Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma pozycji z dreamworks i paramount.

Dreamworks podpisał umowę z Monolithem i ich filmy będą w C+, tyle tylko, że oni produkują ok 4 rocznie.

 

Do tego dochodzi sztuczne pompowanie ilości premier. Teraz jeden film ma 4 premiery na każdym kanale C+.

Nie jest to sztuczne pompowanie premier, bo nie są one wliczane do tych 500 którymi się chwalą. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale taka ich polityka i co zrobić?

Jeśli chodzi o premiery C+, to oni liczą wszystko, tj. filmy, odcinek serialu, dokument, czy koncert. Wtedy 500 spokojnie im wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ miało by jeszcze mniej klientów gdyby nie pozwoliło zostać abonentom C+ przy nieparowanych kartach. Ktoś kto ma własny lepszy dekoder nie bedzie się pchał w nowy dekoder gorszy jakościowo. Moduł CAM nie rozwiąże problemu. Wiem że taka jest tendencja platform i rynku.

Dopóki będzie taka możliwość to jestem z platformą sat. inaczej żegnaj.

Ponadto wywalczyłem to co chciałem w satysfakcjonującej mnie cenie a nie w takiej jak chciała platforma. Każdy klient się liczy nawet ten co płaci mniej. Ten płacący mało powie innym 10 o takiej ofercie i to jest najlepsza reklama a nie zadna w tv. Niezadowolony klient szybko zrazi inych nowych klientów a ci też jeszcze szybciej przekonają swoich znajomych negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Na polskim rynku nie ma konkurencji i nie będzie dopóki nie wejdą kolejni gracze typu SKY, którzy nie będą patrzeć na obecny układ, tylko siłą będą musieli wydrzeć konkurencji klienta. Oczywiście do czasu, aż zdobędą swój kawałek tortu....

 

Tia wejdzie SKY z pakietami za 30 złotych i zaczniecie marudzić że za tanio i że za chwilę zbankrutują :D

Nie wiem dlaczego niektórzy tak się martwią o dochody operatora.Jak ktoś uważa że Universe z C+ za 49 złotych to za tanio może zrezygnować i podpisać nową umowę za więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy cała różnica między nc+ a CP, polega TYLKO na paczce 6 kanałów Canal+ i jeśli ktoś potrafi się bez nich obyć, to pożegna nc+ bez żalu.

Dokładnie! Ja wcześniej w CYFRZE+ nie miałem paczki CANAL+. Wszystkie kanały, które najczęściej oglądałem mając CYFRĘ+, są też dostępne w Cyfrowym Polsacie. Więc ja również bez większego żalu rozstałem się z CYFRĄ+/nc+ i przeszedłem właśnie do CP. Wcześniej miałem taki mały sentyment do CYFRY+. ;) Ale na skutek fuzji z "n'ką" to CYFRA+ przestała istnieć. Bo nowa platforma "nc+" to jest nadal ITI Neovision (i w pewnym sensie kontynuacja dawnej platformy "n"), a nie CANAL+ Cyfrowy... :? I to też był jeden z powodów mojego pożegnania się tą platformą. Do ITI Neovision z pewnością nie pójdę. A już na pewno do czasu, aż w jej ofercie nie pojawią się moduły CAM. Ale na to raczej się nie zanosi... :roll:

 

 

 

Cały czas powtarzam, że jeśli CP i nc+ chcą się bardziej różnić, to powinni wycofać swoje kanały z oferty medialnego rywala, bo wtedy jak ktoś zechce mieć kanały rodem z CP, to będzie musiał sobie je kupić i vice versa.

Że co, proszę? Że niby byłoby dobrze, gdyby nc+ zabrała swoje kanały (chodzi tu głównie o kanały TVN'u) z platformy Cyfrowego Polsatu, a CP kanały polsatowskie z platformy nc+? Ty takie coś popierasz? Bo ja nigdy za czymś takim nie będę! Chociaż, gdyby tak się kiedyś stało to ja i tak się na taką ewentualność "zabezpieczyłem", bo wcześniej dokupiłem sobie zestaw startowy "Smart HD" i z karty tej korzystam w "parze" wraz z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w moim własnym tunerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Że co, proszę? Że niby byłoby dobrze, gdyby nc+ zabrała swoje kanały (chodzi tu głównie o kanały TVN'u) z platformy Cyfrowego Polsatu, a CP kanały polsatowskie z platformy nc+? Ty takie coś popierasz? Bo ja nigdy za czymś takim nie będę! Chociaż, gdyby tak się kiedyś stało to ja i tak się na taką ewentualność "zabezpieczyłem", bo wcześniej dokupiłem sobie zestaw startowy "Smart HD" i z karty tej korzystam w "parze" wraz z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w moim własnym tunerze. :)

Niestety, ale tak właśnie uważam, bo choć z punktu widzenia konsumenta, to może nie byłoby zbyt wygodne, jako że jeśli ktoś chciałby mieć cały dostępny kontent, to musiałby nabyć produkty obydwu operatorów, ale już z punktu widzenia poprawności biznesowej, to już jak najbardziej.

 

Wiesz, gdy ktoś kupuje tylko u jednego z operatorów, to może tego nie dostrzegać, ale jak kupuje się obydwa produkty, to dopiero dostrzega się bezsens powtarzania tych samych, a jednak przypisanych do konkretnego operatora kanałów, ot choćby wytworów Grupy TVN, takich jak: Meteo, Style, Turbo itp., albo wytworów CP, takich jak: News, TV4, TV6, Biznes, Cafe itp.

 

Uważam też, że rodzime produkty flagowe w jakości HD, takie jak np.: Polsat HD, czy TVN HD, powinny być stricte przypisane TYLKO do produktów związanych z nimi medialnych sprzedawców.

 

To znacznie uporządkowałoby rynek i dałoby do myślenia tym, którzy dziś używają takich inwektyw, jak "p o l s z m a t", czy tym podobnych.

 

Zresztą,uważam, że każdy z operatorów powinien prowadzić odrębną politykę zakupów i jedyne, czym w tym biznesie można się dzielić, to praktycznie uzysk, czyli tort, a nie kanały, czy transpondery, za które płaci się ciężkie pieniądze.

 

I tu właśnie pasuje stwierdzenie: biznes, to biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto korzysta z obu platform moze sobie gadac o fillozofi bialo/czarnej. Ale 99.9% raczej korzysta normalnie tylko z jednego operatora i taka filozofia to ..(przychodza mi do glowy same epitety). Wogole sugerowanie powrotu do sytuacji sprzed kilku lat kiedy tak bylo to CHORE!!! Dosc ze wlasnie juz z pakietami "premium" sa takie przewalki i klient nie ma swobody gdzie moze ogladac to co chce zeby jeszcze zwykle kanaly "powszednie" byly monopolizowane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@marioking, biznes nie powinien polegać na tym, że konkurenci ciągną siebie nawzajem na plecach, tylko na zróżnicowaniu ofert.

 

Odejmij sobie od produktu nc+ wszystkie kanały CP i zobacz co zostanie.

 

Podobnie zrób z produktem CP i odejmij od niego wszystkie kanały nc+ i zobacz co zostanie.

 

Co to za biznes, kiedy czyni się jakieś żonglerki, które zupełnie nie sprzyjają rozwojowi.

 

Gdyby bowiem nie te wymiany, dawno już mielibyśmy z MUSU w obydwu platformach bardziej różnorodną ofertę programową, a tak mamy misz-masz, niestrawny miks, który tak naprawdę nikomu, ani niczemu dobrze nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po tym jak nc+ i zarzad tego masakrycznego tworu staly sie posmiewiskiem dla swiata biznesu, a w szkolach biznesowych nc+ bedzie modelowym przykladem jak nie nalezy robic biznesu, czy jak doprowadzic do upadku cos co ma wszelkie predyspozycje by odniesc sukces lub jak skutecznie wyrzucic miliony w bloto itd...

 

To w tym kontekscie powrot do marki "C+" jest sensowny, ale tez wydaje mi sie, ze musi to byc rozciagniete w czasie.

Byc moze obecna promocja kanalow filmowych C+ to sposob na czesciowe odrobienie strat, odwrocenie uwagi od fatalnej marki nc+ i dzialanie na przyszlosc czyli powrot do "Canal+Cyfrowy".

 

Ale trzeba pamietac, ze problem pozostaje, niezaleznie czy jest to marka nc+ czy C+, w patologicznym podejsciu menedzerow tych tworow zagniezdzonym w ich chorych umyslach i mentalnosci - doskonale to widac w dzialaniach zarzadu na czele z Varley'em, Anting'iem i pozostalymi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli, ale pogrzebaliby ją taką migracją.

 

Sama nazwa nc+ jest, moim zdaniem, bardzo dobrze dobrana. Łączy platformę c+ i n w jedną. Chodziło zapewne o to, aby abonenci obu platform czuli się jednakowo potraktowani.

 

I gdyby nie [beep]ość i nieudolność, start nowej platformy mógł się naprawdę udać. Moim zdaniem, najcięższym błędem przy starcie nowej platformy były ceny. Zauważcie, jak działają np. duże sklepy. Na otwarcie zawsze są jakieś ciekawe oferty. A tutaj? Oferta specjalna za 20-100% więcej? :jupi:

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak ze czuli sie zbyt pewnie, mysleli ze maja monopol w tej sytuacji, tylko nie wiezli pod uwage ze abonent moze sie na to nie zgodzic. Ja tam jestem niezmiernie ciekaw wynikow, ciekawe czy sie nimi pochwala, jak zdawalem sprzet w punkcie bylo kilkaset dekoderow. Ogolnie cos brakuje tych szumnych tekstow sprzed paru miesiecy ilu to juz abonentow zmigrowalo do nc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odchodzą i nadal będą odchodzić, ostatnia promocja Polsatu spowoduje kolejne odejścia z NC+, bo Polsat bez łaski i dla każdego z ulicy za 69 zł daje teraz cały pakiet Familijny MAX z pakietem FILM oraz HBO przez cały okres umowy wraz z Cinemaxami za 69 zł, dodatkowo kilka miesięcy kompletnie za darmo oraz kilka miesięcy płatnego pakietu IPLA i HBO GO także za darmo, więc NC+ nie jest w stanie tego przebić, a nie każdy potrzebuje Canal+. Ja miałem Canal+ i zrezygnowałem, bo nie będą płacić za pakiet PREMIUM, w którym są czarno białe filmy, szmiry polskie oraz zagraniczne oraz tona sportu i piłki, której w ogóle nie oglądam, a dodatkowo jeszcze reklamy nadają co nie mieści się w głowie. Polsat nie dość, ze ostro poleciał teraz z ceną w dół, to daje dużo gratisów i ma znacznie więcej kanałów m.in. paczkę Viasatów, które są świetne, paczke CBSów, paczkę Universalów i wiele kanałów których nie ma w NC+.

Myśle, że jeszcze przed końcem roku kolejne głowy polecą w NC+, zni[beep]i Cyfrę która mogła realnie konkurować z Polsatem, zni[beep]i i zabrali sporo kanałów, które są teraz w Polsacie, ceny mają kiepskie, trzeba wysyłać wypowiedzenia i wtedy dopiero dają z łaską lepsze oferty, a zwykły Klient z ulicy idzie do Polsatu i od ręki za 69 zł ma duży pakiet z HBO i Cinemaxami więc co tu dużo pisać.....

Nazwę powinni zostawić Cyfra+ i nie zabierać aż tyle kanałów, przecież to jest amatorka że w NC+ nie ma takich podstawowych kanałów jak Travel, paczki Viasatów, CBSów, Universalów, ExtremeSports czy Cartoon, Boomerang i TCM, nie wspominając nawet o innych, które bez problemu są w Polsacie czy kablu.

akoss22 dobrze napisał: "NC+ zwalnia - szuka oszczędności. Polacy szukają oszczędności - odchodzą z nc+", a Polsat i inni zacierają ręce, szczególnie teraz w tym najlepszym okresie sprzedażowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...