Skocz do zawartości

Jakość przekazu HD w Polsat Box


neonbloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Zawsze można wziąc moduł i kupić sobie dekoder za tysiąc złotych.

Eee, tysiąc złotych to przesada! Równie dobrze można kupić sobie tuner za dwie, trzy stówki (np. któryś z popularnych modeli Fergusona) i obraz w HD na nim również będzie całkiem dobry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 100% pudło.

Wszystkie dekodery produkcji CPT, Sagemcom ESI-88 i Samsung H370G pracują na STi:

-----------------------------------
| Cyfrowy Polsat |
-----------------------------------
STi7101-KWC    Samsung DSB H370G
STi7105-KUC    Sagemcom DSI-88
STi7111-SUC    CPT HD2000
STi7111-SUC    CPT HD3000
STi7111-SUC    CPT HD5000
STi7111-___    CPT HD6000

PVR 7000 prawdopodobnie też jedzie na STi, ale to tylko domysły, bo nikt jeszcze nie zdążył rozebrać. Dane ze specjalistycznego forum tv-sat i nie wypada ich kwestionować (choćby nie wiem jak się chciało :wink: ). Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na tym czy na innym forum relacje z prób wykorzystania STi7111 wylutowanego z HD5000 do tunerów ADB na poczet Enigmy, niestety nieudane.

 

Tu notka prasowa o współpracy STi z CPT przy produkcji HD 5000:

http://us.mobile.reuters.com/article/pr ... RN20100908

Taki szczegół, że HD 2000, HD 3000, HD 6000 to tak naprawdę HD 5000 po takim czy innym liftingu.

 

Zdaje się, że nawet taki antyki jak Samsung S305G czy CPT Mini D1 pracowały już na STi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Grabar masz rację.

 

Nigdy nie interesowałem się sprzętem CP, więc z góry założyłem że to szajs i jak się okazuje bezpodstawnie.

 

Mam od niedawna jeden taki do MR, ale wrzuciłem na strych, bo nie chciałem mieć z tym czymś nic wspólnego.

 

No to go teraz wyjmę z pudełka i podłączę, chociaż dla próby. ;)

 

ps. Dzięki za info, człowiek całe życie się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w CP już prawie 5 lat.Korzystałem dotychczas z takich dekoderów jak Samsung 370G i dekodera polsatowskiego HD 5000,a teraz korzystam z modułu CI+ oraz HD 3000 do multiroomu i byłbym nieuczciwy gdybym napisał o kiepskiej jakości przekazu HD z tych dekoderów.Miałem możliwość porównywania z przekazami na N-ce i C+ i nie zauważyłem żadnej różnicy.Myślę,że twierdzenie o kiepskiej jakości dekoderów CP w porównaniu do dekoderów dawnej eN-ki i C+ jest sztucznie wywołane,że ktoś włożył dużo "pracy" w tą negatywną "reklamę" dot.dekoderów CP.Wiadomo,że na tak dużą ilość sprzętu zawsze trafi się minimalny procent tzw.bubli nie tylko w CP,ale i po stronie innych operatorów.Przecież uszkodzony sprzęt można wymienić w APS-ie i na miejscu sprawdzić czy otrzymywany nowy jest sprawny.Kogoś bardzo boli to,że CP tak dobrze sobie radzi i że zyskuje nowych abonentów,a zwłaszcza tych,którzy nie mogli już znieść [beep]kiego traktowania ich przez nc+ !!!Nie trzeba kogoś kochać,ale trzeba być obiektywnym w jego ocenie.Prywatnie polecam moduł CI+ Cyfrowego Polsatu,bo jestem bardzo zadowolony z jakości jego odbioru sygnału zarówno SD jak i HD.Słaba jakość przekazu nie zawsze leży po stronie dekodera,czy modułu,a po stronie transpondera z którego "idzie" sygnał.Super odbioru życzę wszystkim fanom tv satelitarnej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić, że jakość HD przy 7000 jest bardzo dobra. Na plazmie 42" nie widzę żadnej różnicy miedzy 7000 a pace pvr z cyferki. Do tego rewelacyjna reakcja na pilota to dla mnie, jako byłego użytkownika pace, inny świat. Jako zwykły klient, a takich zapewne jest ogromna większość, jestem zadowolony. Obraz HD rewelacja, komunikacja dekoder-pilot rewelacja, żadnych zwiech i trudno się do czegokolwiek przyczepić. Może audiofile i wideofile znajdą jakieś różnice. Dla mnie ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie widzę różnicy w jakości kanałów pomiędzy posiadanym obecnie Cyfrowym Polsatem, a posiadaną wcześniej dawną CYFRĄ+.

Zarówno CYFRĘ+, jak i obecnie Cyfrowy Polsat odbieram nadal na tym samym, moim własnym tunerze. W przypadku Cyfrowego Polsatu korzystam dodatkowo z jego modułu CAM CI+. Wcześniej kartę CYFRY+ miałem w czytniku uniwersalnym mojego tunera. Różnic w jakości obrazu i dźwięku "wspólnych" kanałów obu platform nie widzę. :) I w tym przypadku różnic być też nie może, bo większość kanałów (zwłaszcza "wspólne") obie platformy pobierają z tych samych transponderów, o tych samych parametrach, więc jest to de facto ten sam sygnał. :) Jakieś niewielkie różnice w jakości obrazu i dźwięku mogą być ewentualnie pomiędzy dekoderami dedykowanymi obu platform. Mnie jednak żadne tego typu dekodery nie interesują. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Duble z obu platform lecą w CP z tą sama jakością, ale niektóre kanały SD, przypisane wyłącznie do oferty CP, to niestety koszmarek.

 

@Grabar, STi7111, to niestety też nisza, choć może w 7-mce z trzema zerami wsadzili cosik poczciwszego.

Podłub za tym, jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...