Skocz do zawartości

RTL


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od stycznia 2019 roku ''RTL 2 News'' czekają zmiany. Serwis informacyjny siostrzanej stacji RTL ma zostać przeniesiony z Berlina do Kolonii, gdzie również ma zostać przeniesiona godzina emisji: z godz. 20:00 na godz. 17:00 - informuje portal dwdl.de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na kanałach RTL SD, RTL HD, RTL UHD transmitowane jest na żywo spotkanie towarzyskie w piłce nożnej Bayern Monachium - Manchester United.

Kanał RTL UHD pokazuje dzisiaj 1. raz w tej jakości piłkę nożną, do tej pory transmitowano F1.

Dla porównania jakość na w/w kanałach:

RTL SD: video kodek MPEG2, bitrate ~5 MBit/s

RTL HD: video kodek H.264, bitrate ~10-11 MBit/s

RTL UHD: video kodek HEVC, bitrate ~22-23 MBit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak informuje portal dwdl.de, jednak we wrześniu br. (dokładniej w poniedziałek, 3 września br.) dojdzie do zmiany godziny emisji ''RTL II News'' z godz. 20:00 na godz. 17:00, gdzie wraz z tym program informacyjny RTL2 będzie skrócony z 15 do 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

RTL zaczyna już świętować swoje 35-lecie, które nastąpi w środę, 2 stycznia 2019 roku.

 

W sobotę, 13 października br. o godz. 20:15 będzie pokazany program urodzinowy pt. "Die Grossten RTL Momente aller Zeiten", w którym zostaną pokazane m.in. kultowe programy RTL-u sprzed lat oraz wspomnienia prowadzących czy znanych, niemieckich gwiazd.

 

Także od poniedziałku, 15 października br. RTL będzie emitować o godz. 20:15 nowy sezon niemieckiej wersji programu "Rolnik szuka żony" ("Bauer sucht Frau").

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL planuje od najbliższego poniedziałku przenieść emisje swojego poranka ''Guten Morgen Deutschland'' z 6:00 na 5:30, gdzie tym samym poranek RTL-u będzie się zaczynać o tej samej porze, co ''Morgenmagazin'' Das Erste/ZDF oraz ''Fruhstucksfernsehen'' Sat 1. Jest to zarazem ciekawa zmiana, ponieważ RTL od prawie 30 lat zaczynał swój program o 6:00 rano (nawet ich wcześniejszy poranek nosił nazwę ''Punkt 6'', który był całkowicie informacyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RTL powoli wycofuje ze swojej ramówki seriale paradokumentalne. O 14:00 wprowadzili niemiecką wersje ''Lombardu/Wojen Magazynowych'' pt. ''Die Superhandler - 4 Raume, 1 Deal'', a o 15:00 teleturniej ''Hol dir die Kohle - 5000€ fur deine Idee''.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak byłem młody, to oglądałem tam dwa teleturnieje: "Der Preis ist heiß" (u nas to się nazywało chyba "Właściwa cena" i było emitowane przez TVN) oraz "Familien duell" (Familiada). A co tam, że nic nie rozumiałem - liczyło się to że fajnie się to oglądało. :D

 

A i jeszcze pamiętam, że oglądałem w 1997 roku finał Ligi Mistrzów pomiędzy BVB a Juve (3:1), ale nie jestem pewny, czy leciał on na RTL (na 80% tak), czy może na SAT.1? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele wspomnień związanych z RTL-em mi się kojarzy, przede wszystkim:

- Pierwsze programy rozrywkowe np. Mini Playback Show, Traumhochzeit, Pronto Salvatore, 7 tage 7 koepfe, TV Kaiser, RTL Samstag Nacht

- Codzienny serwis informacyjny RTL Aktuell

- Teleturnieje jak np. Die preis ist heiss, Familien Duell, Jeopardy!, Wer wird milionaer?

- Programy Talk-show np. Sabrina, Birte Karalus, Ilona Christien, Barbel Schafer czy mój ulubiony Hans Meiser

- Codzienne soap opery GZSZ (Odpowiednik Na Wspólnej), Unter uns (Odpowiednik Pierwszej miłości), Alles was zaehlt (odpowiednik Barw Szczęścia),

- Zabawne seriale komediowe Alles Atze, Das amt, Die Camper, Ritas Welt, Nikola

- Magazyny jak np. Extra, Explosiv, Exclusiv, Stern TV, Notruf, Spiegel TV

- Zaskakujące seriale kryminalne np. Alarm Fuer Cobra 11, Der Clown, Balko

- Cotygodniowe seriale obyczajowe np. Dr. Stefan Frank, Hinter Gittern

 

I nie wiem czy wiecie ale w latach 90. RTL transmitowała Ligę Mistrzów a od wielu lat transmituje Formułę 1 i Gale Boksu z braćmi Kliczko.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A i jeszcze pamiętam, że oglądałem w 1997 roku finał Ligi Mistrzów pomiędzy BVB a Juve (3:1), ale nie jestem pewny, czy leciał on na RTL (na 80% tak), czy może na SAT.1? :)



 
I nie wiem czy wiecie ale w latach 90. RTL transmitowała Ligę Mistrzów (...)

Aha, czyli pamięć mnie jeszcze nie zawodzi. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu rusza trzynasta edycja ''Ich bin ein Star - Holt mich hier raus!'' (w Polsce ten program był emitowany jako ''Wyspa przetrwania'' tylko bez celebrytów). W tym roku wśród uczestników zobaczymy m.in. Tommiego Pipera (aktor dubbingowy, użyczył głosu ''Alfowi''), Gisele Oppermann (modelka, uczestniczka niemieckiej edycji ''Top Model''), Sibylle Rauch (aktorka erotyczna, wystąpiła w filmach z cyklu ''Lody na patyku''), Doreen Dietel (aktorka), Sandrę Kiriasis (sportowiec, w 2006 roku zdobyła złoty medal na ZIO w Turynie w bobslejach) oraz Petera Orloffa (piosenkarz).

 

Trzynasta edycja ''Ich bin ein Star - Holt mich hier raus!'' będzie emitowana od 11 do 27 stycznia w godzinach wieczornych na antenie RTL i RTLplus.

 

Również jutro startuje 16. edycja niemieckiego ''Idola'' (''Deutschland Sucht Den Superstar'').

Edytowane przez Frontowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku 25-lecie świętuje ''RTL Nachtjournal'', czyli nocne wydanie programu informacyjnego RTL. Z tej okazji był dzisiaj materiał urodzinowy, w którym pokazano m.in. prace redakcji, wpadki, wywiady z najważniejszymi osobmi oraz życzenia urodzinowe nadesłane przez przewodniczących CDU, CSU i SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przyszłym tygodniu rusza 12. edycja niemieckiego ''Tańca z Gwiazdami'' (''Let's Dance''). W tym roku uczestnikami ''Let's Dance'' będą m.in. Barbara Becker - aktorka i żona tenisisty Borisa Beckera, Ella Endlich - piosenkarka, Pascal Hens - piłkarz ręczny, Sabina Mockenhaupt - lekkoatletka, Kerstin Ott - piosenkarz, Oliver Pocher - satyryk czy Thomas Rath - juror niemieckiego ''Top Modela''.

 

Również w przyszłym tygodniu RTL będzie emitować FTA wyścigi Formuły 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu Grand Prix w Australii (Melbourne) jakość obrazu na RTL UHD oscyluje ~22Mbit/s. Bardzo dobra jakość (Ultra jakość). Szkoda tylko ostatniego wyniku Kubicy, ale było to raczej do przewidzenia, że zakończy kwalifikacje w ogonie stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...