Jump to content
Tokić

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Też chciałem taką konfigurację zrobić, ale przy połączeniu Unicable drugie wejście antenowe nie jest aktywne :(

8 godzin temu, tweed77 napisał:

ADB2850 / 2849 / 2851 / 5800 na jednym kablu obsługują diseqc 2 x 1 - Astra - Hotbird bez problemu.

screen2.png?h=337&w=605&hash=E138550D29E

Problem zaczyna się w Ultrabox 4K mimo że posiada dwa wejścia na antenę z sat.

Wg. Ciebie nie da się w Ultrabox zrobić tak - oczywiście dwa kable idą od anteny:

tuner A - sat 1 - konwenter Unicable

tuner B - sat 2 - diseqc - Hotbird - Astra.

Nie dziwię się wymysłom NC+ choć to prawda bo tak sami napisali :(

Pisząc o trybie jednokablowym miałem oczywiście na myśli również konwerter unicable, bo przecież o tym dyskutujemy. Użyłem skrótu myślowego.W menu dekodera jest trym jednokablowy i tryb "jednoantenowy" o  którym Ty piszesz. Jak wybierzesz w wymienionych przez siebie modele dekoderów konwerter unicable nie otrzymasz takiej planszy jak powyżej.

Edited by Pawel

@Pawel

Miałem nadzieję że ten ichni Ultrabox 4K ogarnie takie połączenie

Dwa kable i tak:

Pierwszy  - kabel - tuner A - sat 1 - konwenter Unicable

Drugi kabel - tuner B - sat 2 - diseqc 2 x 1 -Eutelsat 16E - Astra 19.2E

Nie wspominając o diseqc 4 x 1 podłączony do głowicy B. Czyli np. Eutelsat 9E - Eutelsat 16E - Astra 19,2 - Astra 23,5E

Widać jednak że to za trudne dla NC+ albo specjalnie ograniczyli funkcjonalność

Edited by tweed77

Nie ogarnie.W trybie unicable konfigurujesz tylko wejście SAT1. Tak samo jest w innych dekoderach ADB czy polsatowskim HD5500s.Mówiąc krótko albo konwerter scr albo diseqc.

To są ograniczenia dekoderów dedykowanych.Jak ktoś faktycznie potrzebuje dostępu do kilka pozycji satelitarnych niewątpliwie to nie jest sprzęt dla niego.Tylko ilu jest takich Klientów ?Taniej wypuścić dekoder z podstawowymi funkcjami z których i tak większość nie korzysta niż płacić za "wypasiony soft" z którego funkcji czy możliwości skorzysta garstka klientów.

• Upvote 1

To powiedz to ludziom co mają dostęp do Astra 19,2E i Hotbird i 2 x Twin i 2 x diseqc  i dwa kable idą od anteny do dowolnego dekodera np. WiFi PremiumBox+ / Pace PVR HD.

Idę podmieniam jeden konwenter ten z Hotbird na Unicable a drugi zostawiam na Astrę - półgodziny roboty i działa dalej.

Chcą korzystać z Ultrabox 4K w pełni z funkcji Unicable tego dekodera + zachować dostęp do Astry.

Wytłumacz to klientowi że dostał taki hiper dekoder 4K a tak prostej rzeczy nie ogarnia.

Edited by tweed77

Ja pogodziłem Astrę z konwerterem unicable. Konwerter unicable póki co mam podłączony do Wifi Premium Boxa a konwerter zezujący do tunera satelitarnego w telewizorze. Wilk syty i owca cała 😉

6 minut temu, tweed77 napisał:

Wytłumacz to klientowi że dostał taki hiper dekoder 4K a tak prostej rzeczy nie ogarnia.

Bo to jest „Superdekoder” do odbioru oferty PC+, a nie jakiegoś [beep]u z obcych satelit... 😂

(nie wiedziałem, że chł_am to wulgaryzm podlegający cenzurze 🤔)

Edited by meckbar

@Ozzy666 wiem że tak można jak ktoś ma wbudowany tuner sat w TV.

Tylko od sprzętu jakim się chwali NC+/PC+ że taki wypasiony nowy z 4K można by oczekiwać więcej.

@meckbar wiem że to "superdekoder" ale wytłumacz to zwykłemu Kowalskiemu co miał dostęp do Hotbird i Astry ( Astra 19,2E i Hotbird i 2 x Twin i 2 x diseqc  i dwa kable idą od anteny do dowolnego dekodera ) i chciałby korzystać z tego co niby oferuje ten "Ultabox 4K" czyli oglądanie jednego kanału - timeshift - 3 nagrywanych kanałów z Hotbird i mieć możliwość przełączenia na Astrę w międzyczasie.

Edited by tweed77
  • Upvote 1

@tweed77
A jak to wygląda we własnym sprzęcie? Można mieć unicable i diseqc?

Dla przykładu VU Ultimo 4K u mnie tak jest :

Tuner A -Unicable I - 4 SCR  czyli A i wirtualne - C - D - E

Tuner B - Diseqc 4 x 1 - i wirtualne F - G - H

i wszystko gra.

Można nawet dołożyć drugą głowicę satelitarną - podwójną głowicę FBC albo kablową FBC i mieć jeszcze tak:

Tuner I i wirtualne J - K - L i podpiąć następny Unicable albo diseqc

Tuner M i wirtualne N - O - P i podpiąć następny Unicable albo diseqc

i do tego dołożyć jeszcze zamiennie 2 x DVB-S albo 2 x DVB-C lub DVB-T

Doliczając tuner na usb to by się jeszcze dało dodać z 2 tunery DVB-C albo DVB-T

i mieć w sumie tuner Q - R i S

czyli razem 17 - 18 tunerów.

Tak wygląda dzięki uprzejmości jednego z użytkowników.

Można na Unicable zrobić odbiór z 4 satelit - niezależne oglądanie nagrywanie tak np.

ms_wide_band_4.jpg

1bd67e557153.jpg

Edited by tweed77

6 minut temu, tweed77 napisał:

wytłumacz to zwykłemu Kowalskiemu...

Dla zwykłego Kowalskiego to oni mają gotowe odpowiedzi zaczynające się od słów „Nie jesteśmy zobowiązani...” lub „Nie ponosimy odpowiedzialności...”

Ich dekodery może i nie są złe, ale z „wykastrowanym” softem potrafią tyle ile potrafią. 

@Pawel To jeszcze jedno pytanie czy ten "SuperDekoder" ogarnie jedno kablową instalację w takiej formie:

Hotbird - Astra jednym kablem z multiswitch Unicable

292e71d84c1987b48788c57830a1

Tego nie wiem.Ktos kiedyś pisał, że jedyna opcją przy unicable i Astrze jest opcja multiswitcha, więc może działa. Nie wiem tylko po co ten sarkastyczny "superdekoder". Przecież jak wspomniałem takie ograniczenia są od epoki "czarmego" dekodera eNki.Polsatowski Evobox również ma podobną funkcjonalność w tym względzie.Takie są ograniczenia dekodera dedykowanego.Nie ja je wymyśliłem, więc nie do mnie pretensje ;)

Miej cały czas z tyłu głowy jeszcze jeden aspekt.Dekoder wczytuje gotową listę operatora, więc nawet przy instalacji na Astre nie masz gwarancji odbioru wszystkich kanałów.

Nie wiem skąd wniosek, że ktoś do Ciebie ma pretensje? A sarkastyczny ton i pisanie „superdekoder” w cudzysłowie jest, mniemam, wynikiem tego, że operatora udostępniana całkiem niezły sprzęt blokując jednocześnie jego potencjał. Traktowanie każdego użytkownika (nikomu niczego nie ujmując) jak totalnego laika jest nie na miejscu. Już to kiedyś pisałem, że wystarczyłoby menu z trybem ekspert i to zadowoliłoby tych bardziej wymagających użytkowników.

Jeżeli już tak bardzo chcą blokować możliwość oglądania na sprzęcie własnym to niech ten dedykowany będzie na przyzwoitym poziomie. Zły software osłabi możliwości każdego hardware. 

Moim zdaniem operatorowi PC+ czy CP jest bardziej na rękę by uniemożliwić odbiór innych satelit. Zabronić nie mogą więc każą wybierać, albo większa funkcjonalność albo odbiór zagranicznych kanałów. Przypomina się sytuacja sprzed kilku lat gdy to CP usunął z listy kanały ZDF i Das Erste by abonenci za darmo nie oglądali meczy piłkarskich.

Tryb zaawansowany byłby dobrym rozwiązaniem ale raczej nie doczekamy się tego.

Edited by Ozzy666

W c+ nie ma darmowego kanału top kids który jest fta na HB... Także rzeczywiście ułatwiają 

8 godzin temu, meckbar napisał:

Nie wiem skąd wniosek, że ktoś do Ciebie ma pretensje? A sarkastyczny ton i pisanie „superdekoder” w cudzysłowie jest, mniemam, wynikiem tego, że operatora udostępniana całkiem niezły sprzęt blokując jednocześnie jego potencjał. Traktowanie każdego użytkownika (nikomu niczego nie ujmując) jak totalnego laika jest nie na miejscu. ...

Przecież z pretensjami to był żarcik.Od tego umieściłem emoikona.

Sprzęt jest tyle warty ile warty ma software. To jest sprzęt dla mas.Masz go włączyć,skonfigurować przy pierwszym uruchomieniu i oglądać zakupioną usługę. Tutaj nie chodzi o traktowanie kogoś jak laika.Sprzęt dedykowany od zawsze był prosty w obsłudze, z minimalną ilością funkcji zapewniający w pierwszej kolejności odbiór oferty operatora.

Zwykły Kowalski nie ma instalacji na dwa satelity. Odbiera ofertę operatora z Hot Bird i tyle. Astra go nie interesuje. Zwykły Kowalski nie jest nawet świadomy istnienia innych satelitów. Ktoś mu ustawia antenę na Hot Bird i uznaje, że to wszystkie kanały, jakie może mieć.

• Upvote 1

Nie rozumiem dlaczego bierzecie dekodery operatorów, przecież dekodery nie dedykowane mogą odbierać sygnał z kilku satelitów. Wystarczy pobrać od operatora moduł z kartą, kupić tuner jaki się chce na Allegro, do tego odpowiedni sprzęt. Z jednej anteny np.fi 100 cm. można odbierać sygnał z czterech satelitów, ja tak mam, sygnał z Hotbirda, Astra 19.2, Astra 28.2 i Hellas 39.0.Można kupić odpowiedni przełącznik DiSEqC, 2, 3, 4 konwertery i listwę pod nie, ustawić odpowiednio i oglądać co się chce, a nie marudzić jak stare baby.

Z pewnością ktoś, kto chce mieć dostęp do większej liczby satelitów, nie bierze dekodera operatora. Nie wiem, skąd ten wniosek.

Godzinę temu, przemek1234 napisał:

Zwykły Kowalski nie ma instalacji na dwa satelity. Odbiera ofertę operatora z Hot Bird i tyle.

Wynika z tego, że znam wielu Kowalskich+ i nawet o tym nie wiedziałem... 🤔 😉

Z ciekawości przełączyłem na SciFi HD, na którego na codzień nie patrzę i były tam bardzo duże zakłócenia odbioru, co ciekawe na innych kanałach z tego tp., np. Eurosport 1 HD, nie ma problemu. Zastanawiam się czy to nie problem z deszyfrowaniem sygnału. Włączyłem na 4K UltraBOX+. Czy wy też tak macie?