Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwoniłem do nich i potwierdzili że mogą mi aktywować za 10 zł miesięcznie Canal+ 4K ale wg ich wiedzy program nie powinien mi działać - działa tylko na sprzęcie NC+

ktoś wie coś więcej w tym temacie?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie koniec tych kart Cameleon coraz bliższy. Mam dwa dekodery Pace i Sagem MR na Cameleonach.

Na jednym z nich (Pace) pojawił się błąd karty - komunikat " Nieobsługiwany system kodowania". Pojawiał się na dużej

liczbie kanałów, w tym na wszystkich TVN. Ponawianie uprawnień (sam i infolinia), wyłączanie dekodera itp nic nie dały.

Skończyło się wymianą karty na Cayman sparowaną z tym Pace (nie ma możliwości nawet tak awaryjnie na Cameleona).

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 14:31, tweed77 napisał:

Na dzień dzisiejszy tak, działa poprawnie. Tak samo jak Cameleon działa poprawnie z dekoderem Ultrabox 4K.

U mnie Cameleon w Ultrabox-ie 4K nie działa. Stoi na ekranie aktywacyjnym.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję z wątku dotyczącego modułów CAM CI+ Platformy CANAL+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kilka razy już sporo czasu temu - Cameleon nigdy nie zadziałał w Ultrabox-ie.

Uściślę wypowiedź - sprawdziłem na dwóch kartach - szaro-czerwonej i szarej z kolorowymi kwadracikami. Na obydwu to samo - nie przechodzę ekranu aktywacyjnego.

Edytowane przez torre24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 5 dni temu na Allegro czarne moduły były po 199 zł. Teraz ich ceny to 219/229. Wystarczyła informacja że działają w nich Cameleony. I tak się kręci biznes. Nie da się zarobić na splitterach, blokerach, tunerach CA to trzeba wycisnąć ile się da z czarnych modułów.  Jak informacja się rozjedzie to pewnie spokojnie dobiją do 300 zł. I wtedy znienacka C+ zablokuje Camele na tych modułach. I będzie płacz abonentów i złość na C+. Zamiast normalnie, bezproblemowo oferować abonentom moduły to kombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc się nie ma czemu dziwić że ludzie rezygnują z platform sat na rzecz DVB-T a w akcie rozpaczy na pomoc przyjaciół z Bliskiego Wschodu albo Państwa Środka.

Twórcy - platformy sat / kablowe same sobie problem robią.

Wystarczyło by dać dobrą ofertę - cenowo z kartą w ostateczności i z modułem.

Kartę / moduł które włoży się do własnego dekodera / TV i ogląda.

Tylko firmy od zabezpieczeń nie będą miały co robić i na czym zarabiać.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000

Ależ oferują ludziom moduły: z kartą Cayman. Ale są ludzie, którzy zamiast wziąć parę moduł + karta Cayman, to kombinują, a potem jest płacz na C+, że zablokowało coś, czego nigdy regulamin nie oferował, tylko działało w wyniku przypadku czy też błędu.

 

@tweed77

DVB-T nie jest żadną alternatywą. Dzień w dzień tłuczone te same reklamy, przerywane tymi samymi paradokumentami w jakości SD. Tak wygląda u nas oferta DVB-T. Powiem Ci, że gdybym zrezygnował z jakichkolwiek platform satelitarnych/kablowych, to bym sprzedał telewizor, bo nic w nim by nie było, co by mnie powstrzymywało.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wygląda na to, że decydenci z PC+ „nagle zostali oświeceni” i zareagowali na metody opisane na forum. Zwrot dekodera bez karty nie jest już możliwy bo system to odrzuca. Moduły CI+EFP  z ofertą TNK zniknęły ze sklepów i zakup ich graniczy z cudem (chyba, że po zawyżonych cenach na portalach). 
Ciekawy jestem jak to się dalej rozwinie...

 

@przemek1234 Wskaż mi gdzie mogę wymienić bezproblemowo dekoder z kartą Cameleon na moduł z kartą Cayman - będę wdzięczny. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234 jak załączą ECP na kanałach to ludzie będą płakać bo większość TV HD / 4K nie obsługuje tego nie mówiąc o dekoderach z wolnego rynku.

ECP ma być na C+ 4K choć kto wie czy na HD też nie włączą.

I gdzie tu oferta pro klienta.

ECP to wymysł twórców zabezpieczeń - tak samo jak CI+ i pochodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikoko

Jako nowy klient bez problemu można zawrzeć umowę przez Internet na kartę Cayman + moduł CI+ ECP. Przypuszczam, że w ramacg aneksu też się tak da, jak ma się jeden dekoder. Jedynie to nie chcą wydawać modułów do zestawów multiroom, bo wtedy nie działa kontrola odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...