Jump to content

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

OK. Dzięki. Napisałem już na czacie do konsultanta. Okazało się, że wymiana sprzętu nie została wprowadzona do systemu i poradzono mi bym wysłał przez panel klienta wiadomość ze skanem protokołu wymiany co oczywiście już zrobiłem. Nie wiem tylko jak długo to potrwa, ale przynajmniej wiem z czym jest problem

• 2 weeks later...

Też macie problem z odbiorem TTV?

zaktualizowałem uprawnienia, wskoczyły na 26.07.20 do tego jeszcze listę programów i dalej bez zmian - brak uprawnień do odbioru tego kanału.

Mam dekoder PACE PVR z softem 159 i kartę cameleon.

Posted (edited)

Zrobią to powoli pewnie...., aby nie było kolejek w APSach po Wifiboxy za 2 zeta miesięcznie :-D, a powinni to w 1 dzień zrobić. Info od dawna wisi na ich stronie.

Edited by ircios
Posted (edited)
6 godzin temu, [email protected] napisał:

Kanał przyłączyli na 6A

Co to znaczy przełaczyli na 6A? Kanal TTV zgasl mi dzisiaj, mam swoj tuner VU+, czy zostane zmuszony do zmiany tunera na taki od cyfry? A moze mam kupić moduł CI. Nie bardzo sie w tym orientuje. Cyfra sprzedaje takie moduły?

Edited by cactus
Posted (edited)
37 minut temu, cactus napisał:

Co to znaczy przełaczyli na 6A? Kanal TTV zgasl mi dzisiaj, mam swoj tuner VU+, czy zostane zmuszony do zmiany tunera na taki od cyfry? A moze mam kupić moduł CI. Nie bardzo sie w tym orientuje. Cyfra sprzedaje takie moduły?

Karty Cyfry+ działają w dwóch systemach: Seca 0100 i Nagravision 1813.

Seca jest nieparowana. 1813 parowana.

Od lipca wszystkie kanały będą palić tylko z 1813 - obecnie to się dzieje m.in z TTV.

Do 1813 potrzebne są dane z oryginalnego dekodera zdeszyfrowane przez procesor, nawet jak takie dane uzyskasz to nie gwarantuje to bezproblemowego odbioru, tak jak w CanalSat operator ma pełną kontrole nad systemem, tam też paliło 1811 i nagle zgasło jak zaczęli mieszać z jakimiś nano.

Moduł z licencją Nagravision dla Cyfry+ jest dostępny ale osiąga kosmiczne ceny typu 600zł.

Zostaje pudło operatora lub moduł operatora nowy z logiem Canal+ i kartą.

Albo jak chcesz się bawić to zakup odpowiednich danych i zabawa we wróżbite kiedy zgaśnie ponownie.

Edited by kozaa
  • Upvote 1

Nie do końca Nagra parowana, bo z 6A odbiera w dekoderach od operatora, a nawet w Technisacie dedykowanym kiedyś dla C+. Więc jakie to parowanie skoro kartą Cameleon  można wachlować między dekoderami.? Parowanie to karta i jeden dekoder. 2 elenenty tworzące jedność. Taka karta nie zadziała nawet w innym takim samym modolu dekodera.

10 godzin temu, kozaa napisał:

Zostaje pudło operatora lub moduł operatora nowy z logiem Canal+ i kartą.

Albo jak chcesz się bawić to zakup odpowiednich danych i zabawa we wróżbite kiedy zgaśnie ponownie.

A ile taki modul kupiony od cyfry? Albo wynajety? Mozna dokupic w trakcie umowy?

Czy mając modul od nich , mogę udostepnić sygnal przez oscam na drugi tuner?

Nic nie udostepnisz z modułu. Moduł do którego wkłada się Caymana tylko dekoduje sygnał. Jeśli masz gołą kartę Cameleon to bez problemu powinieneś dostać moduł w dzierżawę za 0. Musisz tylko mieć sprzęt zgodny z CI+  ECP. 

Więcej o module w temacie o nim możesz się dowiedzieć.

Mam dekodery VU+ zero HD i Uno 4K. Pojdzie na tym drugim chociaz? 

To jest masakra że bede musial zrezygnowac z jednego z tych tunerow. Odtwarzam z nich filmy z NASa, sciagam napisy itd. Na sprzecie do cyfry nic nie zrobie.

Mam dwa cameleony, pvr pace który jest dobry i sagecoma który tragiczny działa kilka kanałów i robi się niebieski ekran ( to już drugi model) przedłużyłem umowę tydzień temu, obiecano mi wymianę sagecoma ale w punkcie okazało się że muszę oddać pvr pace. Myślę żeby anulować umowę bo nie chce się męczyć dwa lata z tym sagecomem, chciałabym najlepiej modol cam. Nie zależy mi na dysku, czy warto upierać się przy tych camelonach, jakie opcje dekoderów są? 

Posted (edited)

Złóż reklamację.  Jeśli przez telefon powiedział Ci, że wymiana sagemcoma masz wymienić, to tylko ten dekoder wymieniasz. Obstawiam, że ten sagemcom nie jest dekoderem głównym., to tak normalnie  możesz wymienić tylko na Wifiboxa. Albo po prostu nie wymieniaj. Wkrótce w systemie to wygaśnie. Potem wymienisz na Wifiboxa.

Myślę, że Ty niedosłyszałeś, albo konsul babola strzelił. Jeśli to jego wina, to tylko reklamacja na tą chwilę.

Edited by ircios
  • 2 weeks later...

nie wiem czy to dobry temat ale po burzy przestawiło mi antenę siła 0 jakość 0 jestem osoba poruszająca się na wózku wiec samodzielna zabawa anteną nie wchodzi w grę gdyby był tu ktoś z lubelskiego i chciałby pomóc to byłbym wdzięczny( priv) jak nie to poszukam kogoś na olx ale z doświadczenia wiem że różnie z nimi bywa.

• Upvote 1

Wiem ale przy okazji chciałbym wymienić konwerter na unicable lub unicable 2 z jednym zwykłym wejściem do multiroomu a że mieszkam bardzo wysoko to im mniej z tym zabawy tym lepiej :D tak na marginesie jaki konwerter polecacie do ultraboxsa?