Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że zwykły zjadacz bułek ocenia firmę także ze względu na jej konkretną wizję przyszłości, konsekwencję w działaniu. Jak skonfrontujemy zapowiedzi z wiosny z rzeczywistością to jawi się obraz bezradności i prowizorki. Umowy- to już nikt tego nie ogarnia (kto, co, za ile i DLACZEGO za tyle DOSTAJE) - wolna amerykanka co kto bierze i za ile (a dla nowych obstrukcja). Firmie nie śmierdzi nawet taki psi pieniądz jak za Cplus na karte i po raz drugi przedłuża się te ofertę siłą rzeczy ustanawiając fakt, że kanały SD jeszcze ze 2 lata.

Technika - jakieś oferty- nowinki dla garstki - reszta narzeka na jakość techniczną i brak niektórych kanałów. Unifikacja sprzętu i ekonomika przekazu. Tu 3 kroki wstecz. Seca zostaje jeszcze na długo, kanały SD dublowane coraz częściej z racji sporu z Polsatem.

Ja nawet przez moment chciałem migrować, ale na Start HD nie ma żadnej zdrowej oferty... a z Optimum HD pan konsul podał śmieszne ceny i poważnie się zdziwił, "że do końca umowy jeszcze rok więc na rozsadne (a co najważniejsze dla mnie porównywalne jak dla wybrańców) ceny muszę czekać. Choćby z zasady nie przejdę do nc+ na warunkach gorszych niż podawane tu na forum bo niby dlaczego miałbym płacić więcej za taką sama ofertę? Pewnie rogi szybko by urosły, a dyskomfort nieuleczalny.. Jak tak stawiać będą nadal sprawę jestem juz zdecydowany w lecie 2014 oddać obie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda nc+, czyli mówiąc wprost ITI, idzie nieuchronnie i coraz szybciej ku zakończeniu swojej bytności na polskim rynku.

 

Może ten proces przyhamować, większa elastyczność sprzedażowa, ot choćby oferowanie jako odrębnego produktu sześciu kanałów Canal+ w cenie jak dla abonentów, czyli za 40 PLN, bo takie coś wiele osób chętnie by wzięło, a już szczególnie w komplecie z kartą Cameleon, albo z modułem CI w trybie legacy, ale jak wiadomo polityka marketingowa w ITI jest dosyć skostniała, nie spodziewałbym się zatem jakichś szybkich i rozsądnych ruchów z ich strony.

 

Trochę mnie dziwi kompletny brak reakcji ze strony zarządu Vivendi, bo w końcu to również ich udziały w tym przedsięwzięciu, narażone są na poważny uszczerbek, ale widać z perspektywy Francji, czy Niemiec, obraz nC+ musi być jakiś bardziej różowy :) , jak widać bowiem naczalstwo tej spółki nie ma poczucia zagrożenia.

 

Brak instynktu samozachowawczego, czy może jeszcze coś gorszego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivendi będzie prawdopodobnie trzecia firma, którą wycycka ITI. I ITI dzięki temu bryluje na rynku usług medialnych. Dla dociekliwych polecam Google i o tym można doczytać.

Z umowami tragedia - ja dostałem w poprzednim tygodniu już czwartą /!/ a migrowałem w kwietniu.

Miała być i powinna unifikacja oferty - a co wyszło? Cyfra ma nadal TCM i inne oraz multiroom na karty, a ITI internetowo-routerowy system multiroomu.

Za to UKE powinien zabronić im działalności na terenie Polski.

Czy ktoś z forumowiczów sprawdzał jak naprawdę działa multiroom z podłączeniem do internetu?

Otóż nawet po wyłączeniu obu tunerów - czerwona kontrolka - jest bardzo duży ruch na łączu na IPach tych z ITI, które konfigurujemy dla tunerów. Są to w większości IP Onetu ale też i IP innych serwerów.

Nadmieniam, że nie korzystam z żadnych filmów, muzyki, portalu itd, nie mam ich nawet zakonfigurowanych. Ruch odbywa się po down jak i po up.

Co one ciągną skoro mamy wyłączone tunery? Najprawdopodobniej wyłączenie jest dla picu a do routera mamy podłączonego kompa lub ich kilka - i o czym ostatnio głośno - totalna inwigilacja.

Sądzę, że Satkurier zainteresuje się tym co tak naprawdę ściągają i wysyłają wyłączone tunery ITI. O tym nie czytałem jeszcze na forum a wpadłem ostatnio na to analizując listingi routera w niezawodnym linuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj z ciekawości do NC+, że kończy mi się umowa i że przechodząc do NC+ tracę wiele kanałów ktore mialem w Cyfrze m.in. Travel, paczke CBS, Universal, TCM, Cartoon i wiele innych , otrzymałem odpowiedź że oferta różni sie i tyle :) Na moją prośbę o wycenę pakietu przedstawiłem im porównanie, że przechodząc do Polsatu za 69 zł (opłata stała) dostaję pełny pakiet Familijny max HD z HBO i Cinemaxami przez cały okres umowy, odpisali że mogą mi zaproponować pakiet z Canal+ za jedyne 99 zł + HBO za 25 zł hhehehehehe i z góry opisali listę kanałów które nie działają z kartami SECA Nagravision, więc proponują sprzęt ADB za opłatą eheheheheheh. SUPER PODEJSCIE DO KLIENTA. No nic, trzeba przejść do konkurencji, nikt łaski mi nie będzie robił, wyśle wypowiedzenie i jak będą dzwonić to mam gdzieś to targowanie, bo Polsat mi daje więcej bez łaski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu tak mówiło,dostali dobrą ofertę i tak zostali a dodatkowo będąc kibicem piłki nożnej wybór albo jego brak jest oczywisty ;-) nie ma się co oszukiwać-wszystko jest kwestią ceny.

 

Nikt nikogo nie zmusza,przynajmniej teraz :mrgreen: , do przejścia do NC+-nie pasują warunki to nie przechodzę,pasują to przechodzę.

Mniej narzekania a więcej działania :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo no Hikari, tak obserwuję tę Twoją nad aktywność w wątkach nc+ i sam już nie wiem jak to oceniać (?).

 

Czyżbyś był udziałowcem ITI Neovision, czy tylko entuzjastą pijącym dużo kawy? :)

 

@bogdan425, @pietrek1 nie odkrył nowego lądu swoim wpisem, bo praktycznie wszystko jest dość oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo no Hikari, tak obserwuję tę Twoją nad aktywność w wątkach nc+ i sam już nie wiem jak to oceniać (?).

Jest to po prostu rozsądna wypowiedź. Z którą zgadzam się w 100%.

 

 

Odchodzą i nadal będą odchodzić, ostatnia promocja Polsatu spowoduje kolejne odejścia z NC+, bo Polsat bez łaski i dla każdego z ulicy za 69 zł daje teraz cały pakiet Familijny MAX z pakietem FILM oraz HBO przez cały okres umowy wraz z Cinemaxami za 69 zł...

Co z tego, że będę miał CP taniej, jak tam nie będzie tak bogatej oferty filmowej i piłki nożnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień też to zauważyłem, iż generalnie się nie zgadzamy ;-) ale nie uważasz, że do uzyskania w miarę pełnego obrazu potrzeba wysłuchać wszystkich racji a nie tylko obracać się w kręgu wzajemnej adoracji?

 

Z tą kawą to trafiłeś :D co nie zmienia faktu, że w poście wcześniej przynajmniej trochę racji mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, @pietrek1 nie odkrył nowego lądu swoim wpisem, bo praktycznie wszystko jest dość oczywiste.

Widzisz ja staram się czytać między wierszami. I to nas różni. Chcę otrzymać to i owo w gratisach. Jeszcze do starej umowy.

 

A tak przy okazji. Do wszystkich! Nielubię "zboczeń" – szczególnie z wiodącego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) z góry opisali listę kanałów które nie działają z kartami SECA Nagravision, więc proponują sprzęt ADB za opłatą eheheheheheh. SUPER PODEJSCIE DO KLIENTA. (...)

Poraz kolejny dzielą klientów na lepszych i gorszych. :twisted: Zrobili to już z PolSatem HD, History HD, Blue Hustler TV. Jak za komuny równi i równiejsi. Oto odpowiedź ma mojego mail'a o AXN'y i resztę na nowej częstotliwości (10,834V):

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż kanały MTV Rocks,

Disney XD, AXN White, AXN Black z częstotliwości 10 834V dostępne są

wyłącznie na sprzęcie którego producentem jest ADB.

 

Wyjaśniam, iż w przypadku korzystania z karty abonenckiej pochodzącej od

CYFRY+, odbiór ww. kanałów możliwy jest z częstotliwości 12 188 V.

 

Ot i cała odpowiedź. Oto ich filozofia. Nie masz naszego STB, to twój problem. :evil:

 

Czy naprawdę nie ma sposobu, aby dobrać im się do .... ????? :chair:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem cyfry z umową do końca czerwca 2014r.Mam tak zwany goły średni pakiet.Chciałem dobrać C+,HBO lub Cinemaxy i okazało się ,że nie ma szans. Jest to możliwe tylko po przejsciu do NC+.Płacę teraz za pakiet 35 zł,więc dołączenie filmówek jest mi na rękę,ale cóż,firma nie zgadza się.No to sprawa jasna,włączają u nas dwie kablówki,przyjrzę się promocjom i coś wybiorę,jednak dziwię się takiej polityce NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to męczące jako, że byli abonenci Cyfry są tu nadreprezentowani ;-) ale pobronie straconej sprawy...

 

@A&G z całym należnym szacunkiem,ale widziały gały co brały a jak nie widziały to niech reklamują-zawsze można dostać rabat na abonament lub kanały premium gratis.

 

Widzisz równych i równiejszych po stronie N-ki,ale już nie zauważysz faktu, że negocjując migrację abonent z Cyfry za 59zł dostanie więcej niż ten sam abonent z N-ki.

 

Niestety nie jestem na bieżąco w kwestiach technicznych i czy jakaś część abonentów została pozbawiona możliwości oglądania MTV Rocks,

Disney XD, AXN White, AXN Black?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A&G z całym należnym szacunkiem,ale widziały gały co brały a jak nie widziały to niech reklamują-zawsze można dostać rabat na abonament lub kanały premium gratis.

 

Widzisz równych i równiejszych po stronie N-ki,ale już nie zauważysz faktu, że negocjując migrację abonent z Cyfry za 59zł dostanie więcej niż ten sam abonent z N-ki.

 

Owszem wiedziałem, co brałem. Jednak jak brałem nie było mowy o nieodbieraniu czegokolwiek z powodu posiadania innego sprzętu niż "jedynie słuszny". Gdy się upomniałem o kanały, które są w ofercie, a ich nie mam, to prościej było im cofnąć mnie do starego kontraktu, niż zaproponować cokolwiek innego. To po pierwsze. Po drugie zauważam podział na tych z n i z Cyfry+ i to mnie wkurza. I właśnie o to tylko chodzi - podział abonentów!!!! Jedni mają, inni nie. A do licha jesteśmy wszyscy abonentami jednej i tej samej platformy!!!! Dlaczego więc jedni mają, a inni nie!!!! Za czasów Cyfry+ nie było takich cyrków. Nie ważne, czy miałeś Pace'a, Keenwood'a, czy jeszcze inny sprzęt. Jak było w ofercie Cyfry+, to ten kto płacił, ten miał. A to co teraz robi nc+, to kpina z abonentów i należy się tą sprawą zająć na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A&G masz absolutną rację, iż niedopuszczalne jest niedoinformowanie klientów Cyfry o jakimkolwiek braku ofertowym-tego się nie da bronić.

 

Nie tylko w NC+ tak jest, że jak sobie wynegocjujesz tak masz-operatorzy telekomunikacyjni praktykują indywidualne podejście do potrzeb klienta ;-)

Pewnie, że można wszystkich traktować jednakowo jak np.nowych i migrować na Universe+/6xCanal+ za 99zł,ale chyba nie tego chcemy?

 

Jedni mają a inni nie,bo tak wybrali po prostu-niestety abonenci Cyfry dostają, w większości, drgawek na samą myśl o sprzęcie ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nich należę (jedynie słuszny sprzęt). Ale nie wynika to z faktu, że jest to właśnie ADB (osobiście mam bardzo dobre zdanie o nim), a jedynie z faktu ograniczania i to drastycznego jego możliwości. Od kiedy poczułem wolność wynikającą z posiadania własnego sprzętu nigdy nie wrócę (póki będę miał taką możliwość) do dedykowanych STB (TVN na 1 mnie nie interesuje :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mają a inni nie,bo tak wybrali po prostu-niestety abonenci Cyfry dostają, w większości, drgawek na samą myśl o sprzęcie ADB.

Za żadne skarby, nawet jakby mi dopłacali, nie wróciłbym do sprzętu Cyfry. Dodam, że w latach 1998-2013 byłem abonentem Cyfry (Mediabox, Pace, Phillips), n wziąłem w 2011. Migrowałem z umowy n, ponieważ chciałem zatrzymać dekoder ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&G to, że ktoś uważa brak możliwości dowolnego przypisania numeru do kanału za dyskwalifikującą dekoder uważam za żart.

Ktoś mi powie, że żartem jest, iż nie można tego zrobić-jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-) ot jak dla mnie komfort korzystania jest ważniejszy i to się do niego nie zalicza.

 

Nigdy sam żadnych list ulubionych kanałów nie tworzyłem. Przeciętny użytkownik ogląda regularnie max.kilkanaście kanałów i nie wiem jak Ty,ale ja znam pozycję moich na pamięć.

 

@Grabar to jest coś takiego jeszcze jak dekodery SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abonenci Cyfry dostają, w większości, drgawek na samą myśl o sprzęcie ADB.

 

Dostaję drgawek na myśl o jakimkolwiek (!) dekoderze dedykowanym od platform, bez względu na to, czy to jest sprzęt ADB, czy dekodery dedykowane Cyfry+/Cyfrowego Polsatu/innej platformy! :evil:

 

Już mniejsza o dowolną listę kanałów - mógłbym się przyzwyczaić do tego TVN-u czy czego tam na pierwszej pozycji, ale zrozum, że zaleta własnego dekodera to NIE TYLKO DOWOLNA LISTA KANAŁÓW. Choć ja własną listę kanałów też sobie bardzo cenię i w sumie rozumiem ludzi, których drażni, że na pierwszej pozycji mają to, co chce platforma. W telewizji naziemnej, w analogowych kablówkach, w analogowych tunerach satelitarnych można było ustawiać kanały w jakiej kolejności się chce, a teraz w dedykowanych dekoderach cyfrowych narzuca się kolejność kanałów! "Wspaniały" postęp, nie ma co! :/

 

Z własnego dekodera mogę przenosić nieszyfrowane nagrania na komputer! :jupi: Żaden dedykowany dekoder nie daje takiej możliwości. Dla mnie funkcja PVR w dedykowanych dekoderach platform jest w zasadzie bezużyteczna, bo to już nawet w epoce magnetowidów i kaset VHS było znacznie lepiej (przykre, ale prawdziwe). Jak się coś z telewizji nagrało na kasetę, nagranie było moje i mogłem odtwarzać je wszędzie, na dowolnym magnetowidzie. Teraz zostaje w dedykowanym dekoderze i nigdzie indziej nie da się tego odtworzyć. Jeśli kiedyś dekoder się popsuje albo zrezygnuje się z usług platformy i odda dekoder, z całą biblioteką nagrań można się pożegnać!!! Niejeden raz słyszałem narzekania ludzi, którzy z jakiegoś powodu wymienili dekoder albo zrezygnowali z danej platformy i ubolewali, że muszą się pożegnać z gromadzonymi od dłuższego czasu nagraniami na dysku dekodera. Uf, jak dobrze, że w dekoderach niezależnych takiego koszmaru nie ma!!! :jupi: Najciekawsze rzeczy, jakie nagram z telewizji, zachowam sobie na własnym dysku twardym i będę mógł obejrzeć je po latach.

 

Oprócz tego na dobrym własnym dekoderze mogę korzystać z więcej niż jednej platformy. Nie muszę mieć kilku pudełek pod telewizorem i plątaniny kabli, wystarczy mi tylko jedno pudełko, do którego wsadzam karty/moduły kilku platform i jazda.

 

Dekoderom dedykowanym z ich megaograniczonymi możliwościami mówię stanowczo NIE! I nie ma znaczenia, czy to jest ADB od platformy N, czy Pace od Cyfry+, czy coś innego... Tylko dekodery niezależne dla mnie mają rację bytu i zapewniam, że większość użytkowników, która przyzwyczaiła się przez wiele lat do zalet własnych dekoderów, nie da się już tak łatwo zmusić do jakiegokolwiek ubogiego dedykowanego szmelcu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekSzcz oczywiście dla abonenta możliwość przenoszenia nagrań na komputer to duży plus :smile:

 

Ale rzeczywiście dobry dekoder sporo kosztuje a sprzęt dedykowany pod tym względem prezentuje się korzystniej cenowo,bo płacę raz np.150zł i mam go do usr... śmierci,nawet jak się zepsuje to wymieniają na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własnym dekoderze nie będzie m.in serwisów VOD.

Nie każdemu jest to potrzebne do szczęścia. Ja na przykład świadomie godzę się na brak VOD i innych vodotrysków w zamian za pozostałe - dużo ważniejsze dla mnie - zalety własnego dekodera. Założę się, że większośc posiadaczy niezależnych dekoderów ma podobnie i wcale nie żałuje, że nie ma dostępu do jakiegoś tam VOD.

 

Poza tym dobry dekoder z HDD kosztuje ponad 1000 PLN. Więc co kto lubi.

Większość niezależnych dekoderów (nawet tych budżetowych za 200-300 PLN) ma gniazdo USB, do którego można podpinać zewnętrzny dysk albo zwykłą pamięć flash i można robić nagrania :smile:

 

Żeby była jasność: nie jestem przeciwnikiem samego istnienia dekoderów dedykowanych, one też powinny być do wyboru. Dla użytkowników mniej obeznanych w kwestiach technicznych, którzy nie chcą się bawić w układanie swojej listy kanałów ani korzystać z innych zalet dekoderów niezależnych, dekodery dedykowane mogą być zbawieniem. Ale jestem przeciwko zmuszaniu wszystkich abonentów do dekoderów dedykowanych, bo to taka sama bzdura jak gdyby operator telefonii komórkowej umożliwiał korzystanie ze swojej oferty tylko na swoich dedykowanych telefonach z ograniczonymi możliwościami i nie pozwalał mi wybrać na wolnym rynku takiego telefonu, jaki mnie się podoba. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...