Skocz do zawartości

Jakość przekazu HD w Polsat Box


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Blokowiska nie tyle nie ma, co go nie widać. Przy okazji 99,99% przypadków CRT, od High Definition odpada człon "High"..

 

Poza tym jak pokazują inne przypadki kanałów SD (tych, które nie zostały bestialsko ogołocone z przepływności), da się robić kanały w zwykłej rozdzielczości, które nie straszą olbrzymimi makroblokami nawet na kilkudziesięciocalowym telewizorze LCD. Więc maskowanie chytrości nadawcy technologią wyświetlacza jest delikatnie mówiąc, chybionym pomysłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar, w pełni sie z toba zgadzam.

Inny przykład: zbiegiem okoliczności na TVP Sport i nSPORT leciał z odtworzenia ten sam mecz. Na TVP zdecydowanie lepsza jakość. Czasem myślę, że nSPORT puszczany jest w wersji SD tylko po to by wkurzyc ludzi i zmusić (klientów TNK) do zakupu dodatkowego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie się zatem, dlaczego na telewizorach CRT, nie ma żadnego "blokowiska"?

Bardzo trafna uwaga.

Naturalnym następcą crt są telewizory plazmowe nie lcd.

JAk dobrze pamiętam to w USA(lub Japonia) wyprodukowano kiedyś(parę lat temu) tv crt do telewizji HD ( nie hd ready czy podobne jak było napisane na slimach crt) lecz koszt ich produkcji był bardzo duży, a i waga itd., w USA istnieje też bodaj że jedyny kanał nadający w 1080p (chyba w sieci Dish Network).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sugerujecie, że winne są telewizory, a nie niska jakość nadawanego przekazu? :shock:

 

Wytłumaczcie w takim razie dlaczego ARD SD i ZDF SD z Astry prezentują poziom cud, miód, malina i są właściwie bez dolegliwości dla widza, a wiele kanałów SD na Hot Birdzie również jest znośnych nawet na średniej klasy LCD. To z Polsatem Sport News jest coś nie tak, a nie z telewizorami. Jeśli przyjąć Waszą linię to szykują się piękne czasy z transponderami o zawartości premium po 30 kanałów SD albo 15 HD i zalecenie operatora by kupić CRT/plazmę, która to zatuszuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedy pracowałem jeszcze na Windows XP, jego ekran startowy był w niskiej rozdzielczości około 640 x 480. Na monitorach CRT, ten ekran startowy, był wyświetlany w bardzo dobrej jakości. Gdy zmieniłem monitor z CRT na LCD, wyświetlanie obrazy startowego zmieniło się tak, że nie szło na niego patrzeć, natomiast potem kiedy zaczął być już wyświetlany obraz normalnego Windowsa, wszystko wyglądało elegancko. Stąd wniosek, że ekrany LCD nie nadają się do wyświetlania obrazów niskiej rozdzielczości. Ot i cała tajemnica, dlaczego powstało HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sugerujecie, że winne są telewizory, a nie niska jakość nadawanego przekazu? :shock:

 

Wytłumaczcie w takim razie dlaczego ARD SD i ZDF SD z Astry prezentują poziom cud, miód, malina i są właściwie bez dolegliwości dla widza, a wiele kanałów SD na Hot Birdzie również jest znośnych nawet na średniej klasy LCD. To z Polsatem Sport News jest coś nie tak, a nie z telewizorami...

 

.... bo Niemcy mają PKB 6-krotnie wyższe niż Polska i stać ich na umieszczenie na 1 transponderze 5-8 kanałów SD, zamiast 20--30 jak jest u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Stąd wniosek, że ekrany LCD nie nadają się do wyświetlania obrazów niskiej rozdzielczości. Ot i cała tajemnica, dlaczego powstało HD.

To wiadomo już nie od dziś... :P

Zaczęło się właśnie od komputerowych monitorów LCD. W monitorze kineskopowym (CRT) można bylo ustawić dowolną rozdzielczość i obraz wyświetlany był dobrej jakości. Ekrany LCD (w tym i monitory komputerowe) pracują poprawnie tylko w jednej, ściśle określonej rozdzielczości. Ustawienie wyższej w ogóle nie jest możliwe, natomiast po ustawieniu niższej obraz wyświetlany jest niezbyt poprawnie, tzn. jest jakby rozmyty i pikselowaty. Taki mamy efekt, gdy na ekranie o rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) wyświetlany jest obraz o rozdzielczości SD (PAL, 720x576 pikseli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport News z satelity to istne blokowisko. Trochę kryminał, że Polsat koduje coś z tak niską jakością przekazu. :lol:

To fakt z satki na to patrzeć nie idzie, ale jak już coś koniecznie chcę z tego kanału obejrzeć to przełączam na naziemną - różnica na "+" jest tak kolosalna jak bym w HD oglądał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Plazmę Panasa.( na marginesie nigdy nie kupię LCD bo uważam ze na Plazmie jest o niebo lepszy obraz ale to inna historia. Gdzieś czytałem, że technologia wyrobu plazmy jest droższa i bardziej się opłaca sprzedawać LCD stąd ta cała nagonka na plazmę). Z nki przeszedłem do CP i tak powiem:

1. Najlepszy obraz miał Białas nki przerobiony na Enigmę (sam byłem bardzo zdziwiony i nie wiem dlaczego) Po prostu żyleta.

2. Bardzo dobry obraz miał nrecorder i białas z nki (brak różnicy) TVP1HD z sat lepszy obraz niż TVP1HD z DVBT

3.Niestety jest minimalnie gorszy obraz w HD - Sagem ESI-88, HD6000 i MIni 2000. Taki sam obraz TVP1HD z sat i DVBT.

Ale różnica niewielka. Dekodery Polsatu "dają radę" ale minimalna różnica na niekorzyść jest.

Druga sprawa - nie widziałem nigdy różnicy miedzy polskimi i niemieckimi stacjami HD. Może to zasługa wysokiej klasy plazmy. Tak samo moja żona nie widzi różnicy między HBO HD a SD - po prostu niektórzy na to nie zwracają uwagi. Inną sprawą do innego tematu jest jakość wykonania pilota HD6000 i samych dekoderów oraz łatwość obsługi czy zawieszanie się. I to jest kluczem do pełnego sukcesu którego na razie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - nie widziałem nigdy różnicy miedzy polskimi i niemieckimi stacjami HD. Może to zasługa wysokiej klasy plazmy. Tak samo moja żona nie widzi różnicy między HBO HD a SD - po prostu niektórzy na to nie zwracają uwagi.

Jeżeli nie widzicie różnicy, to po co wam plazma wysokiej klasy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem nigdy różnicy miedzy polskimi i niemieckimi stacjami HD.

Sugeruję wizytę u okulisty. Poważnie, to nie jest żadna obraza w tym momencie. :woot: jeśli nie widzisz różnicy podczas nadawania rzeczywistego materiału HD pomiędzy skrajnymi TVP 2 HD czy HBO HD, a Das Erste HD czy ZDF HD to jest problem, bo taka różnica istnieje obiektywnie (bitrate), niezależnie od humorów i preferencji widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wizytę u okulisty.

Nie noszę okularów i mam dobry wzrok. Być może masz LCD . W plazmie różnice są bardzo małe. Najlepszy obraz ma TVP HD, reszta łącznie z niemieckimi HD ma taki sam obraz. Choć rzeczywiście jak ktoś pisał wyżej HBO HD obecnie dołuje w jakości obrazu . W LCD różnica między kanałami HD i SD to przepaść. Wiem bo szwagier ma.

 

I jeszcze jedna uwaga - wystarczy mieć własne zdanie i jakiś [beep] wyzywa cię od pijanych albo ślepych. "De gustibus non disputandum est".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :) Po obserwacji plazmy (Panasonic 50 cali) u znajomego i porządnego LCD (Sony 46 cali) wydaje mi się, że obraz SD niesamowicie zyskuje na tym pierwszym (podobnie właśnie jak wspomniane odbiorniki CRT), ale przekaz HD był jak dla mnie (żeby nie zaczęła się kolejna wojenka LCD vs plazma) zdecydowanie bardziej rozmyty niż na LCD.

 

Oczywiście operatorzy są pewnie gorącymi zwolennikami plazmy, bo wtedy nastałyby piękne czasy z 15-20 kanałami HD na transponderze, bo przecież plazma wszystko wygładzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmowe mydło trzeba nadrabiać jakimś kosmicznym kontrastem, co wygląda, przepraszam bardzo, niekoniecznie profesjonalnie.

 

Z kolei na LCD musi być wysoki bitrate, żeby piksele nie uwierały w oczy.

 

Także, co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się tak od strony technicznej jak niektórzy na tym forum, ale napiszę to co ja sama zauważyłam jeżeli chodzi o HD.

Mam plazmę panasonica 42 cale, dekoder ESI-88 i tak: jeżeli transmisja sportowa czy film nagrywany jest kamerami HD to widzę dużą różnicę między HD a SD.

Np. polska liga siatkówki (kobiety i mężczyźni), jeżeli zawody są w Polsce i Polsat filmuje swoimi kamerami to jakośc mi się bardzo podoba (oglądam na kanale 119 lub 118 - kanały HD) to samo na kanale 11 i 12 kanały SD - kaszana. Teraz są np. ME Kobiet w siatkówce (poza Polską) Polsat transmituje na żywo, ale nie filmuje, nadaje na kanałach HD - jakośc - kaszana.

Olimpiadę w Londynie transmitowały TVP1 i TVP2 HD - studio i transmisje sportowe moim zdaniem super jakośc, reszta np. wiadomości, pogoda, filmy itd. - kaszana, chociaż kanały HD. To samo Eurosport. Jokośc obrazu Eurosportu na kanałach HD 120 i 121 o niebo lepsza niż obraz na kanałach Eurosportu w SD kanały 14, 15 to samo nadawane, można sobie poprzełaczac i porównac. To samo na kanałach HD - przyrodniczych.

Ja widzę ogromną różnicę w kolorach, ostrości, napisach, na kanałach HD jest też głośniej. Tak się już przyzwyczaiłam do jakości HD (tej dobrej a nie tylko znaczka), że jak jest jakaś transmisja sportowa która mnie interesuje, a jest to bardzo oszukane HD to aż nie mam ochoty tego oglądac, tak jest teraz z ME kobiet w siatkówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...