Jump to content

Problemy z odbiorem i sprzętem w Platformie CANAL+

Recommended Posts

Oczywiście, ale wiązka odbita od czaszy musi dokładnie trafić w "oko" LNB, a to nie o tej porze roku.

Nie rozumiem. Wiązka musi być odebrana przez konwerter przez cały rok jednakowo, a zakłócenia związane ze Słońcem mogą nasilać się, lub zmniejszać cyklicznie, w zależności od położenia Słońca wobec Ziemi. Mogę się zgodzić, że peryhelium nie musi powodować dużych zakłóceń, bo Ziemia, satelita i Słońce nie znajdują się w jednej linii, ale całkowita negacja wpływu promieniowania słonecznego na jakość odbioru jest błędem. Oczywiście poprawienie ustawienia anteny, wzmacnia sygnał wejściowy, a tym samym "uodparnia" go na zakłócenia.

Edited by przemmoo

Położenie satelity nie zmienia się względem anteny w ciągu roku, a położenie Słońca tak. Największy wpływ ma ono w lecie, kiedy znajduje "w pobliżu satelity" i antena po odbiciu jego promieni skupia je właśnie na konwerterze. W innych porach roku, zakłócenia jakości sygnału spowodowane Słońcem świadczą o jej niewłaściwym ustawieniu.

Edited by dziabolek7

Po nowym roku podłączę Mediabox'a. Taka wielka firma, a nie potrafi wypuścić normalnego dekodera. Te dekodery Wifi, to jest porażka...

W praktyce sprawdzę czy na Mediaboxie nie będzie lagów na Canal+ Sport 2.

Na Mediabox'ie podłączonym tym samem kablem pod instalację zbiorczą jest jeszcze większa bida z nędzą. Siła 13, Jakość 52 na Canal+ Sport 2. 

Zarówno na WPB jak i Mediabox dzisiaj mi lagują TVN-y. Będzie trzeba chyba zgłosić ten problem do administracji budynku. Czemu my nie nadajemy na Astrze gdzie odbiór jest taki piękny?

Edited by ezequiel93

Wszystko dobrze @dziabolek7. Tyle, że nie w lecie, tylko jesień i wiosna, kiedy promienie słońca o danej godzinie świecą równolegle z sygnałem Sat.. Czyli jak miałby spojrzeć, to w lini prostej za satelitą jest słońce.

• 2 months later...

Witam Was mam dekoder wif premium box. wszystkie kanały działają ok jakość 50 % i siła 100% na innych kanałach jakość dochodzi nawet do 80% tylko mam problem z tym parametrem 12188 V 27500 tam mam siłę 100% tylko jakość 0% co może być tego przyczyną złe ustawiona antena ? 

Edited by fajny06

witam,ktos moze ma odp na pyt czemu podczas transmisji meczu 4k na canal plus now mam czarny ekran? po transmisji meczu obraz wraca, inne kanaly 4k(hot bird4k,fashion tv4k) odbieraja bez problemu. dekoder vu solo 4k

po mimo dobrze ustawionej anteny mam wahania jakości sygnału od 39 do 68%.

Skąd pewność że antena ustawiona jest idealnie? Przed anteną nie ma jakiejś ruchomej przeszkody, np. drzewo? Nie można tez wykluczyć zakłóceń zewnętrznych od innych urządzeń.

W sumie nie mam pewności czy antena jest ustawiona dobrze ale jeśli jakość dochodzi do 70% to raczej dobrze ustawiona, a co do zakłóceń to nie ma bo w tym miejscu miałem antenę 120cm i zmieniłem ją bo już pokryła  rdza teraz mam 85cm od NC+. Jeszcze dodam że problemy się zaczęły w trakcie silnych mrozów 

Edited by tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.