Jump to content

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Od paru dni przestały mi działać niektóre kanały w utrabox+/pvrpace z kartą cameleon. 

Aktualizacja dekodera nic nie pomogła Może ktoś pomóc jak sobie poradzić w tej sytuacji 

Jakie dziwne zjawisko, ja zacząłem testować specjalnie CB 652 Combo. Od tygodnia jest wszystko w porządku, tylko na CB 752 combo takie dziwne zjawiska się dzieją. Ten model jest niedopracowany przez techników firmy Ab-Com. Cyfrowy Polsat na module CI+.

@zebek6

Jeśli ma się Pace PVR HD po byłej Cyfrze+, znany jako ultraBox+ (nie mylić z 4K UltraBOX+), to aby działała karta Cameleon, trzeba mieć wgraną aktualizację softu, która zmienia tryb pracy karty z Seca na Nagra. Jeśli mimo tego coś nie działa, to pozostaje ponowienie uprawnień, a jeśli i to nie zadziała, to kontakt z działem technicznym przez Strefę Canal+.

• Confused 1

Hejka,

wymieniłem dziś Turboboksa na UltraBox4k z dyskiem. Po podłączeniu anteny, HDMI na TV pojawiła się plansza o aktualizacji dałem OK, i zaczęło się aktualizować. W trakcie tego dekoder kilka razy się włączał i wyłączał. Mija 2 godzina, dekoder jest w sumie teraz cały czas włączony (biała kontrolka) a na TV brak jakiegokolwiek obrazu - TV nie wykrywa sygnału (Samsung seria 7 65''). Dałem ponowne wyszukiwanie urządzenia, odłączyłem hdmi ponownie podłączyłem, niby wykrywa ale nadal brak jakiegokolwiek sygnału z dekodera) Odłączyć dekoder z prądu i resetować?

pozdrawiam

44 minuty temu, maniek357 napisał:

Kabel HDMI może być za słaby do rozdziałki 4K. Może spróbuj zrobić ustawienia fabryczne i ustawić na dekoderze 1080p.

wyłączyłem z prądu na chwilę dekoder, po włączeniu plansza pojawiła się, sprawdzanie aktualizacji etc.. po czym zacząłem konfigurować połączenie wi-fi by nagle wpół roboty zaś zanik sygnału na TV...😡

Edit: dekoder z TV mam podłączony poprzez gniazda HDMI w ścianie (potrzebne są wtedy 2 kable HDMI). Po ominięciu tej drogi i podłączeniu dekodera bezpośrednio 1 kablem do TV chyba problem zniknął...

Edited by Johny Bravo
ewentualne rozwiązanie problemu

Cześć,

Podłączyłem ostatnio znajomym multiroom-a poprzez wifi dekoder dodatkowy zadziałał, ale router wifi lte będzie mobilny (co jakiś czas go nie będzie w domu). W związku z tym dekodery zostały połączone ze sobą skrętką. 

I teraz pytanie czy skrętka musi być skrosowana?

Czy łącząc w ten sposób muszę coś dodatkowo konfigurować na dekoderach (statyczne ip), czy dekodery same dobiorą sobie adresy ip?

Czy jeden z dekoderów może być połączony na wifi do internetu, a kablem do dekodera dodatkowego w celu korzystania z zasobów internetowych?

Dekoder główny: ADB NCP-4740SF WIFI PREMIUMBOX+

Dekoder dodatkowy: SAGEMCOM DSIW74 WIFIBOX+

Witam wszystkich.

Chciałbym się podłączyć do wcześniej poruszonej kwestii niedziałających kanałów TVN i Polsatu. Kilka dni temu padł mi mój wysłużony tuner Opticum, więc zakupiłem nowy - Vu+ Zero 4K. Miałem spory problem, żeby w ogóle na nim cokolwiek uruchomić, ale w końcu się udało. Problem w tym, że nie działają mi właśnie owe kanały TVN i Cyfrowego Polsatu - w tym kanały Sport Premium, które są przecież dodatkowo płatne.

Pakiet Ekstra+, karta Cameleon, do niej pewne urządzonko na literę B zakupione gdy pewnego dnia większość kanałów przestała świecić...

Pytanie moje jest takie: czy biorąc pod uwagę możliwości tunera Vu+ jest jakaś możliwość "odblokowania" tych kanałów? Jakieś pluginy albo zmiana ustawień? Mój soft to VTi 14.0.6. OScam rev:11572 (mogę też wybrać rev: 11039, ale na nim nic nie świeci).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

OK, rzeczywiście na 4K UltraBox+ (ADB) się tnie TVP Sport HD. Nie da się oglądać normalnie. Ale cuda. A na tandetnym WiFiBox+ działa OK. Na TVP 1 HD jest bez problemu na każdym dekoderze.

Edit:

Ogólnie tego typu problemy nie najlepiej świadczą o platformie mieniącej się mianem premium. Najpierw pojawił się rok temu problem, że przełączenie na Baby TV (kanał 96) na WiFiBox+ sprawia, że dekoder łapie permanentną zwiechę. A teraz dla odmiany 4K UltraBox+ ma problem z TVP Sport HD. Jak mogą kanały będące w ofercie operatora mieć problem ze sprzętem tegoż operatora?

Edited by przemek1234

I co teraz musimy zrobić? Dzwonilem na linie techniczna to tłumaczył ze zle ust tv Sony. Ale to nie prawda bo c+ sport dziala bez zarzutów i pozostale kanały. Czyli cos z ultrabox 4k nie tak. Nie da się ogladać meczu. 

Aż specjalnie włączyłem TVP Sport HD i jest wszystko w porządku z odbiorem, obraz się nie tnie. Mam dekoder od ADB podłączony do TV LG Full HD.

Edited by Ozzy666

Potwierdzam zacinki na TVP Sport HD odbieranym na VU+ Solo 4K (VTi 14.0.6) ale tylko sygnał DVB-S2 bo DVB-T był OK. Problem jest tylko w trakcie transmisji meczu. Coś nie tak z sygnałem. Kiedyś podobnie było chyba na nSport jak jeszcze LM była w C+. Wtedy ciekawym zjawiskiem było to, że nagrany obraz nie szatkował. Teraz tego nie sprawdzałem.