Skocz do zawartości

Kanały niegwarantowane


Morgoth1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Czy komuś w NC+ odbiera CNN? ... A przecież to chyba jest kanał FTA? Co za lipa z tej NC+...

 

Nie jest FTA na 13,0'E. Kodowany w Viaccess, Irdetro, SECA (Cyfra+) i Nagravision (Polsat i Cyfra+).

Jak widać nie ma to jak narzucona lista kanałów i tylko dedykowany sprzęt.

 

Czy komuś w NC+ odbiera CNN? U mnie jest napisane, że brak uprawnień do odbioru. A przecież to chyba jest kanał FTA? Co za lipa z tej NC+...

DZIAŁAJĄ WSZYSTKIE KANAŁY

W NC+ nie ma CNN. Jest w Cyfrze+ i Polsacie. Nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam stronę http://ncplus.pl/dokumenty i nie mogę znaleźć wykazu gwarantowanych kanałów dla poszczególnych pakietów.

W regulaminie - nie ma. W cenniku - nie ma. W szczegółowych warunkach dla pakietów - też nie ma. W szczegółowych warunkach dla opcji dodatkowych - nie ma.

Może źle szukałem.

Gdzie są?

Bo nie chodzi mi o obrazki na stronce, na której można zamówić ofertę. W świetle prawa obrazki się nie liczą, nie liczą się ulotki reklamowe, a liczą się tylko dokumenty które podpisujemy przy zawieraniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AliAs99:

Nie ma - to tajemnica handlowa.

A jak wiesz takie malunki na obrazkach tzn. te trójkąciki to taka zabawa. W sadzie gdybyś posłużył się taką argumentacją, że przyjąłeś malunki za warunki umowy - sędzia odesłałby na badania psychiatryczne. I o to chodzi - przecież Julian powiedział - Polacy nie zrozumieli propozycji! - a więc mają problem z głową.

Poczekajcie, 50 kanałów niegwarantowanych będzie objęte kontrolą UOKiK - to na bank. Jak nie wierzycie - jest telefon do tej firmy. Tu NC+ nie ma żadnych szans. W czwartek ma być komunikat UOKiK w tej sprawie.

------------------------

kanałów gwarantowanych też nie ma. Też sprawa zgłoszona do UOKiK. Tu już Canal+ miał wyrok sądowy z ubiegłych lat - musi podać co oferuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobre pytanie bo sam szukałem.

Wygląda, ze nigdzie nie ma ( poza reklamami, które na pewno się zmienią) więc usunąć cokolwiek z opłacanego pakietu jest bezproblemowe, również z tych niby gwarantowanych .

To jest już nawet nie kpina z abonentów - panu Julianowi dziękujemy za tak wspaniałomyślna płazia ofertę nie do przełknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów powyżej, ale temat brzmi "Kanały niegwarantowane", zaś komu jakie Filmboxy świecą, i na jakim sprzęcie, zupełnie tu nie pasuje.

 

Wracając do tematu kanałów niegwarantowanych i gwarantowanych.

Okazuje się, że istotnie jest tak jak podejrzewałem - to, jakie kanały są gwarantowane, nie jest ujęte ani w żadnym regulaminie, cenniku, czy szczegółowych warunkach promocji.

Na stronie http://ncplus.pl/dokumenty nie ma listy gwarantowanych kanałów w żadnym dokumencie. Podejrzewam, że przy podpisywaniu lub przy przedłużaniu umowy, abonent po prostu takiej listy nie otrzyma. Po zlikwidowaniu jakiegoś kanału będzie dość trudno ustalić, w jakich umowach ten kanał był gwarantowany, kiedy był gwarantowany (a kiedy nie był) i czy mamy prawo do rozwiązania umowy, czy nie.

 

Co jest w dokumentach? Otóż w Szczegółowych warunkach promocji określonego pakietu lub określonej opcji, nie ma wykazu kanałów, znajduje się natomiast zapis:

Szczegółowa zawartość Usług telewizyjnych regulowanych niniejszymi Szczegółowymi Warunkami dostępna jest na stronie internetowej Dostawcy usług oraz w Biurze Obsługi Klienta.

 

Kto potrafi rozstrzygnąć, czy kanał znajdował się na stronie internetowej dostawcy w momencie gdy podpisywaliśmy umowę?

W którym miejscu na stronie? W postaci tych obrazków?

Strona już jutro może się zmienić. Obrazek może zniknąć, albo może pojawić się przy nim trójkącik.

 

Wydaje mi się, że brak listy kanałów gwarantowanych w postaci dokumentu będącego częścią umowy o abonament, to kolejna już nieprzepisowa zagrywka ze strony nc+. Żeby nie powiedzieć dosadniej.

Moim zdaniem sprawa jak najbardziej nadaje się do UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, nie powinno być czegoś takiego, jak podział na kanały gwarantowane i niegwarantowane. Zawsze, w każdym przypadku, powinny to być kanały gwarantowane. Operator ma prawo zaznaczyć, że np. TCM od 1 sierpnia nie będzie dostępny, niemniej w tej sytuacji abonent będzie miał prawo wypowiedzieć umowę. Bez znaczenia czy miał, czy nie miał w tym temacie wiedzę w momencie podpisywania umowy. Dlaczego? Ponieważ teraz, przed podpisaniem umowy, mamią nas, że być może taki kanał zastąpi inny o podobnej tematyce (w tym przykładzie - filmowej). A co jeśli nic nie pojawi się w zamian? W ten sposób ktoś, kto wziął najdroższy pakiet i buli 199 zł, a także ma powiedzmy 200 kanałów, po pół roku dalej będzie bulił 199 zł i miał np. 180 kanałów, bo 20 było niegwarantowanych. Abonent będzie miał prawo czuć się zrobiony w bambuko. Wprowadzanie takiego ograniczającego prawa abonentów zapisu jest bardzo niebezpieczne i co tu dużo mówić niekorzystne dla kupujących. Co ciekawe, z tego co się orientuję pomysł z kanałami niegwarantowanymi nie jest nowy, ani autorski nC+. Coś takiego wprowadził wcześniej Cyfrowy Polsat, bodajże przy paczce Discovery. Mam nadzieję, że UOKiK dostrzeże problem i zakaże tego rodzaju praktyk nie fair. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o takim czymś jak "kanały niegwarantowane"... Płacisz za te pakiety, a oni nagle wyłączają dostęp do 20 kanałów... To jest nieporozumienie, a pakiety drogie... Powiem tyle, że po fuzji CYFRA+ i n, najkorzystniej brać full pakiet w Cyfrowym Polsacie (wiem, że Ameryki nie odkryłem :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą wyłączać pojedynczych kanałów, tylko całych "dostawców" - tak jak teraz z paczką od CBS, trzema kanałami od Universalu czy Cartoon, Boomerang, TCM i CNN od Turnera..

 

Wystarczy, że nie dogadają się z Viacomem i już z oferty leci 11 kanałów (wszystkie są obecnie niegwarantowane) - Comedy Central, Comedy Central Family, MTV, VIVA, MTV Rocks, MTV Live HD, VH1, Nickledeon, Nickledeon HD, Nick Jr i Viacom Blink ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga się nie dogadać na takiej samej zasadzie jak nie dogadali się z Turnerem, nie zaprzeczysz, że Cartoon Network czy CNN to marki równie silne jak MTV ;-). A przed 2000 rokiem kanałów Viacomów w Cyfrze nie było. Był za to MCM.

Kablówka Multimedia swojego czasu nie miała w ofercie Eurosportu, bo nadawca chciał za dużo.. rózne są przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (już to raz tutaj pisałem) lista kanałów niegwarantowanych w nc+ jest m.in po to żeby uwalić klientów C+ migrujących do NC+ ze swoim sprzętem...

 

otóż Pan Kowalski migruje do nc+ z pakietem np. Platinum i multiroomem C+ ażeby móc korzystać z platformy na swoim sprzęcie...

tymczasem chytre nc+ które podpisało z nim niejasną umowę na 18 miesięcy za 129(czy 99) zł z dniem 1 lipca wyłącza kodowanie MG/Nagravision na kanałach niegwarantowanych (np. Eurosportach)

oburzony klient dzwoni do BOK zapytać co się dzieje, a tam milutkim głosem powiadamia się go że nie ma wsparcia kodowania innego niż Conax dla tych kanałów i uprzejmie prosi o przejście na multiroom nc+, jeżeli chce się wszystkie kanały.

 

Czy gdzieś w regulaminach jest sprecyzowane kiedy jakiś kanał wchodzi na listę niegwarantowanych?

Np. Polsat HD - w tej chwili nie mają go ci ze sprzętem Nagra...

więc teoretycznie - jutro NC+ może go wpisać na listę kanałów niegwarantowanych - i zamknąć usta "reklamacjom"

Tadam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, człowieku, człowieku. Mają niegwarantowane kanały, bo są cienkimi bolkami i nie potrafią załatwić licencji na te kanały, a Ty sobie zbudowałeś bzdurną teorię, że taki jest plan, żeby uwalić ludzi i zmusić ich do wydawania pieniędzy na MR! Tak Ci się spodobała ta głupota, którą wymyśliłeś, że aż dałeś sobie ją w podpisie i próbujesz zarażać innych swoimi [beep]ołami.

 

Jakby było tak jak mówisz, to wpisaliby małymi literami w umowie informację, że na sprzęcie C+ nie ma gwarancji odbioru tego i tamtego programu, a nie straszyliby WSZYSTKICH, że coś jest niegwarantowane!!! Ja wiem, że marketingowo to amatorzy, ale nawet oni rozumieją, że oficjalne info o tym, że coś nie jest pewne to jak strzał we własną głowę, a Ty sugerujesz, że dla "chytrego" planu zarobienia na MR zmuszą ludzi do wymiany sprzętu na ichniejszy! Wg Twojego myślenia te niegwarantowane, są tak naprawde gwarantowane, ale celowo się tego nie mówi, żeby komuś zrobić psikusa.

 

A swoją drogą dziwię się, że że moderzy nie uwalili jeszcze Twojego podpisu. Jak nie masz pewnej informacji ze źródłem to nie rozpowszechniaj niepotwierdzonych plotek (plotka to nawet za dużo, bo zrodzona w Twojej głowie i przez Ciebie tylko powielana), bo wprowadzasz ludzi zwyczajnie w błąd!

 

Niegwarantowane, znaczy niegwarantowane i zalecam ostrożność wszystkim, którzy podpisują umowę z NC+, bo może się okazać, że tych kanałów nie zobaczycie zarówno na sprzęcie C+, jak i nC+!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie tak. Kanałów niegwarantowanych w sumie, jak policzyłem jest dokładnie 50. I to jest robota dla UOKiK. Tylko oni mogą sprawdzić zawarte umowy z właścicielami kanałów. Obecne nie ma tak, że EncePence są cienkimi Bolkami i może nadawać mimo braku licencji. Nie te czasy. Problemem w NC+ jest brak zdecydowania i koncepcji co robić dalej z ta platformą. Mimo ponadrocznego czasu, jak wszyscy widzimy, organizacyjnie mają totalny niewypał. Podwójne kanały, podwójne kodowania, podwójne umowy licencyjne - to wszystko ich przerosło. Mając w ofercie tyle kanałów niegwarantowanych chcą mniej narażać się na wypowiedzenia umów przez abonentów i bardziej swobodnie i na luzie skompletować ofertę. A my w ciemno kupujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...