Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja niestety pomimo dobrego nastawienia mam mieszane uczucia. Podpisałem umowę na pakiet Familijny Max HD z modułem CI+ który dziwnie się zachowuje w moim Digyboxie. Można przerzucić tylko 28 kanałów na reszcie wyświetla komunikat o braku karty. Po restarcie Dekoduje te kanały których przed restartem nie chciał ale też do momentu przeglądnięcia 28 kanałów. Później znowu komunikat. Ale to nie problem bo mogę wymienić na dekoder. Tylko chciałem najpierw aby ten moduł został sprawdzony i tu już jest problem. Zwiedziłem dzisiaj 7 salonów (w tym 1 plus gsm) w tylko dwóch mają taką możliwość z czego w jednym uprzejma pani stwierdziła szczerze że się na tym nie zna bo nigdy nie miała modułów w sprzedaży. Ale to nic, powodem mojego zniechęcenia jest ten drugi punkt, w którym sam właściciel na dzień dobry powiedział że moduł nie pochodzi z jego punktu i mam sobie z tym jechać tam gdzie to wziąłem. Wyjaśniłem spokojnie że tam gdzie to nabyłem nie ma takiej możliwości bo nawet nie mają anteny. Wtedy zgodził się łaskawie rzucić na niego okiem ale za 45zl. Zgodziłem się biorąc potwierdzenie oddania mu modułu i wyszedłem zadzwonić na infolinie.

 

Dowiedziałem się że przy dzierżawionym module salon nie może odmówić pomocy ani pobierać opłaty za taką usługę. Złożyłem więc skargę telefoniczną a później w domu mailową i odebrałem swój moduł zanim zaczął cokolwiek przy nim robić. Poinformowałem go także że zgłosiłem to zajście operatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi było tego technisata. Krótko przed fuzją go kupiłem bo nie spodziewałem się że nowa platforma będzie miała takie podejście do abonentów i nie chciałem nowego dekodera do szafy wkładać. Na infolinii jedynie dowiedziałem się że nikt z takim odbiornikiem nie zgłaszał podobnego problemu. Teraz wymienię go na dekoder od CP, nie chcę więcej problemów, muszę tylko poczekać aż umowa pojawi się w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek960 mnie bylłoby szkoda tego Digyboxxa, ma przcież bardzo dobrą kość STi 7111, możesz układać swoje listy programów, u mnie moduł Cam Ci+ z Polsatu działa na najnowszym softcie Technisata bez zarzutu. Jest szybki, nic się nie wiesza, zero błędów. Sprawdź jeszcze raz zanim go sprzedasz. Odłącz Digiego od zasilania, wyciągnij kartę z modułem, załóż kartę do modułu (stykami do góry w module), wymuś ponownie przywrócenie ustawień fabrycznych w menu modułu Cam, ograniczenia wiekowe i kontrola rodzicielska ustaw na nieaktywne. W Digyboxie kod pin menu z 0000 ustaw na 1234 przed zapakowaniem modułu ( ten ma 0000). Zawsze masz swój dobry sprzęt . Obraz na Digim jest przecież b. dobry, zasługa porządnych podzespołów. Też kupiłem Digyboxa będąc w Cyfrze. Wyświetla ci na Digim jakiś konkretny komunikat ( w stylu błąd 01, 03, 0xx) błędu? Jak to nie poomoże ja bym wymienił moduł a nie tunka Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakiego grzyba ustawiać ponownie antenę :?: przecież wszystkie kanały jakie odbierają nasze platformy są z HB mało tego nawet większość jest nadawana z tych samych transponderów.

Jak przejdziesz do CP to cała operacja jaka Cię czeka to odpięcie dekodera C+ i podpięcie w to samo miejsce dekodera CP i po problemach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety pomimo dobrego nastawienia mam mieszane uczucia. Podpisałem umowę na pakiet Familijny Max HD z modułem CI+ który dziwnie się zachowuje w moim Digyboxie. Można przerzucić tylko 28 kanałów na reszcie wyświetla komunikat o braku karty. Po restarcie Dekoduje te kanały których przed restartem nie chciał ale też do momentu przeglądnięcia 28 kanałów. Później znowu komunikat. Ale to nie problem bo mogę wymienić na dekoder. Tylko chciałem najpierw aby ten moduł został sprawdzony i tu już jest problem. Zwiedziłem dzisiaj 7 salonów (w tym 1 plus gsm) w tylko dwóch mają taką możliwość z czego w jednym uprzejma pani stwierdziła szczerze że się na tym nie zna bo nigdy nie miała modułów w sprzedaży. Ale to nic, powodem mojego zniechęcenia jest ten drugi punkt, w którym sam właściciel na dzień dobry powiedział że moduł nie pochodzi z jego punktu i mam sobie z tym jechać tam gdzie to wziąłem. Wyjaśniłem spokojnie że tam gdzie to nabyłem nie ma takiej możliwości bo nawet nie mają anteny. Wtedy zgodził się łaskawie rzucić na niego okiem ale za 45zl. Zgodziłem się biorąc potwierdzenie oddania mu modułu i wyszedłem zadzwonić na infolinie.

 

Dowiedziałem się że przy dzierżawionym module salon nie może odmówić pomocy ani pobierać opłaty za taką usługę. Złożyłem więc skargę telefoniczną a później w domu mailową i odebrałem swój moduł zanim zaczął cokolwiek przy nim robić. Poinformowałem go także że zgłosiłem to zajście operatorowi.

 

 

Nabazgraj porządnie temu bucowi :|

Chyba masz [beep]nego pecha bo pierwszy raz słyszę żeby za coś takiego pobierać opłatę ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty CP mogą (ale nie muszą) pobierać opłatę za sprawdzenie dekodera w kwocie 20 zł. jeśli dekoder jest sprawny i nie podlega wymianie. W innym przypadku gdy dekoder podlega wymianie taka usługa jest bezpłatna. Wiadomo, że nikt tego raczej nie robi bo tylko odgania tym od siebie Klienta, a ja sam przez ostatnie 2-3 lata może raz pobrałem taką opłate bo ile razy można ustawiać Klientowi liste ulubionych kanałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przymierzam się do przejścia. Jak na razie wysłałam wypowiedzienie do n-ki (polecony priorytet za zwrotnym potwierdzeniem - martwi mnie, że zwrotka jeszcze do mnie nie wróciła a tydzien minąl, ale wg wyszukiwarki sledzenia przesyłek PP jest, że doręczone w poniedziałek),

Byłam w punkcie CP - interesuje mnie pakiet Familijny max hd + film + sport hd 3 m-ce gratis cena 59,90. Pani mi do tego po okazaaniu rachunku z n-ki proponowała 4 miesiące za darmo przy umowie na 15 m-cy i dekoder Sagemcom gdybym zdecydowała się utrzymać pakiet sport hd po 3 miesiącach w cenie 69,90. Wspominała też coś o MR. Natomiast gdybym z niego zrezygnowała (co zamierzam bo sport mnie nie interesuje) to dekoder HD6000 z dyskiem DTU. I tu rodzi się moje pytanie o wasze wrażenia z tym dekoderem czy nie macie z nim problemów - jest wiele opinii sprzecznych - czy może lepiej poprosic o dekoder HD 5000 a może to żadna różnica? Proszę o opinie, a jak już dokonam formalności to oczywiście tez podzielę się swoimi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z kanałami typu Viasat? Kiedyś na kablówce miałem tak, że Viasat Explorer po godzinie 23:00 się kodował (doczytałem, że jest łączony z kanałem erotycznym spice i to dlatego) czy jest tak dalej? czy w nocy też leci ramówka z Viasat Explorer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kitekatek

Przy umowie na 15mc jest 3 miesiące za darmo i innej opcji nie ma ;) Multiroom po okazaniu rachunku z n-ki jest w cenie abonamentu.

Dekoder Sagem jest przy abo za 69,90 (koszt dekodera to 49zł przy podpisaniu umowy i 5 zł miesięcznie po okresie promocyjnym)

W porównaniu do dekodera hd 6000, dekoder sagem jest dekoderem dwu głowicowym (czyli można co innego oglądać i co innego nagrywać po podłączeniu dwóch kabli antenowych do dekodera)

i można w nim układać swoją listę kanałów.

Dekoder hd 6000 natomiast może odbierać serwis ipla po podłączeniu z internetem. Po zmianie softa nie ma problemu z zawieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kitekatek

...Multiroom po okazaniu rachunku z n-ki jest w cenie abonamentu.

NIe musiałam przedstawiać rachunku.

A warunki jak dla przechodzących czyli 15 miesięcy przy Familijnym Max HD, 3 miesiące za free, MR za free. Dodatkowo na 3 miesiące Film HD i Sport HD.

 

@proxx,

dekodery HD są jednogłowicowe czyli podłączysz tylko jeden kabel antenowy.

 

Nie wiem czy coś z wolnego rynku wchodzi w grę (tak po prostu), bo karty są sparowane.

Wydaje mi się, że jedyne wyjściem przy własnym deku jest wzięcie do niego modułu CAM CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w nowym dla mnie dziale:) We wtorek przeszedłem do Polsatu Cyfrowego korzystając z opcji z Facebooka. Mam dwa dekodery Hd 6000 i Hd 3000 oraz dysk polsatowski.

Zacznę może od tego, że dekoderom zdarza się wieszać, choć bardzo rzadko. Dysk niestety nie chciał się sformatować, udało się to za szóstym razem. Jakość obrazu jest nieco gorsza niż w cyfrze, szczególnie na LCD od komputera (u mnie jako drugi telewizor). Generalnie jestem zadowolony. Dla mnie ważne są programy naukowe oraz sportowe, a Polsat dobrze wypada pod tym względem, szczególnie dołączenie kanałów Viasat zwróciło na nich już wcześniej moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem tydzień w CP. Wczoraj lekki zwis na HD3000, ale chyba za bardzo kombinowałam z HDD (przełączam pomiędzy dekami w zależności od potrzeb) i dekoder się zbuntował :)

Nie miałam problemów z formatowaniem - poszło za pierwszym razem. Uprawnienia do programów weszły bardzo szybko.

Jedyny zonk jaki miałam to z umowami tzn. mam dwie IDENTYCZNE umowy (Familijny Max HD+ MR+HD6000+HD3000) zawarte jedna po drugiej. Jedna dość szybko pojawiła się w systemie, druga dopiero po reklamacji. Podejrzewam, że ta druga trafiła być może do wyjaśnienia - jako podejrzenie niepotrzebnego dubelka :D

Poza tym wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Póki co same dobre wrażenia :)

 

Wziąłem Moduł CI, nie chciał działać dobrze na technistarze s1, ale wyjąłem z szafy Amiko HD8300 i na nim działa bardzo dobrze. W telewizorze podobnie.

 

Pakiet za 99.90, na 15 miesięcy, pierwsze 3 gratis, pełna oferta. Czyli 12 miesięcy płatne - średnio wychodzi mniej niż 80 zł za miesiąc (w Cyfrze miałem 81 zł). Jakość - w porządku. Niektórzy mówią, że słabsze HD, ale nawet jeżeli - to nie w jakiś niezwykle zauważalny sposób. Bez kilku kanałów HD i Canalów + da się przeżyć.

 

Dodatkowo ipla mix i HBO GO (drugie na 3 miesiące, jak nie zrezygnuję - 10 zł). Moduł CI kosztował mnie złotówkę. Dodatkowy plus - możliwość negocjacji nowej umowy 3 miesiące przez zakończeniem obecnej (w Cyfrze też tak było, w N - 1 miesiąc gdy u nich byłem, może coś się zmieniło)

 

Mam gorąca prośbę do autora tego postu. Czy mógłby potwierdzić, że na Amiko HD8300 nowy moduł Cyfrowego Polsatu CI+ działa bez problemów. Też zamierzam wziąć w ramach umowy z CP moduł CI+ i HD3000 w MR, szukam więc dobrego sprzętu obsługującego CI+.

W sklepie DMTrade dostałem informacje, że te tunery (Amiko) nie obsługują CI+. Chciałbym wiedzieć jak to faktycznie jest?

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że ten moduł będzie działał w każdym tunku obsługującym CI nawet jeżeli jest CI+? Dziwne by to było, bo ludzie wyraźnie piszą na forach, że im nie działa ten moduł CI+ (CP) w tym czy innym tunku np. wyświetla się komunikat "brak karty" itp.?

Głupio byłoby kupić tuner i po zakupie przekonać się, że nie obsługuje modułu typu CI+, gdy ma się już podpisaną umowę z CP :/

Czy ktoś może potwierdzić powyższą wypowiedź? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie to wyczytałeś, ale jeśli tak piszą, to pewnie musisz zweryfikować i dopytać. Co do nowych modułów CI+, to osobiście wyczytałem, że ludziom taki moduł działa w zwykłym gnieździe CI w Fergusonach Ariva, które są chyba najtańsze na rynku. W każdym razie NA PEWNO CI+ od Polsatu ma tryb legacy, czyli teoretycznie powinien działać w każdym gnieździe CI, nie tylko CI+. Dowód masz tutaj:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ci-plus.cp

Tryb "legacy" umożliwia działanie modułu na starszych odbiornikach ze złączem CI

Gdyby tego trybu nie było to musiałbyś szukać odbiornika z CI+, ale właśnie po to ten tryb wymyślono, żeby CI+ zadziałało w gnieździe CI.

 

Tu możesz poszukać opinii użytkowników: viewtopic.php?f=7&t=321&p=778237#p778237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie kwestionuje tego. Oczywiście jak najbardziej zgadzam się, że moduł działa OK w tunerach Ariva, bo tych wypowiedzi potwierdzających jest mnóstwo. Dziwi mnie jednak, że sprzedawca w DMTrade bez wahania stwierdził, że w tunerach Amiko nie działają moduły CI+ CP?

Myślę o zakupie Manty HD 8000 lub któregoś z Amiko i wolałbym mieć potwierdzenie od użytkowników, że moduły CI+ działają w nich OK :wink:

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...