Skocz do zawartości

Jakość przekazu HD w Polsat Box


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam że ponad rok temu kupiłem pierwsza plazme w życiu był to model LG 50 PA6500

Obraz na kanałach HD żyleta, kanały SD bardzo dobrej jakości lepsze od LCD, no chyba że juz calkie mamy nędzę jak EDUSAT czy TELE5 lub inne arabskie kanały. Jak to się mówi że gów... złota nie zrobisz.

najlepszy obraz był na PS3 obejrzenie jakiegoś filmu na BluRay to niesamowite przeżycie. Co ważne plazme mogę oglądać z niewielkiej odległości, podczas gdy na LCD bolą mnie oczy oraz obraz jest wyraźnie gorszej jakości widać pixele i kwadratowe kontury postaci czego na plazmie nie mam.

Wtedy powiedziałem że NI KUPIĘ WIĘCEJ LCD, dlatego w tym roku nabyłem nowe cudo i mam już 2 plazmy w domu z czego jedną 3D LG 50 PH660S :)

Obraz jeszcze leszy a przeżycia z 3D na plazmie lepsze chyba od każdej LEDowej wersji 3D

 

Co do jakości TV SAt to najelpiej mi wypadają dekodery nc+, dekoder Polsatu to tylko sagemcom jako tak dował rade a ten ich HD2000 to porażka.

Dobry jest BOX+ nc+ i mediabox, oga obraz na równi mają.

Obrazy na ADB sa lepsze od CPT. Najlepiej oceniam Canal+sy wszystkie oraz Eurosport i TVP HD

rewelacyjnie wygląda jeszcze NGC HD oraz Discovery HD

 

Polecam każdemu plazmy sa tanie i bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czytam tutaj te ochy i achy nad plazmami, to oczom nie chce mi się wierzyć, że tak mała jest świadomość techniczna i to w dodatku użytkowników tego forum, którzy jakieś minimum wiedzy jednak mimo wszystko powinni nabyć.

 

Takie sformułowania, jak "obraz żyleta", nie powinny się odnosić do dobrego wyświetlacza, bo świadczy to jedynie o tym, że jest na nim ustawiony kosmiczny wręcz kontrast, co nie wygląda ani dobrze, ani tym bardziej profesjonalnie.

 

Ciekaw jestem ilu spośród Was, próbowało kalibrować swoje telewizory? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sam piszesz że uzytkownicy tego forum i takie tam to wiedz że kalibruje swoje TV pod takie ustawienia jaki mi najbardziej odpowiadają, dlatego obraz na mojej plazmie jest jak najbardziej jak żyleta.

Choć juz w przypadku podstawowych ustawień było naprawdę dobrze, sory ale od kiedy mam plazme to nie przekonam sie juz do LEDów, no chyba że do takich po 10tyś i więcej to one moga miec naprawdę dobry obraz

 

Wg. mnie panuje tylko taki setereotyp w stosunku do plazm że się psują ciągle. Tyczyło się to kiedys pierwszych wersji plazm za czas jak nie było jeszcze HD no i jak wchodziły plazmy HD. Teraz to zupełnie inne technologie które swoją żywotnością może nie dorównują jeszcze LEDowskim TV ale sa bardzo blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień Masz rację, ale pomijasz niektóre ważne aspekty sprawy. Pełny przepis na uzyskanie "żylety" jest taki.

-ustawia się kontrast bardzo wysoki

-daje bardzo duże nasycenie kolorów, żeby mieć trawę koloru odblaskowego plastiku i świecącą czerwień

-ustawia się ostrość tak, żeby wzdłuż konturów mieć białe obwódki

-jeszcze można obniżyć jasność, to wtedy oprócz landrynkowatych kolorków, wyżartej bieli o obwódek udających ostre kontury dostaje się jeszcze smolistą czerń

Czyli mówiąc wprost "żyleta" to obraz przekontrastowany, bez szczegółów w jasnych i ciemnych partiach obrazu i z przesyconymi kolorami. Czyli wiocha i kicz na ekranie, bo na ścianie w salonie koło telewizora wisi inny kicz. Jelenie na rykowisku mianowicie. Cechą charakterystyczną jeleni na rykowisku są zaś "intensywne i trwałe kolory". Trwałe kolory to ważna sprawa, bo malowidło nie wyblaknie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_MICHAL_ , jeśli już mówimy o kalibracji, to wiedz, że polega ona na wprowadzeniu obiektywnie,a nie subiektywnie właściwych ustawień, dlatego jeśli ustawiasz telewizor tak, jak Ci pasuje, to ma to okrutnie mało związków z profesjonalizmem.

 

Telewizory z grubsza ustawia się za pomocą wzorników firmy Burosch, ale można się też pokusić się o pomiary kolorymetrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją jedynie słuszne ustawienia, które można jak przepis stosować do każdego modelu danej marki.

 

Każdy tv trzeba ustawiać indywidualnie.

 

A to, że nie przypasowały Ci ustawienia z przepisu, to też nic dziwnego, bo jak to powiadają, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i jeśli przez lata utrwalił Ci się Twój wzorzec dobrego ustawienia, to trudno Ci będzie teraz to zwalczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pierwszy telewizor nabyłeś w kwietniu tego roku? ;)

 

Nie chodzi o TEN konkretny telewizor, ale o indywidualne "wzorce" dobrego obrazu.

 

edit:

Dla zainteresowanych domową kalibracją tv:

http://www.colorstore.pl/qpcard-101-bal ... p-117.html

http://www.burosch.de/shop/category.php?id_category=2

 

Koszt, ok. 100 PLN, czyli stosunkowo niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425 wybacz, ale albo mamy real albo jakąś fikcję, a dążyć trzeba, żeby obraz był taki, jak przez okno.

 

ps. wszystko o czym mówimy odnosi się TYLKO do osób, które nie mają wrodzonych wad wzroku, które zaburzają postrzeganie kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego,

kalibracja to tylko "maszyna"

a oko ludzkie nie musi być z wadą, jak to delikatnie powiedziałeś – by oglądać telewizję i oczy niepotrzebnie męczyć. Najlepszym przykładem jest tu obraz z 3D. Niby taki rewelacyjny a męczy (niszczy) wzrok. O tym nigdzie nie piszą. A sam tego nie czujesz.

Powiedź sam, czy fajnie jest oglądać obraz jaki promuje producent, czy też taki, jak sam sobie go "wykreujesz"

Ponadto dlaczego nie jest tak, że standartowo nie wybieramy obrazu dedykowanego przez producenta: film, teatr, studio, sport… - które wszystko ustawiły "maszyny"

Gdyby real zależał tylko od kalibracji jakież życie było by piękne. Nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych wzorców, ustawiam domyślne profile i hula. Czasami się zdarzało w CRT wyregulować ostrość czy kontrast - tyle. Bardziej się przykładam do audio niż video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, fakty są nieubłagane i panele monitorów/telewizorów mus jest kalibrować, bo to co dostajemy od producenta jest absolutnie nie do zaakceptowania.

 

Oczywiście najprościej jest ustawić balans bieli i wyświetlić jakąś białą tablicę testową na ekranie telewizora i porównać ją ze specjalnym wzornikiem na papierze (koszt ok 60 złotych).

By zbliżyć papierowy wzorzec do obrazu wyświetlanego na ekranie, należy przesuwać +/- suwaki składowe barw R,G,B.

 

Taka domowa zabawa nie zapewnia precyzji kolorymetru, ale do amatorskich zastosowań absolutnie powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo te prawdziwe żylety to właśnie na lcd są , da się to zrobić napewno bardziej niż na plazmie. W nich właśnie to chodzi raczej o dobry stonowany odbiór przyjazny dla oczu, naturalne barwy, czerń, obraz bez smużenia, itd. Chyba że mamy do czynienia z naprawdę drogim lcd, choć ja takiego nie szukałem bo i po co. I nie abym komuś na siłę wmawiał aby tylko plazmę brał, wyrażam tylko swoje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać, wybrałem to co widać na plazmie niż na lcd, nawet kiedyś próbowałem " zaprzyjaźnić" się z lcd- jakimś tańszm co prawda 32', ale nie dało rady, obraz na stacjach sd, a zwłaszcza tych z gorszym bitratem, nie do przyjęcia, a na plazmie "ujdą", z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...