Skocz do zawartości

Migracja z "Cyfry+" do "platformy CANAL+" z samą kartą(ami)


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Waldini Rozumiem twoje zdenerwowanie ale uwierz mi nikt z władz NC+ nie chce złożyć jakiejkolwiek deklaracji w sprawie Seca, zastanów się na spokojnie dlaczego ? Osoby pracujące w NC+ dawały do zrozumienia wielokrotnie że Seca idzie w odstawkę. Ostatnio wieloletni użytkownik tego forum o nicku Canal+. Spójrz na jego ostatnie posty na tym forum.

 

Cytuję Nagra, wiele lat, i tu się mylisz. Dekoderów ADB z systemem Conax jest już ponad 1 milion, do września będzie 1,5 miliona. A do końca roku obowiązkowa wymiana dekoderów z systemem Nagra Media Access.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mogą przerobić w tym sprzęcie po C+? Listę kanałów? Już to zrobili. Softem nie sparują kart z dekoderem i to jest podstawowa sprawa.

No to Cię zmartwię.

Soft dadzą nowy z conax i nie będą musieli parować.

Do tego ograniczą możliwą ilość zapytań do karty i splitterek będziesz mógł sobie za szybę wstawić.

Na teraz już to jest możliwe - taka zdalna ingerencja w kartę i system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, by nc+ płaciła dodatkowo za "tunel" w Seca, gdyż system Seca obecnie jest już niejako integralną częścią systemu Nagra. Sam system Seca nie służy już do dekodowania kanałów. Stanowi on jedynie "nakładkę" na system Nagra, dzięki czemu tunery obsługujące system Seca (np. popularne Fergusony) "widzą" taką kartę i z nią współpracują. Mimo to, samo dekodowanie kanałów "idzie" już przez system Nagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FFan

 

Wyłączą, zablokują, zmienią, ograniczą. Jasneee, odkąd mam splitter, a to już 4,5 roku słyszę takie rzeczy. Gwoli ścisłości splitter jest kompatybilny z Conaxem. Póki co Twoje opinie wstaw za szybę.

 

@darbo

 

Jakie trzy systemy kodowania?? Szyfry są dwa, Conax i Nagravision. Seca służy tylko jako tunel dla Nagry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldini Nie widzisz jak postępują władze NC+, skoro będzie możliwość ściągniecia pieniędzy za każdy odbiornik z multiroomem (od ADB), to na pewno ukrucą splittery by zwiększyć APRU, tak samo z łatwo szarikowaną Secą, do wyłączenia tunel będzie w pierwszej kolejności szczególnie że bardzo wysokie ceny pakietów NC+ będą skłaniac do piracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech rzucają kłody, to odejdzie jeszcze więcej abo.

 

Mylisz pojęcia, myślisz, że wyłaczenie tunelu Seca ukróci piractwo, albo utrudni? Jakbym chciał to za 30 zł miesięcznie miałbym wszystkie dostępne platformy cyfrowe, oczywiście nielegalnie. A to oznacza, że do CP i n nie stanowią żadnej przeszkody dla piratów. A mają parowanie, Conaxy, gołe Nagry i diabeł wie co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Soft dadzą nowy z conax i nie będą musieli parować.

Softwareowe parowanie dawno się skompromitowało. Z tego powodu m.in. Nka pozbywała się starych nbox'ów. Ten sposób parowania doprowadził do tego że nka praktycznie była dostępna w sharingu od niemalże samego początku jej istnienia.

 

Podstawą jest hardware-pairing. w przypadku niektórych procesorów jak MIPS czyli Broadcom na obecną chwilę nie do ruszenia. Nie wszystkie tunery z chipsetem STi maja wsparcie dla hardware-pairing.

 

Conax CAS7 jest st dziurawy jak sito i niestety przy jego używaniu jest konieczne parowanie. Na dodatek parowanie jest jedyną możliwością ukrócenia sharingu albo przynajmniej jego ograniczenia (licznik ECM).

 

Zmiana softu to pikuś problem to opłata licencji za każdą sztukę dekodera. W erze fuzji Cyfry+ z Wizja TV SECA była w rękach grupy Canal+. Opłata licencyjna była jedynie wyprowadzeniem zysku sprzed opodatkowania w Polsce.

 

Do tego ograniczą możliwą ilość zapytań do karty i splitterek będziesz mógł sobie za szybę wstawić.

Na teraz już to jest możliwe - taka zdalna ingerencja w kartę i system.

Ta ingerencja w karty w trybie SECA już się dokonała jakiś czas temu. Revision I4A. Można sobie sprawdzić - do starszej serii kart dosłano upgrade karty (Conax niestety nie ma takiej możliwości - to cecha Nagravision....), a nowsza seria kart miała już to od razu. We Francji uruchomiono ograniczenie dla 3 serwisów a w Beneluxie dla 4 serwisów dekodowanych jednocześnie przez kartę. "Obejścia" były tylko dzięki simulcryptom z innymi systemami kodowania ale w CanalSat stare karty Viacces są systematycznie wyłączane. Druga metoda to przełączenie kart w czysty system Nagravision.

 

Gdyby Cyfra+, NC+ chciały tego użyć już by był płacz.

Ale i tak sharingu takiego jak "pomoc sąsiedzka" nie ukrócą. Ba - nawet go rozwiną - dają multiroom do 6 terminali via net. toż to taniej niż inwestycja w tunery, splitter, karty klienckie w przypadku Cyfry+ dla współdzielenia abonamentu z sąsiadami. W sumie taniej, łatwiej i z gwarancją od nadawcy - tego splittery nie oferowały. Owszem komercję ukrócą i dobrze. Jedynie stracą producenci splitterów oraz ci co mają je na magazynach.

 

Jedyny problem w tej zabawie to kwestia używania tunerów wyższej klasy. Ci co je posiadają nie widzą możliwości zmuszenia do korzystania z dedykowanego [beep]u. Stawianie wielu dodatkowych pudełek to czysty [beep]izm. Widać to po rynku niemieckim gdzie nadal tunery linuxowe z enigmą bez CI (bo CI+ nie mają) cieszą się wzięciem. Na tyle dużym że na rynku brak alternatywy w postaci oferty tunerów z CI+. Owszem są jakieś nieliczne, kiepskie i niedopracowane tunery ale daleko im w funkcjonalności do Enigmy2 - producenci tunerów sat zatrzymali się dziesięć lat temu w rozwoju i nie zrobili kroku naprzód. Nie pomogły ani CI+ ani parowanie. A pomyśleć że do wielu rozwiązań jakie są w Enigmie przyczyniła się firma Force, która potrafiła myśleć niestandardowo.

 

Jest jeszcze druga strona medalu. To że był sharing to w sumie ratowało 4 litery nadawcom Nie było parcia na łamanie systemu - wystarczał sharing. Koniec z sharingiem nagle opłaci się dać public metody podbijania uprawnień. Od tego momentu już szybko pójdzie do reaktywowania kart itd. [beep] nie wróci ale wystarczy to co było z kartami SECA 7. Wtedy się okaże że sharing nie był taki zły dla nadawcy bo jakaś opłata za full pakiet spływała a tak wystarczy minimalny abonament i jest pełny dostęp do oferty. Stary leciwy Conax CAS7 będzie tylko ułatwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

Jeśli nc+ wprowadzi moduły CAM CI+ w trybie legacy dla swojej pełnej oferty abonamentowej to może sobie parować karty, ile wlezie. ;)

W przeciwnym razie, dla osób, którym zależy na korzystaniu z własnego tunera i które jednocześnie nie są zagorzałymi fanami sportu, "górą" będzie Cyfrowy Polsat... :roll: Zwłaszcza na wsiach, gdzie telewizje kablowe nie sięgają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ircios siedzisz w temacie sat tyle lat i też łyknąłeś ten artykuł z którego ludzie się śmieją. Zacytuje pewien tekst odnośnie tego artykułu

 

Artykuł wprowadza w błąd użytkowników Seca Mediaguard, a dlaczego, bo system kodowania Nagra Media Access nie wspiera już technologicznie systemu Seca.

Nadal można korzystać z systemu, ponieważ nie ma w tej chwili, tak dużo dekoderów z systemem Conax, więc będzie to zrobione stopniowo.

Platforma nc+ wybrała system kodowania Conax i ten system będzie docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wczoraj udało w końcu zmigrować do "NC+ (pakiet "Canal+ Platinium" za 99 złotych, na 18 miesięcy) z samą kartą (tą, którą miałem do tej pory), bez "multiroomu" :D .

 

Zmiana pakietu na karcie przebiegła bez większych problemów, z tymże dla tych, którzy tak jak ja zmigrują z samą kartą mam taką uwagę, żeby "łapali" nowe uprawnienia, tak jak kiedyś w "Cyfrze+", czyli na "TVP1" w wersji "SD" ! Ja próbowałem, tak jak niektórzy doradzali najpierw "łapać" nowe uprawnienia na "TVP Info", ale godzina trzymania tunera na tym kanale nic nie dała, za to właśnie na "TVP1 SD" wystarczyło niecałe pół godziny i wszystkie kanały "zaświeciły" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wczoraj udało w końcu zmigrować do "NC+ (pakiet "Canal+ Platinium" za 99 złotych, na 18 miesięcy) z samą kartą (tą, którą miałem do tej pory), bez "multiroomu" :D .

 

Zmiana pakietu na karcie przebiegła bez większych problemów, z tymże dla tych, którzy tak jak ja zmigrują z samą kartą mam taką uwagę, żeby "łapali" nowe uprawnienia, tak jak kiedyś w "Cyfrze+", czyli na "TVP1" w wersji "SD" ! Ja próbowałem, tak jak niektórzy doradzali najpierw "łapać" nowe uprawnienia na "TVP Info", ale godzina trzymania tunera na tym kanale nic nie dała, za to właśnie na "TVP1 SD" wystarczyło niecałe pół godziny i wszystkie kanały "zaświeciły" :D .

 

 

nie koniecznie jest tak jak piszesz.ja uprawnienia łapie na canal+,bo tvp 1 sd wywaliłem z listy.nie zbieram dubli.uprawnienia lecą z transponderów cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wczoraj udało w końcu zmigrować do "NC+ (pakiet "Canal+ Platinium" za 99 złotych, na 18 miesięcy) z samą kartą (tą, którą miałem do tej pory), bez "multiroomu" :D .

 

Nie dało rady za tą cenę choć na 12 m-cy?

Ze względu na powyższy wątek bezpieczniej byłoby krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie jest tak jak piszesz.ja uprawnienia łapie na canal+,bo tvp 1 sd wywaliłem z listy.nie zbieram dubli.uprawnienia lecą z transponderów cyfry.

 

Pewnie obaj mamy rację. Ja się tylko podzieliłem obserwacją, że nowe uprawnienia można dostać dużo szybciej na "TVP1 SD", niż na "TVP Info", mimo, że to "TVP Info" jest ostatnio podobno "zalecanym" kanałem do aktualizacji uprawnień (czytałem o tym i tu na forum i na stronie "Satkuriera").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało rady za tą cenę choć na 12 m-cy?

Ze względu na powyższy wątek bezpieczniej byłoby krócej.

 

W moim punkcie wczoraj możliwa była tylko taka forma migracji, a że zależało mi, żeby mieć od razu umowę na papierze to się zgodziłem (gdybym chciał przejść na pakiet "Universe+", to tylko przez infolinię - tak stwierdziła kobitka w punkcie).

 

Poza tym według mnie w tej sytuacji lepiej mieć dłuższą umowę, niż krótszą (do jej końca nie mogą zmienić Ci ceny, czy wcisnąć ich sprzętu - gdyby była taka opcja to wziąłbym umowę nawet na 24 miesiące :D ) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...