Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrożny był bym z oceną że dobrze ze wyleciała - rożnica zdań moze dotyczyć np. zmiany cen, zmiany przekazu do klientów itp .... moze wyleciała bo sie to Panu prezesowi nie spodobało - jego przekaz mógłby się okazac nie do końca prawdziwy.

 

A swoja droga w ten piękny sposób ITI zlikwidowało konkurencję w postaci Canal+ Cyfrowy a teraz wypie..... ludzi z cyfry i będziemy mieć platformę: taneczno/kulinarno/plotkarsko/kopaną :( wcale mnie to nie cieszy ....

 

Jelsi wyleciała dlatego że uparła się iż wszystko jest OK i trzeba przeczekać .... to dobrze że wyleciała :D:D

Słusznie. Jak wylecą panowi z ITI wtedy dopiero bedę spokojny. :)

niby dlaczego? nka byla raczej dobrze zarzadzana, niedawno osiągnęli milion abonentow i byli na plusie, a nka (w skrocie), zostala sprzedana przez roznice w interesach spadkobiercow Wejherta..

 

w tej chwili ITI neovision czyli N nalezy juz do zabojadow...

ta cala fuzja polega na przejeciu calej technologii od enki i w[beep]zieleniu CEN prosto od francuzów. od dawna bylo wiadomo, ze tak bedzie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do członków zarządu "eNCepenceplus" nic nie mam. Ale jakoś tak mi się wydaje, że członkowie każdego zarządu odpowiadają za wyniki finansowe firmy i ponoszą odpowiedzialność za podjęte decyzje. Jak jest cacy - dostają podwyżki, premie, udziały, tytuły biznesmena roku, jak jest źle - dostają kopa w cztery litery, czyli w naszych polskich warunkach zazwyczaj awansują na inne, nawet lepiej płatne stanowisko.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba pani Beata M.( zajmująca się przez lata kariery zazwyczaj reklamą a nie interesem zwanym potocznie robieniem telewizji), odpowiadała za bardzo ważny obszar fuzji obu platform. Za jej kadencji z Cyfry wyleciało ok. 100 osób odpowiedzialnych za ustalanie oferty programowej w Cyfrance. W Cyfrance mówili, że kto nie z nią, ten ma wylot. To wszystko jest do sprawdzenia w necie. Poniosła konsekwencje swych rażących błędów: złej oceny rynku, potrzeb konsumenta, braku koncepcji na kampanię informacyjną o fuzji. Jeśli była temu przeciwna, a uważa się za profesjonalistkę, powinna głośno protestować na posiedzeniach Zarządu i Rady Nadzorczej. Wszystko jest protokołowane, bo to nie są firmy Jan Krzak i S-ka. Cały ten Zarząd eNCepenceplus jest odpowiedzialny za skopanie nowej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabrys, ale my nie potrzebujemy waszej technologii (2 karty, własny odbiornik i splitter wystarczy) a ceny w Cyfrze w promocji przedłuzeniowej też były niskie.

Było napisane że sprawy sprzedażowo-ofertowe nalezą do kompetencji ITI. Stąd myślę że ta cała klapa to ich sprawka, oczywiście ludzie z Canal+Cyfrowy jako nadzorujący nie są bez winy.

Może faktycznie zrobili świństwo swoim szefom aby ich wygryźć z Polski a potem na gruzach nc+ ITI zapanuje niepodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal111, a kto na tym zyska jak nc+ padnie? Jak myslisz? Solorz juz ma platformę, więc?

Dlatego dziwię się głupocie(?) ludzi z Canal+, bronić ich nie mam zamiaru. Wiem, że niskie ceny dawali tylko i wylacznie ze względu na konkurencję z N (i vice versa), dlatego nie ma się co kłócić kto bardziej winny, wszyscy toniemy z powodu jej braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabrys, ale my nie potrzebujemy waszej technologii (2 karty, własny odbiornik i splitter wystarczy) a ceny w Cyfrze w promocji przedłuzeniowej też były niskie.

Było napisane że sprawy sprzedażowo-ofertowe nalezą do kompetencji ITI. Stąd myślę że ta cała klapa to ich sprawka, oczywiście ludzie z Canal+Cyfrowy jako nadzorujący nie są bez winy.

Może faktycznie zrobili świństwo swoim szefom aby ich wygryźć z Polski a potem na gruzach nc+ ITI zapanuje niepodzielnie?

 

niestety dekodery cyfry to nadal szrot i to ze w nc+ panuje ADB to akurat dobra decyzja ale zgadzam sie moduły cam i splittery musza zostac. Co do cen pakietów to tak owszem, ofert przedłużeniowe mieli dobre (dzieki nce :]) ale oferta standardowa juz taka swietna nie byla, kanaly HD w pakietach? bez sensu. do tego duze braki programowe. Discovery HD, Fox itd..

ITI chce wygryźć canal plus z PL? bzdura :) oni jada na jednym wózku, jak moglinby dzialac na swoja nie korzysc :) ITI to BANKRUT, przeciez TVN tez idzie w rece francuzików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian jest z ITI ?

 

Julien jest z C+ : http://pl.linkedin.com/pub/julien-verley/14/457/980

 

Julien jest z C+, ale w zarządzie reprezentuje interesy Grupy TVN S.A. (Jest z nadania zarządu TVN S.A., zbieżność z poprzednimi miejscami zatrudnienia jest trochę "przypadkowa".)

 

Swoją drogą skoro Mońka nadzorowała komunikację i marketing to wydaje się naturalnym, że powinni się z nią pożegnać. Natomiast mam coraz większe wrażenie, że managerowie ITI przejmują kolejny dział w nC+, teraz to już chyba nic starej ekipie nie zostanie, poza nadawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu we Francji gdy Canal Sat łączył się z TPS,to fuzja zdecydowanie inaczej wyglądała.Wszystko (lub prawie wszystko) przebiegło perfekcyjnie i było dopięte na ostatni guzik.Czemu francuzi niesieni doświadczeniem nie przeprowadzili podobnego "manewru" w Polsce ? Tym bardziej że i w naszym kraju 10 lat temu była fuzja platform i tam też popełniono masę błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlaczego?

 

Ponieważ oprócz celu biznesowego, nowa platforma nc+ realizuje też cele nowej międzynarodówki socjalistycznej, jakkolwiek sobie ktoś tą nazwę zechce wytłumaczyć. ;)

 

Zresztą, jeśli ktoś wie o czy mówię, to zrozumie, a innych lepiej zostawić w spokoju, bo to niełatwy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei polecam zapoznać się z ostatnim akapitem tego newsa: http://tomaszmachala.mobile.natemat.pl/ ... nowe-czasy

 

Zmienia to całkowicie pogląd na dzisiejsze wydarzenia.

 

Dla mnie nic nie zmienia, tekst jest niespójny, nic z niego nie wynika. Każdy kto ma trochę rozsądku i potrafi wyciągać wnioski z oficjalnych wypowiedzi przedstawicieli nc+ podczas nieszczęsnej fuzji, nawet te sprzed kilku dni logicznie powinien wyciągnąć wniosek, że cały zarząd słynnej już w całej Europie encepenceplus dał ciała na potęgę. I cały powinien beknąć. Za butę, arogancję, wprowadzanie w błąd klientów i najdelikatniej mówiąc brak profesjonalizmu.Ale to nie moja sprawa. Mnie interesuje prawdziwy nowy wymiar rozrywki, czyli kontynuacja tanszej o kilkadziesiąt złotych umowy zawartej z Cyfrą +. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Vivendi obserwuje rozwój sytuacji i w odpowiednim momencie powie PAS. W końcu Polska to nie taki mały kraj gdzie można pozwolić sobie na takie straty. Międzynarodowi menedżerowe- a uwierzcie mi że Ci nic nie kapują co się dzieje w Polsce- muszą zrozumieć że średnia płaca w Polsce jest 2 razy mniejsza niż w Grecji. I albo zrobią ceny bardziej przyjazne albo zostanie im 500 tys. abonentów. A nie na takie przychody liczy Vivendi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego rozkładacie na czynniki pierwsze i analizujecie dlaczego Mońka została zwolniona... Czy to przez różnice zdań, czy była za coś odpowiedzialna... Czy Wy z tym na poważnie tak? Przecież to jasne i oczywiste, że wzburzony lud trzeba było czymś uspokoić a zamiast ciąć pakiety zawsze można kogoś zwolnić, padło na Mońkę, lud zadowolony, bo powiedziała parę niefortunnych zdań broniąc oferty nc+ .

Tak samo ten list wysłany do założyciela anty c+ , tani populizm serwowany przez agencje marketingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost. Jestem policjantem i mam bezpośrednie rozeznanie w relacjach podległości służbowej facet -baba. Wygląda to tak, że za robienie lodzika kobiety w policji awansują na wysokie etaty ale NIE DECYZYJNE. Może wylądować w logistyce, analizie zagrożeń, kierowniczka w jakimś srajdołku, ale na pewno nie będzie miała wpływu na ISTOTNE DECYZJE za to, że fajnie daje. Jeśli naprawdę konkretne stanowiska w policji zajmują baby to są naprawdę konkretne baby i prawdziwi fachowcy/wprawdzie 1/20 konkretnych stanowisk zajmują baby , ale są/ bo ich przełażeni nie są idiotami i lodziare nie mianują na stanowisko, od którego zależy du.a przełożonego i czasem życie podległych policjantów . Tak samo jest w biznesie. Za rozkładanie nóg nie dostaje się do planowania i realizacji operacji dziesięciolecia. Cyfra + za Mońki całkiem fajnie i przystępnie traktowała klientów. A ta nowa operacja była zaplanowana na wydojenie klientów poprzez przymuszanie do migracji wyłącznie na droższe oferty. Te propozycje były oderwane od realiów polskich i w słupkach statystycznych może fajnie wyglądały, ale na pewno nie pokrywały się z realiami i rozeznaniem posiadanym przez Mońke. Tak, że stawiam 3 do jednego, że Mońka to kozioł ofiarny [beep]ości Francuzów a nie winna zaistniałej sytuacji. Mońka ma wrogów bo każda osoba, która awansowała tak wysoko zawsze ma wrogów. Żeby awansować trza być pochlebcą, donosić ,być kreatywnym, rozpychać się łokciami, kraść pomysły innych i być wrednym. Płeć ani firma nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak oceniać prawdziwe powody dymisji, nie znam stenogramów posiedzeń zarządów. Jednak byłbym ostrożny w takim oto podejściu, że to [beep]ość Francuzów jest przyczyną obecnej sytuacji. Francuzi mają 51% udziałów, ale patrząc na styl wprowadzania tej akcji widać raczej inicjatywę ITI. Przypomnijcie sobie, jak z propagandowego (bo trudno tu użyć innego słowa) widzenia wyglądał start Platformy N. Z drugiej strony Cyfra+ była, jak wiadomo, francuska. A jakoś była elastyczna. Więc co, nagle Francuzom się odwróciło?

 

Prawda jest brutalna. Fuzja oznacza mniejszą konkurencję. Nadal pozostaje Polsat, ale mogę się zgodzić z opiniami, że dla Cyfry+ głównym konkurentem była n. Dlatego tak sporo osób, stosując nierzadko desperackie chwyty, otrzymywało bardzo dobre warunki na pakiety.

 

Ja posiadam obecnie cennikowy Superpremium HD + HBO za 99 zł. Widzę z niektórych wypowiedzi, że są osoby, które za to samo + multiroom i dekoder PVR płacą nawet 89 zł. Nie sądzę, aby otrzymały tę ofertę nie wysyłając uprzednio wypowiedzenia.

 

Nie chcę tutaj występować w roli krytyka takich metod. Jak to mówią, nie ważne środki, ważny cel. Jednak nie można zapominać, że zdecydowana większość użytkowników Cyfry+ płaciła raczej standardowe ceny i do tych cen powinniśmy się odnosić mówiąc o ofercie nowej nc+. Mówiąc bardziej dosadnie, na te wyjątkowo okazyjne oferty ktoś inny musiał się złożyć.

 

Nie jestem zadowolony z kształtu obecnej oferty, ponieważ chcąc zachować status quo, musiałbym się szarpnąć na Premium + HBO za jakieś 129 zł. Padają tu wprawdzie czasami jakieś niższe ceny, ale szczerze wątpię w ich autentyczność. Gdyby mi dorzucili do tego MR to chyba byłoby do przełknięcia.

 

Nie podoba mi się, że kluczowa część oferty, czyli pakiet Canal+ jeszcze się nie wykluł. Jak można podejmować rozsądną decyzję, gdy ma się do czynienia z takim szumem informacyjnym? Jestem uczulony na hasła typu, mamy najwięcej kanałów, wiele z nich w HD, ekskluzywna oferta itp, ze nie wspomnę już o słówku "kontent", wynikającym najczęściej z braku znajomości języka polskiego.

 

Szczerze mówiąc bazuję przede wszystkim na Canal+ i HBO, do tego na FoxLife (dobrze, ze jest perspektywa Fox). Od czasu do czasu na TVP i Universalu. Dlatego najchętniej wybrałbym Gold + HBO. Ale na razie nie potrafię podjąć decyzji, gdyż pozostaje zagadka, jaki charakter będzie miał Canal+. Bo Canal+ Sport - wiadomo.

 

Mówi się o tym, że w Canal+ będą premiery filmowe. Ale wiadomo też, że one będą z czasem trafiać do Canal+ Film. Może być tak, że niektóre pozycje będą pojawiać się tylko w Canal+, ale wątpię. Wszystko z czasem przestaje być nowością i z czasem pojawi się w TVN, czy Polsacie. Niestety wyłącznie z lektorem i reklamami. Z drugiej strony może być tak, że zarówno Canal+, jak i Canal+ Sport będą obładowane sportem, a to mnie nie interesuje.

 

Dlatego pozostaje czekać na 5 kwietnia, aby poznać ramówki tych kanałów. Wówczas pojawią się racjonalne argumenty za tym, co wybrać.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost. Jestem policjantem i mam bezpośrednie rozeznanie w relacjach podległości służbowej facet -baba. Wygląda to tak, że za robienie lodzika kobiety w policji awansują na wysokie etaty ale NIE DECYZYJNE. Może wylądować w logistyce, analizie zagrożeń, kierowniczka w jakimś srajdołku, ale na pewno nie będzie miała wpływu na ISTOTNE DECYZJE za to, że fajnie daje. Jeśli naprawdę konkretne stanowiska w policji zajmują baby to są naprawdę konkretne baby i prawdziwi fachowcy/wprawdzie 1/20 konkretnych stanowisk zajmują baby , ale są/ bo ich przełażeni nie są idiotami i lodziare nie mianują na stanowisko, od którego zależy du.a przełożonego i czasem życie podległych policjantów . Tak samo jest w biznesie. Za rozkładanie nóg nie dostaje się do planowania i realizacji operacji dziesięciolecia. Cyfra + za Mońki całkiem fajnie i przystępnie traktowała klientów. A ta nowa operacja była zaplanowana na wydojenie klientów poprzez przymuszanie do migracji wyłącznie na droższe oferty. Te propozycje były oderwane od realiów polskich i w słupkach statystycznych może fajnie wyglądały, ale na pewno nie pokrywały się z realiami i rozeznaniem posiadanym przez Mońke. Tak, że stawiam 3 do jednego, że Mońka to kozioł ofiarny [beep]ości Francuzów a nie winna zaistniałej sytuacji. Mońka ma wrogów bo każda osoba, która awansowała tak wysoko zawsze ma wrogów. Żeby awansować trza być pochlebcą, donosić ,być kreatywnym, rozpychać się łokciami, kraść pomysły innych i być wrednym. Płeć ani firma nie ma tu nic do rzeczy.

 

Głupie te twoje rozumowanie ale to może wg. zasady jeden policjant umie czytać drugi....

Jakby kobiety dostawały awanse tylko za robienie jak to nazwałeś loda to wszystkie ładniejsze laski byłby na stanowiskach kierowniczych/ mało decyzyjnych/akurat podpieranie się przykładem policji nie jest obiektywne. Służby mundurowe zawsze preferowały mężczyzn i tak też dalej będzie. Chociaż niedawno zastępcą kom.woj.pol. w łodzi była kobieta. Jest sporo kobiet, które są o wiele lepsze od facetów w każdym aspekcie życia w tym i zawodowym. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Natomiast mam coraz większe wrażenie, że managerowie ITI przejmują kolejny dział w nC+, teraz to już chyba nic starej ekipie nie zostanie, poza nadawaniem.

Będziecie mieć mecze i filmy na C+ przerywane reklamami i aukcjami z Mango24. To jedynie potrafi robić dobrze TVN/ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie te twoje rozumowanie ale to może wg. zasady jeden policjant umie czytać drugi....

Jakby kobiety dostawały awanse tylko za robienie jak to nazwałeś loda to wszystkie ładniejsze laski byłby na stanowiskach kierowniczych/ mało decyzyjnych/akurat podpieranie się przykładem policji nie jest obiektywne. Służby mundurowe zawsze preferowały mężczyzn i tak też dalej będzie. Chociaż niedawno zastępcą kom.woj.pol. w łodzi była kobieta. Jest sporo kobiet, które są o wiele lepsze od facetów w każdym aspekcie życia w tym i zawodowym. Sorry za OT.

 

Po pierwsze: przeczytaj ze zrozumieniem całość a nie fragment.

Po drugie: jakbyś nie zauważył proporcje we wszystkich "sferach" są podobne /wysokiej rangi stanowiska w polityce, biznesie itp./ , czyli mniej więcej1/20 . Nie liczyłem i nie wyciągałem średniej więc pisze na podstawie pobieżnej obserwacji .

Po trzecie: Pisząc wcześniej opierałem się na doświadczeniu życiowym ale widząc Twoją reakcję żałuje, więc niech moderator usunie offtop pawcho i ten teraźniejszy mój bo zaraz tu wybuchnie bezsensowna kłótnia o dyskryminacje kobiet w polityce, biznesie, służbach mundurowych i kościele.

 

PS. Nie będę drwił z Twojej potrzeby szukania super mamy, ale zachowaj chociaż minimum obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli n i c+, mają takich uzdolnionych analityków, jak to pokazała oferta nc+, to ich prognozy, można sobie w buty wsadzić.

 

Jeśli ceny nie zostaną obniżone, to straty będą znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...