Skocz do zawartości

RTL


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Astrze analogowo ma być niekodowany. Jeżeli chodzi o przekaz cyfrowy to może zostać zakodowana cała grupa kanałów należących do RTL Group (RTL, RTL2, VOX, SuperRTL) ale wtedy gdy wspomniane kanały wejdą do płatnej platformy cyfrowej Entavio. Na razie brak konkretnej informacji kiedy to dokładnie nastąpi, wiadomo że na pewno w 2007 roku.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zniknie tylko i wyłącznie RTL. Pozostałe kanały z Hot Bird-a (Super RTL, VOX, RTL 2) pozostaną bez zmian (przynajmniej do czasu startu Entavio - wtedy gdy zostaną zakodowane na Astrze, pewnie znikną jednocześnie z Hot Bird-a i tym samym z listy w Cyfrze +)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, nie rozumiem czegoś. Wiem już, że kanał RTL Television przechodzi na Astrę, lecz drugiej sprawy nie rozumiem. Mam teraz wszystkie kanały RTLu bo mam na satelite HotBird bo wiadomo, jeśli mam Cyfrę+ to muszę mieć ustawioną antenę na HotBirda 13E. Druga sprawa to właśnie to - od 1 stycznia ma parametry zmienić tylko RTL czy również te kolejne kanały - RTL 2, SuperRTL, VOX ??? Raczej tylko RTL prawda? I na razie tak zostanie? Bo kiedyś tam to wiem, że planują otwarcie swojej platformy w Niemczech i mogą się jakieś parametry transmisji pozmieniać. Ale chodzi mi o czas teraźniejszy - czy te pozostałe 3 kanały z grupy RTL zostaną nadal na tych samych parametrach??? Czy razem z RTL Television zmieniają parametry transmisji? Czy od 1 stycznia nadal będę mógł oglądać np. VOX lub SuperRTL ??? Proszę o odpowiedź! pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowany RTL będzie wyglądał tak samo jak inne kanały kodowane na satelicie (czarne tło z napisem w tle "sygnał zakodowany"). Na razie przekaz z HotBird cały czas jest realizowany, zapewne dzisiaj w nocy przekaz niemieckiej wersji zostanie przerwany a pozostanie tylko szwajcarska odmiana tego kanału która od kilku tygodni i tak jest kodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno "RTL" zostanie jutro wziety z Hotbirda. Ta pozycja sie juz dlugi czas nieretowala i poczatkowo tez bila tylko na przesylanie sygnalow do niemieckich sieci kablowych. Teraz ale wszystko leci z Astry a z Hotbirdem tak i tak ino byly problemy. Zaczelo sie to na mistrzostwach swiata kiedy "RTL" sie tylko przez przypadek dowiedzialo ze niemaja prawa emitowac meczow przez 13°E. Umowy tylko mieli podpisane na Astre. "ARD" i "ZDF" tak samo mialo. Dlatego "RTL Schweiz" juz wtedy zakodowali a pozostale "RTL" ktore teraz czeka na odlaczenie tylko moglo emitowac dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wszystkie kanały z hot birda dzialaja mówie o niemieckich kanałach z rodziny rtl więc sie dziwie że wam niedziałają

 

Edycja Burli: Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. :?:

edit kaspeed: sorki ale jestem padniety zmieniłem post aby był czytelny przepraszam cie burli :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat trochę zapomniany a ja postanowiłem go odnowić po ponad 3 latach :)

 

Kanał w maju 2010 ponownie zakodowano w Cryptoworks. Przerwa w kodowaniu szwajcarskiej wersji RTL trwała blisko rok (zaczęła się 8 maja 2008). Nadawca musiał jednak zareagować i ostatecznie wznowić szyfrowanie, ponieważ właściciele praw transmisji wyścigów F1 wywierali nacisk, aby zaprzestać ogólnodostępnej emisji.

 

Można przypuszczać, że do wznowienia kodowania szwajcarskiej wersji RTL po blisko roku mogło przyczynić się także zbytnie ch[beep]e się platformy n możliwością podglądania wyścigów Formuły 1 w alternatywny sposób.

 

Parametry techniczne RTL Schweiz:

Hot Bird 6 (13E)

tp. 127 (11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6)

 

ID: RTL CH

PID V: 510

PID A: 514/515 (AC3)

PID PCR: 510

SID: 8003

PID PMT: 1026

Kodowanie: Cryptoworks (0x0D02)

 

Na Astrze kanał nadal pozostaje niekodowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kanał w maju 2010 ponownie zakodowano w Cryptoworks. Przerwa w kodowaniu szwajcarskiej wersji RTL trwała blisko rok (zaczęła się 8 maja 2008). Nadawca musiał jednak zareagować i ostatecznie wznowić szyfrowanie, ponieważ właściciele praw transmisji wyścigów F1 wywierali nacisk, aby zaprzestać ogólnodostępnej emisji.

 

yyy czy ja źle liczęczy nie wiem zaczęła się w 2008 i trwała rok do 2010??

Może ja źle rozumuję bo nie znam się na tym kanale?

A mam pytanie czy rtl2 też zakodowany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...