Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie jednak, że sprzedawca w DMTrade bez wahania stwierdził, że w tunerach Amiko nie działają moduły CI+ CP?

No to ja ci mogę potwierdzić, że działa ;) Testowałem na Amiko HD 8300 - działa bez problemu. Fakt, że nie byłem do końca zadowolony z jakości obrazu, ale to nie wina modułu tylko samego dekodera. W każdym razie - z tym modelem moduł CI+ Polsatu jest kompatybilny.

 

Problemy z działaniem były natomiast w Technistarze S1 - musiałem go odłożyć na półkę, bo niestety bardzo uciążliwe jest czytanie co chwilę komunikatu, że kanał jest kodowany lub nie ma go w mojej ofercie - takie obrazki trwały nawet po 10 sekund i żadne zmiany w ustawieniach nie pomagały. Dla odmiany w tym dekoderze perfekcyjnie działał moduł CI+ od ś.p. Cyfry Plus.

 

Obecnie mam moduł w Fergussonie Ariva 250 combo - jestem w pełni zadowolony. Zarówno obraz jak i dźwięk - jak w Cyfrze (oczywiście nie mówię o kanałach typu CBS, bo tam jak wiadomo jakość jest słaba i nawet najlepszy dekoder nie pomoże). W porównaniu do Amiko - lepsza jakość kanałów SD (tam różnica między HD i SD była dosyć wyraźna). W Fergussonie mam też kartę C+ i czasami, ale bardzo rzadko, "gryzą się" - ale przełączenie kanału i powrót do poprzedniego zawsze pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Wniosek jest jeden pozostaje zakup Fergusona choć mam mieszane uczucia i raczej złe doświadczenia z tą firmą, może jednak tym razem będzie OK? Wiem, że jakość zwłaszcza kanałów SD w Cyfrowym Polsacie pozostawia wiele do życzenia, myślałem że Amiko ma dobrą jakość zwłaszcza kanałów SD. Skoro jednak użytkownik zarówno Amiko jak i Arivy twierdzi, że jakość kanałów SD i HD na Arivie jest lepsza to wezmę Arivę 250 lub Arivę 202E (bez DVB-T).

 

Bardzo dziękuję :D

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może problem polega na procesorze. nowe Arivy Fergusona są na Ali3606 jak się nie mylę, a ten procesor - wg producenta - wspiera CI+ (info na ten temat jest na stronach forum golden-interstar). powinny zatem działać z tymi modułami wszystkie klony tych ostatnich Ariv, np. Amiko 8840 (to akurat jest combo - ludzie bardzo sobie chwalą jakość obrazu) czy inne Amiko z ostatniej serii na prockach Ali3606.

Amiko 8300 jest chyba na starszym procku Ali (3602), który z kolei nad nowszym 3606 ma tę przewagę, że nagrywanie kodowanych programów na dysk pozwala materiał odtwarzać nie tylko poprzez tuner, ale tez na kompie (Ali 3606 to uniemożliwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Ali3606 tu nie ma nic do rzeczy. Procesor czysto teoretycznie obsługuje CI+ - ale jeśli producent sprzętu rzeczywiście tej obsługi nie wprowadzi (licencja, gniazdo, odpowiednie scalaki) to obsługa pozostaje czysto hipotetyczna. To nie jest takie proste jak w przypadku CI, tylko implementacja tego standardu jest chyba kosztowna i są znacznie większe restrykcje dot. oprogramowania (pamiętam, że było coś o blokowaniu modułu po instalacji alternatywnych wersji oprogramowania itp.). Poza tym na Arivach i pokrewnych na ALi i zwykłym CI nie działał szary moduł C+ gdzie było czyste CI+ bez legacy.

 

Dodatkowo np. kolega tu twierdzi, że mu działa na Arivie 210:

Także mogę oficjalnie przyznać moduł jest w trybie Legacy i działa w Ariva 210 Combo. Chodzi o moduł CI+

A Ariva 210 jest na Ali3602.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się noszę z zamiarem przejścia z Cyfry+, do której wysłałem już wypowiedzenie, do CP. Mam jednak kilka pytań związanych de facto z samym procesem zamawiania CP.

1. Czy można to zrobić bezpośrednio w APS, czy lepiej przez Internet?

2. Co dałoby mi okazanie ostatniego rachunku za Cyfrę+ przy założeniu, że nie będę brał MR?

3. Co można zyskać podpisując umowę przez Internet, a w APS?

4. Mam stary moduł CI (nie CI+), który używany był w ofercie prepaid. Czy możliwe jest przeniesienie tego modułu do oferty abonamentowej. A może bardziej opłaca się wziąć nowy moduł CI+ tylko jak jest wówczas z jego działaniem w sprzęcie nie obsługującym CI+?

5. Zakładając, że zdecydowałbym się na dekoder, do wyboru jest tylko jeden z dyskiem, tak?

Będę wdzięczny za wyjaśnienia bowiem zmuszony jestem do zmiany platformy bo kończy mi się obecna umowa, a nc+ nie oferuje nic ciekawego.

 

Ad.1.

Umowę o abonament Cyfrowego Polsatu można bez problemu podpisać w APS-ie. W APS-ie jest o tyle korzystniej, że można tam wziąć też moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Przy zamówieniu internetowym nie ma możliwości wybrania modułu CAM. Tutaj tylko dekodery dedykowane Cyfrowego Polsatu.

 

Ad.2.

Jeśli nie chcesz korzystać z Multiroom'u to okazanie rachunku z CYFRY+ nic nie pomoże. Ja na twoim miejscu w takim przypadku wziąłbym jednak w CP ten Multiroom, bo a nuż się kiedyś przyda. ;) Okazując rachunek z CYFRY+, usługę Multiroom dostajesz gratis na cały okres umowy.

 

Ad.3.

Tutaj nie wiem dokładnie, ale chyba tylko to, że najdroższy pakiet (pakiet Premium) przy zamówieniu internetowym jest o 10 zł tańszy, niż taki sam pakiet zamawiany w APS-ie. Patrz też Ad.1.

 

Ad.4.

Nowy moduł Cyfrowego Polsatu (CI+) jest w tzw. trybie legacy, dzięki czemu działa również w odbiornikach ze "zwykłym" CI, bez CI+. Np. popularne Fergusony, Opticum'y itp. W moim Fergusonie Ariva 202E moduł CI+ Cyfrowego Polsatu działa prawidłowo. :)

 

Ad.5.

Wbudowany twardy dysk ma tylko dekoder Sagemcom ESI-88 oferowany przez Cyfrowy Polsat. Natomiast dekodery "PVR Ready" (produkcji CPT, modele serii "HDx000") posiadają gniazdo USB, do którego podpina się zewnętrzny twardy dysk i to tylko ten, który oferowany jest przez Cyfrowy Polsat. Żaden inny dysk z tymi dekoderami nie działa. Nie działają także pendrive'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazaniu rachunku od innego operatora pakiet rodzinny hd na cały okres 18 mc jes w cenie 14,90.

Na stronie CP nie ma tego pakietu gdyż jak ktoś tu gdzieś napisał jes to pakiet "spod lady" ;)

Pakiet Rodzinny HD: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News*, Polsat HD, Polsat, TVN HD, TVN. TVP HD, TVP 1 HD, TVP1, TVP 2 HD, TVP 2, Polsat News, Tvp Info, TVN Meteo, Superstacja, Polsat 2, Polsat Film, Comedy Central, TV 4, TVN 7 HD, TVN 7, Polsat Crime, Nat Geo Wild, History, Viasat History, Viasat Explorer, Voasat Nature, PolsatCafe, CBS Reality, CBS Drama, Wedding TV, Polsat Play, TV 6, Polsat Food, Polsat Jim Jam, Disney XD, TV Biznes*, Religia TV*, TTV*, ATM Rozrywka*, VIVA*

 

 

*Kanały dostępne promocyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z n-ki do CP na pakiet Familijny MAX HD + Film HD + Sport HD z multi za 0 zł na cały okres umowy

dekodery to Sagem ESI-88 z dyskiem 320Gb i HD3000.

Na razie testuje Sagema no i powiem że całkiem nieźle wypada w porównaniu z Turbodekoderem 500Gb n-ki. Funkcjonalność podobna, szybkość działania, jakość programów HD i SD praktycznie taka sama.

Nagrywanie ok. zobaczymy po kilku dniach.

 

Ciekawostką jest że mam odkodowane całe HBO i Cinemax i kilka kanałów VOD. Czyżby jakaś dodatkowa promocja dla byłych enkowiczów? Ciekawe jak długo będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest że mam odkodowane całe HBO i Cinemax i kilka kanałów VOD. Czyżby jakaś dodatkowa promocja dla byłych enkowiczów? Ciekawe jak długo będą działać.

Ta "promocja" tyczy się nie tylko byłych "n'kowiczów", ale chyba wszystkich nowych abonentów Cyfrowego Polsatu.

Ja w CP mam taki sam pakiet, jak ty. Przeszedłem z CYFRY+. I również obecnie mam dostęp do paczki HBO, Cinemax i tych kanałów VOD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do osób które zamieniły n na cp mianowicie jak wygląda kwestia usług dostępnych po podłączeniu dekodera do internetu , w nVODnet trochę tego było żonie najbardziej zależy na tvn player a mi na treściach naukowych

W Cyfrowym Polsacie TVN Player'a niestety nie ma. :( Za to jest on dostępny bezpośrednio z komputera. I to bezpłatnie. Bo z dekodera n'ki chyba jest płatny.

Po podłączeniu dekodera CP do Internetu zyskujemy dostęp tylko do jego własnego serwisu Ipla.

W mojej ocenie podłączanie dekodera CP do Internetu jest w zasadzie zbędne. Przynajmniej w moim przypadku. Nie korzystam w ogóle z serwisu Ipla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda o gorszej jakości kanałów HD w Cyfrowym Polsacie względem tych w n albo cyfrze, czy to jakaś ściema?

 

Stało się i dzisiaj wziąłem CP na 15 miesięcy. Porównywałem kilka kanałów HD (NatGeo, BBC HD, Animal Planet HD, Discovery HD) między HD3000/HD6000 i Turbodekoderem, nie zauważyłem różnic. Na HD 3000 obraz(kolory) czasami lekko zmieniał natężenie, co w tych samych ujęciach nie było widoczne na turbaczu (cofałem do tego samego ujęcia). Na HD 6000 tego nie widziałem, ale też nie obserwowałem tego jakoś długo.

 

Chciałem wziąć Echostara 7400, ale niestety, po wklepaniu umowy w system, wyskoczyła dzierżawa za dekoder 5 zeta, jak za sagemcoma, więc zrezygnowałem z niego. Jak HD6000 da mi mocno w kość, to będę kombinował coś za rok. Brak wyjścia optycznego jakoś przeboleję (sygnał poleci po HDMI przez amplituner).

 

No chyba, że nc+ mnie zaskoczy, to zostanę z dwoma umowami :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do qler85: Moduł CI+ Możesz wziąść od pakietu familijnego HD wzwyż.Do Multiroom moduł możesz wziąść tylko jeden moduł (jako główny dekoder) a dodatkowy dedykowany HD3000. I jeszcze jedno moduły dostępne są tylko w APS, a tu z kolei gratis dają tylko 1 miesiąc darmowego abonamentu. Może dla przechodzących z innych platform wytargujesz coś więcej. Jak się nie mylę to dla osób przechodzących z innych platform MR jest bezpłatny.

Koszt modułu (tylko na wypożyczenie) - 1 zł aktywacja, natomiast dekoder do MR wykupujesz na własność, ale ceny dokładnie nie znam (około kilkudziesięciu zł., jest to chyba zależne od jak wysoki masz abonament)

Umowa na conajmniej 15 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Smokey. Zobaczę co można wynegocjować jeszcze w C+. W tym Polsacie niestety nic kompletnie nie ma z takich bardziej porządnych kanałów filmowych za podobne pieniądze, no i swój dekoder odpada (no może poza jednym, z modułem hehe). Oferta sportowa dla mnie jednak idealna w Polsacie. Cyfra jest dla miłośników piłki, której w ogóle nie oglądam, za to tenis i boks leci głównie w Polsacie.

Z tym, że u mnie są 3 tv, z czego dwa muszą mieć pełny pakiet a jeden niekoniecznie. Ten multiroom w Polsacie da się w ogóle wziąć na więcej niż 2 tv ? W cyfrze lecę na splitterze i w ogóle nie trzeba się było martwić takimi głupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...