrolować misję TVP i Polskiego Radia.

- Przeformatowanie TVP 1 i TVP 2, moja propozycja:

TVP 1 : Film, Serial, Rozrywka; i Wiadomości 19:30

TVP 2 : Dokument, Sport, Muzyka, Kultura; i Panorama 18:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby czegoś żądać trzeba najpierw coś dać. A co TVP nam daje?. Część naszego społeczeństwa ma tylko dostęp do marnej jakości odbioru 1 czy 2 a TVP info nawet z za[beep]istym śniegiem nie widać. TVP Sport zakodowane jest dostępne małej grupce wybrańców i nie wieżę aby wpływy od nich wystarczały na utrzymanie tego kanału a jeśli ci z TVP mówią inaczej to bezczelnie kłamią , to z jakiej racji ja mam utrzymywać ten kanał. Jak zapewnią każdemu z nas dostęp do całej oferty programowej to czemu nie. Jednakże na chwilę obecną chcieliby tylko brać i wypłacać sobie astronomiczne pensje a zwykły widz żeby coś oglądać musi zakupić jedną z platform cyfrowych i dodatkowo płacić. Tak to jest jak stołki w TVP są ciepłą posadką dla polityków, którzy zasiadając tam promują swoich mocodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do TV naziemnej cyfrowej (już za długo czekamy) a dostaniesz co chcesz łącznie ze wszystkimi kanałami tematycznymi TVP w super jakości :lol: Czy wtedy z własnej nieprzymuszonej woli zaczniesz płacić abonament? :lol: Czy szukać innego wytłumaczenia?

Rozważam czysto psychologicznie nie wnikając w słuszność Twojego wywodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak podała dzisiaj TVP RZESZÓW zlikwidują abonament dopiero 1stycznia 2009 przeciw temu jest oczywiście polskie radio rzeszów gdzie mało zarabia na abonamencie gdzie zpadł 1/4 % wiecej o tej informacji na jedynej TVP Rzeszów zakładce archiwum auktulności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o godz. 22:00 na TVP1 będzie program pt. "Abonament po europejsku".

Będzie to debata w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Dowiemy się, jak funkcjonują media publiczne w UE, jaka jest ich kondycja i jaką pełnią rolę.

Czuję po kościach, żę będą nas utwierdzać w przekonaniu, jakim "dobrodziejstwem" jest abonament mediów publicznych. Szkoda tylko, że abonament, a nie same programy w mediach publicznych. :(:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dniu tyle się działo i polityka i LM, że odpuściłem to sobie. Powiem tak, napewno nic nie straciłem. Abonament w UE jest odrotnie proporcjonalny do tego, co się u nas w linii programów dzieje (nadaje), a o jakości i dostępności do kanałów publicznych nie wspomnę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...