Jump to content

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Witam, korzystam z tunera zgemma h2h oraz fergusona ariva , oba tunery podłączone przez spliter bi-turbo rs v 8.0, i od tygodnia zaczęły gasnąć niektóre kanały na obu tunerach takie jak hgtv, turbo, ttv, czy to znak że już koniec podziału sygnału przez spliter? Na starym pace z karta oryginalna wszystkie kanały działają. 

Koniec podziału przez splitter,  ale na zgemma będą działać po wgraniu odpowiedniego oscama i danych - zrobisz z tego tunera serwer, a wtedy na arivie jako klient też zaświeci. Jeśli nie znasz się na linuksie to zostają dekodery operatora.

Odpowiedzi szukaj na forum poświęconym tej tematyce, bo temat nie jest adekwatny do działu. Na dekoderze operatora wszystko działa, a to już inna bajka. 

Edited by PawelTSW
  • Thanks 1
W dniu 10.08.2020 o 10:02, bogas82 napisał:

Mam dziwne problemy z tunerem WiFiBox+,  może ktoś miał podobne.

Otóż odebrałem nowy tuner tydzień temu (wcześniej miałem własny) i od początku dziwnie się zachowuje tzn. jest problem z jego włączaniem z po kilkugodzinnym wyłączeniu np. na noc.

Bardzo często pojawia się wtedy komunikat brak sygnału, muszę go wtedy wyciągnąć z prądu i po ponownym uruchomieniu już jest ok i działa w porządku.

Mam podobne objawy w wifi box. Mam 2 x jako multiroom z tym, że przydarzyło mi się to 2 razy (dekodery mam od 3 tygodni). W jednym zawsze po czuwaniu po nocy jest sygnał, a w drugim wifi boxie 2 razy zdarzyło się, że chcę włączyć, zegar jest na wyświetlaczu a po uruchomieniu plansza "brak sygnału". Dziś nawet było tak, że oglądam tv przełączam na inny kanał i brak sygnału. Byłem w punkcie, mówię co i jak gość podpina, działa, nie podlega wymianie. Mówię, że to tak raz na tydzień się zdarza, on- te dekodery tak mają.

Edited by kauj1
Godzinę temu, kauj1 napisał:

Mówię, że to tak raz na tydzień się zdarza, on- te dekodery tak mają.

Niech da to Tobie na piśmie jako „podstawę do braku podstawy do wymiany”. Tym samym będziesz miał podstawę. 
Brak słów jaka to pożałowania godna firma...

Edited by meckbar

Jeśli w ten sposób chcesz podłączyć dekoder główny i multiroom to muszę Cię zmartwić, dekoder dodatkowy w PC+ (Sagemcomy) nie obsługują technologii unicable. Napisz coś więcej, jakie masz dekodery?

Edited by Ozzy666

Działa Wam Kino Polska na własnym sprzęcie ? Na camelu w mydelniczce śmiga, ale na vuzero4k już nie, zmienili częstotliwość ?

Edited by bifu

Na pilocie nie działa mi przycisk VOD (dekoder 4K z dyskiem). Cały czas mam informację "Łączenie z NC+GO" i tak się łączyć może i 3 dni :) Macie jakiś pomysł? Niebieskim guzikiem mi wchodzi normalnie, ale to VOD ni [beep]y nie działa.

Ja tylko powiem ze nawet bez wycieczki po kanalach w celu sprawdzania widze ze na moim starym Octagonie (bez enigmy) i 2 cameleonach nie dzialaja (komunikat zakodowane) kanaly: HBO3 od ponad tygodnia a teraz do tego dolaczyl jakies 3 dni temu TVNBiS ktory dotad dzialal, nie dzialaja tez kanaly np serii. BBC brit i lifestyle, biznes24 to juz dawno i zapewno mnostwo innych, narazie nie mialem czasu sprawdzac. Na terminalu Pace bez wzgledu na karte wszystko dziala jak wczesniej.. Nie wiem dlaczego akurat te kanaly a nie inne (pomijajac biznes24) i dlaczego ich ilosc rosnie, chyba nie maja one wszystkie ecp..

Edited by Alamar

Stara instalacja 2x cameleon + 4 tunery (Arivy, Opticumy) po kablowym splitterze atmel. 

Wszystko hulało do niedawna bez zarzutu ale teraz jak wiadomo nie będą działać niektóre kanały (TTV, TVN Turbo i pewnie coś tam jeszcze).

Jak to rozwiązać żeby nie bulić cyfrze za multiroom co miesiąc za ten ich złom (dekodery) i żeby wszystko działało po wymianie kart na nowe ?

Warunek jest taki - że muszę mieć 2 osobne karty bo jedną czasem zabieram na działkę. Moje tv nie mają wejścia na moduł CI.

Jakie dekodery będą działać ze splitterem (lub w inny sposób aby rozdzielały sygnał między sobą po kablu lub wifi) ?

Preferowałbym zakup swoich dekoderów, tylko żeby nie przestały działać po 2 latach :)

Możecie napisać jakie są opcje rozwiązania ?

Przecież już w innym temacie dostałeś odpowiedź od @PawelTSW

W dniu 1.08.2020 o 09:23, PawelTSW napisał:

Możesz kupić dekoder z enigmą2 a Fergusona jako klienta new camd.

Nic się w tej kwestii nie zmieniło, albo to co powyżej, albo sprzęt operatora. Spliter bezużyteczny.

Edited by ww6
Godzinę temu, qler85 napisał:

Stara instalacja 2x cameleon + 4 tunery (Arivy, Opticumy) po kablowym splitterze atmel. 

Wszystko hulało do niedawna bez zarzutu ale teraz jak wiadomo nie będą działać niektóre kanały (TTV, TVN Turbo i pewnie coś tam jeszcze).

Jak to rozwiązać żeby nie bulić cyfrze za multiroom co miesiąc za ten ich złom (dekodery) i żeby wszystko działało po wymianie kart na nowe ?

Warunek jest taki - że muszę mieć 2 osobne karty bo jedną czasem zabieram na działkę. Moje tv nie mają wejścia na moduł CI.

Jakie dekodery będą działać ze splitterem (lub w inny sposób aby rozdzielały sygnał między sobą po kablu lub wifi) ?

Preferowałbym zakup swoich dekoderów, tylko żeby nie przestały działać po 2 latach :)

Możecie napisać jakie są opcje rozwiązania ?

Dekoder z enigmą2 jako główny serwer + reszta klientami, lub jakiś router z czytnikiem jako serwer. Do tego konfiguracja oraz odpowiednie dane klucz nuid i cwpekey od magika lub kogoś kto się nimi podzieli. 

Splitter do kosza. 

Dekoder z e2 to koszt ok 300-400 zł 

Edited by PawelTSW

Ok chyba rozumiem... dzięki. To taki bardzo ogólny zarys.

Czyli - dekoder główny z Enigma2 i do niego można podłączyć jako klientów dowolny inny dekoder (w jaki sposób będą podłączone do tego głównego dekodera ?), to pierwszy sposób. I tak się bardziej opłaca niż brać dodatkowe szmelcowe dekodery i płacić za wynajem.

A ten drugi sposób - "router z czytnikiem jako serwer" - możesz to trochę rozwinąć ? W tym przypadku mogłyby zostać wszystkie stare dekodery ? Rozumiem że to jakiś standardowo dostępny router wifi/lan ze specjalnym oprogramowaniem, do którego trzeba wklepać te klucze z naszej karty ?

Na tą chwilę jeszcze prawie wszystko działa, TVN Turbo tylko mi szkoda :) Ale trzeba się przygotować powoli na zmianę. Szkoda bo hulało ponad 10 lat i zero problemów.

Tv4, tvn24 bis, hbo2, hbo3, i kupa innych 

Łącznie 62 kanały już nie działają. 

Router z wgranym openwrt (Linuks) lub nawet niektórzy używają do tego terminala hp lub najtańszego wyse za 30 zł a allegro 

Klienci będą się łączyć przez wifi lub po kablu przez new camd lub cc cam więc i tak dekodery muszę być w sieci. 

Edited by PawelTSW
37 minut temu, ww6 napisał:

Przecież już w innym temacie dostałeś odpowiedź od @PawelTSW

W dniu 1.08.2020 o 09:23, PawelTSW napisał:

Możesz kupić dekoder z enigmą2 a Fergusona jako klienta new camd.

Nic się w tej kwestii nie zmieniło, albo to co powyżej, albo sprzęt operatora. Spliter bezużyteczny.

Uciekło mi gdzieś. Tylko że teraz pytałem o wszystkie możliwe rozwiązania, no i jak widać to nie było jedyne.

2 minuty temu, PawelTSW napisał:

Tv4, tvn24 bis, hbo2, hbo3, i kupa innych 

Łącznie 62 kanały już nie działają. 

Router z wgranym openwrt (Linuks) lub nawet niektórzy używają do tego terminala hp lub najtańszego wyse za 30 zł a allegro 

Klienci będą się łączyć przez wifi lub po kablu przez new camd lub cc cam więc i tak dekodery muszę być w sieci. 

Hehe, poza TTV i TVN Turbo to nie zauważyłem - prawie nie oglądam tv :) Ale baby w domu to pewnie im coś zniknie niedługo i będą się dopominać żeby coś z tym zrobić.... No to by było super z tym routerem. Gdzieś chyba mam jeszcze nawet starego Asusa z uszkodzonym modemem ADSL i wgranym WRT, pewnie się nada, albo kupić ten o których piszesz, żaden wydatek :)

To rozwiązanie z routerem działa równie niezawodnie jak sposób z dekoderem E2 ?

"Klienci będą się łączyć przez wifi lub po kablu przez new camd lub cc cam" -  jeden z dekoderów (chyba Opticum) miał takie ustawienia coś kojarzę (teraz nie mogę sprawdzić), ale stare Arivy (120) na pewno nie miały nic takiego w menu... czyli warunkiem dodatkowym takiego rozwiązania musi być opcja wgrania na dekoder softu obsługującego te "protokoły" (czy jak to nazwać) ?

W sofcie do arivy znajdziesz new camd oraz ccc cam. 

Muszą obsługiwać te protokoły, bez tego ruszy. Działa bardzo stabilnie, na odpowiednim forum znajdziesz wszystkie odpowiedzi 

Mam taki problem.

Do tej pory korzystałem z talerza 60 jednak nie mogłem na nim ustawić jakości sygnału wyższej niż 23% przez co bardzo słabo odbierały mi eleveny, kanały tvn oraz tvp1.

Dzisiaj zmieniłem talerz na 80. Udało mi się ustawić jakość sygnału na 63%. Jednak niewiele to dało. Wiem, że 63% to nie powód do dumy, ale tyle mi laikowi udało się ustawić. To zawsze 3x lepsza jakość niż wcześniej. Spodziewałem się, że odbiór znacznie się poprawi, a tu lipa. Eleveny dalej się tną, to samo na kanałach tvnu i tvp1.
Zauważyłem, że na wyżej wymienionych kanałach co jakiś czas sygnał jest bardzo niestabilny. Jakość i siła zaczynają skakać od 0% do 63%. Co kilka sekund sygnał spada do 0% i wraca za chwilę na 63% i wtedy pojawiają się zakłócenia na kanałach. Na innych kanałach sygnał jest stabilny i w ogóle nie skacze.
W czym może leżeć problem?