Skocz do zawartości

RTL


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, odpowiedź RTL na moje zapytanie w kwestii kodowania kanału RTL 10 września 2011 roku w trakcie walki Adamek - Kliczko:

 

rtlkomuni_hanqnwp.jpg

 

Witam Panie Xxxxxxxx,

 

Uprzejmie dziękujemy za Pana e-mail dot. nadchodzącego pojedynku W.Kliczko kontra T.Adamek 10 września 2011 r.

 

Kanał RTL dostępny jest także w Polsce przez satelitę Astra 19,2 Wschód.

 

Sygnał nadawcy RTL przez satelitę nie zostanie zakodowany, mimo walki bokserskiej. Nie dotyczy to jednak RTL HD - kanał ten jest ciągle zakodowany i jego odbiór możliwy jest wyłącznie za pomocą karty HD+.

 

RTL nie może udzielić informacji na temat emisji walki w polskich sieciach kablowych. Informacje te może Pan uzyskać u swojego operatora telewizji kablowej.

 

Z pozdrowieniami z Kolonii,

 

B S

Redaktor

 

Mowa tu tylko o satelicie 19,2*, więc najprawdopodobniej RTL z 13* zostanie zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy teoretyczna? W komentarzach na media2 i SK było paru fanatyków, którzy szli w zaparte, że pójdzie kodowanie i na Astrę i na Hot Birda, że Niemcy mają jeszcze DVB-T, tv kablową, IPTV, że ten Boente to jakiś były szpec od tv sat! i nie da się zrobić na szaro itp.

 

A ja zakładam, że czysto teoretyczna jest szansa na niekodowaną walkę na RTL z Hot Birda. Będzie Cryptoworks włączony. Zresztą sam fakt, że w ogóle nie wymienili RTL Schweiz daje trochę do myślenia, bo to nie jest normalny kanał dystrybucji RTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretyczna, gdyby RTL zakodowal sygnal z Astry to wowczas wielu Niemcow straciloby dostep do walki. Z tym ze Niemcy moga odbierac RTL przez DVB-T, kablowke i IPTV to jest oczywiscie prawda.

 

RTL z Hot Birda musi byc zakodowany, by PPV mialo sens. Ciekawe co bedzie z RTL w kablowkach, tych kablowkach ktore biora sygnal RTL z Astry. Trudno sobie wyobrazic by UPC nie wylaczylo RTL oferujac walke w systemie PPV z ktorego ma procentowe zyski. Podobnie platformy Cyfra+ i Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, odpowiedź RTL na moje zapytanie w kwestii kodowania kanału RTL 10 września 2011 roku w trakcie walki Adamek - Kliczko:

 

rtlkomuni_hanqnwp.jpg

 

Witam Panie Xxxxxxxx,

 

Uprzejmie dziękujemy za Pana e-mail dot. nadchodzącego pojedynku W.Kliczko kontra T.Adamek 10 września 2011 r.

 

Kanał RTL dostępny jest także w Polsce przez satelitę Astra 19,2 Wschód.

 

Sygnał nadawcy RTL przez satelitę nie zostanie zakodowany, mimo walki bokserskiej. Nie dotyczy to jednak RTL HD - kanał ten jest ciągle zakodowany i jego odbiór możliwy jest wyłącznie za pomocą karty HD+.

 

RTL nie może udzielić informacji na temat emisji walki w polskich sieciach kablowych. Informacje te może Pan uzyskać u swojego operatora telewizji kablowej.

 

Z pozdrowieniami z Kolonii,

 

B S

Redaktor

 

Mowa tu tylko o satelicie 19,2*, więc najprawdopodobniej RTL z 13* zostanie zakodowany.

 

Grabar a czy mógłbyś napisać maila w sprawie transmisji walki Kliczko-Adamek transmitowanej przez satelitę HOT BIRD do RTL Schweiz???? Pomogło by to napewno wielu z nas. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o ewentualne kodowanie RTL Schweiz na 13*, przy okazji podziękowałem za to, że nie ignorują głosów zza granicy :P

 

Najwyżej przekręcicie Panowie na chwilę talerze na Astrę. :) IMO wymaga to mniej wysiłku niż wyłożenie 40 zł.

 

W każdym razie gdy dostanę odpowiedź, to ją tu zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cała "wojna" organizatorów walki z operatorami "kablówek" świadczy tylko o tym, że nie przewidzieli wszystkiego podpisując umowę na transmisję z "RTL" i teraz "robią w gacie" :D .

 

Przecież mogli w umowie z "RTL" zawrzeć zapis o ograniczeniu terytorialnym praw do transmisji i wtedy "RTL" nie miałby innego wyjścia, niż kodowanie (przypomnę, że cały pomysł na niekodowaną platformę cyfrową "TVP" upadł właśnie przez terytorialne ograniczenia do emisji niektórych programów tylko na teren Polski), ale ze stanowiska "RTL" widać, że takiego zapisu w umowie nie ma i teraz organizatorzy próbują się ratować (nie mając jak widać już możliwości zmuszenia "RTL" do zakodowania sygnału), mając nadzieję, że samo pismo przesłane przez ich adwokata przestraszy niektóre "kablówki", ale jak widać one nie mają zamiaru dać się tak zastraszyć i BARDZO DOBRZE :D .

 

Swoją drogą dziwię się adwokatowi organizatorów, że nie wpadł na pomysł rozesłania też w formie ulotki reklamowej wezwania o np. takiej treści: "W związku z możliwością naruszenia przepisów prawa WZYWAM posiadaczy instalacji satelitarnych umożliwiających odbiór kanału "RTL" do zaprzestania korzystania z tych instalacji na czas trwania walki Adamek-Kliczko, pod groźbą odpowiedzialności prawnej" :D . Może dzięki takiej ulotce jeszcze parę osób więcej wykupiłoby tę walkę w "PPV" :D ...

 

Dla pełnej jasności: wymyśliłem treść tej ulotki, żeby pokazać jak łatwo w obecnych czasach nieraz można wmówić ludziom, że są przestępcami, nawet jeśli robią tak naprawdę coś zwyczajnego...

 

P. S. Teraz mi przyszło do głowy, że "Astra" mogłaby teoretycznie załączyć "spot beam" na transponderze z "RTL" na czas tej walki, ale chyba nawet "wiązka punktowa" na Niemcy w Polsce nie odniosłaby zamierzonego skutku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marys26, to, że RTL z Astry 19,2* będzie odkodowany to już pewna informacja, potwierdzona przez nadawcę :)

 

My tu dysputujemy o RTL Schweiz na Hot Birdzie 13* co do którego RTL nie zajął jeszcze stanowiska, a w przeszłości był wielokrotnie kodowany przy okazji imprez z jakimiś istotnymi prawami medialnymi.

 

Dla nich ważna jest Astra, na Hot Birdzie nie ma właściwie niczego istotnego i kanały niemieckie są tam dla stacjonujących tu i ówdzie żołnierzy (np Bundeswehra w Afganistanie - przypadek wznowienia emisji ARD 1) czy dla Szwajcarów, którzy przecież również posługują się językiem niemieckim (ich główne programy czyli SF 1, SF 2 czy HD Suisse są na Hot Birdzie, a nie na Astrze) i stąd dopisek Schweiz. Chociaż RTL zlikwidował VOXa i super RTL, więc szczególnie istotny Hot Bird dla nich nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Grabar ma racje Niemcy korzystaja głównie z Astry a nie dvbt gdyż w Niemczech teren nie sprzyja dvbt a nawet jeśli gdzieś to co? Ktoś będzie robił instalacje naziemna żeby obejrzeć boks? Wogole po co takie pytania to logiczne że walka będzie na rtl fta. To są Niemcy!! Ale z liga europy sprytnie zrobili gdyż dużo kabłówek ma sat1 więc dają na kabeleins. Znaczy się będą dawać. Na astrze nigdy nic nie będzie kodowane więc warto mieć ta satelite. Tak samo jak eurosport de. Pokazuję lige francuska i canąl plus france na tej satelicie i też jest fta. Niemcy to potęga. A rtl na hotbird sto procent będzie kodowany. Ogranicza walke do minimum zostanie tylko astra fta. Bo to musi zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo prawdopodobne, że RTL na Hot Birdzie zostanie zakodowany. To tylko stacja przeznaczona na rynek szwajcarski, więc nadawcy nie zależy aż tak bardzo i może sobie pozwolić na taki ruch. Niemniej Astra 19,2E to typowo "niemiecka" pozycja satelitarna i tam tak poważny kanał jak RTL nigdy nie zostanie zakodowany. Wszystkim mogę poradzić, żeby ustawili sobie swoje anteny na Astrę lub zrobili zeza. W ten sposób uzyskacie dostęp do wielu ciekawych niemieckich kanałów (dla fanów sportu jest na przykład Sport1). Najważniejsze jest to, że za nic w SD nie trzeba płacić, bo wszystko jest FTA. Jak to się mówi, "niemiecka precyzja".

Podsumowując, lepiej obejrzeć w RTL walkę Kiczko-Adamek po niemiecku, niż wydać 4 dychy. Ktoś, kto śpi na kasie/się ją podciera/nie wie co z nią robić, niech sobie płaci.

Pewnie, że tak. Ale jak ktoś jest zapalonym fanem boksu, czy lubi oglądać takie imprezy z polskim komentarzem, to pewnie zapłaci. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może wydawać pieniądze na to, na co chce. Na pewno niemało osób zdecyduje się wyłożyć te 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na drugie pytanie, tym razem o ewentualne zakodowanie RTL Schweiz na Hot Birdzie i..

 

rtlschwei_haerxne.jpg

 

..wychodzi na to, że RTL nie ma pojęcia o tym, że nadaje również na Hot Birdzie. Więc albo zajmuje się tym sam Eutelsat (jakaś reemisja) albo jakaś inna część RTL o której pojęcia nie mam (bo na stronie RTL.de są również polecenia dla odbiorców w Szwajcarii oraz Austrii).

 

Tym bardziej zanosi się na kodowanie tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...