Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kitajce na pewno coś wymyślą - kwestia czasu. Jedno jest pewne, nie będzie to rozwiązanie pro bono. Chyba wiem co jest na rzeczy. Platforma CANAL+ przesunie emisje  Premier League tylko do kanału C+4k,  zyskując tym samym argument o zwiększeniu zabezpieczenia treści w negocjacjach o prawa do transmisji. I ten ruch, dopiero spowoduje  ból ......

Edytowane przez klakier7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, franko napisał:

Fakt jest taki że operator wyłączył na niebieskich modułach abonentom CANAL+ 4K z dniem wczorajszym mimo że mają go w pakiecie i zmusza do wymiany na CI+ ECP ktoś nie ma kompatybilnego TV lub nie chce Turboboxa 4K,powinno dać abonentom wybór wraz z rozwiązaniem umowy.

I taki wybór wraz z rozwiązaniem umowy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może odpuścili. Sami popełnili błąd udostępniając c+4k na niebieskich modułach, a teraz się wycofują.  Nie wiadomo czy za jakiś czas z modułami ECP nie będzie podobnie. To nic innego jak robienie z klienta idioty. Ludzie pokupowali niebieskie moduły, a teraz większość będzie musiała wymienić telewizor żeby ECP obsługiwał. Gra nie fair ze strony operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Albo będą mogli przejść na dekoder 4K UltraBox+. Prawda jest taka, że warunki opcji dodatkowej Canal+ 4K UltraHD przewidują korzystanie z niej tylko na 4K UltraBox+, nawet na module z ECP nie przewidują takiej opcji. To, że teraz na module ECP działa, a wcześniej na zwykłym działało, to jest raczej na zasadzie prokonsumenckiego wyjątku. Ja zresztą korzystam z 4K UltraBox+ i jestem zadowolony, dekoder chodzi szybko i mogę używać jednego pilota (od TV), bo mój Samsung ma funkcję sterowania nim (wł./wył., głośnośc, przełączanie kanałów, włączenie EPG jednym przyciskiem, nagrywanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelTSW napisał:

Sam jestem ciekaw co chinole wymyślą.

 

To ze ktos cos sprzedaje przez Ali nie znaczy jeszcze ze jest chinczykiem, a tym bardziej, ze jest jakims hackerem. Co wymysla chinole? Nic, dokladnie tak samo jak nic nie wymyslili przy pierwszym hack-u ktory wyszedl z PL na dlugo przed tym gdy zaczal krazyc w sieciach wymiany cache na ktorych opieraja swoje biznesy tzw. "chinczycy". Jesli lokalni hackerzy sobie z tym nie poradza to ten mityczny "chinczyk" bedzie mial jedno wielkie g.... Powiem wiecej. Polscy hackerzy nauczeni doswiadczeniem beda teraz dobrze zabezpieczac swoje hack-i np. poprzez specjalne, prywatne wersje oscamow i szyfrowanie konfigi. Takze nie liczylbym ze "chinczyk" zawsze i wszedzie bedzie mial wszystko. Jesli bylby takim cudotworca to dlaczego nie oferuje francuskiego csat, wloskiego sky it, brytysjkiego sky czy greckego pakietu nova w sh tylko co najwyzej w iptv?? Przestanmy w koncu wierzyc w cudowna moc "chinczykow" bo z tego rodza sie tylko mity.

 

ps. Skad to wszystko wiem? Bo tak sie zlozylo, ze widzialem C+4k na dlugo przed tym, jak zaczeli go oferowac tzw "chinczycy" i wcale nie musialem jezdzic do Chin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemek1234 napisał:

@tail#

Albo będą mogli przejść na dekoder 4K UltraBox+. Prawda jest taka, że warunki opcji dodatkowej Canal+ 4K UltraHD przewidują korzystanie z niej tylko na 4K UltraBox+, nawet na module z ECP nie przewidują takiej opcji.

Wszystko ok tylko co ma ten regulamin do tego,  skoro kanał ten był dostępny na modułach niebieskch. Jeśli by nie był od początku, to nie było by tematu, bo klient wiedziałby o tym przed zakupem modułu i by go nie kupił. Widzisz różnicę?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd dowiedział się o dostępności kanału na tym module przed zakupem. Z oficjalnej strony C+, czy z np. z jakiegoś portalu albo forum. Bo to drugie nie stanowi wiążącej oferty przy zakupie.

Jeżeli ktoś kupił np. opcję Superpremium+ 4K z niebieskim modułem i nie miał tego kanału w umowie zapisanego, w mimo to odbierał, to znaczy, że był świadczony promocyjnie. Z prawnego punktu widzenia nie różni się to od otwartego okna.

Co innego jeśli komuś pozwolili dokupić sam kanał jako opcję dodatkową mimo modułu. W takim przypadku ma prawo anulować taką opcję, bo za nią płaci a nie jest świadczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie zawodzi to można było z oferty prepaid przejść na postpaid czyli umowę. "Nowość w jakości 4K" nie oznacza wyłącznie nieistniejącego już Canal+ now 4K.

Nazwy kanałów można zmieniać, a idąc Twoim tokiem rozumowania to obecny "Canal+ Premium" to nie dawny "Canal+"... Czy jednak tak?

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemek1234 napisał:

@PawelTSW

Mi nie, ale @emarti podobno zgasło wszystko poza C+ i PSP. I zastanwiam się czy po prostu wprowadzili 6A na reszcie kanałów czy zupełnie inna grubsza akcja. Po prostu ciekawi mnie co mogli wymyśleć.

 

PS. Mi nie mogło zgasnąć, bo mam sprzęt uznany za "wspierany" przez PC+.

Tak jak pisałem musiałem wyłączyć z prądu dekoder i już świeci to co ma świecić. Dziwię się jednak że od dawna nie świecą TVP1 i TVP2. Mam też pytanie. Czy dekoder wifibox otrzymany do Multiroomu można jakoś przerobić aby wraz z posiadaną do niego kartą Cameleon stał się niezależnym dekoderem? Tak mnie naszło takie pytanie. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemek1234 napisał:

Poza tym to oferta na kartę, a tam Canal+ 4K ten obecny nigdy nie był dostępny.

I tu się niestety mylisz, bo taki moduł miałem i canal+ 4k był. Jak nie miałeś/nie sprawdziłeś to po prostu nie pisz. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM a jak pisali , i sam wspominałem po czym wylał się gar pomyj !!!! , że od wakacji zacznie się ból d. bo ciemność regularnie zawita  i to bardziej niż byście zakładali to żeście szydzili i kpili. OK .

Nie gniewam się. Po co . Dlaczego .

Finalnie sytuacja za parę tygodni i miesięcy skończy się tym iż dekodery operatora wrócą do łask , bo wielu pobrało moduły a one nie będą służyły tylko do szyfrowania " premium " 4k ale do mocniejszego zabezpieczenia innych kanałów - może nie wszystkich ale z czasem tak  , Ci co brali wspomniane " tak kompatybilne moduły " okazuje się ze nie współgrają z modelami TV z szanownej listy nawet kompatybilnych  i jest drugi ból d. Trzeci ból d. jest taki , że w waszych za ciężkie wydane hajsy  dekoderach tez moduł nie jest do końca hej i ciemności się pojawiają . Umowy najmu sprzętu są tak pokombinowane , że reklamacje że Wam coś nie działa z Winy PC+ nie będą skuteczne , stad tak szybko jak dokonywaliście wymian " tak złego i oczernianego dekodera 4k od PC+ " na moduł lub po prostu braliście moduł od początku - finalnie wg marzeń i oczekiwań operatora jest wydać i sfinalizować działanie ponad 85% umów na tylko i wyłącznie dekodery !! Wymądrzam się , absolutnie nie , fakt jest to przykre i frustrujące i zakrawa na Wasza wolność wyboru - ale wybór macie zawsze , (i nie wciskam Wam tezy ze tylko i  wyłącznie zawsze dekodery operatora  , sami widzicie jak jest ) albo jak zawsze narobicie tutaj hałasu który niczym nie skutkuje , sprawi że miło i merytorycznie pogadamy ba ponarzekamy !! bo to nie są rozmowy , albo pobawicie się w prawne wojenki lub nawet UOKiK wow  ( 0,0000001 % abonenta o tym tylko pomyśli , a ilu dokona ?? ) a ostatecznie kupicie ofertę pc+  dekoder operatora lub kilka i tyle aż tyle i tylko tyle . 

Edytowane przez patryszq
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...