Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dość dziwny problem. Chodzi o to że od czasu kiedy zamieszano listą mam problem z odbiorem paczki programów TVN HD TVN TURBO HD TVN STYLE HD I TVN 24 HD. Inne programy HD działają bez problemu TVP1 TVP2 Canal + wszystkie foxy nie foxy. TVNy w wersji sd działają ?? dekoder informuje o słabym sygnale ale tylko na tych 4 kanałach tvn HD ?? Za mała antena ?? Mam ją jeszcze popolsatowską z napisem HD ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum . Sytuacja z NC+ zmusila mnie do zalogowania sie tutaj ;) Tez mialem identyczny problem jak kolega Tokić . Dekoder N + antena posatu . Brak TVN HD TVN TURBO HD TVN STYLE HD I TVN 24 HD . Po regulacji anteną wszystko OK . Czyzby zmienil sie transponder ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

11,508V z HB ma dosyć słaby sygnał i wymaga faktycznie większych anten i precyzyjnego ustawienia, tak jak 11,411H.

 

Lista kanałów, nie powinna mieć z kłopotami w odbiorze nic w spólnego, ale tak dla porządku pokiwaj swoją antenką, jeśli masz ją w zasięgu ręki.

 

ps.

Wyszukaj jeszcze raz kanały (pobierz listę), może problemy ustąpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Antena tak (chociaż wolę czarne), konwerter nie.

 

Wybierz Inverto Black Ultra w wersji twin albo quad (zależnie od potrzeb) i dodatkowego singla do zezowania na Astrę.

 

Monobloków nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlatego, że jak jest coś połączone obudową, to nie ustawisz tego precyzyjnie i albo HB, albo A będzie kuleć.

 

A tego chyba nie chcesz?

 

ps.

Założenie tradycyjnego zeza, to technicznie łatwizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem (choć ja jeszcze na C+ tzn. nie migrowałem) kanaly z transpondera 11,411H w HD mi się nie wyświetlają jak jest normalna pogoda, tzn działają tylko jak jest mróz, czyli teraz, jak tylko temp rośnie powyżej 0 kanały znikają - ale tylko z tego transpondera. Antena ponad 80cm i nie wiem czy to wina złej jakości tej anteny (ma dopiero rok, ale może słabo wykonana), czy może to wina dekodera (sagemcom DSI83).

 

Odnośnie nc+ mam pytanie - czy to prawda, że nie ma tam odpowiedników kanałów (z paczki Canal+) w SD ? Bo nie usmiecha mi się migrowac i płalcić jak za zboże za kanały, których mieć nie będę, bo nie mają wersji SD ... a żaden "fachowiec" nie potrafi mi ustawić antenty tak by odbierały bez problemów z tego słabszego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego też piszę fachowiec w cudzysłowie. Bylo ich trzech, każdy miał miernik i żaden nie może idealnie ustawić. Dlatego pytam, czy są te odpowiedniki w SD, czy nie, bo jak nie ma, to nie mam po co migrować.

 

sam ustawiałem na oko :lol: i tak jak ustawiłem okazało się najidealniej - lepiej nikt nie ustawił, bo ponoc nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Każde zadanie wymaga odpowiedniego narzędzia i tego trzeba się trzymać, a już szczególnie w światku TV SAT, gdzie niuanse czynią kolosalną różnicę.

 

Tak to właśnie jest, że w polskich warsztatach samochodowych, królują takie specjalistyczne narzędzia, jak młotek i przecinak. ;)

 

ps. Nie istnieje antena, której nie da się ustawić, choć czasem lokalizacja jest nie całkiem halo, ale zakładam, że Twoja "widzi" HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Hot Birda, kanały z drugiego transpondera działają idealnie, C+SportHD zawsze dziala, ale już C+GolHD tylko jak jest mróz. Dlatego chciałem wiedzieć, czy odpowiedniki w SD będą, bo w SD wszystkie działają

 

Myślałem, że może mi zasłaniać odbiór brzoza, która niedaleko stoi, ale jak liście spadły, to tez obrazu nie było, dopiero mróz pomógł. W ogóle nie pojmuje tego zjawiska z tym mrozem, gdzie nie zapytam dowiaduje się, że mróz nie ma znaczenia, a działają tylko jak jest mróz własnie, a jak sie ociepli, to automatycznie kanały gasną.

 

caly czas mam siłe sygnału 80%, a jakość 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dość dziwny problem. Chodzi o to że od czasu kiedy zamieszano listą mam problem z odbiorem paczki programów TVN HD TVN TURBO HD TVN STYLE HD I TVN 24 HD. Inne programy HD działają bez problemu TVP1 TVP2 Canal + wszystkie foxy nie foxy. TVNy w wersji sd działają ?? dekoder informuje o słabym sygnale ale tylko na tych 4 kanałach tvn HD ?? Za mała antena ?? Mam ją jeszcze popolsatowską z napisem HD ??

Mam to samo jest problem z paczką TVN HD choć pierwszego dnia włączenia nc+ było wszystko o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakość = 75, to zdecydowanie nie jest powód do chwały i tą wartość trzeba poprawić.

 

Na którym to konkretnie dekoderze?

 

Sprawdź też w cieplejsze dni, czy przewody antenowe są całe + kontrola połączeń (efki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedz temu "fachowcowi", żeby sobie wetknął ten wzmacniasz liniowy wiesz w co ;) , bo to nawet kształt odpowiedni :) .

 

Sagem jest dość kapryśny, ale na dobrze ustawionej antenie, jakość sygnału powinna być w okolicach wartości 85, czy większej.

 

Dek jest raczej OK, tylko antena jest do regulacji (tylko wybierz konkretnego fachowca, a nie przebierańca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem u mnie straszną pikselozę na kanale Eurosport 2 HD. Właściwie nie da się oglądać tego kanału. Mam telewizor Sony Bravia 40 cali, tuner Technisat DigiCorder S2X Plus oraz antenę 120 cm. Na innych kanałach HD to zjawisko nie występuje. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...