Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"bawiłam" się różnymi dekoderami i z cp (nie tylko echo czy samsung ale też te produkcji CP) i od innych czy to od enki czy c+ i naprawdę nie wiem gdzie widzieliście różnice przy kanałach pobieranych z tego samego transpondera....

Po prostu niektórzy widzą to, co chcą widzieć. Nawet duchy.

Też porównywałem kilka kanałów HD na HD3000 oraz HD6000 z n'kowskim CLRA i nie zauważyłem różnicy. Jedynie na HD3000 był moment, gdy kolory jakby lekko się zmieniały, podczas, gdy w tym samym ujęciu w n tego nie było.

Sprawdzałem na tym samym telewizorze i takich samych ustawieniach. Dekodery były podpięte takimi samymi kablami HDMI (kiedyś kupiłem 3 sztuki :D). Testy robiłem w dzień i było dość słonecznie, dlatego powtórzę je kiedyś wieczorem (być może nawet jutro).

 

Oczywiście że jakość kanałów jest taka sama czy to na ADB, Sagemcomie, Pace czy Mini HD2000. Tym bardziej że większość kanałów HD leci z jednego transpondera dla obu operatorów. Tu się nie ma nawet nad czym rozwodzić, a pisanie że na sprzęcie od CP kanały są gorsze niż na nkowskim Turbo to zwykłe bajki.

 

Oczywiście, że obraz na dekoderach jednego producenta ma prawo być lepszy, niż na dekoderach innego producenta. I nie ma to żadnego znaczenia, że sygnał jest z tego samego transpondera. Ten sygnał trzeba jeszcze przetworzyć na obraz. Jednak ja takiej różnicy nie widzę pomiędzy turbodekoderem a dekoderami polsatu, ale może ja jestem ślepy...

 

Chciałbym dołożyć coś od siebie.

Miałem przez długi czas (chyba ponad rok) podpiętego ESI-88 pod plazmę Panasonica. Obraz był OK, w HD trudno mi było cokolwiek zarzucić - szczegółowość, kontrast, kolory - wszystko było na swoim miejscu. Po tym czasie przesiadłem się na n-kę (ten sam TV) i szczerze, ale od razu dostrzegłem różnicę. Nie jest to różnica dająca się jakoś zmierzyć, dokładnie określić... To, co rzuciło mi się w oczy to jakość kolorów - stały się jakby żywsze, głębsze, prawdziwsze...

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę że kanały są te same, ale jednak jakość obróbki przez sprzęt może (i wg mnie tak jest) dać lepszą lub gorszą jakość obrazu. Może nie jest ona duża i decydująca o wyższości jednej platformy nad drugą, ale jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć coś od siebie.

Miałem przez długi czas (chyba ponad rok) podpiętego ESI-88 pod plazmę Panasonica. Obraz był OK, w HD trudno mi było cokolwiek zarzucić - szczegółowość, kontrast, kolory - wszystko było na swoim miejscu. Po tym czasie przesiadłem się na n-kę (ten sam TV) i szczerze, ale od razu dostrzegłem różnicę. Nie jest to różnica dająca się jakoś zmierzyć, dokładnie określić... To, co rzuciło mi się w oczy to jakość kolorów - stały się jakby żywsze, głębsze, prawdziwsze...

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę że kanały są te same, ale jednak jakość obróbki przez sprzęt może (i wg mnie tak jest) dać lepszą lub gorszą jakość obrazu. Może nie jest ona duża i decydująca o wyższości jednej platformy nad drugą, ale jednak jest.

 

Przy porównywaniu jakości obrazu należy też uwzględnić jakość kabla HDMI. Często podpinam laptopa do TV, do czego używam 2 kabli HDMI jeden krótki lepszy droższy, a drugi długi i tani. Zależy to gdzie stawiam laptopa. I powiem wam że różnica w jakości obrazu jest ogromna.

CP z n-ką porównuje przez ten sam kabel (lepszy jakościowo) i różnicy nie widzę, ale nie jest to kabel który dostałem w CP.

Widać że ten kabel z CP jest słaby jakościowo i może powodować pogorszenie obrazu. Na pewno jakość kabla ma wpływ na jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poza tematem przepraszam, bo to nie miejsce na rozpatrywania techniczne

Jako osoba z wykształceniem informatycznym oraz elektronik i radiooperator potwierdzam słowa kolegi agrestbobo.

Jakość kabla HDMI nie ma znaczenia - kabel HDMI przesyła 0 i 1 i pozłacane końcówki tam nic nie poprawią. Jakikolwiek błąd przesyłu spowoduje brak obrazu, a nie obniżenie jego jakości. Podobnie z dźwiękiem - za dźwięk odpowiada procesor Dolby który przetwarza go na sygnał zero - jedynkowy, kabel nie ma nic wspólnego z jakością sygnału.

 

jedynym problemem może być zbyt długi kabel (duża rezystancja może spowodować, że odbiornik niektóre stany wysokie zinterpretuje jako niskie, ale nie będzie bitu potwierdzenia poprawności przesyłu, więc zamiast bzdur na ekranie zobaczymy niebieska planszę.

 

Kabel trzeba kupić dobrze wykonany, bo co po złocie na stykach i grubej wiązce ekranującej, jeśli kabel będzie po prostu tandetnie wykonany i końcówki będą "słabo siedzieć" w gniazdach lub przewody będą się kruszyć.

 

jedyne ale, jakiego można się doszukiwać to standardy HDMI, ale kabel HDMI w standardzie 1.4 nieważne jakiej firmy, za ile kupiony zawsze będzie przesyłał wg parametrów standardu 1.4

Cały czas mówię o pracy kabla w normalnych domowych/biurowych warunkach, gdzie nie ma narażenia na np. indukcję elektromagnetyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak piszecie to zapewne tak jest.

Ja stwierdzam fakt rzeczywisty taki jaki u mnie występuje.

Ten długi kabel jest 10m i może w tym tkwi problem. Obraz da się oglądać ale kolory są jaśniejsze i większa jest ostrość obrazu.

Wszystko działa więc wyszedłem z założenia że wina jest w kablu.

Na krótkim kablu jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam odpowiedziałeś sobie na pytanie :) jeżeli na krótkim kablu jest ok a na długim widzisz różnicę to zapewne tu tkwi przyczyna. może właśnie jesteś na granicy poziomu sygnału na drodze kabel odbiornik (jeżeli spadek poziomu sygnału w kablu o określonej długości mieści się w granicach tolerancji nadajnika/odbiornika - to masz obraz, poza tą granicą już nie). Pamiętaj że dłuższy kabel może po drodze mijać różne urządzenia, które mogą generować zakłócenia elektromagnetyczne.

Uważam że porównania dekoderów CP i innych ( N, C+, nc+) powinno się dokonywać na dokładnie takiej samej platformie testowej ( tv, kabel, program wyświetlany)

jak pisałem wcześniej - połowę programu Must be the music oglądałem na białym dekoderze N ( Polsat HD) a połowę na HD 6000 - różnicy nie widziałem

można też powiedzieć że to kwestia sugestii - jeżeli lekarz powie że na 100% wystąpią jakieś objawy niepożądane ( ale nie powie jakie) to będzie mógł obiektywnie usłyszeć od pacjenta jego odczucia. ale jeżeli powie, że wystąpią objawy ( przypuszczalnie pieczenie i drętwienie) to na 98% pacjent powie o pieczeniu i drętwieniu, zasugerowany tym co mówi lekarz

 

Mam HD 6000 i HD 3000 oglądam i na szczęście ani w drugiej anie w żadnej minucie nie słyszałem strzałów z dekodera a mój analizator nie wykrył trotylu na pokładzie dekodera.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfrowy Polsat od niedzieli, więc mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami.

Oferta programowa lepsza i tańsza niż w Cyfrze+ (miałem Optimum z HD Promo, a teraz wziąłem Familijny Max HD).

Sprzęt w obsłudze i szybkości o lata świetlne wyprzedza Sagemcoma DSI87HD. Nie trzeba znać się na sprzęcie by wszystko zrobić. Obraz też jakby lepszy na HD6000 i HD3000. Jedyną wadą jest to, że HD3000 gryzie się z telewizorem Sharp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja po 10 latach w cyfrze + od dziś jestem w cyfrowym polsacie i jestem zadowolony , w polsacie juz zostanę i nie zmaierzam wracać do nc - mam wszystko i płacę o wiele mniej i najwarzniejsze mogę numerycznie ustawić sobie listę kanałów jest ok pozdrawiam wszystkich polsatowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportu w obu platformach nie ma co porównywać. C+ to właściwie wyłącznie tylko piłka nożna, żużel i koszykówka. Polsat Sport jest nastawiony głównie na tenis i siatkówkę, inne sporty drużynowe no i trochę piłki nożnej (głównie reprezentacyjnej i słabszych lig). Ja lubię i to i to, więc uznałem, że będę w obu platformach, mimo wszystko zamiast 189 zł za full (jak mi oferowano w nc+), będę płacić ok. 160 zł miesięcznie dzięki temu, że Polsat oferuje bardzo dużo w stosunkowo niskiej cenie. Nie ma co się oszukiwać - oferty obu platform wzajemnie się uzupełniają, przynajmniej w zakresie sportu.

 

Po migracji do CP jestem już prawie miesiąc i jestem zadowolony zarówno z oferty programowej jak i jakości sprzętu (moduł CI+).

 

W NC+ brakuje kilku rzeczy, ale Polsat je idealnie uzupełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NC+ brakuje kilku rzeczy, ale Polsat je idealnie uzupełnia.

Dokładnie! Dla mnie najbardziej brakującą rzeczą w platformie nc+ jest brak możliwości odbioru tej platformy za pomocą modułu CAM, którego platforma ta nie oferuje. :? Mam na myśli wyłącznie nowych abonentów nc+ oczywiście. Dla nich dostępne są tylko "po n'kowe" dekodery ADB działające w systemie Conax i parowane z nimi karty. :?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Od 3 dni jestem w CP, pomimo namów ze strony nc+ na wycofanie wypowiedzenia i zaproponowania nawet niezłych warunków. W CP mam umowę na 15 m-cy 3 gratis pakiet Familijny max hd 59 zł miesięcznie jeżeli wyłaczę jeden gratisowy pakiet (akurat sport HD mnie nie interesuje). MR za darmo w ramach umowy.

Jak na razie problemów nie ma, ale oczywiście za wcześnie by cos stwierdzić na pewno. Mam dekodery HD 6000 + dysk DTU i HD 3000 do MR. Na razie jest ok - co do kierowania pilota w HD6000 żeby zajarzył nie ma u mnie tego problemu aż tak jak się niektórzy wypowiadają.Co do jakości obrazu (choć róznica jest) nie mogę sie wypowiadać ponieważ mam starszy typ telewizora, a was interesuje jak to jest z jakością programów HD. Pozostaje tylko życzyć sobie i wszystkim nowym abonentom CP abysmy byli w gronie zadowolonych z usług platformy, dekoderów itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice przeszli z n do CP, ale radziłem im wziąć dekoder Sagemcom ESI-88, bo jest mniej awaryjny, niż dekodery CPT HD6000, HD3000 i inne, które nadają się tylko do kosza. Nawet pan w APS powiedział, że dużo jest zgłoszeń, co do poprawnej działalności dekoderów HD produkcji CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice przeszli z n do CP, ale radziłem im wziąć dekoder Sagemcom ESI-88, bo jest mniej awaryjny, niż dekodery CPT HD6000, HD3000 i inne, które nadają się tylko do kosza. Nawet pan w APS powiedział, że dużo jest zgłoszeń, co do poprawnej działalności dekoderów HD produkcji CPT.

 

Ja osobiście nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem odnośnie dekoderów produkcji CPT. Mam aktualnie 2 szt. HD6000, HD3000 oraz Sagemcom DSI83 oraz DSI87 z C+ i porównując te dekodery z czystym sumieniem mogę polecić HD6000, podobnie zresztą jak i HD3000. Co więcej kilka dni temu wymieniłem Samsunga DSB-H370G właśnie na HD6000 bo jestem z niego bardzo zadowolony, czego wbrew wielu opiniom nie mogę powiedzieć od Samsungu. Żaden z dekoderów CPT nie złapał u mnie jeszcze żadnej zwiechy, przełączanie kanałów jest płynne, nic się nie muli, a piloty działają tak jak działać powinny i wcale nie muszę ich kierować prosto w czujkę, zarówno w HD6000 jak i HD3000.

Proponowałbym więc nie uogólniać, że nadają się tylko do kosza. Może to kwestia umiejętności poprawnej obsługi, ustawienia anteny, telewizora i wielu innych zależnych od użytkownika czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike127, no to miałeś szczęście, bo ogólnie sporo osób narzeka na te dekodery, a pracownicy APS też się o nich dobrze nie wypowiadają. Co do samej oferty CP, to mi osobiście brakuje TVN24 HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD oraz BBC Knowledge HD. Trochę jestem rozczarowany pikselozą na kanałach Polsat Viasat History/Exploer/Nature :? . Myślałem, że gdy stacje zaczną być nadawane przez Polsat, to jakość ulegnie poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie miesiąca jestem w CP. Właśnie skończyła mi się promocja i pozostało to, co mi się należy w pakiecie Rodzinnym za 14,90. Dodatkowo świeci mi TCM. Chciałbym się dopytać, czy TCM mi się należy w Rodzinnym, czy jest to jakieś niedopatrzenie bądź przypadek? W c+ TCM nigdy nie było gratis.

Nie ukrywam, że lubię czasem pooglądać stare kino...

 

Odnośnie wrażeń, to nie zauważam różnicy w jakości, pomiędzy c+ a CP. Oglądam obie platformy na Samsungu 47ES6800. Może nie wiem na co zwrócić uwagę? Dla obu dekoderów (HD3000 i Pace500) mam w TV tak samo ustawiony obraz.

Jedyne co niemisie, to zbyt intensywny pomarańcz w EPG i stanowczo za duże litery.

Obsługa menu i guide w CP jest dużo lepiej rozwiązana. Jeśli chodzi o szybkość działania HD3000 wcale nie jest jakoś koszmarnie wolno, na pejsie też nie było za szybko. Program wyświetla się za to dużo szybciej, szkoda tylko, że aby zobaczyć coś na kilka dni naprzód, trzeba wykonywać kombinacje alpejskie z przytrzymywaniem power i ponownym włączaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411

Nie twierdzę, że nie, a być może wszystko jeszcze przede mną... oby nie. W moim przypadku okazało się, że to naprawdę przyzwoity sprzęt, chociaż czytając na tym forum negatywne opinie na ich temat, na początku zdecydowałem się wziąć Samsunga, który niestety nie spełnił moich oczekiwań. Nie mam też porównania z ESI-88, bo i pewnie nie da się ich porównać, ale na moje potrzeby, do normalnego użytkowania w zupełności wystarczą i póki co będę je chwalił :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo świeci mi TCM. Chciałbym się dopytać, czy TCM mi się należy w Rodzinnym, czy jest to jakieś niedopatrzenie bądź przypadek? W c+ TCM nigdy nie było gratis.

Nie ukrywam, że lubię czasem pooglądać stare kino...

Niestety ale TCM jest dostępne od pakietu Familijnego HD za 39.90.

Pewnie jeszcze nie wyłączyli wszystkich uprawnień na twojej karcie. Tak naprawdę to w każdej chwili może być wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo świeci mi TCM. Chciałbym się dopytać, czy TCM mi się należy w Rodzinnym, czy jest to jakieś niedopatrzenie bądź przypadek? W c+ TCM nigdy nie było gratis.

Nie ukrywam, że lubię czasem pooglądać stare kino...

Niestety ale TCM jest dostępne od pakietu Familijnego HD za 39.90.

Pewnie jeszcze nie wyłączyli wszystkich uprawnień na twojej karcie. Tak naprawdę to w każdej chwili może być wyłączony.

 

 

TCM i Cartoon Network świecą w Rodzinnym już od paru miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike127, no to miałeś szczęście, bo ogólnie sporo osób narzeka na te dekodery, a pracownicy APS też się o nich dobrze nie wypowiadają. Co do samej oferty CP, to mi osobiście brakuje TVN24 HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD oraz BBC Knowledge HD. Trochę jestem rozczarowany pikselozą na kanałach Polsat Viasat History/Exploer/Nature :? . Myślałem, że gdy stacje zaczną być nadawane przez Polsat, to jakość ulegnie poprawie.

 

To jaki Ty pakiet wziąłeś? mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...