Skocz do zawartości

Nasze strachy i lęki w TV


raf9900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przypomną mi się jeszcze inne dawne lęki, to najwyżej dopiszę w późniejszym czasie  ;)

Akurat przypomniał mi się jeszcze jeden lęk, co prawda niezwiązany z programami telewizyjnymi, a raczej z reklamami, ale jednak: bałem się reklamy Fisiela... eee, Fisielu, zarówno w pierwszej wersji (królik tańczący jak Michael Jackson), jak i w drugiej (królik z animowaną głową), i - co ciekawe - bardziej bałem się tej z animowanym królikiem, a teoretycznie powinno być odwrotnie  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Lista moich strachów:

- czołówka "Miliarda w rozumie"

- sygnał wywoławczy Telewizji Kraków

- czołówka Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

- stara reklama "Fervexu" (z około 1999 roku)

- Jingiel TVP1 z King-Kongiem

- czołówka Ligi Mistrzów z lat 1998-2000

- muzyka z oprawy TVP2 z lat 1997-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja się balem tej planszy :D

Pamiętam jeszcze jak w wieczorynce ( chyba ) leciała taka bajka o małym czerwonym traktorku, tak się potwornie jej balem, a właściwie tego traktorka, jak laleczki chucky w dzieciństwie :D

Do dziś wydaje mi się dziwny :D

https://i.ytimg.com/vi/o-yLli40Q44/hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to śmieszne, ale dawniej bałem się... śpiącej rybki z kanału MiniMini (tej z lat 2004-2010). Jak zaczynał się "wstępniak" (rybka kładąca się spać) to natychmiast uciekałem z pokoju lub wyłączałem telewizor :D A poza tym:

- Śpiąca maskotka Jetix z lat 2005-2007

- Może to nie w TV ale zawsze bałem się identu przed niektórymi bajkami na kupowanych VHSach (taki mroczny klimat, mechanizm z kołami zębatymi, kolorystyka czarno-czerwono-złota, używany gdzieś na przełomie lat 90. i 2000.). Niestety nie znam nazwy tego producenta i nie mogę znaleźć identu na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość lukimann

d66df635550658aa19bde60a0882727f.jpg 

 

Pamiętacie Bukę z Muminków? Brrrr...

Edytowane przez lukimann
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bałem się filmu "Wilczyca" - pierwszy skowyt i wyłączałem TV.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja dawniej bałem się spotów wyborczych i wszelakich reklam związanych z piłką nożną. Obecnie przy oglądaniu telewizji niczego się nie boję, ale mam pewien dziwny lęk niezwiązany z telewizją, ale związany z mass mediami. Boję się dotykać wszelakich gazet (w formie papierowej, dlatego nie dziwię się, że wolę słuchać płyt DVD nagrywanych z audiobookami dowolnych drukowanych tekstów i że to zapoczątkowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje strachy i lęki w TV:

1. Tyłówki wieczorynki z rysiem (2006-2019). Zawsze się bałem, że dobranockowy ryś wyskoczy z telewizora. Często mam po tym koszmary nocne.

2. Melodia z reklamy podpasków Discreet. Przypomina mi to czarno-białe czasy z telewizją naziemną.

3. Oprawa graficzna Puls 2 z lat 2014-2018. To samo jak w pkt. 2.

4. Oglądanie telewizji Trwam i ident Radio Maryja. Zawsze boję się, że mama przyniesie różdżkę i zamieni mnie w starego dziadka.

5. Obecna czołówka "Zbliżeń" z TVP Bydgoszcz. Gdy słyszę tą melodię, natychmiast to wyciszam.

6. Sygnał z identu Telewizji Poznań z ratuszem. Gdy słyszę ten sygnał to przypominają mi się smutne czasy zdalnego nauczania i jeden z teledysków Lady Pank.

7. Reklama kawy Prima. W reklamie biegający chłopiec stłukł mamie kubek. Musiał wyjąć ze skarbonki monety, a następnie poszedł do sklepu po nowy kubek i potem musiał odtworzyć wygląd kubki jak przed stłuczeniem. Poza tym boję się tej melodii w reklamie, więc albo wyciszam albo przełączam na inny kanał, bo to mi się kojarzy się z listą kanałów Cyfry+ z początku 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych filmów w dzieciństwie nie dało się niestety  "odzobaczyć" jak "Egzorcysty" , "Horroru Amityville" ( 1975) czy " Koszmaru z ulicy Wiązów". Wtedy były dość przerażające.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Jestem sceptykiem zatem niczego nigdy się nie bałem. Nie pokładam wiary w twór i fantazje ekranowe, trochę życiowego czasu spędziłem przy montażu audio i video, widzę na ekranie rzeczy których zwykły zjadacz chleba nie dostrzega dlatego... nie rusza mnie prawie nic oprócz... jednego! Jedno mnie rusza od czasu do czasu, mianowicie ... komunikat "NIE ODNOTOWALIŚMY WPŁATY... ..." heheh a to mnie rusza bo... najcześciej za wszystko płace za rok czy dwa z góry i wtedy dostaję nerwa gdy widzę podobne na ekranie , hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciąg dalszy moich strachów i lęków w TV:

1. Największy płacz i histerię spowodowała u mnie bajka o dinozaurach ("Dobry dinozaur") gdzie jest burza z ulewnym deszczem i fala porywa ojca. Do dziś mam lęk gdy widzę tą scenę.

2. Melodia z programu "Daleko od miasta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...