Skocz do zawartości

Przeszedłem z CANAL+ do Polsat Box, wrażenia opinie


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie cleaner chodzi na każdym zamknięciu kompa czy tam na otwarciu. Jechałem głównie na chrome od googla i miałem zawsze wszystkie urządzenia wykorzystane. Co się zalogowałem w kompie to komunikat że nowe urządzenie oraz że nie można dodać tylko zamienić.

  Z tego co przeczytałem w innym wątku to wymiana urządzeń w CP GO raz na tydzień. To już lepiej niż raz na miesiąc.Piszą w wątku CP GO że w NC plus można zadzwonić odblokować jedno. Jak wspomniałem raz mi odmówili i to jak było potrzebne jeden z niewielu razy. Nie wiem też czy CP GO urządzenia liczy tak jak NC+ GO.  

Na razie nie mam zastrzeżeń do CP GO jako użytkownik raczej niedzielny a w NC plus miałem jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrażeń po przejściu:
1) Evobox daję radę, w NC+ nigdy nie miałem lepszego dekodera.

2) Jakość kanałów jest podobna.
3) Aplikacja CP GO niestety jest gorsza od NC+ GO. Mam na myśli to, że podczas oglądania w sobotę meczu
na Eleven zauważyłem bardzo duże braki płynności, co na NC+GO się nie zdarzało. Ciężko oglądało się taki mecz na 
monitorze 24' .

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za porady. Podziele się wrażeniami jak to zadziałało u mnie: Z uwagi na odmowę wymiany dekodera nc+ turbobox na najnowszy 4K  zmuszony zostałem do przejścia z multiroomem do polsatu gdzie wziąłem evoboxa + dodatkowy dekoder 5500  do multiroom + polsatowski konwerter unicable za 130pln.  Dodatkowo by zapewnić sobie transmisje 4K z nc+ na nową umowę wziąłem moduł CI+ z pakietem start + pakiet CANAL+. Wszystko pięknie zadziałało na polsatowskim konwerterze unicable gdzie do wyjścia unicable popięty został evobox a multiroom i moduł CI+ do pozostałych dwóch zwykłych wyjść w tym konwerterze. Jedyne ograniczenie tej konfiguracji to brak możliwaści nagrywania innego programu niż oglądany na module CI+. Reszta działa perfekcyjnie. Dlatego pozostaje mi dodatkowo podziękować NC+. Za dotychczas płaconą w nc+ kwotę abonamentu (139pln) mam połaczoną PEŁNA ofertę polsatu  + jedyne warte uwagi a brakujące w POLSACIE -  CANAL+ z transmisjami 4K  z nc+. 

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie na temat - wątek jest o tym jak połączyć jednocześnie dekodery nc+ i Cyfrowego Polsatu. Jeśli oddałeś nc+, to nic nie łączysz, przenoszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu z NC+ do CP zauważyłem że bardzo często oglądam kanały, o istnieniu których wcześniej często zapominałem. Spowodowane to było brakiem możliwości stworzenia swojej listy. Kanały były tak porozwalane po liście, że masakra. Teraz na swojej liście śmigam sobie aż miło. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem klientem n prawie od początku ich pojawienia sie na rynku ( 2007), później nie zmieniając abonamentu zostałem "wcielony" do nc+ - (efektem ubocznym było znaczne pogorszenie sie kontaktu z obsługa klienta). W styczniu 2018 zdecydowałem się na zmianę i podpisałem umowę na full pakiet z Polsatem Cyfrowym korzystając z oferty SmartDom ( 50% taniej). Mam EVO Box PVR  + 5500s do multiroomu + Pakiet Familijny Max HD
Pakiet Film HD
Pakiet Cinemax HD
Pakiet Sport HD
Opcja ON THE GO
Pakiet VOD
Pakiet HBO HD HBO GO
Usługa Multiroom HD
Katalog treści online
Pakiet Eleven Sports HD

i dodatkowo Multiroom .

 

Opłaty : pierwsze dwa miesiące gratis a potem 55 zł przez 22 miesiące ( po rabacie  SmartDom).( zdaje się ,że jak to piszę to już takiej atrakcyjnej oferty nie ma). W NC+ płaciłem 100 zł za podobną ofertę bez HBO GO,VOD i bez ELEVEN i Cinemaxów i bez multiroomu. W CP brakuje mi w zasadzie tylko PLANETE + i KUCHNIA+

 

Dekoder główny bardzo fajny, szybki z wbudowanym WiFi. Możliwość ułożenia własnej listy oceniam jako duży krok naprzód- mamy z żoną różne preferencje co do tematyki TV - teraz nie ma problemu - każdy ma taką kolejność na pilocie jaka mu najbardziej odpowiada. Układanie listy to osobny temat - dość mozolnie się to robi ,zajęło mi to około 6 godzin dla wybranych 100 z 170 dostępnych kanałów Jakość obrazu - bdb - nie ma zauważalnych różnic w porównaniu do nc+. Obsługa dekodera w miarę intuicyjna w moim odczuciu, aż za dużo tych wszystkich opcji do wyboru- ale to kwestia gustu. Możliwość nagrywania 2 kanałów jednocześnie tez przydatna. Ogólnie oceniam dekoder troszkę na korzyść CP w porównaniu z nc+.

 

Dekoder multiroom - niewielkie urządzenie, ale sporo funkcji. Też możliwość ułożenia własnej listy "ulubione" w dowolnej kolejnośći. Ułożenie własnej listy łatwiejsze niż na głównym dekoderze. Dołączyłem dysk 320GB i mogę a) cofać w każdej chwili ,bo kanał zaczyna się samoczynnie nagrywać jak tylko się na niego przełączymy. B) planować nagrania -bardzo prosty sposób - wyszukujemy interesujący nas program i "OK" i wybór-Nagraj i to wszystko. Co ważne pomimo,że dekoder jest w stanie czuwania tez wykona zaplanowane nagrania. Minus to to ,ze można nagrywać tylko ten kanał ,który jest aktualnie oglądany- ale to wynika z tego ,że mamy tylko jedno wejście antenowe. Nie miałem multiroomu w nc+ więc nie mogę porównać który lepszy.

 

Usługi inne - ON the GO i HBO Go kontra nc+ GO - tu mam mieszane uczucia. Sam początek był zły- uruchomienie tych dwóch usług zajęło CP ....2 tygodnie. Tak, dopiero po 6 rozmowach z konsultantami i 3 mailach udało się te usługi aktywować. Inna sprawa ,że kontakt z ICOK jest dobry, najdłużej czekałem około 3 minut na połączenie tel. a na maile odpisywali wciągu 24h i potem dzwonili z pytaniami i wyjaśnieniami.

Menu w nc+ GO i obsługa programu ładniejsze (grafika)  i bardziej przyjazne w obsłudze, oferta podobna. Technicznie z nc+ miałem problem na tablecie z procesorem Atom (Lenovo Yoga 3 pro)- w zasadzie działały sporadycznie pojedyncze kanały natomiast na  pozostałych wyświetlał sie komunikat (błąd 143). Na telefonie Samsung NOTE4 działały wszystkie. W przypadku CP GO działają wszystkie bez problemu na wszystkich urządzeniach natomiast jakość obrazu różnie... czasem bdb a czasem słabo obraz na nc+Go bywał lepszy.. Zdarzają się krótkie kilku sekundowe "zwisy". Jeżeli chodzi o HBO GO to nie mam zdania ,bo w nc+ GO nie miałem ,a w CP na razie niewiele z niego korzystam, ale potwierdzam ,że działa i jakość obrazu zadowalająca.. Dodatkowa różnica tym razem na korzyśc CP GO - mój tablet posiada wbudowany projektor i bez problemu mogę obraz wyświetlać na ścianie czy ekranie, w nc+ GO takiej możliwości nie było- automatycznie po włączeniu projektora program sie wyłączał.

Jeżeli chodzi o ofertę VOD - wybór przeciętny, ale trochę lepszy niż w nc+ , więcej darmowych produkcji.

 

Podsumowując:

Jestem zadowolony ze zmiany, głownie z powodów finansowych : w ciagu 24 m-cy różnica w płatnościach to 1200 zł.

Obsługa i kontakt z konsultantami znacznie lepsza niż w NC+.

Sprzęt dobry - możliwość ułożenia kanałów wg własnych upodobań. Oferta programowa porównywalna.

Edytowane przez Forexman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zajęło mi to około 6 godzin dla wybranych 100 z 170 dostępnych kanałów

 

Nie wiem, jak Ty te kanały musisz układać, że zajmuje Ci to 6 godzin.

Stwórz swoją listę w Excelu, obok każdego wpisz numerek z oficjalnej listy CP. Wydrukuj. Całość zajmie ci pół godziny, max godzinę.

Później tylko przełączasz się na odpowiednie kanały i po kolei dodajesz do ulubionych. Zajmie Ci to kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam porównanie, będąc jednocześnie klientem obu platform. Cyfrowy Polsat ma tragiczną listę kanałów, tam nie ma żadnej logiki, ale za to ma jedną dużą przewagę nad NC+, można łatwo ułożyć własną listę kanałów na dowolnym ich dekoderze, co w NC+ jest nie do przeskoczenia. W NC+ nie zmienisz numeracji kanałów a jedynie ich miejsce na liście. Nie mniej jednak na zupełne przejście do Cyfrowego Polsatu i rezygnację z NC+ raczej bym się nie zdecydował, ze względu na ofertę programową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy CP a NC+ jest juz tak znikoma ze patrzy sie na cene !!!!! brak C+ i autorskich kanalow to przewaga NC+ nad CP i to tylko to , a dobrze wiemy co i jak jest na C+ a jest coraz mniej premier i atrakcji !!

Sam jestem z sat zwiazany od czasow WIZJI TV i nieprzerwanie zawsze w moim domu jest sat , lata lecialy oferta sie zmieniala fuzje zmiany czasem niestety tylko na gorsze , az w koncu na rynku z graczy zostalo ich tylko 2ch ( nie licze orangeTV ) mam nadzieje ze dozyjemy wszyscy czasow kiedy to nastapi fuzja NC+ CP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, napiszę że od 11 lat byłem w C+/nc+. Zmieniło się ze względu na: utratę praw sportowych, które mnie interesowały, wysoka opłata za przedłużenie umowy (normalna cena pojawiła się dopiero po podpisaniu umowy z CP), chęć sprawdzenia CP. możliwości CP (ówczesny SD).

Będąc w Plusie wybrałem Familijny Max  HD + Eleven + Cinemax (to mnie interesuje) przez 2m bez opłat i HBO, Film, Sport HD. Głównym czynnikiem była:

a) Cena pakietu.

B) W pakiecie zajduje się eleven

c) możliwość korzystniejszej umowy na internet mobilny.

d) Polsat Sport (tj. Puchar Włoch)

e) zawartość pakietu względem podobnej ceny w nc+

Wziąlem do tego słynny router, ale nie wiem co z nim zrobię, uruchomiłem, ciekawy, może przydatny za 1zł szkoda nie brać. Do tego dekoder główny PVR700 i w ramach MR 5500s. Szybko się włączają, dużo lepsze EPG niż w PACE PVR. Obsługa nagrywania z EPG czytelniejsza, lista kanałów  to jakieś miks rozumiem że kanały Polsatu mają pierwszeństwo, ale kolejność jest dla mnie niezrozumiała. Bezproblemowe działanie, nawet mimo aktualizacji (nie ma czegoś takiego że dioda standby świeci tęczą, a wszędzie ciemno). Czytelny dekoder, pilot, prosty w obsłudze, wszystkich opcji nie sprawdziłem. Podmiana kart w MR, przywrócenie działania dekodera dodatkowego działa sprawnie. Jak na tę chwilę, jestem zadowolony. Obsługa konsultanta bezproblemowa.

 

 

Na minus pewien punkt, który usilnie chciał mi wcisnąć dekoder 3000, upierając się że ''to tylko do oglądania telewizji i nie ma znaczenia jaki dekoder''. Na szczęście w innym punkcie mieli to co sobie upatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również jestem zadowolony z przejścia do Polsatu. Dekoder HD 6000 działa bardzo dobrze i szybko w porównaniu z tym dziwadłem nc+ i oferta pakiet rodzinny +cinemax+eleven za 30zł i do tego 6 miesięcy gratis kładzie na łopatki elastyczne oferty nc+. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj też jestem w Polsacie.

 

Największym plusem jest dekoder Evobox oraz spora liczba nowych kanałów,które w nc+ były w wyższym pakiecie albo płatne dodatkowo.

 

Ich główna lista kanałów to jest porażka.Nie wiem jak ludzie mogą z niej korzystać jak można ułożyć własną.Wszystko wymieszane , nakładzione niepotrzebnych dubli sd na początek .co sprawia wrażenie zacofania technologicznego.Powinni promować stacje HD.

 

Te kanały Filmbox wyglądają po prostu strasznie,takie nie estetyczne,do tego te okropne loga z czerwonymi  kwadratami. Zamiast nich wolałbym jakby uruchomili powtórkowe ale lepiej wyglądające Polsat Film 1-4 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale są częścią ich oferty co czyni ją słabszą.

Przecież nie musisz ich oglądać, możesz pominąć przy układaniu listy.

 

Zresztą piszesz tak, jakby tylko CP miało Filmboxy. Przecież w nc+ też są, tyle, że dodatkowo płatne (ciekawe, kto to wykupuje :D )

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...