Jump to content

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Ja mam wifibox+ z kartą Cameleon i nawet karty nie wymieniali na Cayman. Zostawili starą. Więc dlaczego mieliby chcieć drugi dekoder? Ja też miałem dwa dekodery. Ten drugi to był mediabox+ z kartą Conax. Na co jego mieliby wymienić?

5 minut temu, przemek1234 napisał:

Ja mam wifibox+ z kartą Cameleon i nawet karty nie wymieniali na Cayman. Zostawili starą. Więc dlaczego mieliby chcieć drugi dekoder? Ja też miałem dwa dekodery. Ten drugi to był mediabox+ z kartą Conax. Na co jego mieliby wymienić?

No w sumie słuszne pytania- oczywista oczywistość....jak rzekł klasyk. "Dopytowywuje" , żeby nie być zaskoczonym.Dzięki

13 minut temu, tacim napisał:

Cóż i mnie dorwał brak kanałów,  ale dziwne bo mam od zawsze ;) starego Philipsa HD od Cyfry i nie bangla. 

Ten dekoder nie jest obsługiwany 

2 godziny temu, Muki napisał:

Tzn?  Od 9 do 16 mam zaznaczone w trybie test mam 1128, 1164, 1256, 1292, 1328, 1364, 1458, 1494.

To znaczy, że konwerter musi mieć zaprogramowane te same częstotliwości które masz w menu ustawień. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale w chwili zakupu należało się określić czy konwerter będzie pracował z ultraboxem czy z Evoboxem. Być może różnią się częstotliwościami niektórych kanałów.

9 godzin temu, Pawel napisał:

To znaczy, że konwerter musi mieć zaprogramowane te same częstotliwości które masz w menu ustawień. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale w chwili zakupu należało się określić czy konwerter będzie pracował z ultraboxem czy z Evoboxem. Być może różnią się częstotliwościami niektórych kanałów.

Określiłem, że chce do canal+ bo można było wybrać na stronie.  Na pudełku jest naklejka  CP czyli wysłali konwerter zaprogramowany pod Cyfrowy Polsat? 

1 minutę temu, Muki napisał:

Określiłem, że chce do canal+ bo można było wybrać na stronie.  Na pudełku jest naklejka  CP czyli wysłali konwerter zaprogramowany pod Cyfrowy Polsat? 

Nie ma czegoś takiego jak konwerter do cp lub c+, konwerter to konwerter :)

11 minut temu, Muki napisał:

Up

To gdzie leży przyczyna? 

Tego nie wiem, zapewne w konfiguracji.

Skonfigurowałeś antenę na tryb jednokablowy UNICABLE ? na pewno kabel jest podłączony pod odpowiednie wyjście konwertera?

To po co przy kupnie konwertera Unicable 2 proszą o podanie dekodera z którym ma on współpracować? W sklepie Hollex są dwa identyczne konwertery do kupienia ale przy jednym jest informacja że jest skonfigurowany do Evoboxa a drugi do 4K Ultra Boxa. Jeśli by to nie miało znaczenia to po co by to było?

Edited by Ozzy666
  • Like 1
18 minut temu, Ozzy666 napisał:

To po co przy kupnie konwertera Unicable 2 proszą o podanie dekodera z którym ma on współpracować? W sklepie Hollex są dwa identyczne konwertery do kupienie ale przy jednym jest informacja że jest skonfigurowany do Evoboxa a drugi do 4K Ultra Boxa. Jeśli by to nie miało znaczenia to po co by to było?

Po to żeby namieszać w głowie zielonym w temacie, którzy myślą że konwerter musi być odpowiedni do dekodera :)

Taki ktoś poszuka i znajdzie w wyszukiwarce tą jedną pasującą ofertę i nie będzie się już zastanawiał nad innymi konwerterami czy porównywał cen, bo taka oferta "specjalnego" konwertera będzie tylko u tego jedynego sprzedawcy :)

Godzinę temu, PawelTSW napisał:

Nie ma czegoś takiego jak konwerter do cp lub c+, konwerter to konwerter :)

Ja tam wolę LNB pisać.  Szybko i prosto :-D

Tzn że każdy kto podłączyć musi sobie ręcznie częstotliwości wprowadzić ? Jak mam go ustawić żeby działał na wszystkich 8 ?

Edited by Muki

W Ultraboxie wchodzisz w zakładkę instalacja i tam znajdziesz konfigurację unicable, wybierając dany konwerter dekoder sam ściąga częstotliwości. W evoboxie pewnie jest podobnie. W razie W jakbyś kupił jakiś wytwór noname to zawsze na pudełku są zapisane częstotliwości i można je ręcznie wpisać, co raczej wątpię aby się miało zdarzyć.  

6 godzin temu, Muki napisał:

Tzn że każdy kto podłączyć musi sobie ręcznie częstotliwości wprowadzić ? Jak mam go ustawić żeby działał na wszystkich 8 ?

Jak 8 jak to unicable II. Powinno być 32 kanały lub 24.Napisz jaki dokładnie masz typ konwertera, jaki model wybrałeś w menu.

6 godzin temu, qler85 napisał:

Po to żeby namieszać w głowie zielonym w temacie, którzy myślą że konwerter musi być odpowiedni do dekodera :)

Taki ktoś poszuka i znajdzie w wyszukiwarce tą jedną pasującą ofertę i nie będzie się już zastanawiał nad innymi konwerterami czy porównywał cen, bo taka oferta "specjalnego" konwertera będzie tylko u tego jedynego sprzedawcy :)

Chyba nie do końca masz rację.Porównaj częstotliwości kanałów dla Evooboxa i Ultraboxa. Akurat w ultraboxie można ręcznie modyfikować częstotliwości czy to można zrobić w Evoboxie nie wiem.

Model Inverto 32 kanałowy zaznaczone pozycje z częstotliwościami w menu dekodera były 9-16 i tylko trzy działały.  Rozmawiałem ze sprzedawcą i wymieni na nie zaprogramowany.

Ja mam Utraboxa nie Evoboxa.

Jakbym wiedział, że sam mogę przestawić to bym nie decydował się na wymianę, ale nikt nie tego nie napisał wcześniej.