Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zaobserwowałem:

nc+ to tylko brand marketingowy, który wykorzystują defakto dwa podmioty ITI i Canal+ Cyfrowy. Jeśli przy podpisywaniu umowy z NC+ zdecydujesz się na pozostaniu przy sprzęcie C+ to twoim usługodawcą pozostaje Canal+ Cyfrowy - sprzęt nie obsługuje Conax - bark umowy licencyjnej na Polsat HD itd. - brak odbioru. Jeśli wybierasz sprzęt ADB operatorem twojej umowy zostaje ITI - dekoder obsługuje system conax, a operator posiada zawartą umowa na rozpowszechnianie Polsat HD itd. (umowa zawierana była nie na platformę N tylko na ITI właściciela platformy N - obecnie operatora NC+ - ale tylko na sprzęcie ADB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jak Kolega wyżej napisał nc+ to tylko marka i brand i nie jest spadkobiercą C+ czy N, nadal działają 2 firmy czyli C+ Cyfrowy i ITI które mają oddzielne umowy z dostawcami programów i sprzętu :D I jest tak jak napisał Kolega @profik 8) Może kiedyś powstanie nowa spółka, która będzie operatorem platformy o nazwie nc+ i przejmie zobowiązania poprzednich spółek ale na razie tak nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia migracji do nc+

 

Po 12 odrzuconych propozycjach migracji od 89zł do 135zł za C+PLATINUM + MR w końcu się skusiłem.

 

Zadzwoniłem sam pytając czy moje wypowiedzenie doszło, do kiedy mam oddać sprzęt i takie tam na pożegnanie.

Pani zapytała dlaczego rezygnuje i czego od nich oczekuje. Wszystko określiłem jasno.

 

Po kilku minutach rozmowy z przełożonym padła odpowiedź:

UNIVERSE+ za 54zł + MR 0zł + opcja C+PLATINUM (czyli wszystkie CANALY+ oprócz VOD-ów i innych bzdetów) za 0zł z umową na 12mscy. Chciałem na 18 ale nie było takiej możliwości.

 

Jeśli chodzi o sprzęt to zostawiłem: SAGEMCOM HD DSI 87 + 2x karta CAMELEON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIVERSE+ za 54zł + MR 0zł + opcja C+PLATINUM (czyli wszystkie CANALY+ oprócz VOD-ów i innych bzdetów) za 0zł z umową na 12mscy. Chciałem na 18 ale nie było takiej możliwości.

 

Jeśli chodzi o sprzęt to zostawiłem: SAGEMCOM HD DSI 87 + 2x karta CAMELEON.

 

Też mam Sagema i 2 karty Cameleon i dostałem ofertę na COMFORT+ z opcją C+ na 12 m-cy za 79 zł

A tobie dali większy pakiet i do tego taniej... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@cyfra.tv, sprawa jest nieco bardziej zawiła, ponieważ nc+ jest w sposób naturalny spadkobiercą "telewizji nowej generacji n", natomiast nie jest spadkobiercą Cyfry+, co mocno komplikuje formalnie całą sytuację.

 

Rzeczywiście, obecnie współistnieją, głownie z powodów finansowych, trzy produkty, Cyfra+, enka i nc+ wygenerowane przez dwa podmioty, Vivendi i ITI Neovision, co absolutnie nie zmienia faktu, że fizycznie odpowiada za bieżącą ofertę TYLKO nc+, której organizacją zajmuje się TYLKO spółka ITI Neovision.

 

Dlatego też mamy taki decyzyjny zamtuz, w którym wiadomo właściwie tylko tyle, że nic nie wiadomo.

 

Zresztą, to jeszcze pikuś, a najpoważniejszy smrodek robi fakt, że ITI nie potrafi stawić czoła, nawet najbardziej pospolitym problemom, przed którymi staje ta spółka, mówię tu choćby o słynnych pertraktacjach z Cyfrowym Polsatem, z których nic nie wynika dla oszukanej części klientów ITI.

 

Ba, nie stać ITI nawet na oficjalny komunikat w tej bulwersującej sprawie, czy jakieś cywilizowane rozwiązanie w formie zadośćuczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIVERSE+ za 54zł + MR 0zł + opcja C+PLATINUM (czyli wszystkie CANALY+ oprócz VOD-ów i innych bzdetów) za 0zł z umową na 12mscy. Chciałem na 18 ale nie było takiej możliwości.

 

Jeśli chodzi o sprzęt to zostawiłem: SAGEMCOM HD DSI 87 + 2x karta CAMELEON.

 

Też mam Sagema i 2 karty Cameleon i dostałem ofertę na COMFORT+ z opcją C+ na 12 m-cy za 79 zł

A tobie dali większy pakiet i do tego taniej... :shock:

 

To mi proponowali dużo wcześniej. Jak napisałem to była aż 12 propozycji. A umowa kończyła mi się 31.05.2013. Nie ma się więc co śpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten twór przeją prawa z cyfry i z enki to prawa do tych kanałów także

 

 

Tak problem pozostaje techniczny ..Albo na pace zmieni system czytania kodowania, będzie czytać conax lub też cp dołączy do polsat hd system kodowania starej cyfry.... za wprowadzenie systemu kodowania dawnej cyfry pewnie cp chce kasy.. Z drugiej strony nc dąży do ujednolicenia systemu kodowania.. dlatego pace obędzie bez polsat hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@banita24, źle kombinujesz, bo samo dodanie do dekoderów cyfry systemu kodowania conax nie rozwiązuje problemu.

 

Conax, jest systemem kodowania otwartym i darmowym, dlatego bardzo chętnie wykorzystywany jest przez producentów dekoderów, ale problem polega na tym, że nc+ nie zależy, by wszyscy w zasięgu HB mieli dostęp do ich oferty ;) , dlatego wprowadzili "parowanie" kart z dekoderami, co dość skutecznie uniemożliwia piracenie tego produktu.

 

Niestety, tylko ADB ma monopol na tą technologię.

 

W sumie trochę się dziwię, że tak się upierają przy conaxie, bo nowa Nagra, to też bardzo szczelny system kodowania, więc nie wymaga "parowania" i w sumie koszta zabezpieczeń mogłyby przez to nawet ulec obniżeniu.

 

Dekodery ADB z powodzeniem obsłużą nową Nagrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIVERSE+ za 54zł + MR 0zł + opcja C+PLATINUM (czyli wszystkie CANALY+ oprócz VOD-ów i innych bzdetów) za 0zł z umową na 12mscy. Chciałem na 18 ale nie było takiej możliwości.

 

Jeśli chodzi o sprzęt to zostawiłem: SAGEMCOM HD DSI 87 + 2x karta CAMELEON.

 

Też mam Sagema i 2 karty Cameleon i dostałem ofertę na COMFORT+ z opcją C+ na 12 m-cy za 79 zł

A tobie dali większy pakiet i do tego taniej... :shock:

 

To mi proponowali dużo wcześniej. Jak napisałem to była aż 12 propozycji. A umowa kończyła mi się 31.05.2013. Nie ma się więc co śpieszyć.

 

 

Dostałem bardzo podobną propozycję. Pierwsza jak do tej pory. Comfort + 6C+ +Multi (2 cameleony)+Pace za 79zl na 12 miesięcy. Odrzuciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten twór przeją prawa z cyfry i z enki to prawa do tych kanałów także

 

 

Tak problem pozostaje techniczny ..Albo na pace zmieni system czytania kodowania, będzie czytać conax lub też cp dołączy do polsat hd system kodowania starej cyfry.... za wprowadzenie systemu kodowania dawnej cyfry pewnie cp chce kasy.. Z drugiej strony nc dąży do ujednolicenia systemu kodowania.. dlatego pace obędzie bez polsat hd

Ale skoro wiedzieli,że na Pace Polsat HD i parę innych kanałów nie będzie działać to dlaczego wciskają to klientowi nie wszystkich informując o tym a w niektórych przypadkach kłamiąc,że będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@leonk1974, no dlaczego, bo są niepoważni nie potrafią udźwignąć odpowiedzialności biznesowej ?

 

Tylko przyciśnięta do muru ITI przeprasza, w innym wypadku udają, że nic się nie stało.

 

"Polacy, nic się nie stało ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro wiedzieli,że na Pace Polsta HD

oni doskonale wiedzą, że ludzie mają splitery MR etc a to nie idzie na sprzęcie ADB.. Wielu woli zostać na nieparowanych kartach.. kosztem choćby polsatu hd.. Dlatego wiedza , że protest z powodu braku polsatu hd nie będzie duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam obecnie c+ kompakt hd do przyszlego roku umowa,mimo to chciałbym wypowiedziec umowe nc+

 

słyszalem ,ze bedzie taka okazja po zniknieciu tcm,cnn,cn w lipcu

 

tylko czy ,ktorys z tych kanałów mam gwarantowany w moim pakiecie by mieć podkładke do wypowiedzenia??

 

(nie moge znalesc umowy,dlatego pisze tutaj)

 

moze ktos sie orientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na chleb i stać mnie na płacenie 124 zł za platynę z hbo i MR. Jak kogoś nie stać, to niech nie sępi.

 

W takim razie co robisz na tym forum ? Tu dzielimy się informacją za jaką NAJNIŻSZĄ ceną można przejść do nc+. Tak więc wracaj do oglądania "swojej" telewizji, no chyba , że szef kazał Ci postować.

 

 

A czy to jest forum "Najniższe abonamenty w nc+" ? Zresztą 124 zł to chyba najniższa cena za jaką można dostać platinium + HBO, nie sądzisz ?

 

Postprzez slayer » dzisiaj, o 11:45

 

mefias napisał(a):Jak widać za Platyna + HBO + MR osiągnięta najniższą cenę 119 zł. Czy ktoś jeszcze dostał niżej? Czy dalej będziecie licytować w stylu "ja to dopiero im pokaże...". Konkrety piszcie, a nie gdybania, Bo na 433 strony coś mało jest wartościowych informacjii. Ja za tem pakiet dałem 124 zł i nie uważam że jestem z tych głupich co za[płacili niewiadomo ile. I życzę wszystkim , ŻEBY MIELI DLA SIEBIE JAK NAJNIŻSZĄ OFERTĘ.

 

Na innym forum gosc otrzymal taka oferte po 4 tel. platyna +hbo +MR+ Pace + Filmboxy(6 miesięcy free potem 15 zł lub bezpłatnie wyłączyć) 99 PLN

 

 

Nie, nie sądzę. Cena jest ważna ale tu chodzi o sposób przekazu, jeżeli ktoś chce taniej to jest od razu sępem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten twór przeją prawa z cyfry i z enki to prawa do tych kanałów także

 

 

Tak problem pozostaje techniczny ..Albo na pace zmieni system czytania kodowania, będzie czytać conax lub też cp dołączy do polsat hd system kodowania starej cyfry.... za wprowadzenie systemu kodowania dawnej cyfry pewnie cp chce kasy.. Z drugiej strony nc dąży do ujednolicenia systemu kodowania.. dlatego pace obędzie bez polsat hd

 

 

czy dąży? może kiedyś.na razie nic nie robi w tym kierunku..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą miałem telefon z nc+ bo umowa się kończy trochę za ponad miesiąc. Konsultant zaproponował pakiet Silver i do tego HBO na 3 miesiące za 69zł, umowa na 12 miesięcy. Nowego dekodera za nic nie chcą dać a turboboxy niby im się skończyły. No cóż, trzeba wysłać wypowiedzenie bo bez tego to widzę, że nic się nie wskóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conax, jest systemem kodowania otwartym i darmowym, dlatego bardzo chętnie wykorzystywany jest przez producentów dekoderów, ale problem polega na tym, że nc+ nie zależy, by wszyscy w zasięgu HB mieli dostęp do ich oferty ;) , dlatego wprowadzili "parowanie" kart z dekoderami, co dość skutecznie uniemożliwia piracenie tego produktu.

 

 

Radze się doedukować :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie jak wygląda aktualnie sytuacja z abonentami Cyfry, których umowy ważne są jeszcze przez jakiś czas?

Ostatnio trochę mniej się tym interesowałem i nie wiem jaka jest aktualnie sytuacja...

 

Mam umowę do listopada 2013. Czy przed zakończeniem aktualnej umowy będę "zmuszony" do migracji? Czy w najbliższym czasie mogą mi coś wyłączyć z aktualnej oferty?

 

P.S. Ile NC+ woła sobie aktualnie za Platynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie kart z tunerami to nie walka z piractwem tylko ograniczenie możliwości wyboru swojego sprzętu. Sam korzystam z obcego bo jest dla mnie po prostu lepszy.

 

Witam,

 

Panowie jak wygląda aktualnie sytuacja z abonentami Cyfry, których umowy ważne są jeszcze przez jakiś czas?

Ostatnio trochę mniej się tym interesowałem i nie wiem jaka jest aktualnie sytuacja...

 

Mam umowę do listopada 2013. Czy przed zakończeniem aktualnej umowy będę "zmuszony" do migracji? Czy w najbliższym czasie mogą mi coś wyłączyć z aktualnej oferty?

 

P.S. Ile NC+ woła sobie aktualnie za Platynę?

 

1. Nie mogą Cię zmusić do migracji. Spokojnie możesz ciągnąć do końca umowy.

2. Za pakiet C+PLATINUM chcą w granicach 89-119zł w zależności od oferty. (poczytaj poprzednie posty) a za pakiet UNIVERSE+ z opcją C+PLATINUM 49-69zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...