Skocz do zawartości

NC+ do potęgi N (podobieństwo z N-ką)


Martinus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z nas zauważyło niepokojące podobieństwo nowego tworu NC+ do platformy N. (po)twór ten ma niewiele wspólnego ze starą dobrą Cyfrą. Oto co mamy z N:

 

- lista kanałów

- multiroom

- pakietyzacja

- opłaty aktywacyjne za tunery PVR

- regulaminy (np. opłaty za zniszczony sprzęt)

 

Co jeszcze dostaliśmy w spadku od N+ki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Martinus, już tytuł wątku jest dość dziwaczny, bo to tak, jakby zadać pytanie, czy źrebię podobne jest do konia?

 

Jest, zapewniam Cię, że jest. ;)

 

Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że ludzie, którzy przejęli techniczne kierownictwo nad produktem nc+, są odwiecznie bardzo mało elastyczni i może dopiero rynek skłoni ich do ustępstw, czego Tobie i nam wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Cyfrę+ dlatego że N nie podobała mi się pod każdym względem a teraz po tej całej fuzji wciskają mi wszystko od N [beep]a nawet umowa jest z ITI :!:

Nie będę spłacał ich długów !! Zdaję sobie sprawę z tego że abonenci N będą chętniej migrować do n2 zaś abonenci C+ nie koniecznie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas zauważyło niepokojące podobieństwo nowego tworu NC+ do platformy N. (po)twór ten ma niewiele wspólnego ze starą dobrą Cyfrą. Oto co mamy z N:

 

- lista kanałów

- multiroom

- pakietyzacja

- opłaty aktywacyjne za tunery PVR

- regulaminy (np. opłaty za zniszczony sprzęt)

 

Co jeszcze dostaliśmy w spadku od N+ki ?

 

Widac niektorzy nie wiedza na co narzekaja, lista kanlow napewno nie jest z n-ki, bo tamta mi sie wlansie podobala, ta nowa jest do bani, hbo,filmbox, cinemax wypchenli mi na 160 by zrobic miejsca dla crapowatych cyfrowych kuchnia domo. Chyba ze chodzi wam o ten wielki problem ze tvp 1 dali wam na 11, a dla mnie to mogliby dac na 1000, kanaly publicznej tv to dla mnie tylko klopot do omijania. Jak tak wielbicie sobie jedyneczke to wypad do dvb-t.

Multiroom z n-ki rewelacja, pakietyzajca tez wedlug mnie swietna, oplaty aktywacyjne wole to niz powrot to placenia haraczu co miesiac wedlug filozofi cyfry. Za swoj turbo zaplacilem 50zl aktywacji, wedlug filozfi cyfry za taki sprzet to placilbym 15-20zeta na miesiac przynajmniej w trakcie pierwszej umowy jako nowy, conajwyzej z kolejna moglbym cos wytargowac!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypunktujmy

 

1 Multiroom z N zawieszający się

2. opłaty aktywacyjne chore (znam takich co zapłacili 300 zł niedawno za dwa PVR, a teraz zastanawiają się nad rezygnacją = pieniądze wyrzucone w błoto)

3. Pakietyzacja może sie podobać tylko tym którzy nie są zainteresowani premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial ze cyfra stala sie n-ka :P I to nie do konca mi sie podoba, bo liczylem na jedna(i jedyna) innowacyjnosc posiadna cyfre, rzecz ktora mi sie podobala, mduly cam. A jak widac n-ka tak przywailia cyfrze praktycznie, ze zapanowala totalna utrata osobowosic niejako i to podmiotu ktory teoretycznie jest wlascicielem. N-ka sprzedajac sie Cyfrze JA KUPILA :P (ironiczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kiedyś w N ale miałem dość ich rewelacyjnych boxów z dyskiem które cały czas ŻRĄ niepotrzebnie prąd jak nie będą w przyszłości dawać modułów z całą ofertą tak jak było to w cyfrze to powiększę pakiet w polsacie a do nc+ nie przejdę !!! ich śmieszna oferta nnk z niepełną ofertą mnie nie zadowala nie wiadomo co będzie w nc+na kartę chyba jednak niepełna oferta !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dekoderów, to wyglądają one naprawdę rewelacyjnie. Cyfra miała dużo gorszy sprzęt. Lista kanałów - oczywiście zaszczepiona przez n i przez to masakryczna, ale na listę to ja zawsze będę narzekał - powinna być po prostu opcja ustawienia kanałów po swojemu, tak jak nam się podoba. I chyba wyrzucili także część kanałów, które były w Cyfrze, a nie było ich w n (Extreme Sports, TRACE, CBS, TCM, CN). Tak mi się wydaje.

Generalnie, cała ta kampania reklamowa i medialna przypomina mi bardziej start enki, niż Cyfry+. W końcu to n reklamowała się jako "telewizja nowej generacji", posiadająca nowoczesne technologie, kanały High Definition itp. Trochę to, moim zdaniem niesprawiedliwe, bo przecież to Cyfra jest na górze w tym związku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cyfry+ to zostały tylko Ich stacje, dekodery sd już nie będą miały wsparcia, a to właśnie N szła w Kierunku HD, Ceny również są bardziej n niż Cyfry+, Kiedy się łączyli z Wizją TV to przejeli Philipsy które teraz poszły w odstawkę lub do TNK :-) Ciekawi mnie jak długo się utrzymają bo z takimi cenami nie za długo a jako że klienci rządzą to jak poczują ich odpływ to raz dwa obniżą ceny, za odgrzewane Kotlety w Canal+Family (nPremium) albo [beep] sport który nie każdego interesuje z takimi cenami długo nie pociągną, czekam na tą ofertę na kartę co tam wprowadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Cyfrę+ dlatego że N nie podobała mi się pod każdym względem a teraz po tej całej fuzji wciskają mi wszystko od N [beep] nawet umowa jest z ITI :!:

Nie będę spłacał ich długów !! Zdaję sobie sprawę z tego że abonenci N będą chętniej migrować do n2 zaś abonenci C+ nie koniecznie :lol2:

 

Niekoniecznie chetniej... Bardzo niekoniecznie... Gdyby mnie interesowaly kanaly Canal+ albo duza ilosc pilki kopanej to bym wybral Cyfre+ a nie N. A teraz albo wybor doplacania za cos co mnie nie interesuje albo szukanie oferty alternatywnej...

 

W ogole co to za pomysl zeby mieszac oferte sportowa i filmowa w jednym kanale. Powinny byc trzy kanaly Canal+ Sport i trzy kanaly Canal+ Film i mozliwosc brania wszystkich, polowy albo zadnego... W SkyTV jakos sie to sprawdza... (paczka Sky Sport plus paczka Sky Movies).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu mówiłem, że cała ta fuzja wyjdzie nam bokiem..

Ale żeby aż tak?!!

NiC+ uszczęśliwia zdecydowaną większość swoich nowych abonentów, którzy byli w C+ właśnie dlatego, że nie odpowiadała im oferta N idiotyzmami z tej ostatniej.

Dobrze, ze póki co mogę odbierać pakiet na własnym sprzęcie, bo [beep]na lista kanałów narzucona przez operatora (na 1 - TVN, HBO na 160, czemu nie na 1160? :D ) i multiroom w wydaniu "kabelki, [beep]erelki" nie są raczej zachętą dla abonentów C+ do przyłączenia się do tego tworu.

Poza tym wycinanie kanalów jak w czasie fuzji z Wizją...

Niczego się nie nauczyli...

Zarząd NiC+ chyba sobie mózgi sparował z dyskami swoich tunerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że N zrobiła co najmniej tyle dla polskiego rynku SAT co Play dla rynku tel. komórkowej. Gdyby N nie wprowadziła HD w takim zatrzęsieniu to do dziś wszyscy na 50'' plazmach oglądalibyśmy SD w formacie 4:3. N wrzucała te kanały HD jak leci i nie traktowała ich jako content Premium, a C+ żądała za HD dodatkowych opłat. Ceny w N też były bardzo korzystne. Ja za wszystkie pakiety tematyczne z HD (w tym nsport z LM) płaciłem 48zł! Potem była promocja i miałem wszystkie pakiety+HBO+npremium za... 68zł, a był też taki okres, że w tej cenie dorzucali VOD z filmami czy serialami. Dla maniaków kina była to opcja nie do przebicia. Potem jak się promocja skończyła (nowa umowa) to musiałem dorzucić 10zł aby utrzymać tą ofertę. Pragnę też zauważyć, ze N przejęła prawa większości studiów filmowych i to tutaj było najwięcej premier. Z mojego punktu widzenia połączenie z C+ bylo tragiczne, bo doszedł jedynie sport (którego nie oglądam) a ceny x2 za tą samą zawartość filmową.

 

To, że nc+ opiera się o rozwiązania technologiczne N nie powinno nikogo dziwić, bo C+ nie miało prawie żadnych swoich własnych. W N od startu dekodery tylko HD, multiroom z prawdziwego zdarzenia (prawdziwy MediaCenter), były sensownie rozłożone pakiety (mogłeś nie kupować sportu, czy pakietów dla dzieci jak nie potrzebowałeś).

Niestety w nc+ nie potrafili wykorzystać tego potencjału. Ja liczylem, że fuzja spowoduje połaczenie najlepszych cech obu platform, a wyeksponowano niestety najgorsze. Fuzja powinna przynieść oszczędności w zatrudnieniu, obsłudze administracyjnej i technicznej, koszty związane z przetargami na prawa do transmisji, kosztami dystrybucji. Powinno to spowodowac przynajmniej utrzymanie starych cen przy leszym "contencie". A co jest to widzimy.

osobiście rozegrałbym to tak:

1. Utrzymałbym moduły CI+ (nawet parowane z kartami) tak aby każdy chetny mógł sobie "wsunąć"moduł do nowego TV z DVB-S

2. wydzielił usługi VOD z pakietów, tak aby ci z modułami, a wyższym pakietem nie narzekali, że placą za niedostępną usługę.

3. Zmienił dekodery na takie z wbudowanym wifi, albo udostępnił dedykowane "dongle" wifi do tych mediaboxów, żeby nikt nie narzekał na multiroom po kablu (dla tych przyzwyczajnonych do splitterów z C+)

4. doprecyzowałbym zasady multiroomu (albo 10zł/mc i 0zł aktywacji, albo kupuj nasz dekoder MR za 250zł na własność i tyle)

5 Zrobiłbym 1 pakiet podstawowy za 48zł jak w N + możliwość dokupienia w rozsądnych cenach opcji dodatkowych premium. Każdy by kupił co by chciał i bez narzekania.

6. Połączyłbym aplikację nGo z serwisem cyfraOnline i byłby taki wypas, że klękają narody.

7. Skończyłbym z blokowaniem listy kanałów i pełnej funkcjonalności MediaCenter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole co to za pomysl zeby mieszac oferte sportowa i filmowa w jednym kanale. Powinny byc trzy kanaly Canal+ Sport i trzy kanaly Canal+ Film i mozliwosc brania wszystkich, polowy albo zadnego... W SkyTV jakos sie to sprawdza... (paczka Sky Sport plus paczka Sky Movies).

 

Dokladnie, to jest chore.. Ale na tej strategi sie przejada, bo mysla ze wszcyc maja fiola na punkcie pilki!! Nie biora pod uwage faktu ze ten 1mln z n-ki(-100k ktore im sie dubuluje z oferta c ewidfetnych fiolow) bylo w n-ce bo chcec posiadania bogatej oferty filmowej najmniej opciazoaonej sportem i jakos trawiacych te okazyjne mecz ligi w kanalach filmowych mimo ze ich to guzik obchodzi!!! Ja tam przy tym jak to ma teraz wygladac powiem im "bye bye", bo juz nie zamierzam sponsorwac sportu tylko dlatego ze chce miec bogata oferte filmow, a napewno nie w takiej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-ka zrobiła swego czasu sporo, by rynek telewizji zrewolucjonizować, ale od tamtego czasu zmieniło się niemal wszystko. Początek był fajny, od początku n silne stawianie na kanały HD, nowe technologie, z rewolucyjnym wręcz pakietyzowaniem kanałów. Klient płacił tyle, ile chciał i za co chciał, wystarczyło mieć chyba 2 czy 3 pakiety i kanały HD w cenie, podczas gdy wszędzie za HD trzeba było płacić dodatkowo. Na koniec doszliśmy do sytuacji, gdzie History HD wszędzie był w pakietach, ale w n był dodatkowo płatny 1,99 zł.

 

Lista jak lista, abonenci n przyzwyczaili się do swojej, abonenci Cyfry przyzwyczaili się do swojej. Owszem, idiotyczne jest ustawianie na 1 TVN, a na 11 TVP1, choć dekoder i tak zawsze włącza się na 11. Chodzi jednak o to, że nową listę można było dać abonentom nc+, a abo n i Cyfry mogli mieć jeszcze stare listy, bo po co komuś na co drugim miejscu komunikat "kanał niedostępny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...