Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A zresztą skąd informacja że zakończą Nagra do końca 2013 ? Jakie przesłanki są że tak się stanie ? I do kiedy wyłączą Seca ?

Dokładnie!

Jak dotąd, nikt oficjalnie nie stwierdził, że po jakimś czasie system Nagra, czy też "tunel" Seca/Nagra za jakiś czas zostanie wyłączony... :roll:

Nie wiem, skąd te okresy "rok", "półtora roku" itp. To jakieś "wróżenie z fusów" w wykonaniu tutejszych forumowiczów...

Zresztą, w jednym z wywiadów dyrektor nc+ stwierdził, że nikogo nie będą zmuszać do wymiany aktualnie posiadanych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Zresztą, w jednym z wywiadów dyrektor nc+ stwierdził, że nikogo nie będą zmuszać do wymiany aktualnie posiadanych dekoderów.

 

barti oni nie chca nas straszyć i dlatego nie mówią nam prawdy, powiedzmy że przemilczają niewygodne fakty, ja nie mam złudzeń że wyłączą Seca, liczę jednak że za 18 miesięcy a nie za pół roku. Ale mogę się przeliczyć i patrząc po ostatnich decyzjach szefów NC+ pewnie tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie, to wszystko nie jest takie proste jak Wam się wydaje.

 

Nie chodzi w tym bowiem tylko o wywiązywanie się z podpisanych z klientami umów, tylko i w ogóle o rynek.

 

Znikniecie z rynku ostatniego ogniwa, które pozwalało na używanie dekoderów niezależnych i wprowadzenie restrykcji przyporządkowania karty abonenckiej do konkretnego urządzenia spowoduje bowiem, upadek całego handlu dekoderami w Polsce.

 

Nie sądzę, by setki firm pozostawiło ten temat tak bez echa i nie zechciało zaskarżyć takich praktyk, jako próby zmonopolizowania rynku.

 

Każda bowiem z firm, handlujących medialnym produktem, wybiera ściśle określony kontent sprzętowy i nic ponadto, dla przykładu np. n, czy teraz nc+, opiera swoja działalność tylko na dekoderach ADB.

 

Jeszcze będzie się w tym temacie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikniecie z rynku ostatniego ogniwa, które pozwalało na używanie dekoderów niezależnych i wprowadzenie restrykcji przyporządkowania karty abonenckiej do konkretnego urządzenia spowoduje bowiem, upadek całego handlu dekoderami w Polsce.

Jedyna nadzieja, że Ferguson/Opticum czy tam inna Manta zluzują trochę swój model oszczędzania vel "tniemy na wszystkim co się da i basta" i zamiast gniazda CI, zaoferują licencjonowane CI+ w swoich dekoderach.

 

Niby jakiś tam pracownik nc+ obiecywał moduły CI+, ale z drugiej strony czego to oni nie obiecywali? Jeśli dalej będą powielać ten zabawny model oferty rodem z "n" to można zapomnieć, bo przecież pudła ADB muszą schodzić :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Grabar, bardzo Cię Kolego przepraszam, ale kto kupi Mantę, Opticum, czy Fergusona, jeśli z powodów kosztów dodatkowych (opłacenie licencji), te marne w sumie dekodery będą kosztować tak z tysiąc PLN?

 

Zresztą, istnieją i wcale drogie konstrukcje, a nawet powiedziałbym ekskluzywne, które standardu CI+ nie obsługują i raczej nie będą w najbliższym czasie obsługiwały, więc tak mi się coś wydaje, że to nie tędy droga.

 

A, że będzie się działo, to jestem tego więcej niż pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie :wink: Ten DiGYBOXX C+ z CI+ ile kosztuje, niecałe 4 stówki? A jakby Ferguson czy tam Opticum dalej używały tego ALi M3606 (na papierze obsługuje CI+, a tańszy niż STi7111) to wyszłoby pewnie jeszcze mniej.

 

Na temat samego CI+ napisałem już chyba 10 postów pomyj i w sumie szkoda mi już klawiatury, bo szpece zaraz przyjdą i powiedzą "CI+? Nowsze? Lepsze!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobrze mówisz "szpece", nie ma bowiem nic lepszego w standardzie CI+, który ma zapewnić jedynie restrykcyjność przy korzystaniu z medialnego produktu.

 

Na razie operatorzy nie pokazują możliwości tej technologii, ale gdy już dotrze do klientów tych podmiotów, co w praktyce oznacza standard CI+, to im przysłowiowa rura zmięknie i nie może inaczej być.

 

O czym My tu jednak mówimy, skoro jak na razie nc+ nie zaproponowała modułu w swojej ofercie, choć tryb legacy, mógłby w tym temacie wiele zmienić.

 

Problem jednak w tym, że wytwórnie filmowe podpisują umowy z handlarzami mediów, które obciążone są coraz większą liczbą ograniczeń, więc tryb legacy w modułach CI+ jest mocno wątpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przypuszczałem nagra zostanie na dość długo - nie potrzeba tego parować z dekoderem (jak to musi być w wypadku conaxu - nieparowany conax splitery rozdzielają) splitery czystej nagry nie obsługują i chyba nie będą długo !!!!!

seca po niedługim czasie wyłączą i koniec splitowania chcesz oglądać na kilku TV (więcej niż 2) = bierz MR w nowym wydaniu ale dekodery od NC+

- tym co mają sprzęt po dawnej CYFRZE+ ale nie obsługuje nagry - zmienią oprogramowanie lub wymienią na inny

- masz jedną lub dwie karty od C+ będą działać dalej tylko żadnej już nie wykorzystasz w spliterze tylko w dekoderach/modułach obsługujących nagrę - masz własny sprzęt który obsługuje tylko seca a nie ma slotu CI/CI+ trza kupić coś nowego(ciekawe jakie moduły będą w ofercie - jak z trybem legacy to pół biedy jak nie to większość sprzętu się nie nada do odbioru NC+ na własnym tunerze )

NIEKTÓRZY ŚMIALI SIĘ JAK O TYM PISAŁEM WCZEŚNIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

własny sprzęt który obsługuje tylko seca a nie ma slotu CI/CI+ trza kupić coś nowego(ciekawe jakie moduły będą w ofercie - jak z trybem legacy to pół biedy jak nie to większość sprzętu się nie nada do odbioru NC+ na własnym tunerze )

NIEKTÓRZY ŚMIALI SIĘ JAK O TYM PISAŁEM WCZEŚNIEJ

 

Oprogramowanie MCAS, powinno tu załatwić sprawę, bo tu nie istnieją ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... A możecie mnie oświecić jaka jest różnica pomiędzy CI a CI+ z punktu widzenia abonenta TV-SAT?

Zasadnicza, między innymi można ograniczyć, albo nawet uniemożliwić nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sky Hunter, bez wygłupów, pewnie że NIE, bo nie o modułach tu mowa, tylko o systemach kodowania, z których każdy może być obsługiwany na konkretnym urządzeniu i jest to tylko kwestia odpowiednio napisanego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jest, a najlepszym dowodem na to jest to, że można na tym forum oficjalnie rozmawiać o oprogramowaniu wielosystemowym, nazywanym MCAS.

 

Tak stricte, to jest to oprogramowanie półlegalne, ponieważ omija kwestie licencyjne, ale gdyby chciano to egzekwować, to cała Europa siedziałby w pudle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...