Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ircios napisał:

Zawsze będzie przewyższac kara.  Nawet jak miesiąc mu zostanie.  Zapłaci więcej niż uzyskany abonament. 

Nieprawda. To zależy czy np. ma dodatkowe pakiety dokupione. One zawsze są "obciążone" dodatkową ulgą. To powoduje znaczny wzrost przyznanej ulgi całkowitej, a tym samym wysokości kar przy zerwaniu umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Wiem, że ty zawsze musisz mieć rację, ale jej nie masz. Podstawowy pakiet w dobrej cenie ani np. rabat 0 na dekoder nie zwiększa ulgi w znaczący sposób. Opcja C+ i Mistrzowska Piłka najbardziej windują wysokość ulgi. Na pół roku przed końcem umowy miałem goły Start+. Mogłem wtedy rozwiązać umowę płacąc karę 35 zł. Obecnie mam dodatkowo C+ i Mistrzowską Piłkę. Kara na ten moment to 227 zł. Miesiąc temu było ponad 400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Start+ wziąłem go na 12 miesięcy w cenie 25 + 5 za Media od aby mieć dekoder dobrze nagrywający nie tak jak Wifibox. Z każdym miesiącem kara maleje o 12,50. W tym przypadku takiej zerwać umowę niż trwać do końca gdy trafi się dobra oferta dla nowych np. w Black Friday z  dekoderem 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.09.2019 o 21:44, ircios napisał:

Nie tylko od dodatkowych opcji. Podstawowy pakiet w dobrej cenie i też pozamiatane.

Absolutnie prawda.  To co napisał później @the  cable guy  nie do końca przemyślane. I policzone.

Skoro abo, który ma NComfort+ za 14,99 z darmowym dekoderem jest obciążany "ulgą" (czytaj: toporem wiszącym nad głową) w wysokości 40 zł/m   (czyli blisko 270%) .

To jaka "ulgokara" za pakiet ze Start z  C+ i MP na miesiąc?  Wychodzi, że procentowo podobna lub mniejsza.

I ciekawostka: osoba, która płaci za Superpremium (z wszystkimi dodatkami i Pace'm gratis) ok. 176 zł  (czyli raczej dużo) ma przyznaną ulgę ok. 130 zł/m    czyli ok. 80% realnej kwoty do zapłaty.

Dodam, że do Start+ z darmowym dekoderem za 9,99zł/m jest "przyznana ulga"  w kwocie 25 zł/m. Parytet podobny. Ponad 250%

Jeśli ktoś za pół roku miał ulgokarę 35 zł...to,  albo bulił za Start jak za zboże, albo  ściemnia, albo żyjemy w równoległych światach.

Edytowane przez zuzik1111
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zuzik1111 napisał:

Absolutnie prawda.  To co napisał później @the  cable guy  nie do końca przemyślane. I policzone.

Skoro abo, który ma NComfort+ za 14,99 z darmowym dekoderem jest obciążany "ulgą" (czytaj: toporem wiszącym nad głową) w wysokości 40 zł/m   (czyli blisko 270%) .

To jaka "ulgokara" za pakiet ze Start z  C+ i MP na miesiąc?  Wychodzi, że procentowo podobna lub mniejsza.

I ciekawostka: osoba, która płaci za Superpremium (z wszystkimi dodatkami i Pace'm gratis) ok. 176 zł  (czyli raczej dużo) ma przyznaną ulgę ok. 130 zł/m    czyli ok. 80% realnej kwoty do zapłaty.

Dodam, że do Start+ z darmowym dekoderem za 9,99zł/m jest "przyznana ulga"  w kwocie 25 zł/m. Parytet podobny. Ponad 250%

Jeśli ktoś za pół roku miał ulgokarę 35 zł...to,  albo bulił za Start jak za zboże, albo  ściemnia, albo żyjemy w równoległych światach.

Możesz sobie nie wierzyć. Kara była taka jak napisałem. Płaciłem 17.99 zł za Start+ wtedy. 

Teraz mam Start+ i dodatkowo pakiety C+ i MP. Umowa 15 miesięcy. Na dziś mi pokazuje karę w wysokości 280 zł i zmniejsza się z każdym miesiącem o 20 zł. Jak usunę C+ i MP, to pewnie wysokość kary mocno spadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, jeżeli mam jedną umowę z PC+, która kończy się 29 lutego 2020 i dzisiaj wezmę drugą umowę, to czy tą pierwszą mogę wypowiedzieć bez konsekwencji ze względu na koniec czasu określonego umowy? Wiem, że jak jestem na wypowiedzeniu, to nowej umowy nie mogę zawrzeć, a nie wiem jak to działa w tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_M napisał:

Kolejną, nową umowę zawsze możesz zawrzeć niezależnie jaki jest status tej, która aktualnie obowiązuje. Oczywiście gdy zawierasz kolejną umowę to jesteś traktowany jak nowy abonent. 

 

Chciałem podpisać nową umowę w APS i odmowa: 

Jako powód dostałem wyjaśnienie że klient na pół roku przed końcem umowy otrzymuje oferty na przedłużenie i system nie puści nowej umowy, jedynie przedłużenie i dopiero kolejna umowa, lub rozwiązanie obecnej i jak wygaśnie dopiero nowa.

Obecna umowa do stycznia bez wypowiedzenia.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenia nie miałem miało być po podpisaniu umowy, skoro na to czas do końca grudnia. Jeszcze ironiczny uśmiech: proszę przynieść dekoder to wymień na nowszy. Możliwe że chcieli mnie naciągnąć żeby załatwić przedłużenie i nową umowę.

Teraz na pewno u nich wypowiedzenie w APS i ewentualne aneks, a nowa umowa przez net. Przy okazji rabat na antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mruczek napisał:

W jakimś punkcie Ci tak powiedzieli, czy infolinia plecie takie brednie?

W punkcie, gość wygląda na kumatego.  

1 godzinę temu, maks27 napisał:

 

Chciałem podpisać nową umowę w APS i odmowa: 

Jako powód dostałem wyjaśnienie że klient na pół roku przed końcem umowy otrzymuje oferty na przedłużenie i system nie puści nowej umowy, jedynie przedłużenie i dopiero kolejna umowa, lub rozwiązanie obecnej i jak wygaśnie dopiero nowa.

Obecna umowa do stycznia bez wypowiedzenia.

Moja obecna umowa do końca lutego 2020, zamówiłem dziś on-line nową. Zobaczymy czy system puści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzie się wysyła wypowiedzenie? Poczta? Mail? Jaka forma pisma?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...